114297 (Соціально-педагогічна діяльність в дитячих оздоровчих закладах), страница 10

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Соціально-педагогічна діяльність в дитячих оздоровчих закладах", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "114297"

Текст 10 страницы из документа "114297"

Кількість рухливих ігор, їх тематика виключно об'ємні й різноманітні, проте необхідно враховувати як вікові, так і фізичні відмінності дітей. [8]

Одним з найулюбленіших спортивно-масових заходів дітей, відпочиваючих в літніх оздоровчих таборах є «веселі старти». За своєю специфікою вони займають проміжне місце між рухливими й спортивними іграми. Саме в «Веселих стартах» одночасно здійснюється фізичне, розумове, моральне, естетичне і трудове виховання. Активна рухова діяльність ігрового характеру, позитивні емоції посилюють всі фізіологічні і психологічні процеси в організмі, покращують роботу всіх органів і систем. Правила гри регулюють поведінку гравців, сприяють вихованню взаємодопомоги, чесності, колективізму, дисциплінованості, відповідальності, витримки, вміння долати труднощі, цілеспрямованості, сміливості, рішучості. «Веселі старти» привчають долати психологічні і фізичні навантаження, залучають дітей до занять спортом, створюють веселий настрій.

Успішне проведення «Веселих стартів» залежить від педагогічного таланту, артистичної майстерності, організаторських здібностей ведучого, його уміння дохідливо, коротко, цікаво пояснити правила естафет, вміло керувати процесом змагань, бути об'єктивним і уважним при визначенні переможців. Всі види спортивно-масової роботи необхідно завершувати своєчасно, коли гравці одержали достатнє емоційне і фізичне задоволення. Завершує ігри й змагання за сигналом керівника: вітають команду суперника, підводять підсумки, нагороджують переможців. Пам'ятаючи про педагогічне значення спортивних заходів, організатор змагань відзначає тих, хто діяв за правилами, проявив спритність, рішучість, кмітливість, правильно виконував поставлені задачі, допомагав товаришам по команді, проявляв ініціативу, а також називає тих, хто порушував правила, заважав проводити захід. Називаються також переможці, команди-переможці.

Підводити підсумки необхідно в цікавій формі, щоб викликати у дітей бажання наступного разу досягти ще більш високих результатів. [8]

Таким чином, ми бачимо, що в організації спортивно-масової роботи в дитячому оздоровчому комплексі важливі всі етапи – від підготовчого, де виявляються дані фізичної підготовленості дітей, до проведення змагань і ігор, спортивно-масових заходів й до закінчення зміни – підведення підсумків – одного з важливих моментів методики проведення спортивно-масової роботи.

Незважаючи на свою молодість «Южний» з перших років цілеспрямовано працює над створенням своїх традицій. До скарбнички входять свої пісні, свій гімн, свої педагогічні напрацювання.

Однією з найяскравіших традицій стає фестиваль дитячих таборів Бахчисарайського району. В день фестивалю в «Южному» збираються діти, які приїхали відпочити до Криму з Росії, Бєларусі, України.

Заключення.

Метою нашого дослідження є теоретичне обґрунтування та практичне доведення специфіки соціально-педагогічної роботи в дитячому закладі оздоровчого типу.

В процесі реалізації мети були вирішені наступні завдання:

Дати аналіз педагогічної літератури з питання соціалізації дитини в оздоровчому таборі.

Розкрити вікові особливості дітей та підлітків в умовах оздоровчого закладу.

Розкрити особливості формування дитячого тимчасового колективу.

Показати виховну систему роботи дитячого оздоровчого комплексу «Южний».

В результаті було встановлено, що дитячий оздоровчий заклад – унікальна позашкільна установа, що водночас лікує, виховує та сприяє соціалізації дитини.

Літній тимчасовий дитячий оздоровчий табір має певні переваги у вирішенні проблеми розвитку якостей творчої особистості :

  • в центрі діяльності таких закладів знаходяться не навчальна робота, а інша системотворча робота ( спорт, праця, мистецька діяльність тощо );

  • оздоровчий табір надає широкі можливості для роботи різновікових колективів школярів;

  • в умовах табору змінюються міжособистісні стосунки, а саме : вихователь виступає не як контролер, дії якого обмежені вимогами уроку, а як активний учасник творчої діяльності, радник чи просто рівнозначний член творчого колективу;

  • організація діяльності дитячого колективу в умовах табору набуває надзвичайної інтенсивності, наповненості ( звичайний день роботи табору може включати 8-10 різних форм виховної діяльності ).

Існують соціально-педагогічні умови розвитку дитини у виховному процесі дитячого оздоровчого закладу. Це перш за все:

  • збереження та зміцнення здоров’я вихованців. Лише здорова дитина спроможна й готова до активної творчої діяльності та розв’язання психологічних проблем, які виникають у житті. Здоров’я – передумова самореалізації особистості. Знання, вміння, здібності мають сенс лише тоді, коли фізичний стан дозволяє їх реалізувати.

  • створення сприятливого морально-психологічного клімату, здорових міжособистісних стосунків в колективі, тобто забезпечення умов захищеності кожного його представника.

Зростання соціальної ролі особистості зумовлює необхідність використання надбань соціально-педагогічної науки в практиці дитячого оздоровчого закладу. За таких умов виховна діяльність передбачає:

  • запобігання перевантаженню вихованців під час інтенсивної насиченої діяльності;

  • створення відповідних умов для соціалізації кожної дитини.

Форми соціально-педагогічної роботи можуть бути такими: індивідуальні, групові, масові; а методи – переконання, змагання, виховання на прикладах, психологічні вправи, самовиховання. Обов’язково враховувати індивідуальність дитини, її знання, почуття, навички, звички, особливості характеру.

Основою розвитку особистості дитини в таборі є свобода вибору, свобода бажань і дій, задоволення могутньої потреби пізнавальної діяльності та спілкування. Прикладом такої діяльності є організація дитячого самоврядування на рівних правах з дорослими.

Самоврядування є одним з найважливіших факторів формування у дітей умінь й навичок керівництва демократичними процесами. Своїм завданням дитяче самоврядування має формувати ініціативну особистість, здатну приймати нестандартні рішення, залучати вихованців до участі в управлінні загальнотабірними справами.

Виняткове значення для підвищення психоемоційного стану та розумового розвитку мають добре організовані тематичні екскурсії: краєзнавчі, до історичних пам’яток, ботанічні, зоологічні тощо. Повсякденні будні повинні чергуватися зі святами, проведення яких сприяє розрядці, передбачає появлення одноманітності, байдужості до оточуючого середовища, підвищує емоційний тонус.

Робота соціального педагога – вожатого, вихователя полягає в тому, що за порівняно короткий строк, вони не тільки повинні потоваришувати з дітьми, завоювати в них авторитет, але й згуртувати, об’єднати незнайомих раніше дітей, створити маленький колектив, де б панували взаєморозуміння та взаємопідтримка.

Список використаної літератури.

  1. Актуальні проблеми соціально-педагогічної роботи: Навчальний посібник / За заг. ред. А.Й. Капської, - К.,2002. – 164с.

  2. В помощь работникам детских оздоровительных лагерей. – Методическое пособие. Сост. Савченко С.В., Кратинова В.А. и др.. – Луганск, 1994.

  3. Газман О.С., Матвеев В.Ф. Педагогика в пионерском лагере. – М.: Педагогика, 1982. – 96с.

  4. Діяльність центрів ССМ по літньому оздоровленню дітей та молоді. За загальною редакцією Толстоухової С.В., Пінчук І.М. – УДЦССМ , 2000.

  5. // Директор школи, ліцею, гімназії №5,2002.

  6. Иванов И.П. Энциклопедия коллективных творческих дел. – М.: Педагогика,1989.

  7. Каникулы: игры, воспитание; о педруководстве игровой деятельностью школьников. / Под редакцией О.С. Газмана. – М.: Просвещение, 1988.

  8. Концепція організації спортивно-масової роботи в умовах літнього Дитячого оздоровчого комплексу «Южний».

  9. Корсун И.В., Харченко С.Я. Организация свободного времени школьников. / Методическое пособие/ Луганск, ЛГПИ, 1998. - 77с.

  10. Літня мандрівка у веселкову республіку./ Довідничок-мандрівничок у літо. – К, 1993.

  11. Методические рекомендации в помощь организаторам летнего отдыха детей. – Одесса, 1994.

  12. Методика роботи в літньому таборі. Навчальний посібник// Коваленко Є.І. та інші – К.:ІЗМН,1997. – 280с.

  13. Нормативно-правовые акты и методические рекомендации «о порядке подготовки и открытия детских оздоровительных учреждений, расположенных на территории АРК, для функционирования в период курортного сезона», - Симферополь, 2003.

  14. Організація літнього відпочинку дітей та молоді. У 2 частинах / Харченко С.Я., Ваховський Л.Ц., Кратінов, Кратінова В.О. – Луганськ: «Альма-матер», 2003.

  15. Організація літнього відпочинку оздоровчих закладів для дітей та підлітків /Укладачі Л.М. Михайлова, І.В.Петрова, Л.І. Коцюбіна. – Луганськ, 2000.

  16. Перспективний план ЛОКУ ДОК «Южний» на 2005 рік.

  17. Постанова Кабінету Міністрів України «Про розвиток Міжнародного дитячого центру «Артек» та дитячих оздоровчих закладів» від 30.04.98. №591

  18. «Правила проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю України» від 06.04.1999 № 96

  19. // Практична психологія та соціальна робота № 4,5 2000.

  20. Програма розвитку дитячого руху Луганської області на 2003 -2005 р.р

  21. Програма розвитку та використання Луганського обласного комунального закладу Дитячого оздоровчого комплексу «Южний».

  22. Регіональна програма відпочинку та оздоровлення дітей до 2008 року Луганської ОДА від 20.05.2003 № 233

  23. Соціальна педагогіка: Навчальний посібник / за ред. проф. А.Й. Капської – К., 2000. – 264с.

  24. Соціальна робота в Україні: Навч.посібник/ І.Д. Звєрєва, О.В. Безпалько, С.Я. Харченко та ін.,- К. : Центр навчальної літератури, 2004. - 256с.

  25. Сысоева М.Е. организация летнего отдыха детей: Учеб. - метод. Пособие – М.: Гуманитарный издательский центр ВЛАДОС, 1999. – 176с.

  26. Статут Луганської обласної комунальної установи Дитячого оздоровчого комплексу «Южний».

  27. Технології соціально-педагогічної роботи : Навчальний посібник / за ред. проф. А.Й. Капської – К., 2000. – 372с.

  28. «Тимчасове положення про дитячий оздоровчий заклад» № 229 від 30.06.99

  29. «Типові штатні нормативи оздоровчих таборів (комплексів) для дітей, підлітків та учнівської молоді з цілодобовим перебуванням» від 12.05.1994

  30. Титкова Т.В. Настольная книга вожатого в детском оздоровительном лагере. – Ростов н/Д: «Феникс», 2003. – 320с.

  31. Фридман М.Г. Спортивно-оздоровительная работа в детских лагерях. Книга для организаторов внеклассной работы. – М: Просвещение, 1991. – 207с.

Додатки.

Семінар

« Особливості соціально-педагогічної діяльності в умовах літнього оздоровчого закладу».

Підготовка соціального працівника до роботи в таборі може проходити за таким планом.

ознайомлення соціальних педагогів з психолого-педагогічними основами роботи з тимчасовими дитячими колективами. Специфіка роботи з колективами вихованців різного віку. Бачення головної творчої задачі у виховній роботі. Урахування вікових властивостей у вирішенні задачі розвитку якостей творчої особистості. Вміння соціального педагога визначити рівень сформованості якостей творчої особистості дитини.

засвоєння поняття табірної зміни, її основних етапів, логіки їх розвитку. Табірна зміна як надзвичайно концентрований за змістом та виховною ефективністю період діяльності. Етапи табірної зміни: підготовчий, організаційний, основний та заключний.

Практичні завдання.

  • Розробити методику проведення вогника знайомства для колективів різного віку;

  • Розробити сценарій концерту – творчої презентації колективу вихователів;

  • Розробити план проведення свята відкриття табору;

  • Розробити маршрути, критерії оцінок для станцій «Веселих стартів.»

оволодіння системою колективного планування. Специфіка роботи літнього табору, його умови та їх відображення у перспективному плані роботи. Структура колективного планування. Розвиток у вихованців здатності до генерації нових ідей, здатності до самоконтролю, само планування власної діяльності.

Практичні завдання.

  • Розробити умови конкурсу на захист кращої пропозиції до плану роботи;

  • Розробити ідею, назву, зміст проведення нових форм організації діяльності вихованців, що можуть увійти до плану роботи табору;

  • Розробити кілька варіантів можливого наочного оформлення планів роботи.

ознайомлення із системою самоврядування в житті тимчасового колективу. Органи самоврядування. Вибори органів самоврядування. Система доручень в умовах тимчасового колективу. Проведення дня чи свята самоврядування.

Практичні завдання.

Створити перелік назв табірних органів самоврядування;

Визначити функції, зміст роботи органів самоврядування;

Розробити приблизний перелік назв та змісту доручень;

Розробити перелік «рад справ», відповідно до плану роботи.

5. оволодіння методикою проведення тематичного дня-свята.

Практичні завдання.

  • Розробити план та методику проведення найбільш типових табірних днів-свят;

  • Розробити методику проведення днів-свят, що знайомлять вихованців з новими формами економічного життя;

  • Розробити методику проведення Дня Фантастики, Дня Театру, Дня Кіно, Дня Гри , Дня Карнавалу.

6. організація спортивно-оздоровчої роботи в умовах табору.

Практичні завдання.

Розробити план проведення Малих Олімпійських ігор;

Розробити план проведення спортивного свята;

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
428
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее