116595 (Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"), страница 6

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "116595"

Текст 6 страницы из документа "116595"

• Бути чемним.

• Бути добрим, нікого не ображати.

• Поважати інших.

• Слухати інших.

• Допомагати іншим.

• Пробачати інших.

Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок»

Мета: закріпити знання про дитячий садок; виховувати доброзичливість.

Психолог пропонує дітям погратись у гру, стежить за дотриманням правил гри та правильним виконанням ролей дітьми.

Малювання на тему «Мій рідний садочок»

Мета: закріпити знання про дитячий садок; виховувати повагу до працівників дитячого садка.

Психолог пропонує дітям намалювати свій дитячий садок, розповісти про нього, про своїх вихователів, друзів, настрій, з яким вони до нього йдуть.

Підсумок заняття

Психолог нагадує дітям про те, що дитячий садок — це друга домина для дітей. Тут про них дбають багато людей, щоб діти почувалися щасливими та здоровими. Ця праця дуже нелегка, тому вони шанувати працівників дитячого садка.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою пропиляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 25

Тема: Моя сім'я

Мета: закріплювати знання дітей про сім'ю, сімейні стосунки; учити дітей передавати емоції; виховувати шанобливе ставлення до своїх рідних.

Обладнання: м'ячик, аркуші паперу, фарби, олівці.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати емоційний комфорт.

Діти стають у коло. Кожна дитина повертається до свого сусіда, який стоїть праворуч, посміхається йому, вклоняється і каже: «Вітаю», потім вітається із сусідом, який стоїть ліворуч.

Вправа «Розкажи про свою сім'ю»

Мета: закріплювати знання про сім'ю.

Діти сидять у колі. По черзі передають одне одному м'ячик. Та дитина, яка отримала м'яч, розповідає про свою сім'ю (хто є членами сім'ї, як їх звати; яка сім'я дружна, весела, спортивна; як одне одного поважають, люблять).

Психоемоційний етюд «Ласка»

Діти об'єднуються у пари. Одна дитина — «мама», друга дитина — «маленька доня» («синок»). «Мама» оберігає, піклується, притискає до себе «малюка», пестить його. «Дитина» посміхається до «мами», слухає її. Діти лагідно звертаються одне до одного. Потім діти міняються ролями.

Психологічний етюд «Примхлива дитина»

Мета: піклуватися про здоров'я рідних; поважати їх. Дітям пропонується зобразити примхливих дітей по черзі у різних ситуаціях (не хоче підводитися з ліжка, одягатися, ображає дітей, не слухається мами, тата). Потім запитати у дітей, чи сподобалась дітям така поведінка, чи бережуть своїх мам і тат такі діти, чи поважатимуть таких дітей, дружитимуть із ними інші діти.

Психоемоційний етюд «Бабусі та дідусі»

Мета: виховувати повагу до старших. Психолог пропонує дітям зобразити «дідусів» та «бабусь» за допомогою виразних рухів (ходьба зі згорбленою спиною, голова нахилена уперед, кроки маленькі, обличчя замислене, втомлене). Вивчення прислів'я

Мета: закріплювати знання про сім'ю.

Психолог пропонує дітям вивчити прислів'я про батьків, пояснює зміст прислів'я (батьки завжди допоможуть, якби далеко не була їх дитина; у народі поважають людей, які шанують, не забувають своїх батьків).

Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гарненько.

Малювання на тему «Моя сім'я»

Мета: виховувати любов до рідних.

Психолог пропонує дітям намалювати свою сім'ю та подарувати своїм рідним свій малюнок.

Підсумок заняття

Психолог нагадує дітям, що необхідно поважати і любити своїх рідних, піклуватись про них, допомагати їм. Тоді в сім'ї пануватимуть злагода, мир, спокій та щастя. Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку) і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 26

Моя Батьківщина

Мета: закріпити знання дітей про рідну землю, природу, відомих людей України, знання про малу батьківщину — рідне селище, район, вулицю; розвивати пам'ять, увагу; виховувати повагу до людей, любов до рідної землі.

Обладнання: м'ячик, мелодія танка «Гопак», аркуші паперу, олівці, фломастери.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психологічний комфорт.

Діти стоять у колі, вітаються зі своїми сусідами, потім вітаються до сонечка (високо піднімаючи над головою руки, стаючи на носочки), після цього вітаються до землі (присідають, гладять килимок).

Гра «Міста і села»

Мета: закріплювати знання про Україну.

Діти стоять у колі. Психолог по черзі кидає м'яч кожній дитині, дитина у відповідь повинна назвати українське місто або село. Якщо у дитини виникають труднощі, психолог дає відповідь замість неї.

Гра «Запроси друга»

Мета: закріплювати знання про свою адресу.

Діти по черзі запрошують у гості друзів, називаючи повну домашню адресу.

Гра «Рослини і тварини»

Мета: закріплювати знання про природу.

Діти об'єднуються у дві команди, одна команда називає рослини, друга їй у відповідь — тварини. Виграє та команда, яка назве їм більше назв.

Танець «Гопачок»

Мета: виховувати любов до рідної землі.

Психолог пояснює дітям, що український народ завжди славив-і и своїми піснями та танцями. У всьому світі знають запальний та веселий танець «Гопак».

Звучить музика, діти танцюють.

Бесіда про Батьківщину

Мета: закріплювати знання про Україну; виховувати любов до рідного краю.

Діти дають відповіді на такі запитання:

1. Як називається наша Батьківщина?

2. Як називають людей, які народились в Україні?

3. Яким повинен бути справжній українець?

4. Яких відомих українців ви знаєте?

Психолог допомагає дітям, якщо вони не знають певних відповідей.

Малювання «Моя рідна земля»

Мета: виховувати любов до рідного краю.

Діти малюють те, що на їхню думку, пов'язане з Батьківщиною (домівка, рідна вулиця, садочок, друзі, природа тощо).

Підсумок заняття

Психолог наголошує на тому, що діти повинні любити та шанувати свою рідну землю, берегти її красу, поважати українських людей.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Тема: Друзі наші менші

Мета: закріплювати знання дітей про тваринний світ; розвиті ти вміння зображувати тварин за допомогою міміки, жестів, рухів, виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: пари карток із зображенням тварин.

Хід заняття:

Вітання «Веселі звірятка»

Мета: створювати психоемоційний комфорт.

Дітям пропонується привітатись, як «веселі котики» — торкаючись плечима одне одного та говорячи: «Мур-мур-мур», потім, як «веселі песики» — торкаючись ступнями та говорячи: «Гав-гав-гав», як «веселі ведмедики» — торкаючись спинами, тручись одне об одного (діти об'єднані у пари).

Гра «Знайди свою пару»

Мета: закріплювати знання про тваринний світ.

Психолог роздає дітям картки із зображенням тварин (по дві однакові). Кожна дитина, дивлячись на свою картку, повинна невербально, лише за допомогою міміки, жестів і рухів показати тварину. Діти зображують тварин і шукають собі пару (котик — котика, мавпа — мавпочку тощо).

Бесіда про тварин

Мета: закріплювати знання про тварин; виховувати любов до тварин.

Діти розповідають про тварин, які вони знають. Психолог запитує їх, чи доглядали вони коли-небудь за якоюсь тваринкою, чи бережуть звіряток.

Психоемоційний етюд «Урятуй пташеня»

Мета: виховувати любов до тварин.

Діти уявляють, що тримають у долонях маленьке безпорадне пташеня. Вони повинні зігріти його — повільно, по одному пальчику скласти долоні, сховати в них пташеня, подихати на нього, зігріваючи рівними спокійними подихами, покласти долоні до своїх грудей, віддати пташеняті добро і ласку свого серця, розкрити долоні, побачити, що пташеня ожило і радісно злетіло. Підняти долоні та посміхнутися.

Гра «Зоопарк»

Мета: розвивати невербальне спілкування, рухову активність.

Діти перетворюються на тварин, якими вони хочуть бути. Спочатку всі сидять за стільцями (« у клітках »). Потрібно дитині так показати свого звіра, щоб решта дітей здогадались, що це за звір. Після того, як усіх назвали, «клітки» відчиняються і «звірі» «виходять на свободу: стрибають, бігають, кричать, гарчать.

Гра «Невербальна казка»

Мета: розвивати невербальне спілкування. Діти невербально показують казку «Ріпка» («Колобок»), заздалегідь домовившись про роль кожного.

Підсумок заняття

Психолог запитує дітей, чи легко тваринам спілкуватись, чи можуть вони попросити в людей допомоги, а потім наголошує на тому, що нам потрібно уважно ставитися до них, оберігати їх, бути їхніми друзями.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 28

Тема: Почуття гумору

Мета: учити дітей із гумором сприймати свої невдачі та помилки, бути веселими, поліпшувати настрій іншим; виховувати оптимістичний погляд на життя.

Обладнання: серія картинок про веселі пригоди героїв, аркуші паперу, олівці, фломастери.

Хід заняття:

Вітання «Веселі звірятка»

Мета: створити психоемоційний комфорт.

Дітям пропонується привітатись, як «веселі котики» — торкаючись плечима одне до одного та говорячи: «Мур-мур-мур», потім, як «веселі песики» — торкаючись ступнями та говорячи: «Гав-гав-гав», як «веселі ведмедики» — торкаючись спинами, тручись одне об одного (діти об'єднані у пари).

Гра «Що трапилось?»

Мета: учити з гумором сприймати невдачі.

Діти отримують серію картинок про веселі пригоди героїв, які потрібно розташувати у правильній послідовності та розповісти, що за пригода трапилась із героями картинок.

Бесіда про почуття гумору

Мета: виховувати оптимістичний погляд на життя.

Діти відповідають на запитання психолога:

1. Що таке почуття гумору?

2. Як поводяться люди з почуттям гумору?

3. Як вони долають труднощі, невдачі?

4. Ви маєте почуття гумору?

5. В які кумедні історії ви потрапляли? Як ви долали свої невдачі?! Якщо дітям важко дати відповідь на деякі запитання, тоді психолог пояснює незрозуміле. Потім психолог пропонує послухати і невеличку гумореску.

Василько отримав від тітки, яка була на гостинах, кілька солодких пиріжків. Його мама засоромилась, що він не подякував, і на гадала:

— Васильку, а що слід казати, коли щось дають?

— Дайте ще! — відповів хлопчик.

Гра «Мімічна гімнастика»

Мета: тренувати виразну міміку.

Дітям пропонується виконати низку вправ для мімічних м'язів, обличчя.

Наморщити лоба, підняти брови (подив). Розслабитися, звести брови, насупити їх (сердитість). Розслабитися. Повністю розслабити брови, «закотити» очі (байдужість). Розширити очі, відкрити рота (страх). Розслабитися. Усміхнутися, підморгнути (радість).

Малювання «Найсмішніше»

Мета: учити дітей із гумором сприймати свої невдачі та помилки Кожній дитині пропонується пригадати щось смішне, що з неї трапилось, та намалювати це, посміятися з веселої пригоди разом із друзями.

Підсумок заняття

Психолог наголошує дітям, що необхідно не забувати про почуття гумору, не розчаровуватись зі своїх невдач, помилок, не плакати, не сердитись на весь світ, а краще посміятись над собою, поліпшити настрій та з новими силами долати перешкоди.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 29 (не проводиться з дітьми середнього дошкільного віку)

Тема: Готуємось до школи

Мета: психологічно готувати дітей до навчання в школі; учити розуміти особливості шкільного життя; розвивати емоційну сферу, пам'ять, мислення; виховувати бажання навчатись, поважати інших, самоповагу, самовпевненість.

Обладнання: палички для лічби, піктограми емоцій.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати емоційний комфорт.

Діти стають у коло. Кожна дитина повертається до свого сусіда, який стоїть праворуч, посміхається йому, вклоняється і каже: «Вітаю», потім вітається із сусідом, який стоїть ліворуч.

Гра «Лісова школа»

Мета: показати особливості шкільного життя.

Психолог розповідає дітям про те, як у Лісовій школі йшов урок. «Уперше учні прийшли до першого класу. Підкажіть, хто з них поводиться правильно, а хто — ні. Поясніть, чому.

• Зайченятко уважно слухало вчителя та гризло смачну морквинку.

• Білочка тихо під партою гралася горішками.

• У лисички зламався олівець, і вона пошепки попросила запасного олівця у сусіда.

• Ведмежаткові важко було сидіти на маленькому стільчику і він підвів лапку, щоб попросити в учителя дозволу пересісти на великий стілець.

Бесіда про школу

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5288
Авторов
на СтудИзбе
417
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее