DIPLOM (Метрологическая аттестация средств измерительной техники)

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Метрологическая аттестация средств измерительной техники", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "естествознание" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "естествознание" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "DIPLOM"

Текст из документа "DIPLOM"

ЗМІСТ

Вступ ……………………………………………………………………………………4

1 Техніко-економічне обґрунтування …………………………………………………7

2 Організація та порядок проведення метрологічної атестації засобів

вимірювальної техніки ……………………………………………………………….8

3 Огляд засобів вимірювальної техніки, використованих для зважування

вантажів до 500 кг ……………………………………………………………………12

4 Призначення, технічна характеристика та будова вагів ВК 7297……………..15

5 Програма та методика метрологічної атестації вагів ВК 7297 ………………..21

6 Розрахунок маси пересувних гир ………………………………………………….33

7 Кінематичний розрахунок вагового механізму …………………………………..34

8 Розрахунок похибки навантаженого показника вагів ВК 7297 …...……………35

9 Розрахунок похибки навантажених вагів ВК 7297 ………………………………36

10 Техніка безпеки при метрологічній атестації……………………………………37

11 Розрахунок економічної ефективності …………………………………………..40

Додаток А ………………………………………………………………………………...45

Список літератури ………………………………………………………………………56

Вступ

В умовах будування нового суспільства, коли наша країна виходить на нові рубежи економічного прогресу, питання підвищення якості продукції, випускаємої промисловістю, мають першорядне значення.

Підвищення якості продукції знаходиться в прямій залежності від ступеню метрологічного обслуговування виробництва.

Першочерговим завданням метрологічного забезпечення якості продукції є розробка та введення научно обгрунтованих критеріїв якості та методів випробувань. Створення нової техніки та технологій становить нові завдання щодо забезпечення високої точності, достовірності, порівнянності та єдності вимірювань в усіх без винятку галузях виробництва.

Однією з необхідних умов виготовлення високоякістної продукції є вміння її контролювати, для чого необхідно володіти технікою вимірювання.

Галуззю науки, вивчающей вимірювання, методи та засоби забезпечення їх єдності, а також способи досягнення вимірювань з потрібною точністю, є метрологія.

Єдність вимірювань, необхідна для того, щоб можна було порівняти результати вимірювань, виконаних в різних місцях, в різний час, з використанням різних методів та засобів вимірювальної техніки.

Точність вимірювань характеризується близкістю одержаних результатів до істинного значення вимірюваємої величини.

Метрологія має велике значення для прогресу природних та технічних наук, тому що підвищення точності вимірювань – один з шляхів удосконалення пізнання природи людиною, відкриття та практичного застосування точних знань.

Велико практичне значення метрології для народного господарства країни. Методи та засоби вимірювань, використовуємі в медицині, будуванні, химічній промисловості та інших галузях науки та техники повинні постійно удосконалюватися, забезпечуя необхідну надійність та правильність отриманої вимірювальної інформації.

Прискорення науково-технічного прогресу знаходиться в прямому зв'язку з інтенсивним розвитком метрології та техніки точних вимірювань необхідних як для розвитку природних та точних наук, так і для створення нових технологій та удосконалення засобів технічного контроля та керування.

11 лютого 1998 року Президент України Л.Кучма підписав Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" за номером 113/98-ВР. Цей Закон визначає правові основи забезпечення єдності вимірювань в Україні, регулює суспільні відносини у сфері метрологічної діяльності та спрямований на захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.

Цей Закон поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності та виду діяльності, що діють на території України, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності і виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України.

Відносини в сфері метрології і метрологічної діяльності регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами України.

Єдність вимірювань в державі забезпечує Державна метрологічна система і спрямована вона на:

реалізацію єдиної технічної політики в галузі метрології;

захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань;

економію всіх видів матеріальних ресурсів;

підвищення рівня фундаментальних досліджень і наукових розробок;

забезпечення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції;

створення науково-технічних, нормативних та організаційних основ забезпечення єдності вимірювань в державі.

Державний метрологічний нагляд поширюється на вимірювання, результати яких використовуються під час:

робіт по забезпеченню охорони здоров'я;

робіт по забезпеченню захисту життя та здоров'я громадян;

контролю якості і безпеки продуктів харчуваня;

контролю стану навколишнього середовища;

контролю безпеки умов праці;

геодезичних і гідрометеорологічних робіт;

торгівельно-комерційних операцій і розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі у сферах побутових і комунальних послуг, послуг електро- та поштового зв'язку;

податкових, бінківських і митних операцій;

обліку енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо), за винятком внутрішнього обліку, який ведеться підприємствами, організаціями та громадянами – суб'єктами підприємницької діяльності;

робіт, що виконуються за дорученнями органів прокуратури та правосуддя;

обов'язкової сертифікації продукції;

реєстрації національних і міжнародних спортивних рекордів.

1 ТЕХНИКО-ЭКОНОМИЧЕСКОЕ ОБОСНОВАНИЕ

Сутью дипломной работы является проведение метрологической аттестации весов платформенных ВК 7297.

Весы предназначены для взвешивания различных грузов в сельском хозяйстве и смежных с ним отраслях.

Целью разработки весов ВК 7297 является создание нестандартизованного СИТ, которое будет использовано в условиях умеренного климата, но для работы при температурах от минус 30 до плюс 40 С. Ранее для этих же целей использовались весы РП-500Ш13б с пределами взвешивания от 25 до 500 кг. В случае, если необходимо было определить меньшую массу, то требовались еще одни весы для статического взвешивания с меньшими пределами измерения.

При использовании весов модели ВК 7297 с расширенным диапазоном взвешивания в меньшую сторону отпадает необходимость приобретения еще одних весов.

Источниками получения экономического эффекта является сокращение числа поверителей с двух до одного, уменьшение времени на поверку с 5 ч до 3 ч, снижение затрат на электроэнергию и амортизационные отчисления.

Годовой экономический эффект составил 311 грн. Срок окупаемости дополнительных капитальных вложений 0,5 года.

Следовательно, проведение метрологической аттестации является экономически целесообразным.

2 ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ

МЕТРОЛОГІЧНОЇ АТЕСТАЦІЇ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки – дослідження засобів вимірювальної техніки з метою визначення їхніх метрологічних характеристик та встановлення придатності цих засобів до застосування.

Згідно Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" засоби вимірювальної техніки, які не підлягають державним випробуванням і на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають державній метрологічній атестації.

Метрологічна атестація поширюється на:

  • засоби вимірювальної техніки, що виготовляються одиничними зразками чи малими партіями і не призначені для серійного виробництва;

  • експериментальні (дослідні) зразки засобів вимірювальної техніки, виготовленої під час науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, що передаються в експлуатацію;

  • вбудовані вимірювальні канали виробів, які за своїм прямим функціональним призначенням не є засобами вимірювальної техніки;

  • одиничні зразки засобів вимірювальної техніки, які виготовляються серійно і використовуються в умовах чи режимах експлуатації, відмінних від наведених в документації на ці засоби вимірювальної техніки або для яких необхідно встановити індивідуальні метрологічні характеристики;

  • засоби вимірювальної техніки, що імпортуються в Україну одиничними зразками чи малими партіями.

Завданнями метрологічної атестації засобів вимірювальної техніки (далі ЗВТ) є:

  • визначення та встановлення відповідності метрологічних характеристик ЗВТ ви-могам технічного завдання на розроблення та іншим нормативним документам (далі – - ТЗ і НД), що розповсюджуються на відповідні ЗВТ;

  • перевірка правильності вибору методів і засобів повірки ЗВТ, наведених в експлуатаційній документації;

  • практичне випробування методики повірки;

  • встановлення придатності ЗВТ до застосування.

Метрологічну атестацію ЗВТ, що застосовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду, проводить державна метрологічна служба.

Метрологічна атестація проводиться на підставі угоди з підприємством (організацією), яке подає ЗВТ на атестацію.

Рішення про придатність до експлуатації ЗВТ, призначених для застосування у сфері поширення державного метрологічного нагляду, приймаються на підставі результату метрологічної атестації керівником організації, що проводила атестацію.

ЗВТ, які пройшли метрологічну атестацію і допущені до застосування, підлягають під час експлуатації та після ремонту повірці згідно з методикою, зазначеною у свідоцтві про метрологічну атестацію.

ЗВТ передаються на метрологічну атестацію разом з документацією, до складу якої повинні входити:

  • технічне завдання на розроблення ЗВТ чи документ, що його замінює;

  • експлуатаційна документація;

  • технічні умови (якщо в ТЗ передбачено їх розроблення);

  • проект програми та методики метрологічної атестації (ПМА);

  • проект методики повірки ЗВТ як окремий документ чи розділ експлуатаційної документації;

Якщо в ТЗ на розроблення випробувального обладнання чи іншого виробу, до складу якого входить вбудований вимірювальний канал, передбачено відомчі (міжвідомчі) приймальні випробування, то метрологічна атестація вимірювального каналу може бути поєднана з випробуваннями. В цьому випадку ПМА може входити як складова частина у програму приймальних випробувань.

Проект ПМА розроблюється та узгоджується до початку проведеняя атестації і в загальному вигляді повинен містити послідовність дій і вимоги до:

  • розгляду технічної документації;

  • експериментального дослідження метрологічних характеристик;

  • оформлення результатів атестації.

Розроблення ПМА може бути виконано за угодою організацією, яка проводить метрологічну атестацію.

ПМА затверджується організацією, яка проводить метрологічну атестацію, і узгоджується з організацією (підприємством), що подає ЗВТ на атестацію.

За наявності ПМА, що поширюється на аналогічний ЗВТ, за узгодженням з організацією, яка проводить метрологічну атестацію, нову ПМА допускається не розробляти. В разі необхідності узгоджуються доповнення до ПМА на аналогічний ЗВТ.

Питання забезпечення еталонними засобами вимірювань та обладнанням, необхідними для проведення атестації, вирішується сумісно організацією, що подає ЗВТ на метрологічну атестацію, і організацією, яка проводить метрологічну атестацію.

Виконання робіт з метрологічної атестації здійснюється структурним підрозділом територіального органу (наукової метрологічної організації) Держстандарту, структурним підрозділом відомчої метрологічної служби чи комісією, що призначається розпорядженням керівника підприємства-розробника ЗВТ.

Еталонні ЗВТ, які застосовуються під час метрологічної атестації, повинні мати чинні свідоцтва чи відбитки повірочних тавр, що підтверджують чинний термін їх повірки чи атестації.

Під час розгляду технічної документації перевіряють:

  • відповідність очікуваних метрологічних характеристик засобу, який атестується, вимогам ТЗ та чинним НД;

  • експлуатаційну документацію з точки зору зручності для застосування та безпеки експлуатації;

  • обгрунтування вибраних методів та засобів повірки.

Результати досліджень, виконаних під час визначення метрологічних характеристик, заносять у протокол, який підписують виконавці. В протоколі допускається використання одержаних за допомогою ЕОМ роздруків.

За позитивних результатів метрологічної атестації оформлюється свідоцтво.

Свідоцтва про метрологічну атестцію підлягають обліку і зберігаються на весь період експлуатації відповідного ЗВТ.

За негативних результатів метрологічної атестації оформлюють протокол, в який вносять одержані результати, зауваження та висновки про непридатність ЗВТ до застосування з відповідним обгрунтуванням.

3 ОБЗОР СРЕДСТВ ИЗМЕРИТЕЛЬНОЙ ТЕХНИКИ,

ПРИМЕНЯЕМЫХ ДЛЯ ВЗВЕШИВАНИЯ ГРУЗОВ ДО 500 КГ

Сельскохозяйственную продукцию, производимую в совхозах, на животноводческих комплексах и птицефермах и поставляемую на предприятия заготовительной, мясомолочной, пищевой промышленности взвешивают с помощью весов среднего и обычного классов точности. Они предназначены для статического взвешивания различных грузов, в том числе и сельскохозяйственной продукции.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5167
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее