115588 (Освіта в Японії), страница 2

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Освіта в Японії", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "остальное", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "115588"

Текст 2 страницы из документа "115588"

Уряд узяв за зразок 3-х фазову систему освіти в США, заснувавши початкові, середні школи і університети. З другого боку, шкільна адміністративна система була запозичена з Франції: всі учбові установи знаходилися під сильним центральним контролем Міністерства освіти. Таким чином, до 1900 р. вже 80% дітей відповідного віку ходили в школу (в 1872 р., до ухвалення Закону тільки 28%), а до 1910 р. процентний показник досяг майже 100 відмітки. Небачене розповсюдження шкільної сіті, якій були охоплені навіть самі найвіддаленіші гірські села, проходило під безпосереднім натиском і примушенням властей. Цьому сприяла також і глибоко укорінена система панування і підкорення, система беззаперечної покори народу. Був встановлений строгий державний контроль над професією вчителя. З того часу вчитель придбаває статус державного службовця, якому забороняється займатися політикою. Значення введення нової системи освіти полягало в тому, що повністю були ліквідовані старі князівські школи, всі приватні школи зобов'язали отримати дозвіл властей, і була створена нова система освіти, контрольована державою.

II період (1886 – 1916)

В 1885 р. була заснована кабінетна система, і Мори Арінорі став першим міністром освіти. Він розробив основу шкільної системи наступних періодів. Всі компоненти системи – початкова, середня, професійна, університетська освіта – взаємозв'язані. Початкова освіта була покликана формувати свідомість більшості населення країни відповідно до державної політики, що визначає взаємостосунки широких мас і уряду у дусі лояльності, основою якої виступав націоналізм і мілітаризм. Сформувалася освітня система, що поєднує в собі лояльність монарху з прихильністю вільним науковим дослідженням, необхідним для успішного становлення і швидкого розвитку Японії як сучасної держави.

Іноуе Коваши, людина, яка стала міністром освіти після Мори, заснувала систему приватних професійних шкіл для випускників початкових шкіл. Після 1899 р. велике розповсюдження отримали школи для дівчат. В 1908 р. термін обов'язкового навчання був збільшений до 6 років.

III період (1917 - 1936)

Російська революція і поширені у всьому світі вимоги демократії зробили вплив на японську політику і освітню систему. В 1917 р. уряд створив надзвичайну пораду за освітою (Ріндзі Кєїку Кайги). До того, як він був розбещений в 1919 г, порада видала декілька докладів, які оформили основу для розповсюдження освіти в наступній декаді 20 століття. Вплив поради був особливий значним в області вищої освіти. До 1918 р. існували тільки імперські університети (до 1897 р. існував тільки один – Токійський Імперський Університет). Проте Університетський закон 1918 р. дозволив з'явитися приватним університетам. Відповідно до цього закону багато національних, суспільних і приватних шкіл були підвищено до статусу університетів.

IV період (1937 - 1945)

Правлячий клас Японії в цей період активно відроджує ідеологію “японізму”, проповідувшого ультранаціоналізм і мілітаризм. До початку 1930х фактично весь процес навчання і освіти контролювався урядом. Міністерство освіти, місцеві комітети знаходилися під прямим контролем Міністерства внутрішніх справ, відомства, що контролювало всю націю. Підручники по географії, історіях, написаних і надрукованих самим Міністерством освіти, були замінені на нові. Зрештою школа стала ефективним інструментом підготовки мілітаристські набудованої молоді. Зі вступом Японії в Другу Світову війну мілітаристська освіта лише посилилася: в школах ще сильніше стали нав'язувати фашистські ідеї расової переваги японців і мораль середньовічних самураїв – відданість військовому боргу, самопожертвування в ім'я “великої Японії ”.

V період (з 1945 р.)

На післявоєнний час доводиться друга реформа освітньої системи. Основною метою, яку переслідували окупаційні власті, була демократизація, демілітаризація і децентралізація японського суспільства. “Мілітаристична довоєнна освіта була відмінена, і була сформована нова система освіти, заснована на мирних демократичних традиціях”. Демонтувалася багаторівнева структура освіти(при якій для вступу до університету потрібно було закінчити середню школу і підготовчу школу при університеті). Була упроваджена така система - обов'язкове навчання в шестирічній початковій школі, в середній школі 1 ступеня (3 роки) і другого ступеня (3 роки), потім університет (4 роки). Тільки учбовий календар як і раніше залишився специфічно японським: початок учбового року, як в школах, так і вузах доводиться на 1 квітень.

28 квітня 1952 р., після підписання Сан-Францисського мирного договору і повернення суверенітету Японії, були переоцінені недавні реформи, був зроблений упор на збереження традиційних японських цінностей. Наприклад, був знов введений курс морального навчання. Національній освіті повернули духовну основу. От чому японська система освіти, в основі якій лежить американська модель, не європеїзувалася, а зберегла національні особливості.

Велику увагу надається в Японії дошкільній освіті, адже згідно затвердженням психологів, до семи років людина одержує 70% знань і лише 30% - за все подальше життя. В дитинстві закладається уміння дитини контактувати з іншими людьми, а це в японському суспільстві, зорієнтованому на цінності колективу, дуже важливо. Дошкільна освіта за традицією починається в сім'ї. Багато хто з японок говорить про те, що виховання дітей – це все що їм необхідно зробити, щоб їх життя було “ікігаі” - має сенс. Взаємодії з іншими людьми діти вчаться в сім'ї, спостерігаючи за своїми батьками, проте практика залучення дітей до групових цінностей здійснюється в дитячих садах і школах. Японські вихователі, навчаючи дітей взаємодії, формують їх в маленькі групи (хан), що є найважливішою відмітною особливістю організації дошкільного виховання. Ці групи мають свої столи, свої власні імена, вибирані самими дітьми, що спонукає їх ухвалювати рішення, враховуючи бажання всіх членів групи, і служать своєрідним підрозділом для спільної діяльності. Групи (6-8 чоловік обох полови) формуються не за здібностями, а відповідно до того, що може зробити їх діяльність ефективної. Дітям щепиться безліч навиків: як дивитися на співбесідника, як виразити себе і врахувати думки однолітків.

Японські діти продовжують навчатися груповій поведінці і в молодшій, і в середній школі. Так само клас розділяють на хани (в середньому вони переформовуються раз на 5 місяців) і, коли вчителі або учні оцінюють виконання завдань, говорять про етичні і інші проблеми, вони частіше звертаються до групи, а не до окремих дітей. На думку Дена Бешоара, така система “ допомагає зберегти здоров'я школяра, оскільки в гармонійних групах виключається дискримінація і пов'язані з нею стреси”. 8 Діти широко залучаються до управління класом. Перші класи вибирають з числа наставників (тобан), які міняються щодня і, таким чином, кожна дитина буває їм, що вчаться .

Ще одним аспектом в стратегії соціалізації з боку вчителів початкової школи є формування дитини як цільної особи. На заняттях, присвячених роздуму і самокритиці, які є обов'язковою частиною програми в більшості класів, діти обговорюють, що їм подобається і не подобається в школі, відзначають випадки своєї поганої поведінки, якість виконання індивідуальних і групових задач.

Таким чином, ми бачимо, що вчитель виконує безліч ролей і несе відповідальність не тільки за навчання, але і за дисципліну дітей, за проведення вільного часу що вчаться, за безліч інших задач, які в інших культурах ніяк не пов'язують з Типи вищих освітніх установ а Японії.

Система вищої освіти включає наступні основні чотири види освітніх установ:

університети повного циклу (4 роки);

університети прискореного циклу (2 роки);

професійні коледжі;

технічні інститути.

В університетах повного циклу навчання продовжується 4 роки, проте на медичному і ветеринарному факультетах - 6 років. Після закінчення основного 4-річного курсу навчання в університеті випускник може поступити в магістрат або докторантуру. Термін навчання в магістраті в японських вузах - 2 роки. Докторантура припускає 5 років навчання. Японські вузи мають унікальний в світі інститут "студента-дослідника - кэнкюсэй. Це значить, що студент, що поставив перед собою мету отримання наукового ступеня, має нагоду займатися дослідницькою роботою у вибраній їм конкретній області знань в течію від 6-ти місяців до 1-го академічного року. Існують 3 основні види студентів-дослідників:

студент, який продовжує навчання в іншому університеті за угодою з університетом, де він проходив основний курс;

студент-іноземець, який може бути прийнятий в університет для підготовки до здачі вступних іспитів строком до 2-х літ, але без подальшого продовження свого перебування в Японії; в цьому випадку студент може повернутися додому і через деякий час знов запитати в'їзну візу для вступу до університету.

Університети прискореного циклу. В університетах прискореного циклу термін навчання складає 2 роки, але для охочих отримати спеціальність медичної сестри термін навчання складає 3 роки. Близько 60% студентів університетів прискореного циклу складають дівчата. Вони спеціалізуються на таких напрямах, як економіка, література, іноземні мови, педагогіка, соціальний захист. Останніми роками в Японії особливою популярністю користуються суспільні науки.

Професійні коледжі. Цей вид вищої освіти в Японії орієнтований на тих, хто бажає отримати вузькотехнічну освіту. Термін навчання в цьому випадку не більш 3-х літ.

Технічні інститути. Термін навчання в таких інститутах складає 5 років, і вони дають широку технічну підготовку своїм студентам. Випускники таких інститутів влаштовуються на роботу на фірми і дослідницькі центри, пов'язані з розробкою нової передової технології і ноу-хау. В технічних інститутах готують також фахівців торгового флоту.

Короткострокове навчання

Останніми роками Міністерство вищої освіти Японії "Момбусе" стало надавати особливу увагу короткостроковим формам отримання спеціальної освіти для студентів-іноземців. Передбачені терміни перебування в країні при цьому можуть складати від 1-го семестру до 1-го року. Близько 20 приватних університетів Японії надають в даний час можливості для отримання такої освіти. Проте їх кількість швидко росте, у тому числі за рахунок підключення і державних вузів. При цьому держава і приватні фундації виділяють стипендії і інші види матеріальної допомоги на умовах, передбачених для студентів повного циклу навчання.

Короткострокові варіанти отримання освіти в Японії орієнтовані на такі області знань, як японська мова, японська культура, економіка, суспільствознавство. Оскільки програма підготовки по цих напрямах передбачає обмежений часовий відрізок (до 1 року), то вона ведеться на англійській мові в ланцюгах отримання максимуму знань за мінімальний час. У разі доброго знання японської мови студенты-“краткосрочники” можуть відвідувати лекції, читані для японських студентів даного вузу. Гарантом запрошення студентів-короткострочників виступає вуз, що має угоду по прийому студентів-іноземців. Проте у ряді випадків гарантом можуть виступати і викладачі вузу як приватні особи. Студент-краткосрочник, виїжджаючи на стажування до Японії, може не переривати свого навчання у вузах Росії.

Магістрат і аспірантура

Для отримання звання магістра студент повинен закінчити 2-річну освіту, представити магістерську дисертацію і отримати за неї позитивну оцінку, а також здати іспит за фахом. Термін перебування в аспірантурі складає 3 роки, але після 2-річного навчання в магістраті. Аспірант вважається тим, що закінчив аспірантуру, якщо він представить докторську дисертацію з позитивною оцінкою і здасть іспит за фахом.

поняттям “навчання” і розглядається як обов'язок батьків або інших структур. Тому японська держава проводить політику строго відбору випускників вузу при призначенні на посаду вчителя. На відміну від інших країн, для того, щоб стати вчителем державної школи, японський громадянин повинен отримати диплом вчителя і пройти іспити призначення вчителем. Проте, “Японія - єдина з розвинутих країн світу, де зарплата вчителя вище за зарплату урядовців місцевих органів влади. ”9.

Ще однією особливістю освітньої системи в середній ланці є те, що в учбовому плані відсутні систематичні курси хімії, фізики, біології, географії, історії. Замість них вивчаються систематичні курси природознавства і загальних знань (проте, в нових програмах вже передбачається їх диференціація).

Найважливішою особливістю початкової і середньої освіти в Японії є поняття “кокоро”. Для кожного японця “кокоро” означає ідею освіти, яка не зводиться тільки до знань і умінь, а сприяє формуванню характеру людини. На російську мову “кокоро” можна перевести як серце, душити, розум, менталітет, гуманізм. Всі японці переконані, що найважливішою, об'єктивною основою освіти в початковій і середній школах є збагачення дітей “кокоро” і у меншій мірі знаннями і уміннями (на відміну від більш уніфікованої старшої школи, де акцент робиться на передачу необхідних для вступу до вузу академічних знань). В змісті поняття “кокоро” включається наступна проблематика: пошана до людини і тварин, симпатія і великодушність до інших людей, пошук істини, здатність відчувати прекрасне і піднесене, володіти самоконтролем, зберігати природу, вносити внесок в розвиток суспільства. Даний принцип пронизує зміст всіх програм, предметів, рутинне щоденне життя.

Таким чином, ми бачимо, що в структурному плані система загальної освіти багато в чому нагадує американську. Проте це відноситься лише до формальної побудови школи. За своїм змістом, по своєму духу, японська школа унікальна. Вона ніколи не була вузько прагматичним засобом рішення яких-небудь приватних проблем. Вона завжди зберігала родове єство - працювала в широкому ціннісно-смисловому контексті.

7



Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
428
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее