101867 (Проблема ефективності - це завжди проблема вибору), страница 3

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Проблема ефективності - це завжди проблема вибору", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "менеджмент" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. .

Онлайн просмотр документа "101867"

Текст 3 страницы из документа "101867"

Економічна ефективність використовування основних виробничих фундацій визначається звичайно показником їх фондовіддачі. До основних виробничих фундацій (або основному капіталу) відносяться засоби праці, які беруть участь в процесі виробництва неодноразово і, не міняючи свою натуральну форму, переносять вартість на знов створювану продукцію не відразу, а по частинах, у міру зносу. Основні виробничі фундації включають виробничі будівлі і споруди, машини, верстати, устаткування, передавальні пристрої, транспортні засоби і т.п. Основні виробничі фундації підрозділяються на активну і пасивну частини. Активна частина охоплює ту частину фундацій, яка безпосередньо впливає на предмет праці: машини, верстати, устаткування і т.д. Пасивна частина створює умови для виробництва – це фабричні і заводські будівлі і споруди, інженерні комунікації. Показник фондовіддачі (Еф) визначається відношенням вартості створеної продукції до вартості основних виробничих фундацій:

Еф = ВП: ОФ

де ОФ – вартість основних виробничих фундацій.

Ефективність використовування виробничих основних фундацій характеризується співвідношенням темпів зростання випуску продукції і темпів зростання основних фундацій, а також показниками фондовіддачі, фондомісткості, фондоозброєнності і продуктивності праці.

В розрахунках плану економічного і соціального розвитку фондовіддача обчислюється виходячи з об'єму продукції в зіставних цінах і середньорічній вартості виробничих основних фундацій (власних і орендувати), окрім фундацій, па консервації, що знаходяться, і в резерві, а також зданих в орендувати. Основні фундації враховуються по повній балансовій вартості (без вирахування зносу).

Фондовіддача може визначатися виходячи і з випуску продукції у вартісних, натуральних і умовно-натуральних показниках.

Найбільш правильно ефективність використовування основних фундацій відображає показник фондовіддачі, обчислений виходячи з випуску продукції в натуральному виразі. Проте сфера застосування цього показника обмежена підприємствами, що випускають один вид продукції.

В більшості галузей промисловості фондовіддача розраховується на основі вартісних показників.

Застосування показника реалізованої продукції для числення фондовіддачі недоцільно, оскільки цей показник в динаміці за ряд літ відображатиме об'єми в різній оцінці.

Деякі економісти вважають за доцільне визначати фондовіддачу виходячи із залишкової вартості основних фундацій. Таку пропозицію не можна вважати правомірною, оскільки залишкова вартість не характеризує витрат на відтворювання основних фундацій. При цьому вийде, що на підприємствах, що мають старі, морально застарілі і фізично зношені фундації, рівень фондовіддачі буде вищим, ніж на аналогічних нових підприємствах, що мають нову техніку і більш продуктивне устаткування.

Фондовіддача може розраховуватися як по відношенню до всієї вартості виробничих основних фундацій, так і до вартості машин і устаткування. Це дає можливість прослідити ефективність використовування найрухомішої і вирішальної частини основних фундацій - устаткування.

Проте незалежно від бази числення показника фондовіддачі, його зміст не позбавлений ряду недоліків, які необхідно враховувати в практиці господарювання і економічному аналізі. Показник фондовіддачі несумірний в часі, оскільки в чисельнику фігурує річний (квартальний) об'єм продукції, а в знаменнику указуються фундації, окремі елементи яких мають різні терміни служби, але у всіх випадках перевищуючі річний відрізок часу.

Зниження рівня фондовіддачі до певної міри викликається великим зростанням капітальних вкладень, що направляються на поліпшення умов праці, охорону навколишнього середовища, прискореним розвитком промисловості в окремих районах країни, зсувами в галузевій структурі промисловості і іншими об'єктивними чинниками. Пониження фондовіддачі в значній мірі відбувається також під впливом таких відтворювальних чинників, як дорожчання вартості одиниці потужності, зростання кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт, випередження зростання цін на устаткування над збільшенням його продуктивності, недоліки у використовуванні діючих фундацій.

Економічна ефективність капітальних вкладень відображає використовування інвестицій. Самим узагальнюючим показником економічної ефективності є термін окупності капітальних вкладень до приросту прибутку, який вони викликають:

Еп = До:? П

де До – об'єм капітальних вкладень? П – приріст прибутку, викликаний цими капітальними вкладеннями за рік.

Загальновідомо, що оптимальний термін окупності капітальних вкладень не повинен перевищувати двох років. В сучасних умовах в Російській Федерації різко скоротилася сфера дії нормативів ефективності капітальних вкладень, що регламентуються державою, але значно розширені сфери дії індивідуальних нормативів ефективності, що враховують інтереси приватних інвесторів; корінним чином змінюється підхід до обліку чинника часу, який все більш ув'язується з густиною капітальних вкладень і ціною фірми.

Важливе місце в системі показників економічної ефективності належить оборотності оборотних коштів. Оборотні кошти (або оборотний капітал) – це витрати на сировину, матеріали, палив, енергоносії, незавершене виробництво і витрати на оплату праці. За рахунок оборотних коштів фінансуються запаси готової продукції, а також товарні запаси в торгівлі. Ефективність використовування оборотних коштів характеризує, як правило, показник їх оборотності в днях, який розраховується шляхом розподілу 365 днів (прийнятих за розрахунковий рік) на кількість оборотів оборотного капіталу підприємства за рік. Прискорення оборотності оборотних коштів прийнято розглядати як важливий резерв підвищення економічної ефективності. Найважливішим напрямом тут є скорочення і оптимізація запасів сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів і т.д.

Показник, що характеризує економічну ефективність діяльності персоналу – це продуктивність праці, яка визначається виробленням продукції в одиницю часу. На рівні підприємства (організації) в цілому показник продуктивності праці (Ет) може бути обчислений як відношення об'єму проведеної продукції до чисельності працівників, зайнятих на підприємстві, по формулі:

Ет = ВП: ЧР

де ЧР – середньорічна чисельність працівників, зайнятих на підприємстві.

Під зростанням продуктивності праці мається на увазі економія витрат праці (робочого часу) на виготовлення одиниці продукції або додаткову кількість проведеної продукції в одиницю часу, що безпосередньо впливає на підвищення ефективності виробництва, оскільки в одному випадку скорочуються поточні витрати на виробництво одиниці продукції по статті "Заробітна платня основних виробничих робітників", а в іншому - в одиницю часу проводиться більше продукції.

Значний вплив на зростання продуктивності праці надає упровадження досягнень науково-технічного прогресу, яке виявляється у використовуванні економічного устаткування і сучасної технології, що сприяє економії живої праці (зарплата) і збільшенню минулої праці (амортизація). Проте приріст вартості минулої праці завжди менше ніж економія живої праці, інакше упровадження досягнень науково-технічного прогресу економічно не виправдано (виключенням є підвищення якості продукції).

В умовах становлення ринкових відносин зростання продуктивності праці - об'єктивна передумова, оскільки відбувається відволікання робочої сили в невиробничу сферу і скорочується чисельність працюючих унаслідок демографічних змін.

Всі розглянуті вище показники характеризують економічну ефективність використовування окремих ресурсів.

Тим часом на кожному підприємстві необхідно визначити узагальнюючий показник, що дозволяє оцінити ефективність роботи в цілому. В умовах ринку таким показником служить рентабельність, що дозволяє співвіднести отриманий прибуток з витратами. Розрахункова рентабельність (Ер) обчислюється по формулі:

Ер = П: З • 100%

де П – розрахунковий прибуток, тобто прибуток, що залишається у розпорядженні підприємства, З – витрати, пов'язані із створенням і поповненням основних і оборотних засобів.

Рентабельність якісно характеризує роботу підприємства (організації) і відображає зіставлення прибутку зі всіма витратами. При цьому в різних галузях на рівні окремих підприємств в методиці розрахунку показників економічної ефективності можуть мати місце специфічні особливості.


Висновок

В завершенні роботи хочу стисло узагальнити матеріал, вивчений в ході написання курсової роботи.

Отже, поняття "ефективність" припускає зіставлення витрат і результатів. Підвищення ефективності управління залежить від ряду чинників, які систематизували по наступних ознаках: за змістом, за формою дії, за тривалістю дії і по ступеню формалізації.

При оцінці ефективності використовуються різні критерії.

Загальний же критерій економічної ефективності відображає здійснення підприємством (або організацією) його місії при якнайменших витратах.

Для оцінки економічної ефективності використовується ряд показників. Найпоширеніші з них на рівні підприємства (організації) є продуктивність праці, матеріаломісткість, фондовіддача, оборотність оборотних коштів, окупність капітальних вкладень і рентабельність.

В умовах формування ринкових відносин істотно розширяються можливості дії всіх чинників підвищення ефективності виробництва. Здійснюються структурна перебудова народного господарства, переорієнтація його на споживача; модернізація найважливіших галузей народного господарства – промисловості, будівництва, транспорту і зв'язку на основі високих технологій; подолання відставання від світового науково-технічного рівня; продумана конверсія військового виробництва; перехід до змішаної економіки, в якій створюються на рівних правах різні форми власності; вільний розвиток всіх колективних і приватних форм господарювання; фінансове оздоровлення економіки; органічне включення країни в глобальні господарські зв'язки. В результаті цього сформується регульоване, цивілізоване ринкове господарство, яке з'явиться дієвим засобом, стимулюючим зростання продуктивності праці, підвищення ефективності всього суспільного виробництва, примноження суспільного багатства на користь підвищення добробуту народу.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5301
Авторов
на СтудИзбе
416
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее