61201 (573239)

Файл №573239 61201 (Характерні риси американської дипломатії XVIII-XIX ст.)61201 (573239)2016-07-29СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла

План

1. Американська дипломатія і Франція в 90-х роках XVIII ст.

2. "Добування" Луїзіани Сполученими Штатами

3. Характерні риси американської дипломатії перших десятиліть XIX ст.

4. Війна США проти Англії в 1812-1814 рр.

5. Політика США відносно сусідніх держав. Захоплення Східної Флориди

6. Позиція Сполучених Штатів в південноамериканському питанні і "доктрина Монро"

7. Подальша експансія США


1. Американська дипломатія і Франція в 90-х роках XVIII ст.

Сполучені Штати Америки в деякій мірі виявилися залученими в ті бурхливі події, які потрясли Європу в кінці XVIII і на початку XIX в. Договір, який США уклали з Англією, викликав велику незадоволеність у Франції. Була і інша причина напружених відносин між Францією і США на початку 90-х років XVIII в. Американські купці, скориставшись війною, що почалася в 1793 р. між Англією і Францією, стали швидко захоплювати в свої руки торгівлю Франції з її вест-індськими колоніями і торгівлю Англії і Франції з іншими країнами. Американські кораблі з Нью-Йорка, а потім з Бостона і інших портів стали з'являтися в Китаї. Наскільки великі масштаби придбала зовнішня торгівля США, видно з того, що ще в 1790 р. в один тільки Кронштадтський порт прийшли з Америки 22 кораблі. У той же період зав'язувалися і торгові зв'язки Росії з Америкою через Тихий океан.

Після того, як у Франції дізналися про зміст договору Джея (у січні 1795 р.), французький уряд, незадоволений англофільською політикою США, відкликав свого посла із США. У відповідь на від і США відкликали свого посла Джемса Монро з Франції (листопад 1795 р.). Призначений до Франції новий посол США - федераліст, відомий своїми симпатіями до Англії, Чарльз К. Пінкні не був прийнятий, і йому довелося покинути Париж. B цей же час уряд Директорії видав ряд указів, направлених проти американської торгівлі. У 1797 р. конгрес, бажаючи підсилити шанси Пінкні на визнання його у Франції, призначив у допомогу йому ще двох членів дипломатичної місії - республіканця Элбриджа Джері і федераліста Джона Маршала. У жовтні того ж року всі троє зустрілися в Парижі.18 жовтня до Пінкні з'явився хтось, що назвався паном X. Не вдаючись в подальші подробиці про самому себе, він повідомив, що діє від імені міністра закордонних справ Талейрана-Перігора і що той висуває наступні три умови визнання американських послів. По-перше, деякі різкі випади проти Франції в президентському посланні Джона Адамса конгресу повинні дезавуювати. По-друге, США повинні надати Франції позику, розмір якої поки не визначався. По-третє, і це, мабуть, в даній ситуації було головним, Талейран вимагав особисто для себе "douceur", тобто "для приємності", 250 тисяч доларів. В ході подальших переговорів пана X підтримали ще двох агентів Талейрана, що відрекомендувалися як пани Y і Z. Конгрес відкинув домагання таємничих посередників, що діяли за дорученням Талейрана, і опублікував докладне донесення Чарлза Пінкні про цей випадок. Після цього посольська комісія була відкликана з Франції. Відносини між США і Францією загострювалися все більш, головним чином із-за численних випадків захоплення американських торгових суден французькими під приводом наявності "військової контрабанди". У 1798 - 1801 рр. між США і Францією без оголошення війни відбувалися військові дії на морі. Конгрес наказав військовим суднам і озброєним купецьким кораблям атакувати і захоплювати озброєні французькі судна західної Частини-Атлантики і в Карибському морі.

Договір 1778 р. з Францією фактично не дотримувався з 1793 р., коли Франція оголосила війну Англії, а США не виконали своїх зобов'язань союзника в світі і війні. США заклали нові військові кораблі, заснували морське міністерство, створили "тимчасову" армію в 10 тисяч чоловік на додаток до регулярної. Вашингтона, що пішов у відставку, викликали, щоб покласти на нього командування військовими силами.

У війні на морі з 1798 по 1801 р. взяло участь з боку США більше 50 військових кораблів і близько тисячі "прайватирів", озброєних комерційних суден, які захоплювали французькі торгові кораблі.

Проте морська війна між США і Францією не розвернулася повною мірою: Англія достатньо зв'язувала руки Франції, і США могли вести широкі торгові операції в Європі і на Сході. Коли ж в Європі з'явилися російські війська на чолі з Суворовим, то для Франції зникла "всяка можливість війни проти США.

30 вересня 1800 р. було відновлене дипломатичне представництво США у Франції.

Під час неофіційної морської війни проти Франції сухопутна армія США, значно посилена в цей час, зовсім не була введена в дію. Проте заступник головнокомандуючого Гамільтон, що знаходився у контакті з південноамериканським революційним діячем Мірандою (пов'язаним з Лондоном і з Філадельфією), склав грандіозний план військових дій для захоплення тих, що належали тоді Іспанії Луїзіани і обох Флорид, Західної і Східної. Таким чином, ще останніми роками XVIII в. існував план нападу США на Іспанію для захоплення Луїзіани і Флорид. Ця обставина важливо для розуміння того, як відбулося "приєднання" цих обширних областей до США.


2. "Добування" Луїзіани Сполученими Штатами

У історичній літературі давно панує уявлення, що Луїзіана була куплена Сполученими Штатами завдяки збігу щасливих обставин. США, свідчить ця концепція, хотіли придбати маленьку територію, займану в гирлі Міссісіпі містом Новий Орлеан. А Наполеон I, що випробовував в цей час грошові утруднення, що зазнав поразки на Сан-Домінго від Гаїті, що очолювалося Туссеном Лувертюром, і що вирішив зосередити всі сили на боротьбі проти Англії, несподівано запропонував американцям купити не тільки район Нового Орлеана, але і всю величезну територію так званої Великої Луїзіани (не змішувати з невеликим сучасним штатом Луїзіана в гирлі Міссісіпі, на лівому її березі). В результаті мирним шляхом, без яких-небудь зусиль з боку Сполучених Штатів, їх територія збільшилася удвічі. Проте за останні десятиліття підняті не вивчені раніше архівні матеріали, досліджений ряд складних питань, пов'язаних з переходом Великої Луїзіани від Іспанії до Франції, а потім негайно від Франції до Сполучених Штатів, і в останніх роботах американських істориків вже не мовиться про покупку (purchase) Луїзіани Сполученими Штатами або про придбання (acquisition) її. Відомий американський історик С.Ф. Беміс, наприклад, воскрешає термін "добування" (procurement) Луїзіани, яким оперував Едуард Чаннінг в IV томі своєї роботи "A History of the United States".

27 жовтня 1795 р. в результаті спеціальної місії до Мадрида Томаса Пінкніїм і Мігуелем Годоєм був підписаний в королівському палаці Сан-Лоренцо, поблизу Мадрида, договір. За цим договором США дещо відсунули на південь свою межу із Західною і Східною Флоридами (з 32° 28' сівба. широти до 31°), а головне підтвердили своє право вільної навігації і торгівлі по Міссісіпі і в той же час на три роки забезпечили собі право безмитного перевантаження і зберігання товарів на складах в Новому Орлеані. При цьому іспанський уряд зобов'язувався у випадку, якщо не буде продовжене право перевантаження товарів в Новому Орлеані, надати американцям для цієї мети на березі Міссісіпі інше місце.

Зважаючи на те що володіння гирлом Міссісіпі мало важливе значення, прагнення до захоплення його виявилося у експансіоністських кругів не тільки США, але і Франції. Ще в 1793 р. посол революційної Франції Жене намагався сформувати легіон з американських західних поселенців для захоплення Нового Орлеана у Іспанії. Дещо пізніше, в 1795 р., французький посол у Філадельфії Фоше ставив перед Директорією питання про повернення Франції іспанської провінції Луїзіани, але переговори з Іспанією про це в Базелі в 1795 р. не привели до якого-небудь результату. У 1796 р. французький генерал Колло був посланий до Луїзіани з розвідувальною метою - для картографічної зйомки районів, важливих в стратегічному відношенні.

Переговори про повернення Луїзіани Франції велися і в 1797 р. Талейран, а потім і перший консул Бонапарт будували плани відновлення французької колоніальної імперії в Америці. Луїзіана, по їх думці, повинна була забезпечувати по Міссісіпі продовольством цукрові плантації на Сан-Домінго (частиною якого Іспанія поступилася Франції за договором в Базелі в 1795 р.) і інші вест-індійські острівні володіння Франції.

американська дипломатія флорида франція

До цього часу іспанський уряд вже не докладав особливих зусиль, щоб утримати за собою Луїзіану. Так, в листі іспанського міністра закордонних справ Луіса до Урквіхо, адресованому іспанському послу в Парижі, мовилося: "Між нами кажучи, це (провінція) обходиться нам більше, ніж стоїть.". Далі Урквіхо висловлювався за те, щоб Франція перетворила Луїзіану на бар'єр між іспанськими володіннями в Америці і Сполученими Штатами, де складалися плани завоювання іспанських колоній.

Цікаво, що в цей період експансіонізм американців представлявся іспанському уряду реальнішою загрозою, ніж плани Бонапарта. Торгівля в Новому Орлеані все більше переходила до США. До того ж іспанський королівський будинок погоджувався віддати Луїзіану Франції в обмін на королівство в Італії для зятя іспанського короля Карла IV. В результаті переговорів 1 жовтня 1800 р. Іспанія секретним договором в Сан-Ільдефонсо передала Франції Луїзіану. Наполеон же з свого боку зобов'язувався створити в Італії для зятя іспанського короля королівство Ерурію.

План створення французької колоніальної імперії в Луїзіані був тісно пов'язаний з володінням Сан-Домінго. Тим часом мулати і негри на цьому острові зробили "чудову буржуазно-демократичну революцію" яка, за оцінкою У.З. Фостера, склала "один з найбільш важливих епізодів визвольної боротьби нового часу".

До осінь 1802 р.50 тисяч французьких солдатів і офіцерів з числа посланих на утихомирення повсталих, на чолі з генералом Леклерком загинули в боях і від тропічних хвороб. Проте вождь повсталих Туссен Лувертюр, якого іноді називали "чорним Бонапартом", був заманений обманом нібито для переговорів в розташування французьких колоніальних військ, зрадницький захоплений і відвезений до Франції, де загинув у фортеці.

Відомо, що восени і взимку 1802/03 р. Наполеон зібрав флот в Голландії, щоб доставити війська до Луїзіани і підкріпити французькі сили на Сан-Домінго. Історики говорять, ніби експедиція не відбулася через те, що рання і сувора зима скула льодом голландські гавані. Проте Наполеон мав достатню можливість зібрати флот у іншому місці і здійснити свій план - не лід, очевидно, скув ініціативу французької буржуазної республіки, а інші обставини: перш за все крах французького владицтва на Сан-Домінго і відновлення в 1803 р. війни з Англією.

Вміст таємного договору в Сан-Ільдефонсо, підписаного 1 жовтня 1800 р., перший час залишалося невідомим в США. Тільки в березні 1801 р. посол США в Лондоні Руфус Кінг дізнався про договір і інформував про нього свій уряд. Одержавши цю інформацію, президент Томас Джефферсон 18 квітня 1802 р. написав лист послу США в Парижі Роберту Лівінгстону. Цей лист є одним з найважливіших документів американської дипломатії, оскільки воно свідчить про те, що США від порівняно пасивної політики першого десятиліття свого існування почали перехід до активної експансіоністської політики.

У цьому листі Джефферсон заявив, що звістка про перехід Луїзіани, а може бути і Флорид, до Франції відкриває нову епоху в політичному курсі країни. "На землі є одне місце, володар якого є нашим природним і звичним ворогом. Це - Новий Орлеан. З цієї миті ми повинні з'єднатися з британським флотом і державою". Джефферсон вважав потрібним підсилити флот США і в союзі з Англією узяти під контроль Центральну і Південну Америку, не допускаючи в цій сфері впливу інших держав.

Таким чином, Джефферсон, що завжди був франкофілом, висловлювався за війну разом з Англією проти Франції. Напруженість положення була посилена тим, що 18 жовтня 1802 р. іспанські власті, що фактично продовжували розпоряджатися у всій Луїзіані, заборонили перевантаження і зберігання американських товарів в Новому Орлеані.

Джефферсон став наполягати, щоб Іспанія відновила право американців перенавантажувати товари в Новому Орлеані (це право було відновлено 19 квітня 1803 р.), і послав Джемса Монро до Парижа, у допомогу послу Лівінгстону, для переговорів про покупку Сполученими Штатами у Франції території Нового Орлеана. Монро умисне зволікав свій від'їзд до Європи, сподіваючись, що відновлення війни між Францією і Англією полегшить виконання даного йому доручення схилити Францію до продажу Сполученим Штатам Нового Орлеана і обох Флорид за 50 мільйонів ліврів.

8 березня 1803 р. Монро відбув із США, а 11 квітня, під час переговорів з Талейраном, Лівінгстон одержав пропозицію, якій не відразу міг повірити. Талейран запропонував продати США не тільки Новий Орлеан, але і всю величезну територію Луїзіани.30 квітня 1803 р. Лівінгстон і Монро на свою відповідальність придбали у Франції всю Луїзіану за 60 мільйонів ліврів і, крім того, із сплатою Сполученими Штатами 20 мільйонів ліврів у вигляді відшкодування громадянам США за їх претензії до Франції.

Франція продала область, яка фактично ще не була навіть зайнята. Була виконана така процедура. На 20 днів Франція приєднала до себе Луїзіану, шляхом офіційної процедури, заснованої на договорі 1800 р., а потім французькі власті передали її властям США (хоча в 1802 р. перший. консул Бонапарт урочисто заявив, що ніякій третій державі Луїзіана не буде віддана).

Поза сумнівом, що намір США вступити у війну проти Франції на стороні Англії стало відомо французькому уряду, і цей момент зіграв свою чималу роль в "добуванні" Луїзіани Сполученими Штатами. Значення "добування" Луїзіани в американській історії С.Ф. Беміс оцінив так:". Луізіана стала передднем американської експансії до Флориди, Техасу, Нової Мексики, Каліфорнії, Орегона, Аляски" 1. Цікавий такий факт: всього через декілька років після приєднання Луїзіани, в 1805-1806 рр., колишній віце-президент США Аарон Берр і генерал Уїлкинсон готували на території Луїзіани вторгнення г, Мексику. "Добування" Луїзіани, поза сумнівом, з'явилося переломною віхою в історії американської зовнішньої політики і дипломатії, відкрило новий період зовнішньополітичної історії США.

У 1805-1815 рр. США вели першу війну в Африці - на її середземноморському побережжі. До цього часу купці Американської республіки розвинули значну торгівлю з Туреччиною. Вони купували там опіум за ціною 3 долари за фунт і продавали його в Китаї (у Кантоні) по 7 - 10 доларів. Багато опіуму збувалося американцями також в Індонезії і Індії. На рубежі XVIII-XIX вв. США добилися торгових пільг від імперії, Османа, а це полегшило їм узяття під свій контроль опіумних ринків Льованта.

В результаті двадцятирічної війни Англії проти Франції, що почалася в 1793 р., контроль над прибутковою середземноморською торгівлею, зокрема над торгівлею опіумом з країнами Сходу, перейшов в руки правителів Марокко, Алжіру і Тунісу. США, не бажаючи позбавлятися вигідної торгівлі і не маючи до кінця 90-х років XVIII в. військово-морського флоту, в період з 1787 по 1797 р. уклали з правителями Марокко, Алжиру, Тріполі і Тунісу договори, по яких зобов'язалися щорічно сплачувати цим арабським державам певні суми за право безперешкодної торгівлі американських купців в Середземномор'ї. Проте у міру того, як росла американська торгівля, збільшувалися апетити і претензії північно-африканських доївши. Договори інший раз порушувалися, американські судна піддавалися захопленню і грабежу, за полонених вимагали викуп. З 1805 р. США почали війну в основному за безперешкодну нечувано прибуткову торгівлю наркотиками з країнами Сходу. Як підготовка до цієї війни американські представники в Тунісі і Алжирі зайнялися організацією внутрішнього перевороту в сусідній Тріполітанії з метою зробити там правителем ставленика США. Першому міністру Тунісу було обіцяно 10 тисяч доларів за сприяння цьому перевороту. Лише укладення мирного договору США з Тріполі зупинило вже початий американцями переворот, на чолі військових сил якого стояв дипломат Ітон.

В результаті ряду воєн до 1815 р. США нав'язали кабальні договори північно-африканським державам і забезпечили величезні бариші американським купцям - Ширару, який став багатющою людиною в Америці, Астору і іншим.

Пізніше, в 30-х роках XIX в., США намагалися добитися від Королівства Обох Сіцілії (Неаполітанського королівства) передачі їм у власність як опорна база Сиракуз. Проте ці домагання не увінчалися успіхом.


3. Характерні риси американської дипломатії перших десятиліть XIX ст.

Характеризуючи дипломатію американської демократії капіталістів і рабовласників в першій половині XIX в., необхідно мати на увазі експансіоністський, загарбницький характер зовнішньої політики США в цей період, а також демократичні прикриття цієї політики, на зразок "доктрини Монро", і парламентську форму рішення найважливіших питань зовнішньої політики США, втім, що часто порушувалася на догоду правлячим класам - крупної буржуазії і рабовласникам.

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
1,46 Mb
Предмет
Учебное заведение
Неизвестно

Тип файла документ

Документы такого типа открываются такими программами, как Microsoft Office Word на компьютерах Windows, Apple Pages на компьютерах Mac, Open Office - бесплатная альтернатива на различных платформах, в том числе Linux. Наиболее простым и современным решением будут Google документы, так как открываются онлайн без скачивания прямо в браузере на любой платформе. Существуют российские качественные аналоги, например от Яндекса.

Будьте внимательны на мобильных устройствах, так как там используются упрощённый функционал даже в официальном приложении от Microsoft, поэтому для просмотра скачивайте PDF-версию. А если нужно редактировать файл, то используйте оригинальный файл.

Файлы такого типа обычно разбиты на страницы, а текст может быть форматированным (жирный, курсив, выбор шрифта, таблицы и т.п.), а также в него можно добавлять изображения. Формат идеально подходит для рефератов, докладов и РПЗ курсовых проектов, которые необходимо распечатать. Кстати перед печатью также сохраняйте файл в PDF, так как принтер может начудить со шрифтами.

Список файлов ответов (шпаргалок)

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
6513
Авторов
на СтудИзбе
302
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее