112157 (Використання комп’ютера на уроках художньо-естетичного циклу в навчальному процесі початкової школи), страница 5

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Використання комп’ютера на уроках художньо-естетичного циклу в навчальному процесі початкової школи", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "112157"

Текст 5 страницы из документа "112157"

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

  2. Актуалізація опорних знань.

– Хто такі будівельники?

– Для чого потрібне будівництво?

– Які будівлі вам відомі?

– Дійсно, якщо виглянути на вулицю, то можна побачити, що все що збудоване – зроблене руками людей.

  1. Робота над темою уроку.

1. Повідомлення теми уроку.

– Сьогодні ми будемо говорити про будівельне мистецтво – архітектуру.

2. Розповідь про архітектуру (використовується презентація в PowerPoint із звуковою вставкою або інша програма з аналогічними можливостями).

  • Історія архітектури;

  • Матеріали для будівництва;

  • Тимчасові житла (юрти, чуми);

  • Принципи архітектури (зручність, міцність, краса).

3. Перегляд демонстраційного матеріалу про послідовність виконання композиції з коментарем вчителя (використовується програма перегляду зображень).

4. Вправи для очей.

5. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

6. Практична діяльність учнів (у перерві – проведення фізкультхвилинки).

  1. Підсумок уроку, демонстрація робіт, оцінювання.

  2. Домашнє завдання.

Конспект уроку з образотворчого мистецтва (4 клас)

Тема: Особливості форми і пропорцій голови людини (обличчя). Виконання композиції на тему «Малюємо портрет» (гуаш, акварельні фарби).

Мета: ознайомити з поняттям портрет, портретом як жанром мистецтва, розвивати пропорційні уявлення учнів; виконати малюнок-портрет фарбами.

Обладнання: репродукції робіт великих художників-портретистів, малюнки обличчя людей. Комп’ютер з програмою PowerPoint.

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

  2. Актуалізація опорних знань. (На дошці вивішені репродукції портретів відомих художників, виконані за різних часів)

  • Розгляньте малюнки на дошці. Це репродукції картин великих художників. Які картини вам вже знайомі?

  • Що спільного між всіма цими картинами? (На всіх зображені обличчя людей.)

  • З яких частин складається обличчя людини? (Ніс, рот, очі, вуха, щоки, брови, підборіддя, чоло.)

  1. Робота над темою уроку.

1. Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні ми будемо говорити про портрет людини, як його виконати та з яких частин він складається.

2. Розповідь з елементами бесіди:

  • Визначення поняття портрету;

  • Розповідь про великих художників-портретистів;

  • Визначення пропорційних відношень основних частин обличчя.

3. Перегляд демонстраційного матеріалу про послідовність виконання композиції з використанням презентації в PowerPoint та коментарем вчителя.

На слайдах демонструється послідовність малюнку (через появу частин обличчя на екрані):

  • Силует обличчя з зачіскою;

  • Визначення розташування частин обличчя на силуеті;

  • Ескіз очей, брів;

  • Ескіз носа і губ;

  • Ескізи другорядних деталей (щоки, чоло, підборіддя тощо);

  • Розфарбовування портрету.

4. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

5. Початок практичної діяльності учнів.

6. Фізкультхвилинка (звертаємо увагу на вправи для очей).

7. Продовження практичної діяльності учнів.

  1. Підсумок уроку, демонстрація робіт, оцінювання.

  2. Домашнє завдання. Закріплення знань про портрет, с. 131-135 з підручника.

2.3 Уроки трудового навчання із використанням персонального комп’ютера

Конспект уроку з трудового навчання (1 клас)

Тема: Різання паперу.

Об’єкт праці: геометричні фігури (квадрати, прямокутники, трикутники) з картону.

Мета: ознайомити з прийомами різання паперу ножицями по прямих лініях, навчити правилам безпечної роботи з ножицями та іншими колюче-ріжучими предметами, розвивати геометричні здібності.

Обладнання: зразки готових виробів, картон, олівець, комп’ютер із стандартним набором програм Microsoft Office.

Хід уроку

1. Підготовка робочих місць до початку уроку. Організаційний момент.

– Подивіться, діти, чи все готове до заняття. Сідайте.

2. Повторення вивченого матеріалу:

а) Що таке папір?

б) З чого він складається?

в) Як його виготовляють?

г) Які види паперу існують?

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні ми з вами навчимося різати папір, виготовляючи з нього різні геометричні фігури.

  1. Технологія виготовлення виробу (показ вчителя).

  2. Планування трудових дій, вибір матеріалу та інструменту.

– Ось роздивіться зразок виробів, які ви маєте зробити на сьогоднішньому занятті (прямокутники, квадрати, трикутники з картону).

  1. Правила техніки безпеки при роботі з ножицями.

Для ознайомлення з правилами техніки безпеки вчитель використовує комп’ютер та розроблений на ньому файл (картинки безпечного поводження з ножицями, а також вставлені звукові файли з характеристиками ситуацій). Можна використати найпростіший вид програмного забезпечення, наприклад Microsoft Word.

Ось так може виглядати частина документу:

Самостійна робота учнів. (Вмикається музика, можна використати будь-яку програму, що відтворює музичні файли).

Фізкультхвилинка (виробнича гімнастика). Обов’язково додати вправи для зняття навантаження на очі.

Продовження самостійної роботи.

Оздоблення виробів. Усунення недоліків.

Оцінювання. Відбір на виставку.

Прибирання робочих місць.

– А тепер приберіть свої робочі місця і готуйтесь до наступного уроку.

Конспект уроку з трудового навчання (2 клас)

Тема: Розкрій тканини.

Об’єкт праці: серветка з бахромою.

Мета: навчити прийомам різання тканини ножицями, ознайомити із поняттям «бахрома», її призначення, розвивати знання учнів про назви матеріалів, виховувати любов до праці.

Обладнання: зразки готових виробів, комп’ютер із стандартним набором програм Microsoft Office.

Хід уроку

1. Підготовка робочих місць до початку уроку. Організаційний момент.

– Подивіться, діти, чи все готове до заняття. Сідайте.

2. Бесіда за темою заняття (унаочнення на стенді або на екрані комп’ютера):

а) вироби з тканини;

б) професія кравця;

Профорієнтаційна робота.

– Сьогодні ми з вами сформуємо швейний цех, але перед тим подивимось, де ж можна здобути професію кравця (показ на карті).

  • Теребовлянське училище;

  • Волинське училище;

  • Училища м. Тернополя.

3. Технологія виготовлення виробу. Планування трудових дій, вибір матеріалу та інструменту.

– Ось роздивіться зразок виробу, який ви маєте зробити на сьогоднішньому занятті

Технологічна карта виробу (звукова) прослуховується дітьми. (Створюється технологічна карта – попередньо – як будь-який звуковий файл, на якому вчитель самостійно записує порядок виготовлення виробу).

Закріплення профорієнтаційних знань.

– Отже, з якою новою професією ми сьогодні ознайомились?

– Де її можна здобути?

4. Правила техніки безпеки.

– А зараз інженер з техніки безпеки нагадає нам правила, яких слід дотримуватись під час роботи з голкою.

5. Самостійна робота учнів. (Вмикається музика, можна використати будь-яку програму, що відтворює музичні файли або звичайний магнітофон).

6. Фізкультхвилинка (виробнича гімнастика). Обов’язково додати вправи для зняття навантаження на очі.

– Інструктор по спорту проведе виробничу гімнастику.

7. Продовження самостійної роботи.

8. Оздоблення виробів. Усунення недоліків.

9. Оцінювання. Відбір на виставку.

– Контролери зберуть вироби. Ми їх оцінимо. А кращі зберемо на виставку.

10. Прибирання робочих місць.

– А тепер приберіть свої робочі місця і готуйтесь до наступного уроку.

Конспект уроку з трудового навчання (4 клас)

Тема: Виготовлення аплікації з пластиліну.

Об’єкт праці: аплікація з пластиліну.

Мета: ознайомити учнів з професією художника, зокрема художника-аплікатора; ознайомити з прийомами виготовлення аплікації з пластиліну. Виховувати любов до праці, мистецтва, акуратність. Формувати художнє та конструктивно-технічне мислення.

Обладнання: зразок готового виробу, картон, пластилін, олівець, ілюстрації, комп’ютер із стандартним набором програм Microsoft Office.

Хід уроку

1. Підготовка робочих місць до початку уроку. Організаційний момент.

– Подивіться, діти, чи все готове до заняття. Сідайте.

2. Бесіда за темою заняття:

а) художні жанри;

б) художники, що працюють поодинці;

в) роботи художників;

г) великі художники різних часів.

Профорієнтаційна робота.

– Сьогодні ми з вами сформуємо художню майстерню, але перед тим подивимось, де ж можна здобути професію художника (показ на карті).

  • Київський національний університет культури і мистецтв;

  • Теребовлянське вище училище культури;

  • Волинське училище культури.

– Тож сьогодні ми спробуємо створити майстерню художників-аплікаторів. Але для цього нам потрібно сформувати наш колектив, вибрати майстра і двох контролерів.

3. Технологія виготовлення виробу. Планування трудових дій, вибір матеріалу та інструментів.

– Ось роздивіться зразок виробу, який ви маєте зробити на сьогоднішньому занятті (технологічна карта розробляється вчителем у Word і роздається кожному учню, або використовується презентація у програмі PowerPoint.)

Закріплення профорієнтаційних знань.

– Отже, з якою новою професією ми сьогодні ознайомились?

– Де її можна здобути?

4. Правила техніки безпеки.

– А зараз інженер з техніки безпеки нагадає нам правила, яких слід дотримуватись під час роботи в майстерні.

5. Самостійна робота учнів. (Вмикається музика, можна використати будь-яку програму, що відтворює музичні файли).

6. Фізкультхвилинка (виробнича гімнастика).

– Інструктор по спорту проведе виробничу гімнастику.

7. Продовження самостійної роботи.

8. Оздоблення виробів. Усунення недоліків.

9. Оцінювання. Відбір на виставку.

– Контролери зберуть вироби. Ми їх оцінимо. А кращі зберемо на виставку.

10. Прибирання робочих місць.

– А тепер приберіть свої робочі місця і готуйтесь до наступного уроку.

2.4 Уроки музики із використанням персонального комп’ютера

Конспект уроку музики (1 клас).

Тема: Як розповідає музика. Розчарування народної пісні «Подоляночка» (ознайомлення). Вправа на ступені Зо, Ві. Слухання: П.І.Чайковський, «Cтаровинна французька пісенька».

Навчальна мета:

  • працювати над виробленням вокально-хорових навичок;

  • ознайомити з новою піснею. Вивчити перший куплет;

  • розвивати навички активного сприймання музичного твору, вчити розрізняти елементи музичної мови, використані для створення певного образу.

Виховна мета:

  • формувати художні смаки, музичні інтереси дітей;

  • виховувати любов і шану до народних пісень і народних традицій;

  • виховувати шану до творчості П.І.Чайковського.

Обладнання:

  • портрети П.І.Чайковського і Р.Шумана;

  • таблиця-наочність з ритмічною вправою;

  • ілюстрація до української народної пісні «Подоляночка»;

  • ілюстрація до музичного твору П.І.Чайковського «Баба-Яга»;

  • комп’ютер із стандартним набором прикладного програмного забезпечення;

  • сигнальні картки.

План роботи (35 хв.)

  1. Організаційна частина, музичне вітання (2 хв.);

  2. Розспівування з освоєнням музичної грамоти (6-8 хв.);

  3. Розучування пісні (10-12 хв.);

  4. Музично-ритмічні рухи (3-5 хв.);

  5. Слухання музики (5 хв.);

  6. Закріплення, опитування (3-4 хв.);

  7. Підсумок уроку, завдання додому (1-2 хв.).

Хід уроку

  1. Розспівка на одному звуці на склади «ду», «ля», «тук-тук» по півтонах вгору (різні ритмічні варіанти).

    • Діти ви вже знаєте, що є довгі триволості і короткі.

    • А як ми називаємо довгі триволості? (Та).

  • А короткі? (Ті-ті).

  • А як позначаються довгі триволості? (Однією паличкою).

  • А короткі? (Двома паличками, з’єднаними між собою)

  • Подивіться на цю вправу і скажіть, які тут зустрічаються тривалості? (Довгі і короткі).

  • Давайте проплескаємо ритмічний малюнок вправи.

  • А може хтось сам придумав ритмічну вправу?

  • Зараз уважно подивіться на мою руку і скажіть як називається ступін який я показую? (Зо)

  • А це який ступінь? (Ві)

  • А тепер послухайте, як звучить ступінь «Зо».

  • Співаємо разом.

  • А тепер давайте заспіваємо ступінь «Ві».

  • Давайте заспіваємо як кує зозуля (Ку-ку!).

  • А тепер заспіваємо теж саме, але на «Зо-Ві»

  • А зараз співаємо за моєю рукою. Послухайте ще раз як звучить «Зо»

(Спів вправи на ступені «Зо», «Ві», за рукою вчителя).

Домашнє завдання

Придумати вдома ритмічну вправу.

3. Розучування пісні (використання комп’ютера)

    • Вже весна.

    • Люди завжди радіють весні. З давніх-давен, зустрічали прихід весни, збираючись десь за селом на галявині, хлопці і дівчата водили хороводи, співаючи пісні.

    • Подивіться на цю ілюстрацію, тут ми бачимо як дівчатка взялися за руки і водять хоровод, співаючи пісні.

    • Але це були не просто пісні, а пісні-ігри. Їх виконували показуючи рухами все те, про що розповідається в пісні. До нас дійшло чимало таких ігрових пісень. Одну з них ми сьогодні розучимо. Називається вона «Подоляночка».

    • Зараз ви послухаєте цю пісню і скажете, про кого в ній розповідається і який її характер?

(Звучання пісні; використання музичного редактора).

(Про подоляночку. Характер пісні – ніжний, лагідний, наспівний)

  • Місцевість, де ми з вами проживаємо, називається Поділля. А люди, що проживають на поділлі називаються подолянами. Отже, ця пісня про дівчинку з Поділля, дівчинку-подоляночку.

  • А зараз ми будемо вчити слова цієї пісні:

Розучування пісні.

  • Гра «Луна» при вивченні слів першого куплету пісні. (Текст пісні попередньо записаний вчителем на комп’ютері)

Робота над дикцією: вчитель промовляє текст голосно, а діти повторюють за ним, але тихо.

  • Гра «Луна» при вивченні мелодії пісні (Використання музичного редактора).

  • Виконання першого куплету пісні без супроводу і з акомпониментом.

Художнє виконання першого куплету пісні. Виконується в помірному темпі, не поспішаючи.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее