142640 (Сучасні технології опитування)

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Сучасні технології опитування", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "социология" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "социология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "142640"

Текст из документа "142640"

Міністерство освіти та науки України

Національний університет водного господарства та природокористування

Кафедра соціології, політології та права

Реферат

На тему:

«СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОПИТУВАННЯ»

Виконав:

Студент 3-го курсу МЕФ

Групи ПТМ-34

Ващук Ю.М.

Перевірила:

Таловєрова А.В.

Рівне – 2009

Зміст:

Вступ

  1. Інтернет як джерело інформації.

  2. Соціологія і можливості Інтернет.

  3. Інтернет-опити - нова техніка роботи.

  4. Різновид Інтернет-опитів.

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

Сучасні комп'ютери активно використовуються дослідниками як допоміжний інструмент в науковій діяльності. Але з появою Інтернету, до якого у всьому світі підключено більше 100 млн., комп'ютер став необхідним атрибутом сучасного дослідження. Саме в період перетворення системи суспільних відносин в Росії, становлення нового інформаційного порядку у російських учених з'явилася можливість заглянути у всесвітню електронну мережу - Інтернет - і ознайомитися з її ресурсами.

А незабаром дуже гостро встала проблема наповнення російських структур Інтернету серйозною науковою інформацією по всіх напрямах, зокрема - по соціології.

Розвиток соціології немислимий без взаємодії дослідників і обміну науковою інформацією. Сьогодні глобальна комп'ютерна мережа Інтернет надає можливість безпосереднього, практично щоденного професійного спілкування між дослідниками, звернення до наукової інформації і обміну інформацією. Інформаційні мережі і комп'ютерна взаємодія, звичайно, не можуть замінити безпосереднього "живого" спілкування учених, але можуть значно сприяти підвищенню його ефективності.

Вивчення і володіння навиками використовування Інтернет ресурсами актуальне для соціолога в наші дні. Останніми роками достоїнства нових інформаційних технологій все активніше використовуються при організації і проведенні соціологічних досліджень. З'явилася можливість комп'ютеризації практично всіх етапів дослідження, починаючи з складанням програми дослідження і закінчуючи формуванням вихідного документа, що дозволяє значно полегшити працю дослідника. Нові інформаційні технології звільняють соціолога від рутинних елементів в роботі, скорочують витрати на організацію дослідження, обробку і аналіз даних.

В даній контрольній роботі розглянуті особливості використовування Інтернет в проведенні соціологічних опитів і досліджень, різновиду, можливості, а також техніка збору інформації за допомогою Інтернет-ресурсів. Надана увага на вивчення переваг і достоїнств Інтернет-опитів перед звичайними «польовими» умовами збору інформації. Але в теж час, розглянуті основні недоліки Інтернет-технологій і причини, що не дозволяють до кінця і з повною упевненістю довіряти цьому методу збору соціологічної інформації.

1. Інтернет як джерело інформації

З технічної точки зору, Інтернет - це об'єднання комп'ютерних мереж, що працюють по найрізноманітніших протоколах, що зв'язують всілякі типи комп'ютерів, що фізично передають дані по телефонних дротах, оптичному волокну, через супутники і радіомодеми. Слово Інтернет з'явилося ще в середині 70-х років, коли були розроблені стандарти передачі даних, що дозволяють об'єднувати між собою локальні мережі довільної архітектури. Ці стандарти згодом одержали назву протокол TCP/IP і заклали основу для зростання глобальної комп'ютерної мережі шляхом об'єднання вже існуючих мереж.

Справжній розквіт Інтернету почався в 1992 році (тоді він об'єднував вже більше мільйона комп'ютерів), коли була винайдена нова служба World Wide Web (або WWW, або просто веб). Web- це величезний інформаційний простір, в якому користувачу доступні незліченні архіви документів, зв'язаних між собою посиланнями. Такі документи прийнято називати гіпертекстовими, а посилання - гіперпосиланнями. Інформація в WWW може бути представлена у вигляді текстів, графіки, звуку або відеозображення. До сьогоднішнього дня WWW залишається найпопулярнішим сервісом, завдяки якому Інтернет є джерелом інформації, фантастичним по своїх об'ємах, і здатний надати велику інформаційну підтримку, у тому числі на стадії пошуку базової інформації для розробки програми соціологічного дослідження.

Результати соціологічних досліджень, що проводяться різними творчими колективами, достатньо рідко публікуються в центральних наукових виданнях. Основна маса результатів або публікується в місцевих виданнях, які частіше за все неприступні широкій науковій громадськості, або просто осідає в архівах дослідників. Інтернет надає можливість легко і оперативно публікувати результати наукових досліджень в мережі. Таким чином, Інтернет виконує функції не тільки електронної бібліотеки, але і електронного видавництва.

Для того, щоб опублікувати свої матеріали в Інтернеті, необхідно вибрати сервер, на якому розташовуватимуться матеріали, і підготують їх до публікації. Сьогодні існує достатньо велика кількість серверів, які пропонують безкоштовний хостінг (розміщення сторінок користувачів), найпопулярніші російськомовні хостінги: Narod.ru, Нова пошта, Chat.ru, Boom.ru, Agava.ru. Крім того, приблизно 12% російськомовних web-сторіночок сьогодні розміщуються на міжнародних хостінгах: virtualave.net, geocities.com, bizland.com, fortunecity.com, tripod.com.

Нові можливості для емпіричної соціології відкриває використовування Інтернету як інструменту дослідження. Світова практика використовування Інтернету для проведення соціологічних опитів існує вже більше десяти років. В нашій країні такі опити ще не набули достатньо широкого поширення, перш за все, з причини все ще невеликого розміру Інтернет-аудиторії.

Але у міру зростання Інтернет-аудиторії практика проведення Інтернет-опитів, швидше за все, розвиватиметься, оскільки такі опити мають ряд незаперечних переваг над традиційними методами збору первинної соціологічної інформації.

Перш за все, швидкість збору інформації через Інтернет вимірюється хвилинами, що незрівнянне з тимчасовими витратами на проведення традиційного опиту. А при дослідженні соціальних процесів, що швидко розвиваються, часовий чинник має дуже велике значення.

В російськомовній частині мережі вже сьогодні існують сайти, що спеціалізуються на опитах Інтернет-аудиторії. Як приклад можна привести сайт "Голос Рунета", який розсилає питання своїм підписчикам по електронній пошті, результати опитів публікуються на сайті і розсилаються поштою.

2. Соціологія і можливості Інтернет

До початку 2001 року в російськомовній частині Інтернету кількість сайтів, що мають відношення до соціології, вимірювалася вже сотнями. Це сайти дослідницьких організацій, учбових закладів, електронні соціологічні журнали, персональні сторінки - вони розрізняються як за об'ємом, так і інформації, що за якістю надається. Багато соціологічних ресурсів можуть надати неоціниму допомогу як студентам, так і соціологам в їх професійній діяльності.

До кінця 20-го сторіччя Інтернет і електронна пошта все більшою мірою стали використовуватися соціологами для проведення масових опитів. Мережа Інтернет розвивається інтенсивними темпами, а кількість користувачів мережі з кожним роком збільшується. Доступ до інформації в Інтернет постійно розширяється і дає можливість безлічі людей її одержувати у будь-який час, коли їм це необхідне.

З допомогою Інтернет, можливо, проводити дослідження громадської думки специфічних груп людей, що живуть в різних куточках земної кулі. Інтернет дає можливість проведення глобальних досліджень по актуальних проблемах світової спільноти. Збирається інформація з різних країн, різних континентів, по всьому світу.

Традиційні методи проведення масових опитів не дозволяють респондентам одержувати зворотний зв'язок від дослідника відразу після відповіді на питання. Людина затрачує час, сили, відповідаючи на питання, його не цікавить соціологічного дослідження в цілому, а він випробовує потреби в аналізі власних відповідей. В методиці Інтернет-опиту відсутній прямий візуальний контакт соціолога з респондентом, що сприяє створенню абсолютно іншої комунікативної ситуації, яка дозволяє понизити психологічний дискомфорт і підвищити рівень щирості одержуваних відповідей. Використовування Інтернету як інструменту дослідження відкриває нові можливості для емпіричної соціології.

Світова практика використовування Інтернет для проведення соціологічних опитів існує вже більше десяти років. Інтернет технології в соціологічному дослідженні допомагають прискорити збір первинної соціологічної інформації для дослідження швидкоплинних соціальних процесів.

Використовування можливостей Інтернету російськими соціологами в їх професійній і науковій діяльності може вестися по декількох напрямах.

Мережа може використовуватися не тільки як ефективне джерело необхідної інформації, але і як унікальний засіб професійного спілкування, а її можливості дозволяють трансформувати технології соціологічних досліджень.

Дотепер малодослідженою залишається проблема вживання інформаційних і телекомунікаційних технологій в гуманітарних науках. Вони відкривають нову техніку роботи і для соціології. Особливо це актуально для емпіричних досліджень, де важливо адекватно реагувати на вимоги реальності, переглядаючи традиційні методи і підходи.

Бурхливий розвиток Інтернету кардинально міняє спосіб життя мільйонів людей. Електронна мережа розвивається швидкими темпами, а кількість її користувачів з кожним роком збільшується. Доступ до інформації постійно розширяється і дає можливість кожному одержувати її у будь-який час, коли це необхідне. Процес інформатизації дав імпульс до відвертості суспільного пристрою, дієвості феномена громадської думки. Виник так званий кіберпростір, а в ньому – ком’юнитис - групи, співтовариства людей, яких зв'язує якийсь загальний інтерес і які встановили міцні зв'язки між собою завдяки Інтернету. Це і нова форма суспільних відносин, і продукт новітніх інформаційних технологій. Через Інтернет відбувається вільне, без жодного придушення, залучення особи в опосередкований комунікативний процес. По суті, Інтернет залучає людину до нових форм існування і, до певної міри, може формувати особу. Правда, віртуальні реальності можуть бути використані в цілях маніпулювання свідомістю людей, тому цей процес не повинен залишатися безконтрольним.

Розвиток технологій використовування кіберпростору в наукових цілях і залучення ком’юнитис, що швидко формуються, до досліджень, можливо, в якійсь мірі запобіжать негативним соціально-психологічним наслідкам бурхливого розвитку інформатизації суспільства. Аналізуючи темпи зростання інформаційних ресурсів російського сектора Інтернет, можна цілком оптимістично дивитися в його майбутнє. Але рішення багатьох питань залишається за російським соціологічним співтовариством.

3. Інтернет-опити - нова техніка роботи

До кінця XX сторіччя Інтернет і електронна пошта все більшою мірою стали використовуватися соціологами для проведення масових опитів. Інтернет дає соціологам можливість проведення глобальних досліджень по актуальних проблемах.

Збирається інформація з різних країн, різних континентів, по всьому світу. Світова практика проведення таких опитів існує близько десяти років. Інтернет-технології допомагають прискорити збір первинної соціологічної інформації для дослідження стрімких соціальних процесів. Стають можливими персональні інтерв'ю, експертні опити, проведення віртуальних фокус-груп, через Інтернет.

Та все ж соціологічні дослідження, організовані через Інтернет, достатньо рідкісні. Навіть за рубежем такі дослідження проводяться нечасто, хоча число користувачів Інтернету значно більше, ніж в Росії.

В той же час мережні соціологічні дослідження викликають науковий і практичний інтерес у соціологів. Він обумовлений рядом переваг але порівнянню з традиційними формами.

Перш за все, дослідження через Інтернет дозволяють заощадити час, гроші, людські ресурси, а також підвищити якість збираних даних. В умовах інформаційного суспільства чинник економії ресурсів в соціологічному дослідженні стає вирішальним. І вже зараз в ухваленні рішення по проведенню дослідження в мережі Інтернет він достатньо значимо.

Кажучи про збір якісної соціологічної інформації від респондентів, необхідно відзначити, що при проведенні традиційних соціологічних опитів дослідник досить часто зазнає труднощі в цій справі. Сучасна людина не знаходить нічого привабливого в тому, щоб відволікатися від поточної роботи (традиційно опити проводяться в робочий час), читати і відповідати на питання соціологічної анкети із стандартним текстом на декількох сторінках, витрачати на цей особистий час і інтелект і при цьому не мати нагоди взнати хоча б проміжні результати опиту (немає можливості одержати зворотний зв'язок).

Завдяки Інтернет технологіям, існує можливість надання індивідуального зворотного зв'язку безпосередньо після заповнення анкети, що може стимулювати респондента до постійної участі в Інтернет-опитах і формувати у нього позитивний імідж такої форми соціологічних досліджень, а також служити чинником залучення інших респондентів. Традиційні методи проведення масових опитів не дозволяють респондентам одержувати зворотний зв'язок від дослідника зразу ж після відповіді на питання. Людина проробляє серйозну роботу, відповідаючи на питання, витрачає на цей час і сили, а замість нічого не одержує. Це усугубляє ту обставину, що респондент часто виступає в опитах як об'єкт маніпуляції з боку дослідника. Проблематика зворотного зв'язку звичайно виходить на перший план в кризові моменти суспільного життя. недостатня увага до проблеми зворотного зв'язку дослідження чревата спотворенням його результатів, а деколи навіть його "провалом" (через низький відсоток повернення анкет).

Інтернет-технології дозволяють легше і швидше проводити пілотаж, і, отже, змінювати анкету (питання). Інтернет-опити дозволяють забезпечити високий ступінь так званої екологічної валідності. Умови заповнення анкети (інтерв'ювання) ближче до природних, звичних для респондента умов життя. Особливо треба підкреслити, що людина, відповідаючи на питання в такому режимі, знаходиться в комфортній для нього ситуації. Це максимально наближає умови проведення дослідження до польових. Людина дає свої відповіді на питання електронної анкети, вибираючи час, коли йому ніхто не заважає і немає прагнення пошвидше звільнитися від "приставучого інтерв'юєра". В методиці Інтернет-опиту відсутній прямий візуальний контакт соціолога з респондентом, і це сприяє створенню абсолютно іншої комунікативної ситуації, яка часто дозволяє понизити психологічний дискомфорт і підвищити рівень щирості відповідей.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5137
Авторов
на СтудИзбе
440
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее