My_CourseWork (Дистанционное образование с помощью Internet), страница 3

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Дистанционное образование с помощью Internet", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "информатика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "информатика, программирование" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "My_CourseWork"

Текст 3 страницы из документа "My_CourseWork"

Трохи нестандартний ракурс: ваша оцінка буде більш об'єктивна, якщо ви учитеся дистанційно. Справа в тім, що при дистанційному навчанні не виникає особистих симпатій і антипатій викладача до студента. Викладач не знає, хто ваш тато; викладач не бачить ваших яскраво-зелених нігтів чи кільця в носі. Більш того, нерідко контрольні роботи надходять на перевірку … анонімно, під реєстраційними номерами, що гарантує неупередженість оцінки. Правда, дане перевага ДО може для деяких обернутися і недоліком, тому що питання дачі хабара «віртуальному» учителю, що знаходиться в іншій країні, представляється дуже і дуже проблематичним…:-))

Ну і, звичайно ж, не можна залишити без уваги і проблему вартості ДО. У загальному і цілому, програми дистанційної освіти набагато дешевше, ніж традиційна освіта. «Дистанційні» студенти не займають класи, за оренду яких треба платити; «дистанційні» студенти не б'ють скла, не вирізують на партах математичні формули, не крадуть мишки з комп'ютерного класу, не псують нерви декану; «дистанційні» студенти більше часу займаються самостійно, і навчальний заклад заощаджує на зарплатах професорів (а на Заході, хто не знає, професор Університету одержує пристойні гроші, не те що на безкрайніх просторах пострадянської Батьківщини). Коротше кажучи, ДО за ціною набагато доступніше. [4]

Дистанція величезного розміру

Заочне навчання виникло більш ста років тому. Піонерами в цій справі були англійці, що заселяли віддалені володіння Британської корони. Потім зручності навчання поштою оцінили жителі провінційних містечок, віддалених від великих навчальних центрів. У Радянському Союзі заочне навчання охоплювало широке коло доярок, слюсарів і оленярів, що училися, відповідно, на бухгалтерів і інженерів-конструкторів.

Сьогодні всі не так. В усьому світі звичний радянський варіант - з контрольними поштою і приїздом на сесії - умер як анахронізм. Студенти дистанційних програм одержують навчальні матеріали через супутникове чи кабельне телебачення, скачуют відео- і аудіозаписи через Інтернет, беруть участь у відеоконференціях.

Строго говорячи, дистанційна освіта (distance learning) є найбільше адекватною відповіддю на той виклик, що нам кидає життя. В останні піввіку час немов згустилося: щодня приносить усі нові відкриття. У деяких областях прикладних природно-наукових дисциплін близько 80% усіх накопичених людством знань отримано в останні 25-30 років. Немудро, що класична академічна наука - усі ці університети, "стовпи науки" з їхніми курними кафедрами і старіючими професорами, що бояться доторкнутися до комп'ютера, - не встигає за таким швидким прогресом. Конкуренція на ринку праці посилюється. Знайомство з останніми концепціями і досягненнями наукової думки стає для самих різних категорій професіоналів життєво необхідною задачею. Наприклад, у США багато штатів просто зобов'язують учителів, бухгалтерів, адміністраторів ясел і працівників деяких інших спеціальностей безупинно професійно удосконалюватися. Все частіше говорять про те, що навчання доцільне розглядати як постійний процес, а не як щось дивне, що завершилося багато років тому одержанням диплома.

Диплом по модему

Треба відзначити, що в самих престижних університетах світу існує стійка опозиція дистанційному навчанню як повноцінній заміні традиційної очної форми. Вони не поспішають запускати цілком дистанційні програми. Справа в тому, що проблеми починаються із самого основного - ідентифікації студента. Хто сидить за персональним комп'ютером і здає іспит - сам студент чи його приятель-відмінник - перевірити поки неможливо. Тому дистанційні програми найчастіше містять у собі й обов'язкові очні сесії, у ході якої студенти на місці здають іспити - не віртуально, а насправді. Крім того, для організації навчальних і екзаменаційних телеконференцій буває недостатньо пропускної здатності телефонних ліній різних країн. Нарешті, при заочному навчанні зникає безпосередній контакт між викладачем і студентом - основа навчального процесу в англосаксонських країнах.


Куди рухається віртуальний потяг?


Стрімкий розвиток засобів телекомунікації уможливлює те, що недавно показували тільки у фантастичних фільмах. Якщо зовсім недавно комплект устаткування для проведення відеоконференцій коштував $100.000 за місце, те тепер досить $100 за камеру, а спеціальне програмне забезпечення можна одержати в мережі Інтернет безкоштовно. Звичайно, устаткування для desktop videoconferencing (DVC) не може працювати з тією же якістю відтворення і звуку, як використовувані великими корпораціями комплекси за $100.000, однак воно, погодтеся, коштує відчутно дешевше. Є й інші нові технології в передачі зображення, що активно використовуються для дистанційного навчання. Наприклад, цифрове телебачення - стандарт, уже сертифікований американською Федеральною комісією з телекомунікацій. Рік назад у Сиеттлі вже почалася трансляція експериментальних передач у цьому форматі. Регулярні ж передачі повинні початися вже в 2006 році. Однак дійсний прорив у дистанційному навчанні може забезпечити WebTV - технологія, що дозволяє за допомогою декодера розміром із книжку і вартістю $329 приймати на ваш домашній телевізор навчальні програми через Інтернет.

У 1996 році віце-голова Відкритого університету, сер Джон Дэниэлс, проголосив ідею "мега-университетів". По його визначенню, це навчальні заклади майбутнього, у яких дистанційно учиться більш сотні тисяч студентів з усього світу. Ця ідея істотно відрізняється від принципів, на яких будується більшість віртуальних університетів США і Канади, займатися в який можуть, у більшості випадків, тільки жителі цих країн.

Ясно одне. Дистанційна освіта - ваш шанс учитися. Без границь. Незважаючи на відстані. Не залишаючи будинку, але прагнучи до західного диплома. Може бути, уже настав час подумати про цьому? [5]

Чим відрізняється дистанційна освіта від заочної?

Не плутайте дистанційну освіту з заочною, хоча вони і дуже схожі. Заочна освіта - потокова. Це загальний для всіх навчальний план, загальні терміни здачі контрольних і курсових робіт, сесія узимку і влітку у визначений термін. Викладачі вузів, чесно говорячи, заочників «не жаліють»: студентів-заочників у них багато, а на очі вони потрапляються рідко.

Дистанційна освіта - зовсім інша казка. Дистанційна освіта - це навчання за індивідуальним планом, і в цьому головна її відмінність від заочного.

Кожен «дистанційний» студент прикріплюється до викладача, завдання якого - курирувати ваше навчання, консультувати по складних темах і питанням, перевіряти контрольні роботи і тести, допомагати готуватися до іспитів. З ним ви і будете постійно спілкуватися - або по телефону, або через Internet, а те і через супутник.

Комплект навчальних матеріалів «дистанційний» студент одержує відразу при зарахуванні на заняття (як правило, відразу після оплати навчання). Це не звичайні підручники, до яких ми звикли. Це і тексти лекцій, і задачники, і практикуми, і завдання для самостійної роботи на різних носіях - традиційних паперових, CD, аудіо- і відеоносіях.

Важливою відмінністю дистанційноїї освіти від заочного є той факт, що ви самі вибираєте послідовність вивчення предметів і темп роботи. Наприклад, за один семестр може пройти курс, що у денному вузі вивчають цілий рік. Чи, навпаки, розтягти його на два роки.

Тільки не думайте, що дистанція величезного розміру дозволяє учитися абияк. Тверда звітність - на цьому тримається вся система дистанційної освіти. За кожен пройдений розділ курсу ви будете звітувати перед своїм викладачем (тести, контрольні роботи і т.п.). І поки не відзвітуєтеся, далі не рушите. До речі, "дистанційний" диплом західних вузів нічим не відрізняється від звичайного (там пишеться, що ви прослухали повний курс такого-то університету, але не вказується, на якій формі навчання). [6], [7]

Що ефективніше: дистанційна освіта чи заочна?

Існують різні підходи до оцінки ефективності різних систем навчання. Зупинимося на ті з них, що дозволяють оцінити відносну ефективність, ґрунтуючись на аналізі технологій навчання. Так, можна виділити наступні основні процеси, що визначають ефективність досліджуваної системи освіти в цілому: методологію формування системи знань; методологію формування системи професійних умінь і навичок; рентабельність освітнього процесу і розумну стратегію цін за навчання.

Сформулюємо деякі твердження чи правила, що дозволяють перейти уже від методологій до більш конкретних критеріїв відносної порівняльної ефективності систем освіти:

1. Система освіти більш ефективна в порівнянні з іншою, якщо навчальне навантаження студента протягом розглянутого періоду (семестр, рік) у цій системі буде більш рівномірною, ніж у порівнюваній. Це твердження ґрунтується на тому, що в більшості випадків неможливо сформувати систему знань при нерівномірному навчальному навантаженні чи перевантаженні студентів, або за короткий інтервал часу;

2. Система освіти більш ефективна в порівнянні з іншою, якщо відношення числа годин занять, що формують уміння і професійні навички до загального числа занять буде більше аналогічного відношення в порівнюваній системі. Іншими словами, для того щоб сформувати професійні уміння і навички, необхідно провести достатню кількість практичних занять, тренінгів, ділових ігор і інших занять, на яких відпрацьовуються складні професійні уміння і навички; з урахуванням впровадження інтерактивних мережних ділових ігор у технології дистанційного навчання, відсоток співвідношення практичних занять до загального числа годин буде значно більше і повинний наблизитися до показників очної форми навчання. Особливості організації і ведення заочного навчання не дозволяють збільшити значення даного показника до прийнятного рівня.

3. Система навчання повинна бути рентабельною при розумній політиці цін.

Таким чином, за критеріями формування знань, умінь і навичок розглянута нами технологія дистанційного навчання значно перевершує по якісних параметрах заочну форму навчання.

Як навчають через Інтернет

        Віртуальні курси, як правило, відкриті для усіх, хоча в ряді випадків до людей, що поступають на них пред'являються певні вимоги, обговорені в числі інших умов при реєстрації.ї. Займатися можна в будь-якому місці, де є комп'ютер з виходом в Інтернет. Час початку і закінчення занять кожен студент вибирає для себе сам, при цьому більшість викладачів вимагає щоденного відвідування віртуальних класів. Одержуючи чи відсилаючи інформацію, зв'язану з вивченням курсу, учень постійно взаємодіє і з викладачем, і з іншими студентами. Як і при традиційному навчанні, викладач, що веде той чи інший віртуальний курс, розробляє навчальні плани, проводить заняття у віртуальному класі, організує і направляє дискусію по досліджуваній темі, відповідає на питання студентів і, природно, перевіряє правильність виконання завдань.
        Кожен навчальний курс має свої тимчасові рамки. Розклад занять і терміни здачі завдань визначає викладач. Як правило, для навчання набирається невелика група, по чисельності рідко перевищуючих 20 чоловік. Це дозволяє викладачу приділяти увагу кожному студенту.
        Дуже багато людей помиляються, думаючи, що при навчанні через Інтернет вони будуть почувати себе в ізоляції. До свого подиву вони виявляють, що віртуальні курси дають можливість різноманітного й інтенсивного спілкування під час групових дискусій і при виконанні спільних проектів.
        Технічні проблеми в студентів виникають украй рідко. Для занять підійде будь-який комп'ютер типу IBM PC чи Macintosh, оснащений модемом. По будь-якому питанню, зв'язаному з технічною стороною навчання, можна звернутися до менеджера чи адміністратора курсу. Крім того, багато курсів мають безкоштовну службу технічної підтримки, доступну як по електронній пошті, так і по телефону. Для вивчення предмета будуть потрібні книги. Їх можна замовити через віртуальні книгарні, що діють при курсах.
        Безумовно важливе питання — який диплом одержить студент по закінченні навчання. Це залежить від навчального чи центра програми курсу. В одних випадках ви стаєте власником курсового сертифіката приватного навчального центра, в інших — одержуєте так називаний освітній кредит, визнаний коледжами й університетами з традиційною формою навчання.

Чи усім підходить навчання через Інтернет?

        Сама по собі віртуальна система освіти дає можливість придбати додаткові знання всім бажаючим незалежно від статі, національних, расових, соціальних і інших ознак, що в іншому випадку можуть стати приводом для дискримінації (для деяких країн це дуже актуально). Набагато велику роль грають особистісні особливості, переваги і якості, що сприяють не сприятливому чи успішному віртуальному навчанню.
        Що потрібно, щоб навчання на віртуальних курсах виявилося успішним? По-перше, студент повинний бути готовий поділитися з іншими професійним і освітнім досвідом. Інтернет допомагає перебороти внутрішні психологічні бар'єри, що заважають активній участі в дискусії при візуальному контакті, але в той же час спочатку він не дає відчуття аудиторії. Тому віртуальне оточення повинне бути дружелюбним і відкритим для конструктивного спілкування. По-друге, необхідні навички упевненого звертання з клавіатурою й уміння виражати свої думки в писемній формі. (У віртуальному просторі практично весь обмін інформацією ведеться в письмовому виді.) И, нарешті, по-третє, учень не повинен соромитися повідомляти про свої проблеми. У противному випадку викладач не зможе вчасно втрутитися в навчальний процес і надати необхідну допомогу, тому що більшість зовнішніх ознак, по яких у звичайній ситуації він міг би зрозуміти, що в студента виникли якісь проблеми (зніяковілість, занепокоєння, втрата інтересу до предмета, пропуски занять і т.п.) при віртуальному навчанні виключені.
        Приносячи в процес навчання волю і гнучкість, Інтернет вимагає відповідального до нього ставлення, реальної внутрішньої мотивації до занять і самодисципліни в плані дотримання термінів і вимог, пропонованих до студентів. Потрібно добре уявляти собі, що хоча взаємодія у віртуальних класах може бути дуже інтенсивною, це аж ніяк не те ж саме, що спілкування з однокурсниками в неформальній обстановці чи в студентському гуртожитку. Багато студентів розглядають Інтернет-курси як зручний спосіб одержання освіти, але не більш легкий, чим традиційний.
        Віртуальні заняття звичайно будуються за принципом поступового “нарощування оборотів”. Украй важливо не пропускати заняття і вчасно виконувати завдання. Викладачі відзначають, що якщо студент один раз випадає з загального процесу, то “витягти” його назад уже практично неможливо.
        Як не всякий гарний викладач годен для ведення віртуальних курсів, так не всякий студент здатний витягти з них користь. Ступінь своєї готовності до такої форми занять можна оцінити, скориставшись пропонованими в Мережі опитувальниками.


Технології віртуального навчання

        Дистанційне навчання, як одна з форм системи освіти, стало розвиватися ще до появи комп'ютерної мережі Інтернет, поступово нарощуючи комплекс використовуваних технологій. Спочатку на озброєння була узята так називана кейс-технологія: чітко структуровані учбово-методичні матеріали комплектувалися в спеціальний набір (“кейс”), що потім відправлявся студенту для самостійного вивчення. Згодом паперові проспекти і підручники були доповнені записами на магнітних носіях і CD-ROM, а для проведення занять і читання лекцій стали застосовувати телевізійні технології. При цьому студент усе-таки повинний був періодично відвідувати очні консультації викладачів (тьюторів) чи інструкторів у спеціально створених для цих цілей вилучених (регіональних) навчальних центрах.
        Всесвітня павутина послужила основою для розвитку мережних технологій поширення знань, давши в руки студентів і викладачів електронні підручники і бібліотеки, зручні системи тестування, а також засоби спілкування. Інтернет дозволив не тільки об'єднати усе раніше відомі інструменти навчання, але і помітно розширити їхній перелік, зробивши істотний вплив на інформаційну культуру в освітнім середовищем. [8], [9].

Форми дистанційного навчання

Як форма організації навчальної діяльності дистанційне навчання виникло в 70-х роках у США. У тієї годину воно здійснювалось в основному за допомогою листування між викладачем та учнем. Викладач надсилав навчальні матеріали, завдання, рекомендації до них та вказував терміни їх виконання, а учень, у свою чергу, виконував завдання і надсилав їх викладачу. У кінці курсу, зазвичай, відбувалась зустріч викладача та учнів на якій підбивались підсумки їхньої роботи і ті учні, які успішно пройшли курс, отримували відповідний документ. Далі, розвиваючись, дистанційне навчання залучало нові засоби передачі інформації: телебачення, інтерактивне відео, Internet, тощо. Згодом виділилися два основні підходи до здійснення дистанційного навчання:

  • асинхронне навчання

  • синхронне навчання

Асинхронна форма передбачає індивідуальний темп опрацювання навчального матеріалу, тобто, отримавши завдання, кожен учень сам вирішує коли його виконати і надіслати результати (зрозуміло, у межах визначеного терміну). Технічною основою цього підходу може бути звичайне листування, e-mail, телебачення, web-технології. Перевагою такої форми організації є вільний темп, та графік навчання, що дає необхідну гнучкість навчальної програми.

Синхронна форма поряд з індивідуальним темпом опрацювання навчального матеріалу, передбачає синхронне спілкування учнів та викладача. Це може бути реалізовано за допомогою інтерактивного телебачення, обміну миттєвими текстовими чи голосовими повідомленнями, відео-конференцій. На практиці це виглядає так: викладач призначає зустріч, в означений день та година учні та викладач з будь-якого Internet вузла з’єднуються з сервером, що здійснює підтримку дистанційного курсу, встановлюють відео зв'язок і під керівництвом викладача обговорюють поточні навчальні проблеми. [10]

        Більшість діючих центрів навчання можна умовно розділити на три групи по ступені “занурення” в Інтернет.
        До першої групи належать заклади, уся робота яких будується винятково на Інтернет-технологіях. Вибір навчального курсу, його оплата, заняття зі студентами, передача контрольних завдань і їхня перевірка, а також здача проміжних і фінальних іспитів здійснюються через Мережу. Подібних навчальних центрів, іноді іменованих “віртуальними університетами”, не так багато через високі вимоги до апаратно-програмного оснащення і рівня підготовки персоналу, а також необхідності значних початкових фінансових вкладень.
        Другу найбільш численну групу складають навчальні заклади, що сполучать різні традиційні форми очного і дистанційного навчання з нововведеннями в дусі часу. Наприклад, деякі вузи частину своїх програмних курсів переводять у віртуальну форму, а центри дистанційного навчання, спираючи на Інтернет-технології, у той же час не відмовляються від практики проведення очних екзаменаційних сесій. Варіантів тут може бути багато, але в кожнім випадку комп'ютеризована лише частина навчального процесу.
        До третьої групи можна віднести навчальні центри, для яких Інтернет служить лише внутрішнім комунікаційним середовищем. На своїх сайтах вони розміщають інформацію про навчальні програми (планах), семінарах, а також бібліотечні каталоги.
        Пропоновані в системах віртуального навчання курси прийняте поділяти на два види: кредитні і некредитні. “Кредитним” вважається курс, офіційно затверджений в акредитованій навчальній установі. Він зараховується студенту в рамках навчальної програми по якій-небудь спеціальності і є однією зі сходинок на шляху до одержання ученого ступеня. (Кожен курс у кредитній ієрархії має свою вагу.) ДО “некредитних” відносять курси, призначені для одержання додаткової чи постуніверситетської освіти (наприклад з метою підвищення кваліфікації) і не ведучі до одержання ученого ступеня.
        Навчальні заклади, що пропонують некредитні курси, фактично утворюють систему “відкритої освіти”. Вони наголошують на цінності навчальної програми як такий, не піклуючись про престижність видаваного чи диплома вазі кредиту. У рамках відкритої освіти створені тисячі навчальних курсів по самих різних темах, включаючи освоєння мов і удосконалювання навичок роботи з комп'ютером. В Інтернеті можна знайти і такі навчальні заклади, що пропонують пройти навчання по повній програмі коледжу, але не надають освітнього кредиту.

Про ціни

        Вартість віртуального навчання в 3—5 разів нижче вартості традиційного. Якщо в якийсь момент ви розумієте, що навчання на даному курсі краще відкласти на невизначений час, можна скористатися програмою повернення грошей. Різні курси — різні умови. Одні курси взагалі не передбачають подібної процедури, інші повертають велику частину суми (удержавши, скажемо, 25% на адміністративні витрати), але за умови, що ви попросили про це не пізніше, ніж через чотири дні після початку занять, і не завантажували навчальні матеріали. При виборі віртуальної програми і конкретного курсу варто уважно вивчити умови його оплати і можливості повернення виплачених засобів.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5160
Авторов
на СтудИзбе
439
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее