176297 (Економіка підприємства)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Економіка підприємства", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "экономика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "экономика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "176297"

Текст из документа "176297"

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

СХІДНОЕВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ

Інститут економіки та менеджменту

Кафедра економіки

Магістерська програма

«Менеджмент підприємницької діяльності»

Спеціальності 8.050107 «Економіка підприємства»

ЗВІТ

з переддипломної практики

студента Катруліної Анни Олександрівни ________________________

(прізвище, ім`я, по батькові, підпис)

База практики ТОВ ПРИМА__________

(назва підприємства, установи)

Керівники практики:

від університету_____к.е.н., доц. _____________________

(науковий ступінь, наукове звання, прізвище, ініціали, підпис

Від підприємства:________________________________________________

(посада, підпис, прізвище, ініціали)

Черкаси 2009

Зміст:

Вступ

Розділ 1. Загальна характеристика ТОВ ПРИМА

1.1. Види і форми підприємницької діяльності.

1.2. Організаційно – управлінська структура підприємства

Розділ 2. Фінансово-економічна оцінка забезпечення ефективності діяльності ТОВ ПРИМА

2.1 Оцінка техніко-організаційного та економічного рівня підприємства

2.2 Оцінка забезпечення ефективності використання трудових ресурсів підприємства

2.3 Аналіз фінансового забезпечення діяльності підприємства

Розділ 3. Напрямки впровадження ефективних методів і форм щодо покращення ефективності діяльності поліграфічного підприємства

3.1 Сучасні методи і форми активізації підприємництва

3.2 Активізація інноваційно-інвестиційної діяльності для забезпечення ефективності діяльності підприємства

3.3 Оцінка ефективності впровадження економічного механізму на підприємстві

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

Вступ

Зорієнтованість України на досягнення до 2020 року економічних показників розвинених європейських країн вимагає забезпечення щорічного зростання ВВП в розмірі 6-8 відсотків. Уже сьогодні зрозуміло, що активізація реального сектора економіки, вступ до СОТ, євро інтеграційні процеси, зростаючи потреби внутрішнього ринку зумовлюватимуть потребу у підвищенні ефективності діяльності підприємств і в першу чергу у сфері промисловості.

В сучасний період трансформації умов господарювання відбувається зміна концепцій, парадигм управління, що передбачає зміну цілей і завдань промислового підприємства, систем забезпечення прийняття ефективних рішень. Сучасне промислове підприємство є складною динамічною системою, орієнтовану на досягнення конкретних цілей, ступінь досягнення яких, в першу чергу характеризує ефективність функціонування його системи управління та всієї економічної діяльності.

Сьогодні основними призначенням організаційних механізмів у складі комплексного механізму , що впливає на ефективність діяльності будь-якого підприємства пов’язано з впливом факторів виробництва, які потрібно уникати можливим формуванням організаційного потенціалу .

Формування організаційного потенціалу досягається:

  • проектуванням структури підприємства й формуванням підприємства як цілеспрямованої виробничо-господарської соціотехнічної системи;

  • організацією діяльності підприємства відповідно до встановлених цілей діяльності;

  • організацією управління діяльністю підприємства, у тому числі плануванням та інформаційним забезпеченням діяльності;

  • розвитком мотивації раціоналізації організаційних структур і систем управління.

По природі основних параметрів організаційного процесу конкретні організаційні механізмі можуть бути:

  • організаційні – структурні, які здійснюють керуючи впливи шляхом формування організаційних структур та їхньої реструктуризації;

  • організаційно-технічний, який здійснює вплив на технічні й технологічні параметри виробничого процесу;

  • організаційно-економічний, якій здійснює вплив на економічні параметри виробничо-господарської діяльності;

  • організаційно-адміністративний вплив на діяльність персоналу;

  • комплексними, що володіють усіма або декількома названими ознаками.

Тому, цілями нашого дослідження у ході переддипломної практики і при написанні звіту є розробка шляхів підвищення ефективності організаційно–економічного механізму щодо забезпечення ефективності діяльності поліграфічного підприємства у м. Звенигородці, а саме:

- розробка рекомендацій з використання зарубіжного досвіду щодо структурних механізмів що забезпечують ефективність діяльності підприємства; - розробка системи заходів з підвищення ефективності використання праці на підприємстві;

- розробка пропозицій з підвищення ефективності економічних параметрів підприємства.

Завданнями дослідження у ході написання звіту є:

- дослідження організаційної характеристики підприємства, виду і форми підприємницької діяльності, організаційно-правової форми підприємства;

- аналізу економічної діяльності підприємства Звенигородського поліграфічного підприємства ;

- аналіз основних показників діяльності підприємства;

- аналіз фінансового стану підприємства;

- оцінка продукції підприємства та можливих ризиків його діяльності.

Об`єктом дослідження в процесі виконання звіту з переддипломної практики є діяльність ТОВ ПРИМА, яке займається у відповідності законодавчих актів виготовленням друкованої продукції, в першу чергу виготовленням газетної та іншої друкованої продукції на власній поліграфічної базі, призначеної для поширення та використання і яка відповідає вимогам державних стандартів, інших нормативних документів, з дотриманням чинного законодавства України фізич­ним і юридичним особам м. Черкаси.

Методом дослідження у звіті з переддипломної практики є діалектичний метод пізнання. Від передбачає використання якісних, кількісних, описових та аналітичних прийомів дослідження. Нами були використані такі прийоми як, порівняння, групування фактичних та планових показників; середні та відносні величини; графічний, балансовий методи; метод абсолютних та відносних різниць; елімінування та інші методи економічного аналізу.

Інформаційною базою дослідження у звіті є фінансова звітність підприємства, засновницькі документи підприємства (виписки з статуту підприємства, з колективного договору підприємства), основні нормативні документи про регулюють фінансово-економічну діяльність підприємства в Україні, спеціальна періодична та наукова література з обраної теми.

Розділ 1. Загальна характеристика товариства з обмеженою відповідальністю ПРИМА

    1. Види і форми підприємницької діяльності


Промисловість – найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному господарстві.

Сьогодні розвиток промисловості показує темпи зростання. За результатами статистики у грудні 2008 року обсяги виробленої промислової продукції зросли як до грудня 2007 року на 12%. За 2008 рік приріст виробництва у промисловості становив 6.2%, що вдвічі перевищував цей показник за 2007 рік. Зростання випуску продукції спостерігалось за всіма основними видами діяльності крім продуктів легкої промисловості.

Поліграфічна промисловість як галузь виробництва виготовляє різні види друкованої продукції – книги, журнали, газети, географічні карти, етикетки, квитки, зошити, бланки тощо. До неї належать універсальні і спеціалізовані поліграфічні об’єднання і комбінати, газетно-журнальні, газетно-бланкові, книжково-журнальні друкарні, допоміжні підприємства, заводи для виготовлення друкарських фарб тощо, а також підприємства для виготовлення паперових виробів.

Папером називають волокнистий листовий переважно рослинного походження матеріал, маса 1м2 якого становить 250г.

За призначення папір поділяють на групи, які складаються з окремих підгруп. Папір для друку – друкарський; писання – зошитовий, поштовий; креслярсько-рисувальний – калька; електроізоляційний – кабельний, конденсаторний; санітарно-побутовий – туалетний, гігієнічний; фільтрувальний – лабораторні фільтри, фільтри для нафтопродуктів; промислово-технічний – патронний, лугостійкий, наждачний; світлочутливий – основа для фотопаперу; перебивний – копіювальний; пакувальний – мішковий тощо.

В Україні сьогодні папір виготовляють у Львівської області м. Жидачеві, Житомирщині м. Малині, Хмельниччини м. Поніково тощо.

На сьогодні основною волокнистою сировиною є целюлоза сульфатна та сульфітна, макулатура, ганчір’я, волокна синтетичні, штучні, мінеральні, вовняні.

У процесі виробництва більшості видів паперу до волокнистих речовин додають значну кількість мінеральних речовин, які називають наповнювачами.

Наповнювачі поліпшують властивості паперу – надають йому гладкості, м’якості, непрозорості, роблять його білим тощо. Найчастіше наповнювачами використовують каолін, тальк, крейду, сульфати барію та кальцію, двооксид титану, алюмосилікати тощо.

Для виробництва паперу використовують знесолену, без запаху та кольору воду. Особливі вимоги ставлять до води, яку використовують у процесі виробництва конденсаторного та інших видів технічного паперу. На виробництво однієї тонни целюлозного паперу витрачають 150м3 води, а на одну тонну конденсаторного – понад 1000м3 .

Для проклеювання використовують каніфоль, парафіни, воски, тваринні клеї, крохмаль, казеїн, лек тиси, поліакриламід тощо. Зараз каніфоль який найчастіше використовують виробляють їх живиці хвойних дерев, найчастіше їз сосни, відігнавши скипидар.

Найбільші поліграфічні підприємства розташовані у Києві, Харкові, Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Львові, Одесі, Рівному, Тернополі, Сімферополі, Черкасах та інших містах України.

У поліграфічній промисловості дедалі ширше впроваджуються офсетний друк, фото полімерні друкарські форми, електронна техніка, системи переробки текстової інформації, відео термінали, фотонабірні автомати.

Статистика свідчить про те, що у целюлозно-паперовій, поліграфічній промисловості обсяги виробництва продукції у 2008 році порівняно з 2007 роком збільшились на 10.3%.

1.2 Організаційно – управлінська характеристика товариства з обмеженою відповідальністю ПРИМА (надалі – ТОВ ПРИМА)

Товариство з обмеженою відповідальністю ПРИМА (надалі – ТОВ ПРИМА) є приватним підприємством, яке створено у 1995 році.

За час створення підприємство мало змінювало свою спеціалізацію, спочатку основна спеціалізація як друкарні, це друкована інформаційна продукція, і лише останнім часом керівництво підприємства вважає виробляти паперову продукцію для різних галузей промисловості, в найбільшої - для тютюнової.

ТОВ ПРИМА в цілому стабільно працює на ринку поліграфічних послуг, за цей час збільшилася кількість споживачів продукції підприємства на території Черкас та Черкаської області. Зокрема підприємство співпрацює з такими світовими лідерами по виробництву паперової продукції як ЗАТ “Графія Україна” та іншими.

Продукція підприємства виготовляється на достатньо технологічному обладнанні, яке відповідає вимогам міжнародних стандартів: машина флексографічного друку “Lemansc” , та на інших, що позитивно відображається на якості продукції, робить цю продукцію конкурентоспроможною.

Виробництво підприємства має постійний характер, продукція користується попитом.

Достатня висока якість сировини, матеріалів і інших складових, що закуповуються ТОВ ПРИМА у ЗАТ “Графія Україна” для випуску своєї продукції забезпечує основні потреби споживачів друкованою продукцією. Підприємство успішно співпрацює ЗАТ “Графія Україна” і на протязі 5 років має намір продовжити співпрацю в подальшому шляхом укладання додаткових угод на наступні роки.

ТОВ ПРИМА самостійно здійснює діяльність на принципах повного госпрозрахунку, самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку. Поліграфічне підприємство реалізовує свою продукцію, роботи, послуги за цінами й тарифами, установленим самостійно чи на договірної основі, та в деяких випадках, передбаченими законодавством України.

Організаційна структура підприємства представлена на рисунку 1.1

ТОВ ПРИМА керує директор. Він здійснює керівництво підприємством у цілому, тобто репрезентує підприємство в будь яких організаціях, розпоряджається в межах чинного законодавства його майном, укладає договори, відкриває в банках розрахункові рахунки тощо.

Фінансово-управлінська служба представлена бухгалтерією і на підприємстві очолює її головний бухгалтер, який відповідає за організацію фінансової, облікової, планової роботи на підприємстві, здійснює контроль за виконанням планових завдань, проводить аналіз діяльності підприємства, керує питаннями фінансів, організації праці та заробітної плати.

На підприємстві основними завданнями фінансово-управлінської служби є: - фінансування витрат на виробництво, капітальних вкладень і інших витрат;

  • виконання фінансових забов’язань перед бюджетом, банками, постачальниками, працівниками, засновниками;

  • пошуки шляхів збільшення грошових надходжень;

  • забезпечення збереження і оборотності оборотних засобів;

  • контроль за ефективністю використання основних фондів;

  • організація і вдосконалення форм грошових розрахунків.

Фінансово-економічна служба підприємства виконує такі функції:

- фінансово-кредитне планування;

  • розрахунки з робітниками і службовцями, бюджетом, банками, постачальниками і підрядними організаціями.

виконання фінансових забов’язань перед бюджетом, банками, постачальниками, працівниками, засновниками;

  • пошуки шляхів збільшення грошових надходжень;

  • забезпечення збереження і оборотності оборотних засобів;

  • контроль за ефективністю використання основних фондів;

  • організація і вдосконалення форм грошових розрахунків.

Крім того фінансово-управлінська служба підвищує ефективність виробництва. З цією метою систематично:

  • вдосконалюють організацію впровадження оборотних засобів і їх оборотності;

  • виявляють непотрібні матеріальні цінності;

  • вивчають попит;

  • вивчають динаміку складу і структури основних фондів і показники їх використання;

  • розробляють систему фінансових показників;

  • здійснюють фінансовий контроль;

  • аналізують фінансово-господарську діяльність;

  • здійснюють кадрову політику;

  • готуються проекти з організації робіт, пов’язаних з комерційною та адміністративно-господарською діяльністю;

  • приймають рішення за поточними питаннями.

Майстерню очолює старший майстер, який відповідає за виготовленням поліграфічної продукції, технологічним процесом виготовлення поліграфічної продукції. Він надає інформацію про поточні розрахунки витрат на обслуговування продукції після продажу, відомості про ціни на матеріально-технічні цінності у постачальників, проведенню рекламних заходів.

В цілому на поліграфічному підприємстві застосовують лінійну структуру управління, що зорієнтовані на вирішення порівняно простих і стабільних завдавань. Такі структури є ефективними внаслідок простоти організаційної побудови, конкретності завдань і повноважень керівників різних рангів.

Недоліками цієї структури можна вважати орієнтацію на одержання негативного ефекту, недостатню гнучкість в управлінні за умов, коли завдання динамічно змінюються. Але для ТОВ ПРИМА ця структура управління є прийнятною, тому що забезпечує в цілому виконання поставлених завдань

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5166
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее