102304 (Сертифікація продукції в системі УкрСЕПРО), страница 7

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Сертифікація продукції в системі УкрСЕПРО", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "менеджмент" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "менеджмент" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "102304"

Текст 7 страницы из документа "102304"

У ПЕРЕЛІКУ ПРОДУКЦІЇ, ЩО ПІДЛЯГАЄ ОБОВ’ЯЗКОВІЙ СЕРТИФІКАЦІЇ В УКРАЇНІ зазначаються нормативні документи, що встановлюють методи контролю (випробувань) кожного конкретного вида продукції.

У випадку одержання негативних результатів випробувань, хоча б по одному з показників випробувань, з метою сертифікації роботи припиняються. Повторні випробування можуть бути проведені тільки після подачі нової заявки і надання переконливих доказів проведення підприємством коригувальних дій щодо усунення причин, що викликали невідповідність.

Якщо випробування продукції за окремими показниками проводились декількома акредитованими в Системі, або визнаними в Системі лабораторіями (центрами) інших систем, то сертифікат відповідності видається за наявності всіх необхідних протоколів з позитивними результатами випробувань.

  1. Видача сертифіката відповідності

Здійснюється винятково органом з сертифікації продукції. Сертифікат видається на одиничний виріб, на партію продукції, чи на продукцію, що випускається підприємством серійно протягом терміну, установленого ліцензійною угодою, із правом маркірування знаком відповідності кожної одиниці продукції. Сертифікат видається при наявності протоколів з позитивними результатами випробувань, сертифіката на систему чи якості атестата виробництва, у залежності від обраної схеми сертифікації. Сертифікат реєструється в Реєстрі Системи.

Форма ліцензійної угоди приведена в додатку Д цього стандарту. Форми сертифікатів наведені в ДСТУ 3498-96.

Вибір форми сертифіката відповідності залежить від ступеня підтвердження вимог нормативних документів.

Підтвердження факту сертифікації продукції (послуги) може здійснюватися одним з наступних способів:

  • оригіналом сертифіката відповідності

  • знаком відповідності

  • копією сертифіката, завіреної органом, що видав його, чи територіальним центром Держстандарта

  • інформацією в документації, що додається до продукції з указівкою номера сертифіката, дати його видачі, назви органа, що видав сертифікат.

Термін дії сертифіката визначає орган з сертифікації з урахуванням термінів дії нормативних документів на продукцію, терміну, на який атестоване виробництво (сертифіковане сисякості) і ін. даних, але він не повинний перевищувати термінів, позначених у додатку А стандарту, чи визначених чинним законодавством.

Дія сертифіката відповідності поширюється на всю продукцію, виготовлену за період його дії.

Якщо під час дії сертифіката відповідності в конструкцію (склад) продукції, технологію її виготовлення вносяться зміни, що можуть впливати на показники, підтверджені під час сертифікації, заявник повинний попередити про це орган, з яким укладене ліцензійна угода.

Якщо норми, установлені стандартом на показник, підтверджений під час сертифікації, змінені на більш тверді, то питання про призупинення дії кожної ліцензійної угоди вирішує сам орган з сертифікації.

  1. Визнання сертифіката відповідності, виданого в інших системах сертифікації

Рішення про визнання сертифіката відповідності, виданого в інших системах сертифікації на продукцію, імпортовану в Україну, приймається органом з сертифікації продукції на підставі положень ДСТУ 3417.

  1. Технічний нагляд за стабільністю показників сертифікованої продукції під час її виробництва

Технічний нагляд здійснюється органом з сертифікації, що видав сертифікат. За його рішенням нагляд також може проводитися органом з сертифікації систем якості, чи територіальним центром.

До участі в нагляді можуть залучатися фахівці Держнагляду, Держнагляду охорони праці й ін.

Обсяги, порядок, періодичність нагляду визначаються органом з сертифікації продукції і регламентуються програмою технічного нагляду, розроблювальної їм.

В органі має бути призначена відповідальна особа, а також створено структурний підрозділ з питань технічного нагляду. Персонал, що бере участь у технагляді повинен пройти відповідне навчання, відповідати встановленим кваліфікаційним критеріям.

Етапи проведення технічного нагляду:

  • розробка програми технічного нагляду

  • укладення угоди на здійснення технічного нагляду

  • укладення угод з організаціями, яким доручено здійснення технічного нагляду (за необхідності)

  • підготовка до технічного нагляду

  • проведення технагляду

  • оформлення звіту про технагляд.

Програма технічного нагляду в загальному випадку може включати:

  • перевірку системи внесення змін до документації

  • перевірку системи вхідного контролю

  • перевірку системи контролю і випробувань технологічних параметрів і готової продукції

  • перевірку дотримання вимог технологічних процесів

  • контроль виконання коригувальних заходів

  • контроль додержання вимог щодо відбору зразків для випробувань та їх ідентифікації

  • контроль правильності використання сертифіката відповідності

  • перевірку пакування та зберігання продукції

  • аналіз претензій та рекламацій та ін.

За результатами нагляду дія сертифіката може бути припинене в наступних випадках:

  • порушення вимог до продукції

  • порушення технології виробництва, правил приймання, методів контролю

  • змін у нормативних документах на продукцію, методи випробувань

  • зміни конструкції. складу, технології виготовлення продукції.

Дія сертифіката відповідності скасовується з моменту його вилучення з Реєстру Системи (вимоги ДСТУ 3415-96).

У випадку припинення дії сертифіката можуть починатися коригувальні дії.

Конфіденційність

Орган з сертифікації продукції й організації, що діють з його доручення, несуть відповідальність за розголошення комерційної чи професійної таємниці щодо конфіденційної інформації.

Апеляції

Заявник може опротестувати дії, зв'язані з виконанням його заявки на сертифікацію продукції. Кожну заявку розглядає апеляційна комісія органу з сертифікації продукції не пізніше одного місяця з дня подачі. У випадку незгоди з рішенням комісії заявник може звертатися в Комісію з апеляцій Національного органу з сертифікації.

Фінансування робіт із сертифікації продукції

Усі роботи із сертифікації продукції оплачуються заявником на підставі договорів на проведення робіт із сертифікації входять у собівартість продукції.

Оплаті підлягають усі види робіт, зв'язані з обов'язковою сертифікацією продукції: підготовчої, експертні, роботи з акредитації, атестації, випробувань, контролю і реєстрації.

Вартість робіт розраховується органом з сертифікації, як виконавцем робіт, на підставі правил визначення вартості робіт із сертифікації продукції і послуг, з урахуванням трудомісткості виконання робіт і вартості калькуляційної одиниці – одного людино-дня.

Крім цього оплачується вартість бланків сертифікатів відповідності.

Перелік робіт складається відповідно до обраної схеми сертифікації.

У разі потреби орган з сертифікації може надавати заявнику оплачувані консультаційні послуги.

Процедура визнання результатів сертифікації імпортованої продукції

Процедура визнання результатів сертифікації імпортованої продукції регламентується положеннями стандарту ДСТУ 3417-96.

Продукція, ввезена і реалізована на території України, повинна відповідати вимогам норм і стандартів, що діють в Україні.

Відповідно до порядку митного оформлення імпортних товарів сертифікація не проводиться, якщо імпортні товари, що підлягають обов'язкової сертифікації в Україні, увозяться:

  • як подарунки

  • у режимі тимчасового ввозу

  • як гуманітарна і технічна допомога

  • як інвестиції в статутний фонд суб'єктів підприємницької чи діяльності на підставі договорів про спільну інвестиційну діяльність

  • для проведення виставок

  • у режимі реімпорту

  • на митні ліцензійні склади.

Даний стандарт установлює процедуру визнання результатів сертифікації продукції, а також інших функціональних елементів систем сертифікації країн-експортерів продукції в Україну.

Стандарт поширюється на органи з сертифікації продукції різних форм власності, що чи визнають проводять контроль відповідності продукції, увезеної в Україну, обов'язковим вимогам нормативних документів.

СисУкрСЕПРО має виключне право визнавати результати сертифікації продукції на відповідність обов'язковим вимогам нормативних документів України, видані іншими державами. Об'єктами визнання є протоколи випробувань, сертифікати (знаки) відповідності й інші свідчення відповідності на продукцію, що підлягає обов'язкової сертифікації.

Процедура визнання результатів сертифікації імпортованої в Україну продукції здійснюється на підставі підтвердження відповідності продукції обов'язковим вимогам, встановленим у законодавчих актах і нормативних документах, міжнародних і національних стандартах інших держав, що діють в Україні, шляхом висновку чи угод прийняття рішень про визнання.

Визнанню підлягають сертифікати і протоколи випробувань продукції, видані уповноваженими органами інших країн за умови дотримання всіх наступних правил:

  • с національним органом з сертифікації тієї країни, з якої надходить продукція, увезена в Україну, Держстандартом укладене двостороння угода про взаємне визнання результатів робіт із сертифікації;

  • іноземний сертифікат виданий у державній системі сертифікації тієї країни, з якої надходить і в який виготовлена увезена в Україну продукція;

  • продукція, увезена в Україну, може бути ідентифікована по супровідній документації (маркіруванню, етикетці) як виготовлена за міждержавними чи іншими нормативними документами, що діють в Україні;

  • номенклатура всіх обов'язкових вимог до продукції, зазначених у сертифікаті, і норми цих вимог цілком відповідають номенклатурі обов'язкових вимог і нормам, що діють в Україні.

У випадку невиконання хоча б однієї з перерахованих умов, орган з сертифікації проводить сертифікацію продукції відповідно до нормативних документів, що регулюють порядок одержання сертифіката на продукцію в Україні.

Угоди про визнання результатів сертифікації укладаються за умови:

  • наявності національної системи сертифікації країни-імпортера, що має організаційно-методичні документи, акредитовані органи з сертифікації продукції, випробувальні лабораторії (центри) відповідно до вимог ISO/IEC з сертифікації і стандартами серії ISO 9000, EN 45000, EN 29000;

  • наявності органів з сертифікації продукції, випробувальних лабораторій, акредитованих у міжнародних системах сертифікації;

  • наявності органів з сертифікації продукції, випробувальних лабораторій, акредитованих у міжнародних системах сертифікації конкретного виду продукції, створених спільно з країнами-учасницями угоди.

В даний час Україною укладені угоди про взаємне визнання результатів робіт із сертифікації з усіма країнами СНД: Азербайджаном, Білорусією, Вірменією, Грузією, Киргизією, Казахстаном, Молдовою, Російською Федерацією (ДСТ Р), Таджикистаном, Туркменістаном, Узбекистаном. Угоди про взаємне визнання результатів робіт із сертифікації на основі взаємної акредитації лабораторій укладені з країнами Балтії (Литва, Латвія, Естонія) і Туреччиною.

Результати сертифікації імпортованої продукції можуть бути визнані в Системі Укрсепро на підставі рішень про визнання:

  • без додаткових процедур сертифікації (видається свідоцтво про визнання);

  • с застосуванням додаткових процедур щодо сертифікації (у випадку, коли є розбіжності в показниках проводяться випробування, на основі позитивних результатів яких, зафіксованих у протоколах випробувань. видається сертифікат);

  • за позитивними результатами сертифікації продукції в Системі УкрСЕПРО.

5. Порядок проведення обстеження виробництва

Порядок обстеження виробництва під час проведення сертифікації продукції визначено в стандарті ДСТУ 3957-2000.

Необхідність проведення обстеження виробництва визначається органом з сертифікації за згодою заявника під час ухвалення рішення за заявкою на сертифікацію продукції.

Порядок обстеження виробництва під час проведення сертифікації продукції, процесів, послуг у Системі УкрСЕПРО встановлюється органом з сертифікації продукції з урахуванням вимог цього стандарту й особливостей виробництва конкретної продукції.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5167
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее