114537 (591644), страница 9
Текст из файла (страница 9)
Тема: “Світ навколо тебе”.
| Мета: |
|
| Хід заняття: | |
| Керівник: | – Учись любити все навколо себе: Траву і квіти, кущик, деревце. Жучка і пташку, і блакитне небо, І синьооке чисте джерельце. Усе прийшло на білий світ, щоб жити, Щоб дарувати радість і красу. Учися дивуватись і любити Чистеньку, мов перлин очка росу. Поглянь на світ – це дивовижна казка! А квіти – це, мабуть, душа землі. У кожній з них струмить любов і ласка, Вони, неначе діточки малі. Яка земля! Чарівна, пречудова! Вона нам мати. Ми – її дитя! Летить на землю весняна обнова, Бурлить, вирує на землі життя! (Надія Красоткіна). |
| – Діти, про що розповідає вірш, який я вам прочитала? ( відповіді дітей).А що таке природа? ( трава, квіти, тварини, небо, ліс...) – Уявіть собі, що ви маленьке зернятко будь – якої рослини. ( Діти довільно розходяться по залу. Керівник змахує рукою (сіє зерна), діти присідають і стискаються в „зернинку”. | |
| Вправа „Зернятко”. | |
| Вправа проводиться під музичний супровід. (За вибором музичного керівника). | |
| Керівник: | – Лежать зернятка в землі, їм тепло, зручно. Пройшов дощик, пригріло сонечко. Насіння почало набрякати, оболонки зерняток луснули і зявились перші пагінці. Вони пробили землю і потягнулися до сонечка. (Діти по – малу встають, погойдуючись, витягуючи руки вгору). |
| На стебелинках зявилися перші листочки. І ось загойдалися молоді деревця, квіти, травичка... Що ж виросло в нашому лісі? (Керівник запитує кожну дитину, якою рослиною вона була). | |
| Вправа повторюється 2 – 3 рази. Робота над музично-театралізованою грою „Аліса в країні казок” | |
| Міні – сценка „Тетянка і мячик”. | |
| Тетянка сердиться на мяч: - Знову ти пустився вскач! Знову вирвався із рук, Ну хіба ж ти добрий друг? Дує щічки круглий мяч: Сам образився, хоч плач: Буду я з тобою дружити Ти ж навчись мене ловити! | |
| Діти діляться на пари і розігрують сценку по ролям. Кожній парі можуть дати завдання, наприклад, Тетянка промовляє слова дуже сердито або з жалем, а мячик з образою чи сердиться. Діти з муз. керівником стають в коло. - Ось мяч. Подивіться, „я тримаю його в руках”. (Муз. керівник „ передає мяч” дитині, що стоїть поруч). – Тримай мяч, не упусти. Розкажи, який він? (Великий, круглий, мякий).Передавай його далі. – Ой, наш мячик раптом перетворився в повітряну кульку. Яка кулька в твоїх руках? Кулька прагне полетіти в небо, тримай міцніше за ниточку. Передавай її далі. Уявні предмети передаються по колу, перетворившись в тарілку з гарячим супом, їжака, сніжку, маленьке кошеня, жменьку піску, жменьку води, тощо. Гра продовжується до тих пір, доки дітям цікаво. Правила гри можна змінювати. Запропонувати дітям самостійно називати перетворені предмети. | |
| Гра „Уявіть собі”. | |
| Керівник: | – Сонце потрібно всім! Квітам, метеликам, мурахам, жабенятам. А кому ще потрібне сонечко? (Діти перераховують)Зараз ви вигадаєте, в кого ви перетворились і під музику зобразите того чи те, що загадали, а я спробую відгадати. Вмикається музика, діти імітують рухи загаданого персонажу. Це можуть бути квіти, комахи, тварини, птахи, тощо. Муз. керівник вгадує, уточнює. – Сонечко заховалось за хмарку і пішов дощик. Скоріше під парасольку. Парасолька схожа на великий гриб. А де ж ростуть гриби? (в лісі) тож давайте перенесемося до лісу і пригадаємо, що ж відбувалося з казковими героями в лісі, коли вони знайшли рукавичку. Спробувати інсценізувати казку “Рукавичка” від початку до кінця. |
Конспект заняття № 15
Тема: “Граючись навчаємось”.
| Мета: | – створювати позитивний емоційний настрій; – розвивати логіку, творчі здібності; – виховувати доброзичливе відношення до оточуючих; – розвивати імітаційні навички; – вчити дітей поєднувати рухи і мову. |
| Хід заняття: | |
| Керівник: | – Діти, а що ви робите, коли вам весело? (Відповіді дітей). Гра „Продовжи фразу і покажи”. – Якщо холодно на вулиці, що ви одягнете? (Шубу, шапку, рукавички...) – Якщо вам подарують маленьке кошеня, що ви зробите? (Погладимо, приласкаємо). – Якщо ви залишились в лісі один, що ви будете робити? (Голосно кричати: „Ау!”) – Якщо мама відпочиває, як ви будете поводитись? (Ходити навшпиньках, не шуміти). – Якщо плаче ваш друг, що робити? (Втішити, погладити, заглянути в очі...) – Якщо вам на очі трапились сірники? (Відповіді дітей, які вихователь узагальнює висновком: сірники дітям не іграшки). Розминка для пальців. Вихідне положення рук – зжаті в кулаки. Керівник пропонує дітям повторювати за нею рухи. До великого пальчика на гостину діти виставляють вгору Великі пальці і з’єднують Їх між собою. Приходили пальчики у хатину діти почергово виставля- ють пальці і ті, що нази- ваються з’єднуються між собою. Вказівний і середній, Безіменний і останній. А мізинчик – малюк мізинчики стукають Зобразив веселий стук. Один об одного. Наші пальчики друзями стали пальці переплітаються Один одного обійняли. І міцно зжимаються. |
| Керівник: | – Щоб гарно розмовляти, потрібно чітко вимовляти. Давайте зараз трішки пограємось з нашими язичками. Артикуляційні вправи. “Конячка” – присмоктати язик до піднебіння і клацнути. Ритмічне виконання під вірш: Цок-цок-цок, біжать конячки, Дуже весело біжать. Як малечу покатають, Будемо їх годувать. “Гойдалка” – напруженим язиком тягнутися то до носа, то до піднебіння. Ми на гойдалці гойдались. Вгору – вниз, вгору – вниз. Дуже жваво ми гойдались, Покатались, зупинись! “Смачне варення” – облизати верхню губу і заховати язик в рот. Ах, яке смачне варення, Забруднились губи всі. Язичком ми поведем, І варення підберем. “Дудочка” – Діти співають: Ду-ду, ду-ду, дудочка, Ду-ду, ду-ду, ду. Ось заграла дудочка, Ту-ру, ту-ру, ру. А зараз лягайте на ковдру, і будемо вчитися розслаблятися. От як ми відпочиваєм, Сном чарівним засинаєм, Уповільнюються рухи, І нема більше напруги. І приємно стало зразу, Як розслабили ми м’язи. (Грає спокійна музика, керівник говорить тихо, з довгими паузами). Відпочили, діти, а тепер вставайте – і пішли чітким рівним кроком по залу. Ми говоримо сміливо, Вірно, чітко і красиво. Ми не поспішаємо, слова ми не ковтаємо. Руки вгору – вдих, вниз – видих. Заняття закінчено. До побачення. |
Конспект заняття № 16
Тема: “Подорож до Антарктиди”.
| Мета: | – вчити дітей поєднувати рухи і мову; – розвивати фантазію, спонукати дітей до імпровізації; – закріплювати знання дітей про Антарктиду; – розширювати голосовий діапазон дітей при читанні вірша. Хід заняття: |
| Керівник пропонує дітям вирушити у морську подорож на кораблі. Театр рук „Кораблик” По морю пароплав пливе, З труби у нього дим іде. (Обидві долоні поставлено на ребро, мізинчики прижаті (як кошик), а великі пальці підняті вгору. Діти разом з вихователем читають вірш низьким голосом (як гуде труба) і погойдуються праворуч – ліворуч). | |
| Керівник: | – Довго плив наш корабель і приплив в Антарктиду. Тут на білих слизьких льодинах ходять парами пінгвіни. Гра з рухами „Пінгвіни на льоду” – Лід та лід, лід та лід, а по льоду пінгвін крокує. Діти йдуть на внутрішній стороні стопи, перевалюючись з ноги на ногу, поплескуючи себе долоньками по боках. Гра повторюється три рази. Самомасаж. – Пінгвіни піднімають голови до сонечка, адже сонечко так рідко з’являється в Антарктиді, потім підставляють сонечку щічки, погладжують щічкою праве плече, ліве. Пінгвіни люблять погладити собі животика, поплескати крильцями по боках, по ніжках. Гра з рухами „Море хвилюється” – Пінгвіни дуже люблять гру. Море хвилюється раз, Море хвилюється два, Море хвилюється три, Морська фігура, на місці замри. Гра проводиться декілька раз під музичний супровід. Заздалегідь необхідно уточнити з дітьми, що росте, плаває, живе в морі: медузи, корали, риби, кити, кораблі, пінгвіни, тощо... Вправа на прояв основних емоцій „Сніжинка” – На язик ловив сніжинку, наче вітер, довго я на неї дув, Із сніжинкою смішинку я, напевно, проковтнув: Без веселощів не можу ні хвилинки, Дуже я люблю ловить сніжинки. Виразні рухи: Дитина розглядає на руці уявну сніжинку, відкидає голову назад, ловить язиком „сніжинку”, весело сміється. Міміка: При підняті брови, посмішка на обличчі. Повторити таночок пінгвінів, який діти танцювали на новорічному святі. Ознайомити дітей з сценарієм муз-театралізованого дійства “Березневі пригоди Червоного Капелюшка”. |
Конспект заняття № 17
Тема: “Зимові розваги”.
| Мета: | – уточнювати і закріплювати правильну умову звуків У, Х, Р, Ш, С, вимовляти їх протягуючи та з різною силою голосу; – вчити дітей довгому та переривчастому видиху; – розвивати фантазію; – розвивати пам’ять фізичних дій. |
| Хід заняття: | |
| Керівник: | Діти сідають півколом на килимі. – Діти, яка зараз пора року? Які звуки ви можете почути взимку на вулиці, в лісі, в дворі? (Відповіді дітей). – Як завиває заметіль? – У – у – у – у! (З різною силою голосу). – І летять сніжинки в різні боки (Діти, імітуючи політ сніжинок, розбігаються по залу під грамзапис). – Як морозним днем рипить сніг під ногами? – хр – хр – хр – хр (.Діти йдуть по залу. Уявляючи, що вони йдуть морозяним ранком по снігу). – Як двірник змітає сніг з порогу? –Ш – ш – ш – ш! Беріть „мітлу”, зметемо сніг з доріжок. – Який звук утворюють лижі, що сковзають по сніжку? С – с – с – с!(Діти імітують ходьбу на лижах). – Послухайте! Які звуки ви можете почути за вікном?(Діти притишено слухають, а потім намагаються відтворити ті звуки, які вони почули.) Дихальні вправи. Керівник пропонує дітям встати, поставити долоньку горизонтально перед підборіддям. – Уявіть собі, що до вас на рукавичку впала сніжинка. Яка вона? Спробуйте її здмухнути:
Тепер вам на рукавичку впало де – кілька сніжинок.
Гра „Сніжки”. Керівник підкликає до себе дітей. - Уявіть собі, що ви перетворились в маленьких сніжинок, а я вітер. Керівник робить вдих і дмухає на дітей. Вмикається грамзапис („Пори року” П. І. Чайковського). - Розлетілися сніжинки, кружляють у повітрі, ніби танцюють. Спочатку спокійно, плавно і повільно лягають на землю. Але здійнявся вітер, закружляла хурделиця і намела цілу кучугуру снігу.(Діти збираються в щільну групу.) Гра на пам’ять фізичних дій. – Як багато снігу! Зліпимо з нього велику кулю.(Діти наслідуючи дорослого, „ліплять сніжку”, котять її по уявному снігу і поступово у кожної дитини виходить „сніжна куля”, з них муз керівник пропонує зліпити снігову бабу. – Снігова баба готова! А тепер пограємось в сніжки.(Вмикається весела, рухлива мелодія. Діти ліплять уявні сніжки і „кидають їх” в різні боки.) |
Конспект заняття № 18















