176350 (Ефекти простого і складного мультиплікаторов), страница 3

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Ефекти простого і складного мультиплікаторов", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "экономика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "контрольные работы и аттестации", в предмете "экономика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "176350"

Текст 3 страницы из документа "176350"

Додамо в аналіз іноземний сектор. В результаті отримаємо чотирьохсекторну модель економіки. Витрати іноземного сектора є важливим компонентом сукупних витрат і відомі як витрати на чистий експорт. Чистий експорт є одним з видів взаємин даної країни з іншими країнами (міжнародної торгівлі). Чистий експорт рівний різниці між експортом і імпортом. Експорт є автономною величиною, тобто не залежить від рівня доходу даної країни, а визначається рівнем доходу в інших країнах (країнах - торгових партнерах) (пряма залежність) і рівнем обмінного курсу (зворотна залежність).

Експорт - це попит іноземного сектора на товари і послуги даної країни. Тому чим вище рівень доходу в інших країнах, тим з великим бажанням вони купуватимуть товари, вироблені в даній країні, тобто експорт зросте. А чим вище обмінний курс національної грошової одиниці, тим більше дорогими і тому менш привабливими вони стають для іноземців, тому експорт падає. Функція експорту тому може бути виражена формулою:

Ех = Ех (Yf, e)

де Yf - дохід в інших країнах,

e - обмінний курс грошової одиниці даної країни.

Що стосується імпорту, одна його частина може не залежати від рівня сукупного доходу даної країни і бути автономним імпортом, але інша його частина обов'язково залежить від рівня доходу оскільки зростання національного доходу даної країни веде до зростання попиту на товари і послуги, у тому числі і імпортні, тобто при зростанні доходу імпорт збільшується. Таким чином, імпорт ділиться на автономний і неавтономний (індукований) і тому формула імпорту може бути представлена:

Im = Im + mpm Y

де Im - автономний імпорт, mpm - гранична схильність до імпорту. (Відмітимо, що імпорт залежить від величини національного, а не доходу, що розташовується).

Гранична схильність до імпорту - це величина, яка показує, на скільки збільшиться (скоротиться) імпорт при зростанні (скороченні) доходу на одиницю:

mpm = DIm / DY0 < mpm < 1

Крім того, імпорт також залежить від обмінного курсу національної грошової одиниці. Причому, залежність пряма, тобто чим вище обмінний курс національної валюти, тим більше дешевими і привабливими стають імпортні товари для вітчизняних покупців).

Оскільки чистий експорт є різницею між експортом і імпортом, то функція чистого експорту має вигляд:

Хn = Ех - Im = Ех - (Im + mpm Y) = (Ех - Im) - mpm Y

де (Ех - Im) - автономний чистий експорт, а (mpm Y) - індукований імпорт.

Нахил кривої планованих сукупних витрат в чотирьохсекторній моделі економіки менший (вона пологіша), ніж в трьохсекторній, оскільки він визначається величиною (mpc (1 - t) - mpm), а за наявності індукованих інвестицій величиною (mpc (1 - t) + mpI - mpm) (рис.3). Тому ефект мультиплікатора у відкритій економіці менший, ніж в закритій.









З


міна величини автономного чистого експорту зрушує криву планованих сукупних витрат. Зростання величини автономного чистого експорту веде до паралельного зрушення кривої сукупних витрат, а скорочення - вниз.

Зростання величини граничної схильності до імпорту міняє нахил кривої планованих витрат і величину мультиплікатора. Чим більше mpm, тим крива пологіша, отже ефект мультиплікатора менший.

Включимо функцію чистого експорту в рівняння рівності сукупного доходу (випуску) Y сукупним витратам всіх макроекономічних агентів:

Y = C + I + G + Xn

Оскільки споживча функція С = С + mpc (Y - T - t Y);

інвестиційна функція I = I + mpI Y

функція державних закупівель G = G

функція чистого експорту Xn = Ex - Im - mpm Y

Отримаємо:

Y = C + mpc Y - mpcT - mpc t Y + I + mpI Y + G + Ex - Im - mpm Y

Звідси:

Величина - це супермультиплікатор витрат. Позначимо його КА. Відмітимо, що вираз в дужках - це сума всіх автономних, тобто не залежних від рівня доходу витрат. Зміна будь-якого з компонентів автономних сукупних витрат веде до мультиплікативної зміни величини рівноважного доходу Y. Тому зростання автономного чистого експорту веде до мультиплікативного зростання доходу: ΔY = КА ΔХn.

Отже, супермультиплікатор автономних витрат:

Тому в загальному вигляді рівність сукупного доходу величині сукупних витрат можна записати: Y = КА А, де А - сума автономних витрат (не залежних від рівня доходу).

Супермультиплікатор податків:

Супермультиплікатор трансфертів:


Практичне завдання

Завдання 2

Економісти прогнозують, що через рік ситуація у гіпотетичній економіці буде характеризуватися такими даними:

Державні закупки

180

Податки на бізнес

64

Валові інвестиції

85

Обсяг експорту

51

Індивідуальні податки

48

Обсяг імпорту

62

Також звісно, що особисті споживчі витрати домогосподарств описувються рівнянням:

С=185,8+0,75у

Розрахуйте рівень ВНП, що прогнозується.

РІШЕННЯ

ВНП=C+I+G+Xn

Де С - споживчі витрати домогосподарств;

I - валові інвестиції;

G - державні закупки;

Xn - чистий експорт;

Згідно даних, наведених у таблиці, можна розрахувати ВНП:

ВНП= (185,8+0,75у) +85+180+ (62-51) =461,8+0,75у

Згідно формули Національний доход визначається:

Y=ВНП - Податки на бізнес

Y= (461,8+0,75Y) - 64

Y= 461,8+0,75Y - 64

Y= 397,8+0,75Y

Y - 0,75Y=397,8

0,25Y=397,8

Y= 1591,2

Отже:

С=185,8+0,75*1592,2=1379,2

ВНП=1379,2+85+180+11=1655,2

Завдання 3

В таблиці приведені дані, що характеризують динаміку рівнів безробіття і інфляції (у%):

Рівень безробіття,%

6

6,2

6,5

6,7

7

7,5

7,9

8,5

8,7

9,2

9,4

10

Темп приросту цін,%

13,1

12

11,9

11,2

10,8

9

8,5

8

7,5

7,3

6,5

6

а) Визначте лінійну функцію Філіпса, побудуйте її графік і розрахуйте:

рівень інфляції при природному рівні безробіття;

рівень інфляції в короткостроковому періоді, якщо рівень безробіття знизиться на 3%;

рівень інфляції і безробіття у довгостроковому періоді.

РІШЕННЯ

1. Рівень інфляції можна розрахувати за наступною формулою:

πt= πtb-b (Ut-U*)

де πtb - базовий рівень безробіття; b - коефіціент, який вказує реакцію зміни цін на стан на ринку праці, =2,65; Ut і U* - фактичний та природний рівень безробіття. Природний рівень безробіття становить 5-6%.

Фактичний рівень безробіття:

Де n - кількість років.

Ut= (6+6,2+6,5+6,7+7+7,5+7,9+8,5+8,7+9,2+9,4+10) /12=7,8

πtb= (13,1+12+11,9+11,2+10,8+9+8,5+8+7,5+7,3+6,5+6) /12=9,317

πt= 9,317-2,65* (7,8-5) =1,897

2. Рівень інфляції при природному рівні безробіття.

πt=9,317-2,65* (5-5) =9,317

3. Рівень інфляції в коротокостроковому періоді, якщо рівень безробіття знизиться на 3%.

Ut1=7,1-3%=7,566

πt=9,317-2,65* (7,566-5) =2,517

4. Рівень інфляції і безробіття у довгостроковому періоді.

У деяких сучасних наукових працях зроблена спроба модифікувати криву Філліпса. Для цього при аналізі взаємодії інфляції і безробіття в довгостроковому періоді використовують теорію мінімального сталого рівня безробіття. Згідно з цією теорією, в довгостроковому періоді єдиним рівнем безробіття, який забезпечує стабільні, помірні темпи інфляції, прийнятні для суспільства, є мінімальний сталий рівень безробіття, під яким розуміють рівень, за якого сили, що діють на підвищення або зниження темпів інфляції і заробітної плати, урівноважуються. За мінімально сталого рівня безробіття інфляція стабілізується і відсутні тенденції щодо її сповільнення або прискорення.

Виходячи з цієї теорії, крива Філліпса має форму вертикальної лінії, що бере свій початок в точці А, яка в даний час характеризує мінімальний сталий рівень безробіття (6%). На графіку вона відображена прямою вертикальною лінією АВ. Через відхилення в той чи інший бік фактичного рівня безробіття від мінімального сталого рівня відбувається зростання або зменшення рівня інфляції. В тому і в іншому випадках інфляція губить (втрачає) свої інерційні темпи.

Якщо в результаті економічного підйому фактичний рівень безробіття буде знижуватися відносно мінімального сталого рівня (наприклад, з 6 до 4%), то короткострокові криві і ціни (інфляція) будуть зростати. Зростання інфляції буде тривати до тих пір, поки безробіття не повернеться до свого мінімально можливого сталого рівня.

Зовсім протилежне спостерігається тоді, коли фактичний рівень безробіття перевищує його мінімальний сталий рівень. Поки фактичний рівень безробіття буде підвищуватися (до 8% і вище) відносно свого мінімального сталого рівня (6%), короткострокові криві й інфляція будуть зростати. Стан інфляції стабілізується лише тоді, коли безробіття повернеться до свого мінімального сталого рівня.

Щоправда, коли в економіку знову повертається мінімально сталий рівень безробіття (точка В), то він уже буде характеризуватися більш високими інерційними і фактичними темпами інфляції.

Таким чином, прихильники довготривалої кривої Філліпса стверджують, що держава через підтримку безробіття на мінімальному сталому рівні зможе забезпечити стабілізацію інфляції. Вона не буде ні падати, ні зростати - незалежно від своїх інерційних темпів.

Завдання 4

Натуральний рівень безробіття в поточному році складає 6%, а фактичний - 10%.

а) визначте величину відносного відставання фактичного ВВП від потенційного за умовою, що коефіцієнт чутливості ВВП до динаміки циклічного безробіття дорівнює 2;

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5173
Авторов
на СтудИзбе
436
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее