123471 (Опис та удосконалення маршруту потрапляння зерна до Зерносушарки ДСП-32 на Заводі елеваторного обладнання для ВАТ "Відродженння")

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Опис та удосконалення маршруту потрапляння зерна до Зерносушарки ДСП-32 на Заводі елеваторного обладнання для ВАТ "Відродженння"", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "промышленность, производство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "промышленность, производство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "123471"

Текст из документа "123471"

Вступ

Моєю темою дипломного проекта є опис та удосконалення маршруту потрапляння зерна до Зерносушарки ДСП-32 на Заводі елеваторного обладнання для ВАТ «Відродженння». В моєму проекті буде описана характеристика об'єкту автоматизації, короткий опис технологічного процесу маршруту руху зерна, попадання його в зерносушарку ДСП-32, його сушка і охолоджування і подальший шлях на безтарне зберігання. Опис типу технологічного устаткування використовуваний в технологічному маршруті моєї теми, його основні характеристики, опис вимоги технологій до автоматизації об'єкту, а також охорона праці на підприємстві та в зерносушарках.

1. Характеристика об'єкту автоматизації

Сучасні елеваторні підприємства, як об'єкт автоматизації представляють собою складне підприємство з великим обсягом технологічного устаткування.

Технологічний процес на елеваторному підприємстві можна підрозділити на наступні основні операції:

  • Прийом і зберігання зерна;

  • Очищення його від домішок і так далі.

Рівень автоматизації будь-якої ділянки залежить від складності технологічного процесу.

Темою дипломного проекту є розробка і опис автоматизації надходження зерна з автомобільного транспорту в зерносушарку ДСП-32 і подальший його шлях до бункера підлогового зберігання зерна.

Машини, що діють, на зерносушарці ДСП-32 для транспортування зерна і продуктів його переробки від низу до верху застосовують ковшеві норії; для горизонтального і похилого переміщення – стрічкові конвеєри; як гравітаційний транспорт використовують перекидні клапани (для насипних грузів).

Головною метою дипломного проекту є опис автоматизації маршруту прийому зерна з автотранспорту з наступним очищенням і надходження його до зерносушарки ДСП-32.

1.1 Короткий опис технологічного процесу

Технологічний процес харчового виготовлення ділиться до головних фізичних, хімічних і фізико-хімічних законів.

Зерно поступає з автомобільного транспорту в бункер (Б-1) і через засувку потрапляє на стрічковий конвеєр (КС-1). З конвеєра, поступає на норію (Н1), піднявшись з норії поступає на перекидний клапан (ПК-1), де розділяється і висипається у верхній оперативний бункер (Б-2). З бункера через засувку зерно поступає на стрічковий конвеєр (КС-2), а далі поступає на норію (Н2). Зерно піднявшись по норії поступає в сушарку зерна (СЗ1), де відбувається сушка зерна топковими газами. У зерносушарці зерно проходить три зони в яких визначається температура і вологість зерна. Після просушування зерно вивантажується з двох патрубків на стрічковий конвеєр (КС-3), який доставляє зерно до перекидного клапана (ПК-2). Далі частина зерна вертається на норію (Н2), і піднімається досушиваться в зерносушарку. А інша частина поступає в норію (Н3), звідки висипається на перекидний клапан (ПК-3) – одна частина доставляється на автотранспорт, а інша частина в надвесовой бункер для підлогового зберігання зерна (Б-3).

1.2 Опис типа технологічного обладнання і його основних характеристик

В моєму технологічному маршруті дипломного проекту автоматизації зерносушарки ДСП-32 на Заводі елеваторного обладнання для ВАТ «Відродження», використовується таке технологічне устаткування як норії (Н1, Н2, Н3), стрічкові конвеєри (КС1, КС2, КС3), зерносушарка ДСП-32 (СЗ1), перекидні клапани (ПК1, ПК2, ПК3), топка. Опис та розгляд яких піде далі.

Норія

Стрічкові норії призначені для транспортування сипких вантажів по вертикалі від низу до верху. Тяговим органом норії служить гумовотканинна плоска стрічка (ремінь), а робочим – ковши.

Схема пристрою норії:

1 – приводний барабан; 2 – розвантажувальний патрубок; 3 – стрічка; 4 – ківш; 5 – труби; 6 – натяжний барабан; 7, 8 – приємні патрубки.

Норія має два барабани: верхній приводний 1 і нижній натяжний 6. На барабани натягається нескінченна стрічка 3, на якій болтами закріплюють ковши 4. Цей барабан приводиться в рух електродвигуном, як правило через редуктор. Завдяки тертю між приводним барабаном і стрічкою вона приходить в рух, а з нею переміщуються ковши з продуктом. Нижній барабан також обертається із-за тертя між стрічкою і цим барабаном. Силу тертя регулюють шляхом натягнення стрічки спеціальним пристроєм (вантажним або гвинтовим).

У приймальні патрубки 7 або 8 завантажують продукт, що підлягає переміщенню, ковшами він піднімається вгору, де під дією сили тяжіння і відцентрової сили висипається через розвантажувальний патрубок 2 норії в самотечную трубу.

Безпосереднє транспортування проводиться норійнимі ковшами (корцамі), закріпленими на безперервній норійній стрічці, що проходить по норійним трубам.

Під час вступу продукту через приймальний патрубок 7 ковші тільки зачерпують його. Якщо продукт подається через приймальний патрубок 8, то окрім зачерпування, відбувається досипання ковшів продуктом, що збільшує коефіцієнт його заповнення. Тому патрубок 8 розміщений декілька вище за патрубок 7. При установці норії прагнуть подавати продукт через патрубок 8, а якщо це неможливо, продукт направляють на патрубок 7.

Верхню частину норії називають головкою, а нижню – черевиком. Головка і черевик сполучені вертикальними трубами 5, в яких рухається стрічка з ковшами.

Норійний ківш (4).

Характеристика норії

  • За призначенням – зернові, мучні, кукурудзяні;

  • По характеру завантаження ковшів – з відцентровим завантаженням типу Нц-i (v=2.2/3.6 м/сек) і типу Нц-ii (v=3/9/4 м/сек), і відцентрово-гравітаційні (НЦГ);

  • За типом конструкції – одинарні і подвійні;

  • За типом тягового органу – стрічкові, ланцюгові.

  • Норія типу Нц-i застосовують для транспортування зерна вологістю понад 17%, Нц-ii для зерна вологістю до 17%.

При роботі на неодруженому ходу стежать за тим, щоб стрічка норії не збігала з барабанів і відвідного ролика, а також за нагрівом підшипників і редуктора (їх температура не повинна перевищувати 60 °С). Ущільнення підшипників гальма і – редуктора не повинні пропускати мастило. Після обкатки перевіряють кріплення ковшів на стрічці і підтягають ті, що ослабіли.

Норію стрічкову під навантаження включають на 4 ч, перевіряючи відповідність фактичній продуктивності проектною, роботу редуктора, дію гальма, чи не збігає стрічка з барабанів. Перед пуском відкривають засувку приймального патрубка і обережно, поступово збільшуючи висип зерна, завантажують норію. Це дозволить запобігти завалу черевика норії. Щоб не допустити перевантаження, встановлюють обмежувач, вище за яке засувка не піднімається. Крім того, на засувку наносять відмітки, вказуючі величину продуктивності норії.

Під час роботи стежать, щоб: зерно поступало в черевик рівномірно, в достатній кількості і не перенавантажувало його; ковші не зачіпали за стінки головки, черевика і труб норії; не перегрівалися підшипники; справно працювала аспірація.

Датчик контролю швидкості серії ДКС призначений в першу чергу для контролю зупинки або зниження швидкості обертання (рухи) різних пристроїв, таких, як конвеєри, норії, барабани, і застосовується на всіх норія і конвеєрах технологічного процесу. Може застосовуватися для виявлення аварійного прослизання стрічки на транспортері.

Датчиком контролю швидкості є індуктивний датчик з схемою контролю частоти імпульсів дії і бінарним виходом. Контрольований об'єкт, що обертається, безпосередньо або за допомогою сполученого з ним металевого об'єкту впливає на чутливий елемент датчика з частотою пропорційній частоті обертання. При нормальній частоті обертання на виході датчика швидкості і на навантаженні є напруга. Необхідне значення контрольованої мінімальної частоти встановлюється за допомогою потенціометра.

Зручніше проводити настройку і перевірку працездатності датчика контролю швидкості з використанням тест-блока ПВ-ПС-100 або ПВ-ПС-200.

Для контролю верхнього рівня сипких матеріалів в бункерах і силосах поставляється модифікація датчика Tse-04du з можливістю дистанційного регулювання зони спрацьовування. Датчики Tse-04du поміщені в захисний сталевий стакан, укріплений на штанзі завдовжки до 2 м. Штанга з датчиком кріпиться до верхньої поверхні бункера або силосу за допомогою монтажного куточка. Датчик Tse-04du комплектується вторинним приладом, за допомогою якого можна контролювати і регулювати момент спрацьовування чутливого елементу і затримку спрацьовування вихідного реле.

Датчик підпору.

Сигналізатор доплеровський ДС-2–2 призначений для контролю збігання стрічки з приводного або натяжного барабанів одиночної або здвоєної норії, встановлений на норіях Н1, Н2, Н3 в дипломному проекті. На норіях з металевими ковшами сигналізатор також виконує функцію датчика підпору вихідної гілки. ДС-2–2 (далі іменований «датчик») може використовуватися для контролю відстані до інших рухомих промислових установок.

Широко використовуються для переміщення зерна і продуктів його переробки в горизонтальному і похилому напрямах. Залежно від призначення і місця установки застосовують різноманітні схеми стрічкових ланцюгових конвеєрів. Вони відрізняються тим, що продукція завантажується зерном в будь-якому місці конвеєра, а відвантажується тільки в одному місці.

Стрічковий конвеєр. Призначений для переміщення в горизонтальній площині або з нахилом штучних вантажів. Розрізняють транспортер загального призначення і спеціальний. До останніх відносяться транспортери з просторовою трасою, розливні машини для металу, пасажирські ескалатори, лінії розливу і упаковки, транспортери і конвеєри для суші барів.

Транспортер складається із стрічки 4, на якій поміщається продукт, з приводного 9 і натяжного барабана 1. Стрічкові конвеєри бувають: надсилоснимі і підсилосними.

Засувки служать для подачі і припинення надходження продукту на механізми з силосу (бункеру). На автоматичній ділянці застосовують електрифіковані засувки з виконавчими механізмами. У шиберной засувці відсутня зубчата передача, а впливає на шибер робочий орган приводу. Засувка з приводом дозволяє дистанційно встановлювати будь-який ступінь відкриття або закриття шибера. Це забезпечується введенням реостати зворотного зв'язку, встановлюваного в самому Ім. Відкривають і закривають засувки за допомогою штурвалу, поставленого комплексно з електроприводом.

У стрічкових конвеєрах продукт безперервно падає на стрічку 4 через завантажувальний пристрій 2. Стрічка отримує рух від приводного барабана 9. Продукт, що знаходиться на стрічці, скидається в будь-якому місці конвеєра за допомогою розвантажувального пристрою 6. Для натягнення стрічки використовують барабан 1. Неробоча гілка стрічки рухається по прямих роликових опарах 7. Щоб збільшити кут обхвату стрічки приводного барабана, на конвеєрі встановлюють відвідний барабан 8. Всі вузли конвеєра вмонтовуються на залізобетонній або металевій станині 3.

Кінцевий вимикач ВП-16 призначений для реєстрації електропровідних і не електропровідних матеріалів, що знаходяться в твердому, порошкоподібному або рідкому стані.

Принцип роботи заснований на зміні ємкості коливального контура генератора при наближенні об'єкту до активної поверхні вимикача. Ця зміна перетвориться спеціальною схемою, в сигнал, що управляє, на комутацію навантаження.

Вимикачі розраховані на тривалу безперервну роботу. Вимикачі мають захист від короткого замикання в навантаженні, від подачі напруги живлення зворотної полярності, від ЕДС самоіндукції індуктивного навантаження.

Вимикачі мають світлодіодні індикатори для оперативного контролю комутаційного стану і працездатності, а також регулятор для корекції чутливості.

Стаціонарна зерносушарка ДСП-32 відкритого типу з продуктивністю 32 т/г призначена для зниження вологості зерна до величини, що забезпечує тривале зберігання зерна. Застосовують на підприємствах зерноочищення і встановлюють на потокових лініях прийому, очищення і відвантаження зерна, а також біля елеваторів і складів. Відноситься до зерносушарок шахтного типу, тобто сушка зерна, що розсипається через секції, відбувається завдяки подачі потоків гарячого повітря через короби секцій. Зерносушарка найбільш поширена в Україні завдяки компактності, надійності, низькій вартості, можливості сушки всіх зернових культур.

Зерносушарка є установкою відкритого типу з двухступенчатим режимом сушки і складається з двох паралельно працюючих сушильних шахт із збірних металевих конструкцій. Кожна шахта має 7 секцій, і по висоті розділяється на 3 зони. Перша зона (сушки) розташована у верхній частині шахти, друга зона – в середній, а третя (охолоджування) – в нижній частині шахти. Агент сушки в камеру нагріву нагнітається двома вентиляторами (В4, В5), для 1 зони і для другої зони. Для захисту шахт від попадання атмосферних опадів над відкритими торцями відвідних коробів встановлюються запобіжні козирки, виготовлені з оцинкованої сталі. Під охолоджувальними камерами встановлені затвори періодичної дії і підсушильний бункер, з якого зерно попадає на конвеєр (Н3), і далі на перекидний клапан (ПК2), норію (Н3). Піднявшись висипається в перекидний клапан (ПК3), а звідти одна частина зерна на автотранспорт безтарного перевезення, а інша в бункер безтарного зберігання зерна (Б3).

Зерносушарка ДСП-32 встановлюється в окремо розміщених будовах, яке пов'язане з баштами елеваторів.

Короби, що підводять і відвідні, розташовані горизонтальними рядами через один в шаховому порядку. Напівкороби розміщені в рядах коробів, подводящих агент сушки в шахту. Тому зерно, рухоме біля залізобетонних стінок шахти сповільнено, може перегріватися, знаходячись під гарячими напівкоробами.

У шахтах зерносушарки встановлені затвори під сушильною і охолоджувальними камерами. Затвор, що знаходиться під сушильною камерою, відкривається і закривається штурвалом вручну. Цей затвор закривають перед заповненням сушарки сирим зерном щоб уникнути попадання його в охолоджувальну камеру. Після просушування зерна затвор відкривають і зерно пересипається в охолоджувальну камеру. В процесі сушки цей затвор залишається весь час відкритим для проходу зерна з сушильної камери в охолоджувальну.

Нижній затвор служить для періодичного випуску просушеного і охолодженого зерна. Цей затвор періодично відкривається тягою від редуктора. Над затворами влаштовані люки для ремонту і очищення затворів після звільнення шахти від зерна.

У розподільних камерах зерносушарки встановлені горизонтальні залізобетонні перегородки, одна з яких розташована на висоті між першою і другою зоною сушки, а друга – на висоті охолоджувальної камери.

Призначення верхньої перегородки – не допустити змішування між собою двох потоків агента сушки, що подається в першу і другу зони сушки з різними температурами. Нижня перегородка перешкоджає змішуванню агента сушки з атмосферним повітрям. У першу зону агент сушки подає вентилятор (В4) середнього тиску через отвір, другу – вентилятор (В5) через отвір. Атмосферне повітря для охолоджування зерна нагнітають в розподільну камеру вентилятором (В3) через отвір.

Відпрацьований агент сушки і повітря при виході з відвідних коробів поступають в загальну камеру з дверима, що щільно закриваються, звідки через жалюзійні отвори в стінці виходять назовні. У передньої стінки камери під дифузорами розташовані люки з кришками для доступу всередину камери.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее