122270 (716619), страница 6
Текст из файла (страница 6)
3 рік =435 г. о.
-
Визначимо платежі в позабюджетні фонди та віднімемо їх від загальної собівартості продукції
Інноваційний фонд = 1% від виручки в оптових цінах
Інноваційний фонд = 130833.33*1%=1308.33 г. о.
-
Підрахуємо всі фіксовані витрати (за даними варіанту) і відокремимо їх загальної собівартості продукції, зменшеної на суму платежів в позабюджетні фонди.
-
амортизаційні відрахування = 4305.59 г. о.
-
витрати на обладнання = 1333.33 г. о.
-
витрати на рекламу = 400 г. о.
-
витрати на енергію (п.6.2хп.17хп.7/100)х12 місяців = 36.04 г. о.
-
витрати на зв’язок (п.14х12 місяців) = 104.4 г. о.
-
витрати на оренду (п.17хп.18) х 12місяців = 1560 г. о.
-
оклад персоналу:
-
керівного (п.16.1х12 місяців х п.15.1) = 1800 г. о.
-
допоміжного (п.16.2х12 місяців х п. 15.2) = 1200 г. о.
-
Сума = 3000 г. о.
-
сплата % за кредит = 1305 г. о.
-
нарахування на заробітну плату (37,5%) = 1125 г. о.
Фіксовані витрати = 16737.32 г. о.
-
Змінні витрати = собівартість – фіксовані витрати = 102202.07 г. о.
-
Визначимо змінні витрати на одиницю виробу (за даними варіанту)
-
матеріали (витрати на матеріали + коеф. транспортно-заготовчі витрати) = 16.05 г. о.
-
витрати на енергію (п.6.1 х п.7)/100 = 6.6 г. о.
-
основна заробітна плата = 6 г. о.
-
додаткова заробітна плата (п.9 х п.8) = 1.62 г. о.
-
відрахування (37,5%) = 2.86 г. о.
-
витрати інструменту = 2.3 г. о.
-
Сума змінних витрат на одиницю продукції = 35.43 г. о.
-
Визначимо кількість реалізованих виробів виходячи зі змінних витрат на одиницю продукції та їх загальної суми
Кількість реалізованих виробів = змінні витрати на весь випуск продукції/змінні витрати на одиницю продукції.
Кількість реалізованих виробів = 2884.62 <> 2885 шт.
-
Розподілимо платежі в позабюджетні фонди між фіксованими і змінними витратами і уточнимо їх суми.
Сума платежів = 1308.33 г. о.
Змінні витрати в загальній собівартості = 85.93%
Постійні витрати в загальній собівартості = 14.07%
На змінні витрати з платежів йде сума = 1124.25 г. о.
На постійні витрати з платежів йде сума = 184.08 г. о.
Змінні витрати становлять = 103326.32 г. о.
Постійні витрати становлять = 16921.40 г. о.
-
Уточнюємо змінні витрати на одиницю виробу = 103326.32/2885 = 35.82 г. о.
-
Визначаємо оптову та відпускну ціну виробу:
Ціна оптова = виручка в оптових цінах / кількість виробів = 45.35 г. о.
Ціна відпускна = ціна оптова х 1,2 = 54.42 г. о.
-
Визначаємо точку беззбитковості двома методами (аналітичним та графічним)
Аналітичний метод
ТБЗ = фіксовані витрати/(ціна оптова–змінні витрати на одиницю продукції)
ТБЗ = 1775.59<>1776 шт.
Кожна додатково реалізована (після досягнення точки беззбитковості) одиниця продукції буде вже забезпечувати прибуток.
Г
рафічний метод s
Т
ис.г.о. VC
8
0 80541.6
65
55 1775.59
45
40
35
30
20 FC
16921.4
10
0 300 600 900 1300 1776 Шт.
-
Розрахуємо межу безпечності (запас фінансової міці) підприємства в натуральному та грошовому вимірі, а також у відсотках до обсягу реалізації продукції.
Межа безпечності = виручка в оптових цінах – виручка в точці беззбитковості
Межа безпечності в г.о. = 50293.15 г. о.
Межа безпечності в шт. = 1109 шт.
Межа безпечності в % = 38%
-
Розрахуємо операційний важіль
Ступінь операційного важілю = (виручка в оптових цінах – змінні витрати)/суму прибутку до сплати % за кредит.
Ступінь операційного важілю = 2.31
-
Проведимо частковий аналіз чутливості підприємства, тобто розрахуємо як зміниться прибуток у відсотках при зміні обсягу продаж на певний відсоток (згідно з варіантом) з подальшою перевіркою з використанням операційного важілю.
ΔПрибутку = Δвиручки у % х ступінь операційного важілю = 10%*2.31=23.1%
-
Визначаємо період окупності.
-
Визначаємо постійні витрати за 5 майбутніх років, враховуючи їх зміни через зміни суми амортизаційних відрахувань, витрат на підтримку обладнання в робочому стані, сплати % за кредит.
| Рік | Аморт. відрах. | Витрат на облад. | Енергія | реклама | Зв’язок | оренда | персонал | % за кредит | Сума |
| 1 | 4305.59 | 1333.33 | 36.04 | 400 | 104.4 | 1560 | 3000 | 1305 | 12044.36 |
| 2 | 3618.99 | 1586.29 | 36.04 | 400 | 104.4 | 1560 | 3000 | 870 | 11175.72 |
| 3 | 3041.89 | 1887.25 | 36.04 | 400 | 104.4 | 1560 | 3000 | 435 | 10464.58 |
| 4 | 2556.80 | 2245.29 | 36.04 | 400 | 104.4 | 1560 | 3000 | 0 | 9902.53 |
| 5 | 2149.05 | 2671.27 | 36.04 | 400 | 104.4 | 1560 | 3000 | 0 | 9920.76 |
-
Визначимо прибуток за ряд майбутніх років.
Прибуток = виручка в оптових цінах – (постійні витрати + змінні витрати + позабюджетні платежі).
| рік | Прибуток | Пибуток після сплати податку на прибуток | Прибуток на підприємтсві |
| 1 | 14154.32 | 9908.02 | 5074.69 |
| 2 | 15022.96 | 10516.07 | 5682.74 |
| 3 | 15734.10 | 11013.87 | 6180.54 |
| 4 | 16296.15 | 11407.31 | 11407.31 |
| 5 | 16277.92 | 11394.54 | 11394.54 |
-
Розрахуємо майбутні грошові потоки, визначимо реальну вартість грошових потоків.
| Рік | Амортизація | Прибуток на підприємстві | ГПмв | Коеф. Дисконтування | ГПтв. |
| 1 | 4305.59 | 5074.69 | 9380.28 | 0.9091 | 8527.61 |
| 2 | 3618.99 | 5682.74 | 9301.73 | 0.8264 | 7686.95 |
| 3 | 3041.89 | 6180.54 | 9222.43 | 0.7513 | 6928.81 |
| 4 | 2556.80 | 11407.31 | 13964.11 | 0.6830 | 9537.49 |
| 5 | 2149.05 | 11394.54 | 13543.59 | 0.6209 | 8409.22 |
За перші 3 роки сума надходжень у вигляді грошових потоків (за теперішнью вартістю), дорівнює 23143.37 г. о.
На протязі певного відрізку часу майбутнього, четвертого року, потрібно компенсувати різницю між інвестиціями і сумою грошових потоків: 21000-23143.37=(2143.37)
Тобто на четвертий рік надходження вже перевищать інвестиції.
Інвестиції покриються за 2 роки і 249 днів.
-
Визначимо внутрішню ставку доходності.
-
Розрахуємо майбутні (за 4 роки) грошові потоки.
-
| Показники | Ставка дисконту, % | ||||
| 0 | 5 | 10 | 15 | 28 | |
| Коеф. Дисконтування | |||||
| 1 рік | 1 | 0.9524 | 0.9091 | 0.8696 | 0.7813 |
| 2 рік | 1 | 0.9070 | 0.8264 | 0.7561 | 0.6104 |
| 3 рік | 1 | 0.8638 | 0.7513 | 0.6575 | 0.4768 |
| 4 рік | 1 | 0.8277 | 0.683 | 0.5718 | 0.3725 |
| 5 рік | 1 | 0.7835 | 0.6209 | 0.4972 | 0.2910 |
| Теперішня вартість ГП. | |||||
| 1 рік | 8527.61 | 8121.7 | 7752.45 | 7415.61 | 6662.62 |
| 2 рік | 7686.95 | 6972.06 | 6352.50 | 5812.10 | 4692.11 |
| 3 рік | 6928.81 | 5985.11 | 5205.61 | 4555.69 | 3303.66 |
| 4 рік | 9537.49 | 7846.49 | 6514.11 | 5453.54 | 3552.72 |
| 5 рік | 8409.22 | 6588.22 | 5221.28 | 4181.06 | 2447.08 |
| Сума ГП за ТВ | 41090.08 | 35513.58 | 31045.95 | 27418 | 20658.19 |
| ЧТВ | 20090.08 | 14513.58 | 10045.95 | 6418 | (341.81) |
ЧТВ = сума ГПтв – вкладений капітал.
Тис.г.о.
рафічний метод s














