142640 (Сучасні технології опитування), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Сучасні технології опитування", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "социология" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "социология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "142640"

Текст 2 страницы из документа "142640"

В Інтернет-опитах у меншій мірі позначається вплив інтерв'юєра. У респондента не виникає відчуттів примушення, незручності, утруднення, нервозності, часто що спостерігаються за ситуації, коли інтерв'юєр, мотивуючи до участі в дослідженні, мимовільно просить зробити позику, а людині важко відмовити і неможливо як слід відповісти.

Інтернет розташовує респондента до більш відвертих відповідей, що має велику цінність в реалізації досліджень по гострих і делікатних проблемах. Останніми роками актуалізувалися "сенситивні" проблеми, такі як вживання і розповсюдження наркотиків, СНІД, аборти і використовування засобів контролю над народжуваністю, вживання алкоголю і здоров'я, самогубства і т.п. Досліджувати їх стає все важчим, оскільки сучасна людина не вітає "вторгнення" соціологів в свою індивідуальну практику і приватне життя.

Вивчення відзначених проблем вимагає більшого забезпечення анонімності респондентів. Цього не завжди вдається досягти при проведенні опитів традиційними методами.

"Відвертість" респондентів дозволяє одержувати не спотворені дані. Людина не прагне давати соціально бажані відповіді, що часто спостерігається при безпосередньому контакті з інтерв'юєром. У відповідях на відкриті питання по електронній пошті респонденти дають більш докладні і розгорнені відповіді, ніж в традиційному опиті "ручкою на папері". Про це свідчать результати зарубіжних досліджень Інтернет-опитів і Інтернет-тестінгу.

Використовування Інтернету як інструменту дослідження відкриває нові можливості для емпіричної соціології.

Разом з тим, є багато технічних і методологічних проблем у вживанні інтернет-технологій для соціологічних досліджень. Ці проблеми, перш за все, зв'язані з тим, що доступ в Інтернет має обмежене число людей (особливо це важливо для Росії), недостатнє для проведення глобальних опитів. З другого боку, деякі особливості Інтернету можуть приводити до специфічних проблем, справитися з якими програмними засобами поки неможливо. Наприклад, респондент може давати довільні відповіді на питання з метою подивитися, що з цього вийде; велика вірогідність навмисного спотворення інформації про себе. Відповіді, які даються по Інтернету, можуть бути цілком правдоподібними, і тому їх складно контролювати за допомогою програмного забезпечення. Це може привести до спотворення результатів дослідження, хоча слід помітити, що такі ж негативні явища відбуваються і при традиційних методах опиту, особливо опосередкованих (поштовий, телефонний опити). Проблема полягає і в тому, що деякі респонденти можуть брати участь в дослідженні неодноразово. Це особливо вірогідно, якщо за участь в дослідженні вважається матеріальна винагорода (наприклад, так звані електронні гроші).

4. Різновид Інтернет-опитів

Технології організації і проведення мережних (online) досліджень стрімко розвиваються. Спочатку online-опит практично нічим не відрізнявся від групового анкетування, за винятком використовування в його процедурі комп'ютерної техніки і електронних технологій. Сьогодні виникають нові види online-техніки. Перш за все, це викликано бурхливим розвитком електронної комерції, створенням роздрібними торговими фірмами Web-вузлів. Маркетинг придбав нові можливості завдяки дешевизні, швидкості і інтерактивності Мережі. Web-сторінки влаштовані таким чином, що їх можна відновити за лічені секунди. Зарубіжні Web-маркетологи вважають: чим швидше інформація дійде до покупця, тим швидше він ухвалить рішення про її покупку. Цей висновок зроблений на основі відповідних досліджень, що показали, що багато користувачів відвідують початкові сторінки тільки для того, щоб дізнатися про нову продукцію.

Існує сім телекомунікаційних технологій проведення online-досліджень, що використовуються:

- розсилка анкет по електронній пошті (E-mail-розсилка);

- розміщення текстових анкет в групах новин (newgroups);

- Інтернет-форуми, телеконференції (Bulletin Boards);

- Web-сторінка (анкета у форматі HTML);

- стандартний Web-опитувальник; опитувальник, що самозавантажується;

- online-фокус-групи.

Найраніше соціологічні дослідження проводилися за допомогою електронної пошти. Електронна пошта - один з найстаріших, найпоширеніших сервісів Інтернету. Вона з'явилася задовго до сервісу WWW і є практично у всіх користувачів Мережі. Цей метод залишається найпростішим і універсальним.

Техніка дослідження мало чим відрізняється від традиційної техніки опитів за допомогою олівця і паперу. Анкети у вигляді текстів розсилаються респондентам в електронних листах. Довжина запитальника повинна бути обмеженою, приблизно в 20-25 питань. Для розсилки листів з текстами анкет (опитувальників) використовуються списки е-mail-адрес, які формуються по-різному. Ранні e-mail-опити не мали програм автоматизованого накопичення даних, тому досліднику доводилося уручну обробляти листи із заповненими анкетами. Сучасні е-mail-опити більш вчинені і дозволяють за допомогою спеціальних програм проводити обробку результатів напівавтомат при отриманні заповнених анкет. Для підвищення рівня збору анкет, які починають поступати від дня розсилки протягом трьох днів, можлива повторна розсилка листів-нагадувань (приблизно через тиждень). Як і в традиційному поштовому опиті, для контролю здійснюється декілька інтерактивних перевірок. В e-mail-опиті немає можливості уникнути залучення в дослідження ненадійних (несумлінних) респондентів. Під час заповнення анкети респонденти можуть міняти свої відповіді в будь-якому пункті опитувальника або навіть змінювати формулювання питання.

Головна гідність e-mail-опитів — гранична простота, дешевизна і висока швидкість збору даних. Дослідник, що не володіє спеціальною комп'ютерною підготовкою, може розіслати підготовлений їм запитальник і проаналізувати одержані дані. При цьому, оскільки анкета в еmail-onpoce обмежується плоским текстовим форматом, він не може відстежувати логіку пропусків, випадковість у відповідях і здійснювати ретельну перевірку помилок. Списки для розсилки електронних анкет формуються з баз електронних адрес, які збираються дослідницькими і провайдерскими компаніями. Як приклад можна назвати компанію "America OnLinc" - найбільшого Інтернет-провайдера в США, послугами якого користуються більше 20 млн. людина. Для збереження конфіденційності інформації про респонденти розсилка робиться силами подібної компанії. Адреси можна зібрати з Web-сайтів, де відвідувачі, як правило, залишають їх при реєстрації, в списках newgroups, дискусійних листах. Більш ранні e-mail-опити проводилися з використанням бази даних e-mail-адрес спеціалізованих журналів. Наприклад, в одному з крупних online-досліджень, яке було зроблене за замовленням компанії "Henley Centre" у Великобританії в 1995 р., списки e-mail-адрес отримувалися в редакції журналу "Internet" і включали як підписчиків цього журналу, так і інших осіб, які взаємодіяли з журналом в поточному році.[0] У сучасних користувачів Інтернету прості e-mail-опити не викликають особливого інтересу. Під час з'ясування пріоритетних методик online-досліджень перед участю в черговому опиті респонденти поставили e-mail-опити на останнє місце. Вони пояснили, що дуже просто і скучно заповнювати звичайні текстові анкети і посилати їх по e-mail. Це одна з причин того, що в сучасних online-дослідженнях електронна пошта використовується, як правило, лише для розсилки запрошень на участь в online-опиті.

Для розміщення текстів анкет використовуються також групи новин (newgroups). Такі групи створюються для обговорення визначених тим і привертають великі аудиторії користувачів. Кожна група має свій список учасників, який можна використовувати для складання вибіркового списку. Анкета відсилається у вигляді текстового повідомлення на сайт newgroup. Опит респондентів відбувається інтерактивно або автономно. Маючи текстову копію запитальника, респонденти можуть взяти участь в дослідженні, зробивши необхідні відмітки або набравши текст відповіді за допомогою клавіатури. Дані від респондентів поступають у вигляді текстів і вимагають самостійної обробки. Для залучення до опиту нових відвідувачів необхідно регулярно відновлювати розсилку анкети (приблизно 1 разів на тиждень). Нові відвідувачі частіше за все розглядають тільки перші 50 розсилок і тому можуть не побачити анкету, що "пішла" в самий кінець. Перед розсилкою текстів анкет основного опиту проводиться опит відібраних учасників групи новин для з'ясування їх основних характеристик. Ці дані, які дослідник одержує заздалегідь, можуть служити базою для формування вибірки. При цьому будь-який респондент може відмовитися від участі в опиті, якщо він помітив які-небудь ознаки контролю за його "віртуальною поведінкою". Існують різні технічні способи, що допомагають захистити респондентів від можливого "переслідування". Демонструючи їх, дослідник може привернути до опиту набагато більшу кількість учасників.

Опити в newgroups рідко бувають бездоганними, хоча неминучість їх проведення викликана вагомими причинами - існують цільові групи, важко досяжні для дослідження в реальності. Учасники групи новин, як правило, мають певну, "рідкісну" орієнтацію (наприклад, анонімні алкоголіки, торговці наркотиками, сексуальні меншини і т.п.). Саме такі соціальні групи можуть бути набагато легше знайдені через Інтернет. Далі багато що залежить від соціолога, його уміння ефективно використовувати Інтернет в конкретній дослідницькій роботі: виявлення всіх newgroups даної орієнтації, забезпечення анонімності респондентів і т.д. Можлива розсилка електронних листів для тих конкретних людей, які пишуть в групу новин. Залежно від проблематики і умов дослідження багато хто з таких респондентів проявляє готовність піти назустріч досліднику. Істотний недолік подібних досліджень – немає можливості відстежувати відвідувачів, які читали запитальник, але не заповнили його.

Технологія проведення опитів в Інтернет-форумах або телеконференціях відносно проста і не вимагає великих тимчасових і фінансових витрат. Інформація збирається протягом певного проміжку часу. Для цього необхідно знайти телеконференції з аудиторією, що цікавить дослідника. Доцільний якийсь час стежити за дискусіями відібраних телеконференцій, потім взяти активну участь в них. Після цього можна помістити в телеконференції питання, на які дослідник чекає одержати відповіді. Бажано розміщувати не всього опитувальника, а тільки його частина (ключові питання). На повну анкету, яка розташована на Web-сайті, дається посилання. Респонденти, як правило, охочіше беруть участь в таких опитах. При цьому можливі певні проблеми: спотворення інформації, неадекватне реагування, незаповнення повного тексту анкети.

Вказана технологія хороша у разі, коли для опиту притягується група експертів. Частіше використовуються відкриті питання, що вимагають самостійного введення відповідей. Респонденти охоче дають свої відповіді і коментарі в телеконференціях. Вони повніше, ніж при традиційному опиті.

Більш пізня технологія - мережні сторінки (Web-сторінки). Це звичайна текстова анкета, але в HTML-форматі, яка розміщується в WWW. Всі питання такої анкети розташовуються по черзі і приймають форму єдиної довгої сторінки. Для її перегляду і заповнення респондент постійно "прокручує" екран монітора, знаходячись в певній напрузі. "плоска" Web-сторінка може містити необмежене число питань, на які респондент відповідає за допомогою миші (відзначаючи вибрані відповіді в закритих питаннях) і клавіатури (для набору тексту на відкриті питання). Для побудови таких анкет використовується спеціальна мова скриптів (GGI), за допомогою якої дані прочитуються в базу і можуть бути автоматично оброблені. Залежно від інструкцій в коді скрипту відповіді учасників можуть бути безпосередньо записані в базу даних або переслані на певну адресу електронної пошти в реальному часі (можлива комбінація обох процедур). Переваги Web-сторінок можуть перетворитися на недоліки, оскільки їх створення вимагає певних технічних навиків. Необхідні програми, які можуть спростити створення Web-сторінок, з'явилися порівняно недавно.

Опит при цьому інтерактивно не контролюється, тому складно обмежувати час заповнення анкети і відстежувати кількість виправлень у відповідях. Для швидких і простих досліджень (де не потрібна комплексна обробка даних) Web-сторінка виявляється дуже ефективною. Зразкове 80% всіх опитних даних, зібраних через Інтернет, з'являються завдяки вживанню технології Web-сторінок. Більшість HTML-анкет розміщена не самі по собі, а на тематичних Web-сайтах і заповнюються їх відвідувачами без праці. Але можливість зробити вибірку і цілеспрямовано привертати респондентів до участі в опиті при даній методиці мінімальна. Дослідник вимушений просто чекати даних, які з'являтимуться в результаті випадкового (і добровільного) заповнення анкети відвідувачами Web-сайту. Ця методика підходить для реєстрації користувачів і неглибоких досліджень (рейтингових опитів, вивчення емоційних переваг і т.д.).

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5183
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее