113454 (Підручникове забезпечення початкової школи), страница 20

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Підручникове забезпечення початкової школи", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "113454"

Текст 20 страницы из документа "113454"

4. Удома учні мають попрацювати зі словником - з’ясувати невідомі слова; виписати з тексту ті, що характеризують вдачу українців; дібрати до кількох із них прислів’я або приказку.

Для цього не обов’язково шукати додаткову літературу, можна погортати інші підручники, що допоможе зрозуміти багатофункціональність підручників, зв’язати різні джерела інформації воєдино.

Урок 4

Тема. Людина. Радість життя.

Мета. Розширювати і збагачувати уявлення учнів про життя як найвищу цінність, формувати ідеал людини, яку варто наслідувати - мужньої, вольової, здатної переборювати життєві труднощі і досягати успіху. Викликати інтерес до пізнання людей, життєвих історій. Розвивати спостережливість, самостійність думок.

Зміст і види роботи.

1. Мотивування діяльності учнів.

2. Самостійне опрацювання тексту підручника „Радість життя" (с.13).

3. Учні виписують із тексту найважливіші, на їхній погляд, думки, обмінюються зошитами з сусідом по парті, міркують над своїм і його вибором.

4. На дошці або плакаті написано початок речення: Я захоплююсь тими людьми, які... Учні подають свої варіанти відповідей. Діє установка: не повторюватися.

5. Важливо надати змогу учням висловитися - розповісти життєву історію когось із своїх рідних, хто виявив волю до життя, хто умів бути мужнім у хворобі або в особливих обставинах.

6. Рольова гра. Персонажі: Радісний і Засмучений. Радісний каже, що треба радіти життю, доброму слову, гарному дню і т.д.

Засмучений, навпаки: чого радіти? А що таке життя? Хіба слово буває добрим? А день мені не подобається і т.д. Потім ролі змінюються. Учні оцінюють, що краще: завжди й усьому бачити погане, чи шукати в житті гарне? Хто з учнів був переконливішим?

Урок 5

Тема. Що людині необхідно для життя.

Мета. Виявити й узагальнити уявлення і досвід учнів у розумінні сенсу життя. Формувати бажання бути успішним, мати досягнення в навчанні: більше знати, вміти, переборювати труднощі на шляху до досягнення результату. Переконувати в перевагах добрих вчинків і намірів над злими й недобрими. Вправляти у виявах позитивних рис характеру, сприяти доброчинним милосердним вчинкам.

Зміст і види роботи.

1. Опрацювання тексту казки „Без чого не можна жити” (с.14-16).

Прочитування в особах, за допомогою відповідних масок інсценізація казки.

2. Обговорення: без чого не може жити тварина (за казкою), а без чого - людина.

Зліва вертикально накресленої на дошці лінії учні дають відповідь на перше запитання, справа - на друге.

Відповіді порівнюються, робляться відповідні висновки.

4. Робота в групах. Учні ставлять один одному запитання за текстом, уміщеним на с.16-17 „Настанови матері Терези”.

Застереження: Не домагатись дослівного відтворення тексту „Настанов”. Важливо включити механізм роздумів дитини про людські ідеали, цінності життя.

Урок 6

Тема. Пізнай себе. Людське „я".

Мета. Розширювати й збагачувати уявлення учнів про людське в людині; вчити бути самокритичним, правильно оцінювати вчинки свої й інших людей. Заохочувати правдивість, викликати неприязне ставлення до дворушництва, пристосуванства.

Зміст і види роботи.

2. Опрацювання текстів на с.17-19.

Цю роботу можна здійснювати з орієнтацією на методичний апарат підручника, де задіяні інтерактивні форми співпраці, передбачено можливість учнів сформувати власну думку й висловити її у класі.

Урок 7

Продовження теми й мети попереднього уроку.

Зміст і види роботи.

1. Учні зачитують кожний свого листа до Миколи, який „втратив своє обличчя".

2. Щоразу вчитель оцінює, наприклад: мені сподобалось, як Софійка звернулась до Миколи і по-доброму порадила йому (наводиться фрагмент листа) і т.д.

3. Текст „Дбай про своє добре ім’я" можна опрацювати з олівцем, позначивши значком + відомі факти; значком - невідомі.

Після опрацювання учні можуть висловитись, що нового вони дізналися на уроці.

Урок 8

Тема. Людські чесноти.

Мета. Узагальнити уявлення і досвід учнів у розумінні конкретних людських чеснот. Формувати бажання бути добрим, протистояти байдужості, насиллю, бездушності.

Зміст і види роботи.

Цей урок може бути узагальнюючим стосовно попередніх.

1. Учні читають тексти „Зневага” (с.21), „Байдужість" (с.22), тлумачать людські якості „байдужість", „бездушність", знаходять до них антоніми, переводять на рівень конкретних прикладів, перероблюють текст таким чином, щоб байдужість змінилася на протилежну якість тощо.

2. Узагальненням-висновком може слугувати заголовок, водночас заключний рядок вірша „Людина починається з добра" (с.23). їх можна як девіз помістити на чільному місці і принагідне звертатись, якщо виникає в цьому потреба.

Уроки 9, 10

Тема. Досягнення.

Мета. Сформувати уявлення про досягнення людей як закономірний результат докладених зусиль, працьовитості, наполегливості. Стимулювати прагнення до успіху, до завершення розпочатої справи.

Зміст і види роботи.

1. Текст „Досягнення" (с.23-24) будується на історії звичайного хлопчика, „Наш Андрій Шевченко” (с.24-27) - на життєпису знаменитого українського футболіста, інші тексти - спрямовані на вироблення оцінного ставлення до неробства, лінощів („Аби хто” (с.27), уваги до винаходів людства, які змінили життя людей на краще („Винаходи людства" (с.28-30).

2. За методичним апаратом підручника можна побудувати різноманітну діяльність учнів: організувати урок захоплень, зібрати докази, чому та чи інша людина стала успішною.

3. З цією метою можна взяти інтерв’ю в такої людини (якщо це можливо), написати листа собі, дорослому.

Уроки 11-14

Тема. Людина серед людей. Норми поведінки. Вихованість. Гідність. Правдивість. Культура. Гостинність.

Мета. Розширити зміст понять із теми, формувати відповідні поведінкові стереотипи, домагатись свідомого виконання правил поведінки, уміння контролювати себе.

Зміст і види роботи.

Уроки можна побудувати за матеріалом підручника (с.30-40).

2. Розділивши текст „Людина серед людей" на логічні частини, учні шукають у підручнику відповідні фрагменти І дають відповіді на запитання:

Як можна розпізнати ввічливу людину?

Що таке тактовність?

Як запобігти конфлікту з людьми?

Чому важливо вміти слухати?

Хто в класі уміє слухати?

3. Роботу за текстом „Чи варто бути правдивим? ” (с.33-34) можна побудувати у вигляді діалогу:

Що чекає людину, яка неправдива?

Якою може бути правдивість?

Що чекає людину, яка обманює? Чому?

Що руйнує правдивість?

Чи варто бути правдивим?

6. Висновки з опрацювання теми - це розрізнення слушних і шкідливих порад пана Коцького; полілоги на тему: „Що таке мужність...; правдивість...; вихованість...; гостинність...; дружелюбність...; відповідальність..."

Уроки 15-20

Тема. Правила життя в суспільстві. Основні правопорушення серед дітей.

Мета. Уточнити й розширити уявлення учнів про правопорушення, можливі наслідки і відповідальність за них. Виховувати негативне ставлення до хуліганства, легковажного ставлення до своїх вчинків, крадіжок, обману. формувати уміння передбачати наслідки своїх учинків; прагнення до справедливості; спонукати до відповідальності за свої вчинки.

Зміст і види роботи.

Учитель розгортає мотивацію уроків, конкретизує ситуації, які стануть предметом розгляду, розкриває їх важливість для кожного.

Уроки можна побудувати за матеріалом підручника, розподіливши їх таким чином:

Урок-15 - опрацювання відповідних понять (право, правопорушення, відповідальність).

Учні обговорюють ситуації, що може трапитись, якщо:

залізти в чужу машину, щоб подивитись, яка вона;

кинути камінь у вікно трамвая або поїзда;

розмалювати графіті стіни ліфта, парадного свого або чужого будинку;

стояти на варті, поки друзі з кіоску крадуть касети;

непомітно забрати чужу книгу, олівець, бутерброд;

залізти в кишеню чужого пальто;

приліпити до парти жуйку тощо.

Варто на такий урок (якщо це можливо) запросити дільничного міліціонера або інспектора дитячої кімнати міліції, щоб можна було обговорите конкретні випадки правопорушень, скоєних дітьми.

Зосереджується увага на відповідальності, яка обов’язково настає у цих випадках.

Учні складають невеличке оповідання про вигаданого героя, який вчинив шкоду, хуліганив тощо.

Обов’язково кожний із мінітворів заслуховується, обговорюється.

Урок 16 - проводиться за текстом „Телефонний тероризм". Учні доводять неправомірність вчинків Кирила і Льоні, кваліфікують їхні вчинки (що це: пустощі, злочин, хуліганство. .), чиє право було порушене в цих випадках. Школярі вступають в діалог з правопорушниками, дають їм поради. Наприклад, Льоню, якби ти не стріляв у горобців, то з тобою б не трапилось нещастя і т.д.

Учні в зошиті виконують завдання (закінчити речення в ситуації про Сергійка), зачитують свої версії, обговорюють. Кращі вміщують на плакаті або дошці.

Урок 17. За такою ж схемою проводиться і цей урок, але з використанням тексту „Бомжик-перевертень".

Урок 18 - за логікою попередніх на основі текстів „Совість лікує" (с.45), „Добросовісний дикун" (с.46), „Соромно” (с.46).

Уроки 18,19 - на основі текстів „Передбачай наслідки своїх вчинків" (с.47), „Вчинок і наслідок” (с.47-48).

Урок 20 - підсумковий за темою. Своєрідний огляд практичних робіт, виконаних учнями. Це листи до героїв, плакати, правила, вироблені колективно.

Учні розподіляють ролі і презентують перед молодшими школярами текст „Що є справедливим? ".

Завершенням цієї теми може стати створення особистого портфоліо з творами, запитаннями, варіантами ескізів плакату „Я шаную закон", щоб принагідне можна було повернутися до обговорюваних питань.

Уроки 21-25

Тема. Людина і суспільство. Символіка. Символи рідного краю. Державні символи України.

Мета. Узагальнити, доповнити й розширити уявлення учнів про Україну, її символіку, об’єкти культури, народні традиції. Формувати інтерес до пізнання історії і сучасності свого краю. Стимулювати бажання пізнавати, колекціонувати враження від подорожей Україною. Розвивати патріотичні почуття, почуття належності до своєї держави.

Зміст і види роботи.

Планування уроків може здійснюватись за підручником.

Опрацювання текстів доцільно, організувати за зразком, поданим на с.30 підручника до тексту „Винаходи людства".

Важливо заохотити учнів, які найбільше матимуть плюсів на берегах книжки. Мінус, тобто досі невідома інформація, стане предметом обговорення в класі. Можливо, хтось із школярів зможе доповнити прогалини в знаннях своїх однокласників. Інформація ж, яка залишилась невідомою, стане предметом пошуку, який здійснюватиметься в групах.

На завершальному уроці з теми відбудеться презентація добутого знання про Україну. Сюди можна буде долучити результати виконання завдань, які давались на літо в 3 класі.

Уроки 26-28

Тема. Людина і суспільство. Українська мова - державна. Права і обов’язки громадянина. Ставлення до батьків.

Мета. Розширювати уявлення про людину як частинну суспільства, права й обов’язки громадянина України. Виховувати повагу до законів України, бажання говорити українською мовою, знати права, дотримуватись обов’язків, зазначених у Конституції України.

Зміст і види роботи.

Методичний апарат підручника скеровує діяльність учнів на складання власних правил користування українською мовою, дотримування законів, які стосуються взаємин батьків і дітей; конкурси, змагання знавців мови; написання листа про своїх рідних.

Завершенням цієї теми стане складання власних портфоліо, запрошення на урок батьків, колективне оформлення плакатів типу: Я маю право... Я зобов’язаний... .

Уроки 29-33

Тема. Культурна спадщина народу.

Мета. Упорядкувати й збагатити уявлення учнів про культурні скарби України: літературні, архітектурні, народні традиції. Виховувати почуття причетності до духовної спадщини багатьох поколінь. Формувати інтерес до пізнання історії, колекціонування вражень від відвідування пам’яток культури. Стимулювати бажання бути активним учасником у відзначенні державних і народних свят.

Можливі зміст і види роботи на уроці запропоновано в методичному апараті підручника.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5259
Авторов
на СтудИзбе
421
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее