111560 (Отчеты по предпрактике в школе)

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Отчеты по предпрактике в школе", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "111560"

Текст из документа "111560"

“Погоджено” “Затверджую”

Керівник практики Керівник бази практики

від університету ___________________

Медвідь Л.А.

“ “ ___________ 199 р. “ “_____________199 р.

Календарний план

педагогічної практики

студентки 4-го курсу

фінансово - економічного факультету КДНУ

спец. 0104 групи № 7

Тішакової Аліни Олегівни

на період з 8 грудня по 22 грудня 1997 року.

Розділ програм

Форма звітності

Термін виконання

1. Загальна характеристика

бази практики

письмовий звіт

11.12.97р.

2. Індивідуальна

характеристика учня

звіт дослідження

(письмово)

22.12.97р.

3. Відвідування занять

перше заняття

друге заняття

аналіз занять

(письмово)

8.12.97р.

11.12.97р.

4. Проведення занять

перше заняття

друге заняття

трете заняття

конспект лекцій

усно

усно

усно

15.12.97р.

18.12.97р.

22.12.97р.

5. Підготовка письмового

звіту та матеріалів до

нього

письмова

11.12.97р.

6. Складання диференційованого заліку

усно

22.12.97р.

Студент - практикант ________________ ______________________

(підпис) (дата)

Загальна характеристика бази практики.

Мною була проведена практика в Черкаській середній школі № 29 Черкаської області з 8.12. 97р. по 22.12.97р. В школі навчається 1500 чоловік і працює 40 вчителів. В кожному класі навчається, в середньому, 25 - 30 чоловік. Школа має чотири поверхи.

Кабінети в школі розділені по предметному признаку, т.б. кабінети фізики, хімії, математики і т.д. Кожен з кабінетів має необхідне обладнання в залежності від спеціалізації, різною апаратурою, методичною літературою та засобами наочності.

Для проведення занять по труду в школі є спеціальна столярно-механічна майстерня, а також майстерня -кухня і швейна майстерня для проведення занять по труду у дівчат.

Заняття по фізичній культурі проводяться у спортивному залі, який знаходиться на першому поверсі школи. Тут після занять працюють спортивні секції по футболу, баскетболу, волейболу та спортивної аеробіки.

Для забезпечення учнів та вчителів необхідною літературою на третьому поверсі школи працює бібліотека.

Так як навчання в школі займає багато часу і діти можуть зголодніти, то в школі є їдальня де учні можуть пообідати під час великої перерви. Їдальня знаходиться на першому поверсі.

В школі також працює гардероб, де діти можуть залишати верхній одяг.

В післяурочний час в школі працюють кружки та секції різних напрямків: музикальні, літературні, спортивні і т. п., керівниками яких є штатні вчителі.

Для покращення рівня викладання в школі проводяться “відкриті уроки”, які відвідуються колегами-вчителями. Надається оцінка проведенному заняттю, відмічаються положительні та негативні моменти, надаються рекомендації що до покращення методики викладання. Педагогічний колектив школи постійно виілює новаторські ідеї в області форм навчання: читання факультативів та спецкурсів по додатковим дисциплінам і т.д., серед учнів, кожний рік, проводяться олімпіади та конкурси.

У зв”язку з тим, що зараз багато уваги приділяється економіці та економічним наукам, два роки тому в школі була введена нова дисципліна “ Основи економіки”.

На мою думку, в школі створена хороша база для навчання дітей і для формування їх, як особистостей.

Загальна характеристика відвіданих занять.

“Основи економіки” викладається в 10-11 класах двічи на тиждень: у понеділок та четверг.

Перед тим, як спробувати себе в ролі вчителя, я відвідала два заняття з дисципліни “Основи економіки” в 11-А класі (в класі навчається 27 учнів), де вчитель Чепурна Наталія Миколаївна пояснювала учням тему “Грошові розрахунки”. На цьому занятті вчитель виклала в формі лекції два питання:

1. Сутність грошових розрахунків в організації роботи підприємств.

2. Розрахункові рахунки та порядок їх відкриття в установах банку.

Протягом уроку у дітей виникало багато цікавих запитань стосовно теми і вчитель дуже зрозуміло пояснювала їх. В кінці уроку Наталія Миколаївна задала учням домашне завдання: учням потрібно було більш детально ознайомитись з матеріалом лекції.

На другому уроці, в четверг 11 грудня, в класі було присутньо 25 чоловік, два відсутні по хворобі.

Першу половину уроку вчитель опитувала учнів по викладеному в лекції матеріалу, а другу половину вона пояснювала питання стосовно основних умов організації безготівкових розрахунків та основних форм рахунків. В кінці уроку вчитель задала домашне завдання, а саме розібрати форми безготівкових розрахунків та вказала список літератури, якою необхідно користуватись.

На відвіданих мною заняттях мене дуже вразило те, як вчитель знаходить спільну мову з учнями, як вміє їх зацікавити темою, яку вона викладає. На занятті діти не просто присутні, вони з зацікавленістю працюють разом з викладачем. Про це свідчать всі запитання, які виникали у дітей і дискусії по деяким питанням.

Мені дуже сподобалось, що діти мають свою власну думку по деяким питанням і навіть якщо вона розходиться з думкою вчителя не бояться її висказувати.

Така повільна форма навчання, де кожен учень може висказати свою власну думку, послухати думки своїх однокласників, найбільш приємлима у 10 -11 класах, тому що діти цього віку, а саме 15-16 років, не люблять ніяких стандартів і вчитель дуже розумно підійшов до цього питання.

Підготовка до проведення уроку. Описання проведених мною занять.

Перше заняття:

Структура заняття:

  1. Організаційний момент- 3 хвилин.

  2. Повідомлення теми заняття. - 3 хв.

  3. Викладення матеріалу- 30 хв.

  4. Відповіді на запитання- 4 хв.

  5. Домашне завдання - 5 хв.

На своєму першому занятті, яке мені довелось провести, я виклала у вигляді лекції тему “Кредитування підприємств та забезпечення кредитів”. Моя лекція охоплювала три питання, які я виділила в цій темі: 1.Економічна необхідність використання кредитів підприємствами в нових умовах господарювання.

2.Об”єкти кредитування.

3. Принципи кредитування підприємств.

Мета моєї теми: З ясувати суть кредитування підприємств, визначити і зрозуміти економічну необхідність кредитування підприємств. Засвоїти призначення і практичне використання кредитів підприємствами. Ознайомитися із засобами та можливостями забезпечення кредитів підприємствами.

Завдання:

- на підставі викладеної лекції розкрити питання, які стосуються економічної

необхідності кредиту для підприємств, об єктів кредитування, принципів кредитування підприємств, необхідності самого кредитування, здатності підприемств забезпечувати кредити.

- на базі вивченого та закріпленого матеріалу провести контрольну роботу.

- запропонувати власні концепції по приводу кредитування та засобів забезпечення кредитів.

Економічна необхідність використання кредитів.

Лекція. Кредит - економічна категорія, при допомозі якої акумулюються тимчасово вільні кошти бюджету підприємств і населення, а потім надаються тим же структурам і населенню на кредитній основі.

Кредит - це категорія товарного виробництва. Він з”явився разом з появою товару і грошей.

Кредит - це продукт виробництва. В сучасній економіці необхідність кредиту визначається існуванням виробництва, ринку та грошей. Рівень розвитку виробництва дозволяє одному суб”єкту економіки нагромаджувати вартості більше, ніж йому необхідно та давати гроші у борг.

У кожного суб”єкта економічних відносин є своя специфіка, характер обороту коштів. Необхідність кредиту для кожного окремого суб”єкта визначається загальними умовами і рядом особливостей, що притаманні цьому суб”єкту. Так у галузях, на які впливають сезонні фактори, потреба в додаткових коштах визначається такими факторами, наприклад: сільськогосподарські підприємства, селянські господарства мають підвищену потребу в коштах у період проведення весняних польових робіт у зв”язку із затратами по придбанню пального, запасних частин тощо. Ця підвищена потреба задовольняється за допомогою кредиту. У осінній період, коли йде збір врожаю, підвищену потребу в грошових коштах мають заготівельні організації. Ці клшти необхідні для оплати сільськогосподарської продукції і така потреба в коштах теж задовольняється кредитом.

Короткостроковий кредит займає важливе значення в організації господарювання підприємств. Економічною основою короткострокового кредиту є кругообіг оборотних коштів, їх постійний перехід із грошової форми в матеріальну, і навпаки.

Кредит використовується в господарський діяльності підприємств разом з власними коштами і дозволяе забезпечити виробництво необхідними ресурсами на будь-який стадії господарчого процесу: - на першій стадії підприємству необхідні грошові кошти для придбання засобів виробництва і предметів праці;

- на другій стадії - для організації процесу виробництва (поновлення основних засобів на новій технічній основі, ремонт діючого обладнання і т. ін.).

- на третій стадії - для організації процесу реалізації продукції і поновлення процесу виробництва.

Об”єкти кредитування.

Об”єктами кредитування є окремі елементи оборотних коштів. У відповідності з закономірностями кретитообігу коштів об”єкти кредитування об”єднані в слідуючи групи:

- матеріальні цінності;

- витрати, пов”язані з виробництвом та реалізацією продукції;

- грошові кошти;

- боргові забов”язання.

Найбільшу питому вагу в цих групах об”єктів займають матеріальні цінності.

Підрозділи матеріальних цінностей:

1. об”єкти в сфері виробництва (сировина, матеріали, незавершене виробництво).

2. об”єкти в сфері обігу (готова продукція, відвантажені товари, грошові кошти).

Більша частина (70%) - це об”єкти в сфері виробництва.

До другої групи (витрати) - відносяться сезонні витрати, а також витрати на підготовку нових видів продукції, технологій, техніки тощо.

До третьої групи відносяться об”єкти ( грошові кошти), які не забезпечені матеріальними цінностями: - кредит на поповнення нестачи власних оборотних

коштів;

- кредит на виплату з/п, на покриття дебиторського

сальдо,ін.

До четвертої групи відносяться зобов”язання перед постачальниками, бюджетом, виставлення акредитиву і інші боргові зобов”язання, пов”язані з розрахунками і платежами.

Принципи кредитування підприємств.

1. Принцип поворотності кредиту заключається в тому, що кредит надається підприємствам тимчасово в той період, коли виникають додаткові витрати або несвоєчасно надходять власні кошти на розрахунковий рахунок підприємства.

Джерелом повернення кредиту являються грошові кошти, які одержують підприємства в результаті реалізації виготовленої продукції.

Таким чином основою повернення кредиту є безпосередній процес виробництва.

Платність кредиту заключається в тому, що за користування позичковими коштами стягується визначений відсоток. Принцип платності кредиту сприяє найбільш ефективному використанню кредитних ресурсів. В зв”язку з цим відсоток за кредит має госпрозрахункову основу. Відсоткові ставки за використання банком кредиту встановлюється банком самотійно.

2. Строковість кредиту проявляється в тому, що одержаний кредит повинен бути повернений підприємством у визначений комерційним банком строк.

3. Сутність принципу цільового використання кредиту заключається в тому, що позичкові кошти надаються підприємствам на конкретні об”єкти, які зазначаються в кредитному договорі. Ці об”єкти кредитуються в тому разі, коли у підприємства немає інших джерел фінансування.

4. Принцип реального забезпечення кредиту заключається в тому, що суми позичкрвих коштів повинні відповідати витраті матеріальних цінностей, які знаходяться у розпорядженні підприємства. Якщо вартість матеріальних цінностей не відповідає сумі кредиту, то комерційний банк вимагає довідку гаранта, який гарантує погашення кредиту, якщо підприємство буде не платоспроможним.

Після викладення лекції я задала домашнє завдання. Я запропонувала учням підготовити дома відповіді на такі питання:

1. Кредит та його роль в діяльності підприємства.

2. Причини виникнення потреби в додаткових грошових коштах.

3.Об”екти кредитування.

4.Які об”єкти вигідніше кредитувати і чому.

5. Які існують принципи кредитування.

6. Які санції застосовує банк у разі неповернення кредиту.

Література: Закон України “Про банки та банківську діяльність” від 20.03.91.

Методичні рекомендації по комерційній діяльності і кредитуванню юридичних осіб.

Коробов М.Л. “Фінанси підприємств”.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5160
Авторов
на СтудИзбе
439
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее