116595 (Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"), страница 3

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "116595"

Текст 3 страницы из документа "116595"

Підсумок заняття

Психолог запитує дітей, що їм допомагає спілкуватись одне з одним. Пригадує разом із дітьми, що крім мовлення, у розмові стають у пригоді обличчя, що відображає різні почуття, руки, що своїми рухами допомагають «розмовляти», краще пояснити слова.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 10

Тема: Учимося спілкуватися

Ціль: розвивати ініціативність; підвищувати самооцінку дітей; виховувати повагу до інших; вчити розуміти бажання партнера під час виконання спільних дій.

Обладнання: аркуші паперу, олівці.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати емоційний комфорт.

Діти стають у коло. Кожна дитина повертається до свого сусіда, який стоїть праворуч, посміхається йому, вклоняється, каже: «Вітаю» , потім вітається з сусідом, який стоїть ліворуч.

Обговорення ситуацій

Ціль: закріплювати знання дітей про правильну поведінку в різних життєвих ситуаціях; підвищувати самооцінку.

Психолог пропонує кожній дитині розповісти про свою поведінку в різних ситуаціях, що можуть із нею трапитись або вже траплялись.

1. З тобою не хочуть гратися діти. Але ти хочеш із ними гратись. Як ти вчиниш, що ти зробиш для того, щоб тебе прийняли до гри?

2. Діти б'ють твого маленького сусіда. Що ти зробиш? Що ти скажеш цим дітям?

3. У тебе влучили м'ячем, але це зробив хлопчик, який не хотів цього зробити, просто він був неуважним. Що ти йому скажеш? Що зробиш?

Психолог наголошує дітям, що вони повинні не боятися сказати про свої бажання, не соромитись спілкуватися з дітьми.

Малюнок удвох

Мета: виховувати повагу до інших, розуміння бажань партнера.

Діти об'єднуються в пари. Кожна пара отримує аркуш паперу та олівець на двох. Діти повинні разом одночасно взяти олівець та намалювати спільний малюнок. Потім потрібно розповісти про свою роботу.

Гра «Новенька»

Мета: розвивати ініціативність та доброзичливість.

Дітям пропонується уявити, що до них у групу прийшла новенька дівчинка. Вона всього соромиться, мовчить, не грається. Завдання для дітей: подружитись із нею. Психолог грає «новеньку дитину», а діти показують, як можна розпочати спілкування з нею.

Гра «Мої бажання»

Мета: підвищувати самооцінку.

Діти сидять у колі та по черзі розповідають про свої бажання: «Мені подобається, коли... » Психолог наголошує дітям, що потрібно розповісти про свої бажання для того, щоб їх краще розуміли друзі, знайомі та рідні люди.

Підсумок заняття

Психолог хвалить дітей за їх ініціативність, за правильну поведінку в різних ситуаціях, бажає їм бути привітними, легко розпочинати розмову зі знайомими людьми, вміти розповідати про свої бажання та розуміти бажання інших, поважати їх.

Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку) і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 11

Тема: Учимося розуміти іншого

Мета: продовжувати вчити дітей розуміти одне одного; звертати увагу на емоційний стан інших людей; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного; вчити співпрацювати в парі.

Обладнання: піктограми емоційних станів, картинки із зображенням дітей із різними емоціями.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створити психологічний комфорт.

Діти стоять у колі, вітаються зі своїми сусідами, потім вітаються до сонечка (високо піднімаючи над головою руки, стаючи на носочки), після цього вітаються до землі (присідають, гладять килимок).

Бесіда «Як ми розуміємо одне одного»

Мета: закріпити вміння розуміти інших; звертати увагу на емоції інших людей.

Діти відповідають на запитання:

1. Що допомагає нам порозумітися між собою? (Мовлення, міміка, рухи)

2. Як потрібно звертатись до інших людей? (Бути ввічливими, привітними, знати слова привітання.)

3. Яким тоном необхідно спілкуватись із рідними та близькими людьми? (Лагідним, добрим, привітним)

4. Які емоції ви знаєте? (Сум, радість, страх)

5. Що слід зробити, коли ви бачите, що вашому другові сумно або страшно? (Підійти до нього, заспокоїти, запитати, що в нього трапилось, пожаліти його, розвеселити, запросити до гри.)

Гра «Знайди пару»

Мета: закріпити знання про емоції.

Діти отримують піктограми, до яких вони повинні дібрати зображення дітей із відповідними емоціями на обличчі.

Етюд «Насос і м'яч»

Мета: психологічно розвантажитися; розвивати почуття єдності.

Грають парами. Одна дитина зображує «великий надувний м'яч», друга — «насос», що надуває цей «м'яч». «М'яч» стоїть, опустивши руки, на півзігнутих ногах, руки і шия розслаблені, голова опущена. «Насос» починає закачувати повітря — робить різкі рухи руками, ніби натискує на «насос». «М'яч» потроху надувається — дитина поступово випрямляється, набирає повітря в щоки. Після цього діти міняються ролями.

Гра «Відгадай подарунок»

Мета: закріплювати знання про емоції, міміку та жести.

Психолог пропонує дітям подарувати одне одному подарунки, але не називати їх, а показати за допомогою міміки, жестів. Той, хто отримує подарунок, має його впізнати та назвати.

Підсумок заняття

Психолог наголошує дітям, що вони повинні бути уважними одне до одного, до своїх рідних та близьких, розуміти їхні почуття, подавати допомогу, вміти поліпшити настрій.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою про мовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 12

Тема: Учимося розуміти іншого

Мета: продовжувати вчити дітей спілкуватися та розуміти одне одного; розвивати творчу уяву і вміння співпрацювати; виховувати повагу до інших.

Обладнання: великі аркуші паперу, фарби, зубні щіточки, паперові пелюсточки, кружечок з отворами, іграшки.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психоемоційний комфорт. Діти стоять у колі, торкаючись долоньками одне до одного. Лагідно промовляють: «Вітаю» та бажають одне одному вдачі.

Арттерапія

Мета: закріплювати вміння спілкуватись із партнером; виховувати повагу; розвивати уяву.

Діти об'єднуються у пари. Кожна пара отримує великий аркуш паперу. Одна дитина за допомогою зубної щітки бризкає на папір із лівого боку різними фарбами, друга — з правого боку.. Потім аркуш складається навпіл і промокається. Після цього аркуш розкривається, діти розглядають свій спільний малюнок та вигадують до нього назву.

Гра «Сніжки»

Мета: психом'язово розслабитися; розвивати уяву. Діти «кидаються» уявними «сніжками» (нахили тулуба, рухи руками). Повторити декілька разів.

Розігрування ситуації «Ображена дитина»

Мета: розвивати вміння розуміти та поважати одне одного.

Діти по черзі показують « ображену дитину », решта повинна знайти спосіб її розвеселити (пожаліти, запитати про те, що трапилось, розвеселити, запросити до гри, подарувати іграшку тощо).

Гра «Квітка радості»

Мета: учити співпрацювати.

Кожна дитина отримує «пелюсточку», на якій вона повинна намалювати зображення того, що дарує їй радість (квітка, сонце, друг, мама, братик тощо). Потім «пелюсточки» приєднуються до кружечка — утворюється «квітка радості». Діти розглядають малюнки та розповідають, які малюнки їм сподобались і чому.

Підсумок заняття

Психолог наголошує дітям, що вони повинні бути уважними одне до одного, розуміти чужі почуття, подавати допомогу, вміти цілити настрій.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 13

Тема: Настрій

Мета: закріплювати знання про емоції, настрій, створювати емоційний комфорт; формувати вміння висловлювати свої почуття; учити цінувати друзів; розвивати творчу уяву.

Обладнання: записи музичних творів, паперові пелюсточки, кружечок з отворами, фарби, пензлики.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психоемоційний комфорт.

Діти стоять у колі, торкаючись долоньками одне одного. Лагідно промовляють: «Вітаю» та бажають одне одному вдачі.

Бесіда «Що таке настрій?»

Мета: закріпити знання про емоції; формувати вміння висловлювати свої почуття.

Психолог запитує у дітей:

1. Що таке настрій?

2. Як можна зрозуміти настрій іншої людини?

3. Як поводиться сумна людина?

4. Як поводиться весела людина?

5. На що схожий твій настрій? (Порівняти з природними явищами, предметами.)

Якщо діти не можуть дати відповіді, то їм допомагає психолог, який пояснює незрозумілі поняття, розповідає про свій сьогоднішній настрій (який є веселим, тому що психолог зустрівся з дітьми, він радий їх бачити, адже вони його друзі).

Вправа «Розсміши сумного друга»

Мета: виховувати доброзичливе та уважне ставлення до інших. Діти по черзі грають роль «сумного» друга. Решта дітей намагаються його розвеселити різними способами (корчать смішні пички, танцюють, погладжують лагідно по голові, плечах, взявши за руки, дивляться у вічі та посміхаються тощо).

Гра «Назви настрій музики»

Мета: розвивати творчу уяву.

Дітям пропонується послухати записи музичних творів та назвати, який настрій у музики, що хотіла розповісти дітям музика. Слухати необхідно лежачи або сидячи із заплющеними очима. (Мелодії: Бетховен «Місячна соната»— сум, спокій; Брамс «Колискова» — спокій; Шопен «Мазурка» — радість; Штраус «Вальси» — радість, піднесений настрій.)

Малюнок «Квітка настрою»

Мета: розвивати вміння висловлювати свої почуття. Психолог пояснює дітям, що кожен настрій має свій колір, наприклад, радість — це жовтий, оранжевий, червоний кольори, спокій — це зелений, сум — коричневий, чорний, темно-синій. Потім кожній дитині пропонується зафарбувати свою «пелюсточку» тим кольором, який відповідає її настрою. Після цього «пелюсточки» приєднуються до кружечка, утворюється «квітка настрою» дітей. Діти розповідають про свій настрій. Психолог повинен звернути особливу увагу на «пелюсточки», що мають темні кольори, запитати у дітей, чому в них такий настрій.

Музична вправа «Танець настрою»

Мета: розвивати вміння передавати свої почуття за допомогою рухів.

Дітям пропонується потанцювати під веселу музику. Підсумок заняття

Психолог нагадує дітям, що вони повинні підтримувати гарний настрій, бути привітними та уважними до своїх знайомих.

Прощання.

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 14

Тема: Доброта

Мета: учити дітей розуміти поняття «добрий», «доброта»; виховувати доброзичливе ставлення до інших; розвивати пам'ять.

Обладнання: тарілочка, кольорові кружечки, серії малюнків до казок.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психологічний комфорт.

Діти стоять у колі, вітаються зі своїми сусідами, потім вітаються до сонечка (високо піднімаючи над головою руки, стаючи на носочки), після цього вітаються до землі (присідають, гладять килимок).

Гра «Добра тварина»

Мета: виховувати доброзичливість, почуття єдності.

Діти стають у коло та беруться за руки. Психолог говорить: «Ми — одна велика добра тварина. Давайте послухаємо, як вона дихає». Усі прислухаються, починають разом дихати: великий вдих — крок уперед, видих — крок назад (декілька разів). «Послухаємо, як стукає серце доброї тварини». Стук — крок уперед, стук — крок назад (декілька разів).

Бесіда про добру людину

Мета: закріплювати знання про поняття «добрий».

Діти відповідають на запитання:

1. Кого ми називаємо добрим? (Психолог за правильну назву риси людини кладе у тарілочку кружечок.)

2. Порахуємо, скільки кружечків у нашій тарілочці. А чи важко бути добрим?

3. Що потрібно робити, щоб бути добрим?

Правила доброти:

• допомагати слабким, маленьким, хворим, старим, тим, хто потрапив у біду;

• вибачити помилки іншим;

• не бути жадібним;

• не заздрити;

• жаліти інших.

Гра «Пригадай казку»

Мета: розвивати пам'ять.

Діти об'єднуються у дві групи. Кожна група отримує серію малюнків до якоїсь казки. Діти повинні розкласти у правильній послідовності серію малюнків та розповісти, які герої казки були добрими.

Вивчення прислів'я

Мета: закріплювати знання про поняття «добрий».

Психолог пропонує дітям вивчити прислів'я про добрих людей, яких завжди шанували в нашому народі.

Як сам добрий, то й тобі добротою відповідатимуть.

Підсумок заняття

Психолог пропонує дітям пригадати риси доброї людини, а також пригадати правила доброти, про які йшлося на занятті, та прислів'я про добру людину.

Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку) і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 15

спілкування дошкільник розвивальна програма

Тема: Чесність

Мета: учити дітей розуміти поняття «чесний»; виховувати добропорядність, справедливість; розвивати пам'ять.

Обладнання: твір Л. Толстого «Кісточка».

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати емоційний комфорт.

Діти стають у коло. Кожна дитина повертається до свого сусіда, який стоїть праворуч, посміхається йому, вклоняється і каже: «Вітаю», потім вітається із сусідом, який стоїть ліворуч.

Читання твору Л. Толстого «Кісточка»

Бесіда за прочитаним.

Мета: закріплення знань про риси чесної людини.

Психолог запитує: 1. Як звали хлопчика — героя оповідання? 2. Що зробив Ваня, поки ніхто цього не бачив? 3. Що запитав батько у дітей? 4. Чи зізнався Ваня, що він з'їв сливу? 5. Чого боявся батько? 6. Чому коли Ваня розповів про кісточку, всі засміялись, а він — заплакав?

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5301
Авторов
на СтудИзбе
417
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее