123081 (592757), страница 7
Текст из файла (страница 7)
Для визначення планових показників НДР застосовуються різні методи розрахунку і відповідні їм нормативно-довідкові дані.
Для розрахунку комплексного плану по темі НДР можуть застосовуватися різні методи розрахунку планових показників. Всі вони є укрупненими в порівнянні з розрахунком в серійному виробництві.
Для розрахунків застосують метод експертних оцінок, оскільки тема НДР представляє значну складність.
Для вживання методу структурних коефіцієнтів значення показника всієї роботи або її частини повинне бути заздалегідь розраховано іншим методом.
Даний метод заснований на використовуванні досвіду кваліфікованих фахівців. Метод експертних оцінок застосовуємо для стадії 4 і структурних коефіцієнтів для інших стадій і етапів.
Для даної роботи застосований індивідуальний метод експертного опиту, який прийнято вважати найраціональнішим. Суть його полягає в тому, що від кожного експерта незалежно від інших одержують оцінки кожного показника і математично обробляють їх для встановлення єдиної оцінки.
Трудомісткість стадії 4 приймаємо 210 люд-дні.
Одержана трудомісткість стадій і етапів, спочатку визначена по рекомендації кваліфікованих фахівців-експертів, приведена в таблиці 6.1.
Далі трудомісткість кожного етапу проектування визначається за допомогою вживання структурних коефіцієнтів (таблиця 6.1).
-
Виконавці і тривалість робіт
Підприємства – учасники НДР по виконуваних функціях діляться на замовників, розробників, виготівників, споживачів
Останніми роками все більше використовуються нові форми виконання НДР: малі підприємства, тимчасові творчі колективи (ТТК), що виконують самостійні замовлення на тему або її окремі етапи. Такі колективи формуються з фахівців різних професій (радисти, конструктори, технологи, робочі, економісти і т.д.) і підкоряються керівнику теми.
В даному дипломному проекті доцільно використовувати досвід організацій ВТК. Це дасть можливість одержати практичні навики підбору кадрів. Детально визначити склад і кількість необхідних виконавців, розставити їх по роботах, скласти календарний графік для кожного виконавця, вирішити питання про оплату праці.
Після складання переліку робіт по темі і розрахунків трудомісткості визначають необхідний склад і кількість виконавців. При організації ВТК такий аналіз роблять детально для кожної окремої роботи.
Підбір і розстановка виконавців здійснюється згідно наступному плану:
-
Проглядаємо весь перелік робіт і розділяємо їх на власні роботи співвиконавців.
-
Аналізуємо зміст робіт і визначаємо необхідні спеціальності виконавців.
-
Визначаємо необхідну кваліфікацію виконавців. Кваліфікація виконавця залежить від складності виконуваної роботи.
-
Визначаємо для кожної роботи необхідну кількість виконавців (фронт робіт).
-
При розстановці виконавців по роботах звертаємо увагу на спеціалізацію людей, їх навики по виконанню певних робіт.
6) Тривалості робіт обчислюються, якщо відомі трудомісткість робіт і кількість зайнятих на ній людина (таблиця 6.1).
7) Аналізуємо завантаження виконавців (цей аналіз виконується при розробці мережних графіків і графіків завантаження – див. наступний розділ).
Список необхідних виконавців оформляємо в таблицю, де кожному виконавцю привласнюється код (для спрощення оформлення переліку робіт, мережних графіків і графіків завантаження) (таблиця 6.2).
Таблиця 6.1 Структура трудомісткості стадій і етапів НДР
№стадії | Найменування стадій і етапів | Трудомісткість | Виконавці | Тривалість дні (округлий) | |||||||
Структурні коефіцієнти% | Трудомісткість чол-ні | Посада (код) | К-ть чол. | ||||||||
Стадії в загальній трудомісткості теми | Етапів в стадії | ||||||||||
1 | Розробка технічного завдання на проведення НДР | 4 | |||||||||
Пошук літератури по заданій темі | 25 | 3,75 | 04 | 1 | 4 | ||||||
Огляд і аналіз літературних джерел | 10 | 1,5 | 02, 03 | 2 | 1 | ||||||
Патентний пошук | 15 | 2,25 | 04 | 1 | 2 | ||||||
Пошук аналогів в мережі Internet | 45 | 6,75 | 03, 04 | 2 | 3 | ||||||
Узгодження і затвердження ТЗ | 5 | 0,75 | 01,02 | 2 | 1 | ||||||
Разом | 100 | 15 | 11 | ||||||||
2 | Розробка технічної пропозиції | 6 | |||||||||
Аналіз ТЗ | 3 | 0,66 | 03, 04 | 2 | 1 | ||||||
Проведення патентних досліджень | 15 | 3,3 | 01 | 1 | 3 | ||||||
Огляд і аналіз науково-технічної інформації | 10 | 2,2 | 02 | 1 | 2 | ||||||
Вибір і обгрунтовування напрямів проведення досліджень | 40 | 8,8 | 01, 02, 03 | 3 | 3 | ||||||
Розробка рекомендацій по методиці проведення досліджень | 10 | 2,2 | 01 | 1 | 2 | ||||||
Оформлення звіту по ТП | 20 | 4,4 | 04 | 1 | 4 | ||||||
Узгодження і затвердження ТП | 2 | 0,44 | 01, 04 | 2 | 1 | ||||||
Разом | 100 | 22 | 16 | ||||||||
3 | Отримання початкової математичної моделі | 12 | |||||||||
Розробка методики моделі | 10 | 4,4 | 02, 03 | 2 | 2 | ||||||
Визначення етапів рішення | 15 | 6,6 | 01, 02 | 2 | 3 | ||||||
Проведення теоретичних досліджень | 10 | 4,4 | 03, 04 | 2 | 2 | ||||||
Формування початкової розрахунково-кінематичної схеми | 25 | 11 | 04 | 1 | 11 | ||||||
Розробка математичної моделі об'єкту дослідження | 25 | 11 | 01 | 1 | 11 | ||||||
Отримання початкових виразів для моделі системи | 5 | 2,2 | 01 | 1 | 2 | ||||||
Проведення (при необхідності) додаткових пошуків методик розрахунку | 10 | 4,4 | 03 | 1 | 4 | ||||||
Разом | 100 | 44 | 35 | ||||||||
4 | Проведення теоретичних і експериментальних досліджень | 57 | |||||||||
Розробка методики проведення досліджень | 10 | 21 | 01,02,03 | 3 | 7 | ||||||
Проведення теоретичних досліджень | 10 | 21 | 02,03 | 2 | 7 | ||||||
Розробка методики проведення експерименту | 30 | 63 | 02, 03 | 2 | 31 | ||||||
Підготовка експериментальних зразків і устаткування для досліджень | 20 | 42 | 03,04 | 2 | 21 | ||||||
Розробка методики проведення досліджень | 10 | 21 | 01,02,03 | 3 | 7 |
Таблиця 6.2. Список виконавців
Код виконавців | Посада | Оклад в місяць | Денний |
01 | Керівник НДР | 1200 | 54,54 |
02 | Старший науковий співробітник | 1000 | 45,45 |
03 | Молодший науковий співробітник | 950 | 43,18 |
04 | Інженер-дослідник 1-ї категорії | 900 | 40,9 |
6.3 Розробка мережного графіка, побудова лінійної карти мережі, графіка розвантаження виконавців