122270 (716619), страница 7
Текст из файла (страница 7)
2
0 20090.08
1
5 14513.58
1
0
10045.95
5 6418
0 5 10 15 20 25 28 30 %
(341.81)
Згідно з графіком ВСД = 27,2 %
Після перевірки була доведена вартість визначення ВСД
8527.61 / (1+0,272) + 7686.95/(1+0,272)^2 + 6928.81 / (1+0,272)^3 + 9537.49/(1+0,272)^4 + 8409.22 /(1+0,272)^5 = 10847,12 + 12437,36 + 14260,02 + 24967,93 + 28002,14 = 90514,57 г. о.
-
Висновки відносно ефективності діяльності підприємства.
-
У підприємства, що розглядалося існує середній можливий розмір дивідендів, тобто 16.63%. Якщо зважити на те, що банківська ставка за кредит складає 10%, то можна сказати, що даний проект є привабливим для тих інвесторів, які мають надію отримати завдяки вкладеному капіталу середні прибутки.
-
Зміна прибутку даного підприємства прямо пропорційно залежить від зміни його обсягу продаж. В даному випадку зміна обсягу продаж на 10% тягне за собою зміну прибутку на 23.1%, що говорить про невисоку чутливість підприємства і відносну стабільність його доходів.
-
До того, як підприємство почне нести збитки, обсяг реалізації його товарів може знизитися на 50293,15 г. о. Або на 1109 одиниць продукції, що складає 38%. Дані показники говорять про досить високу межу безпечності підприємства. За таких обставин підприємство має змогу вільно маневрувати в умовах ринку, демонструючи достатньо високу стійкість.
-
Період окупності даного проекту складає 2 роки 249 днів. За цей проміжок часу грошові потоки за теперішньою вартістю досягнуть початкових інвестицій. Якщо даний період окупності задовольняє інвесторів, то вказаний проект приймається.
-
Внутрішня ставка доходності складає 27,2% . Вона є значно вищою за ставку по межі, яка складає 10%. Зважаючи на те, що визначена внутрішня ставка доходу вище, за ставку по межі, проект приймається.
Варіант 22.
-
Визначимо ПДВ та виручку за оптовими цінами.
ПДВ = виручка за рік / 6 = 26333,33 г.о.
В.опт = ПДВ х 5 = 131666,67 г.о.
-
Виходячи з вказаної рентабельності, розподілимо виручку в оптових цінах на прибуток та собівартість продукції:
Знайдемо прибуток:
Рентабельність=10%
Собівартість = виручка в оптових цінах/(1+0,1)
Прибуток = виручка в оптових цінах - собівартість
В.опт = с/в + (рентабельність/собівартість),
С/В = В. опт / 1,1 = 131666,67/1,1= 119696,93 г.о.
П = В.опт – с/в = 11969,7 г.о.
-
Виплачуємо з прибутку податок на прибуток, потім віддаєио частину кредиту
Податок на прибуток = прибуток х ставку податку
Ставка податку = 30%
Частка кредиту = сума кредиту / кількість років
Податок на прибуток = 3590,91 г. о.
Прибуток після сплати податку = 8378,79 г. о.
Частка кредиту = 5333,3 г. о.
Залишок прибутку = 3045,5 г. о.
Визначимо можливий розмір дивідендів на вкладений капітал.
Розмір дивідендів = залишок прибутку/вкладений капітал х 100%
Розмір дивідендів = 14,5%
-
Визначимо амортизаційні відрахування і витрати на підтримку обладнання в робочому стані (на ряд років).
Норма амортизаційних відрахувань = 17%
Коефіцієнт витрат на підтримку обладнання = 1000 г. о.
Балансова вартість обладнання = 25500 г .о.
Амортизаційні відрахування = (балансова вартість х норма амортизаційних відрахувань/4) х 100
Витрати на підримку обладнання в робочому стані = (витрати / балансову вартість) х коефіцієнт витрат на підтримку обладнання в робочому стані.
| Період | Балансова вартість г.о. | Амортиза-ційні відрахуван-ня Г.о. | Вартість на кінець періоду г.о. | Витрати на підтримку обладнання в робочому стані г.о. |
| 1 рік | ||||
| 1 квартал | 25500 | 1083,75 | 24416,25 | |
| 2 квартал | 24416,25 | 1037,69 | 23378,56 | |
| 3 квартал | 23378,56 | 993,59 | 22384,97 | |
| 4 квартал | 22384,97 | 951,36 | 21433,61 | |
| 4066,39 | 1230,77 | |||
| 2 рік | ||||
| 1 квартал | 21433,61 | 910,93 | 20525,68 | |
| 2 квартал | 20525,68 | 872,21 | 19650,47 | |
| 3 квартал | 19650,47 | 835,14 | 18815,33 | |
| 4 квартал | 18815,33 | 799,65 | 18015,68 | |
| 3417,93 | 1559,25 | |||
| 3 рік | ||||
| 1 квартал | 18015,68 | 765,67 | 17250,01 | |
| 2 квартал | 17250,01 | 733,13 | 16516,88 | |
| 3 квартал | 16516,88 | 701,98 | 15814,91 | |
| 4 квартал | 15814,91 | 672,13 | 15142,78 | |
| 2872,91 | 1776,23 | |||
| 4 рік | ||||
| 1 квартал | 15142,78 | 643,57 | 14499,21 | |
| 2 квартал | 14499,21 | 616,22 | 13882,99 | |
| 3 квартал | 13882,99 | 590,03 | 13292,96 | |
| 4 квартал | 13292,96 | 564,95 | 12728,01 | |
| 2414,77 | 2113,22 | |||
| 5 рік | ||||
| 1 квартал | 12728,01 | 540,94 | 12187,07 | |
| 2 квартал | 12187,07 | 517,95 | 11669,12 | |
| 3 квартал | 11669,12 | 495,94 | 11173,18 | |
| 4 квартал | 11173,18 | 474,86 | 10698,32 | |
| 2029,69 | 2514,14 |
-
Визначемо витрати на сплату процентів за кредит (на весь період повертання боргу).
Сума кредиту = 16000
Ставка проценту за кредит = 8%
Витрати на оплату процентів за кредит:
1 рік = 1280 г.о.
2 рік = 853,33 г.о.
3 рік = 426,67 г.о.
-
Визначимо платежі в позабюджетні фонди та віднімемо їх від загальної собівартості продукції
Інноваційний фонд = 1% від виручки в оптових цінах
Інноваційний фонд = 131666,67 х 0,01 = 1316,67 г.о.
Фонд ремонту та утримання автодоріг = 131666.67 * 0.012 = 1580 г.о.
Собівартість = 119696.97 – 1316.67 – 1580 = 116200 г.о.
-
Підрахуємо всі фіксовані витрати (за даними варіанту) і відокремимо їх загальної собівартості продукції, зменшеної на суму платежів в позабюджетні фонди.
-
амортизаційні відрахування 4066,39 г.о.
-
витрати на обладнання 1230,77 г.о.
-
витрати на рекламу 500 г.о.
-
витрати на енергію (п.6.2хп.17хп.7/100)х12 місяців 47,03 г.о.
-
витрати на зв’язок (п.14х12 місяців) 117,6 г.о.
-
витрати на оренду (п.17хп.18) х 12місяців 38,40 г.о.
-
оклад персоналу:
керівного (п.16.1х12 місяців х п.15.1) 1680 г.о.
допоміжного (п.16.2х12 місяців х п. 15.2) 2160 г.о.
Сума 3840 г.о.
-
сплата % за кредит 1280 г.о.
-
нарахування на заробітну плату (37,5%) 1440 г.о.
Фіксовані витрати = 16361,79 г.о.
Змінні витрати = собівартість – фіксовані витрати = 116800 – 16361,79 = 100438,2 г.о.
-
Визначимо змінні витрати на одиницю виробу (за даними варіанту)
– матеріали (витрати на матеріали + коеф. транспортно-заготовчі витрати)21,4г.о.
– витрати на енергію (п.6.1 х п.7)/100 0,078 г.о.
-
основна заробітна плата 8 г.о.
-
додаткова заробітна плата (п.9 х п.8) 1,6 г.о.
-
відрахування (37,5%) 3,6 г.о.
-
витрати інструменту 1,8г.о.
Сума змінних витрат на одиницю продукції = 36,48 г.о.
-
Визначимо кількість реалізованих виробів виходячи зі змінних витрат на одиницю продукції та їх загальної суми
Кількість реалізованих виробів = змінні витрати на весь випуск продукції/змінні витрати на одиницю продукції.
Кількість реалізованих виробів = 2753 шт.
-
Розподілимо платежі в позабюджетні фонди між фіксованими і змінними витратами і уточнимо їх суми.
Сума платежів = 1316,67 +1580 = 2896,67 г.о.
Змінні витрати взагальній собівартості = 100438,2 х 100% /116800 = 85,99%
Постійні витрати в загальній собівартості = 100% – 85,99% = 14,01%
На змінні витрати з платежів йде сума: 2896,67 х 0,8599 = 2490,85 г.о.
На постійні витрати з платежів йде сума: 2896,67 х 0,1401 = 405,82 г.о.
Змінні витрати становлять 100438,2 + 2490,85 = 102929,05 г.о.
















