63357 (762960), страница 6

Файл №762960 63357 (Характеристика та використання систем відеоспостереження) 6 страница63357 (762960) страница 62016-08-02СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 6)

6. Спробуйте поцікавитися, скільки у фірми об'єктів, що охороняються, і який у неї оборот. Серйозні фірми не приховують цих даних. Фірма, що має до 5 об'єктів, що охороняються, включно, — дрібна, від 5 до 15 — середня, понад 15 — велика. Річний оборот менше 500 тис. дол. характерний для дрібної фірми, 500 — 1 млн. дол. — для середньої і понад 1 млн. дол. — для великої.

7. Попросите представника охоронного агентства показати рекомендації, дані клієнтами фірми. Природно, чим їх більше, ніж серйозніше рекомендуючі компанії, чим більше серед них іноземних організацій, тим солідніше ваш передбачуваний партнер.

8. Запитаєте, в яких міжнародних організаціях полягає фірма. Найбільш авторитетними є ASIS (Американська асоціація промислової безпеки), IPSA (Міжнародна асоціація професіоналів охорони), WAD (Усесвітня асоціація детективів).

9. Якщо після аналізу за попередніми пунктами ви схиляєтеся до співпраці і висловлюєте принциповий інтерес працювати з агентством, повинен під'їхати відповідальний співробітник охоронного агентства і передати вам типовий договір і прайс-лист. Він також зніме дані для складання індивідуального плану охорони вашого об'єкту, уточнить деякі деталі (довідки про фірму охоронне агентство наводить заздалегідь). Попереджаємо: не приховуйте своїх проблем і конфліктів від охоронного агентства. У перші ж дні роботи охоронці про них доповідять керівництву, і розцінки підскочать в рази. Якщо ви думаєте, що вирішення ваших проблем з бандитами, партнерами і конкурентами входить у вартість послуг “нормального” охоронного агентства, ви помиляєтеся. “Нормальні” агентства не беруть під “дах”. Вирішувати ваші проблеми вони не будуть, а бандити при “наїзді” секьюрити-то якраз і не чіпатимуть, бо з охоронними агентствами (серйозними) вважають за краще не конфліктувати. Порадьтеся з юристом, наскільки грамотно складений проект договору. Майте на увазі, що від серйозної охоронної компанії можна вимагати включення в договір пункту про страхування професійної відповідальності. Це гарантія відшкодування збитку, нанесеного охоронцями агентства вашому майну умисне або через свій непрофесіоналізм. За кордоном страхування професійної відповідальності давно вже стало загальноприйнятою нормою для охоронної компанії. У нас це поки не так: фірми середньої руки нерідко економлять на нім.

10. Якщо договір поміщений, до вас повинен приїхати старший об'єкту, познайомитися, остаточно погоджувати індивідуальний план охорони об'єкту, інструкцію про пропускний і внутрішньооб'єктовий режим, форми пропусків, інструкцію про протипожежну безпеку. Звернете увагу: перш ніж заступати на чергування, “ваша” охоронна фірма повинна встановити відношення з місцевими органами міліції. Їх телефони, прізвища, імена і по батькові людей, з якими потрібно зв'язуватися, повинні бути в теці документації на об'єкт на кожному посту. У теці повинні бути також вищеназвані інструкції, копія договору і ліцензії охоронного підприємства.


Призначення систем безпеки

На сучасному світі вимоги до безпеки об'єктів з кожним роком зростає. Система телевізійного відеоспостереження, системи контролю доступу, охорона периметра, охоронна сигналізація в тому або іншому вигляді присутня на більшості крупних і середніх об'єктах. Хоча технічні вимоги до систем безпеки і вимоги до їх розміщення індивідуальні, ми розглянемо призначення цих систем на основі середнього виробничого об'єкту.

Призначення системи телевізійного відеоспостереження (СТВН).

Система телевізійного відеоспостереження призначена для візуального спостереження і реєстрації (записи) поточних подій і для подальшого перегляду зображень зон об'єкту, що охороняються і технологічних.

Система відеоспостереження повинна забезпечити:

  • цілодобовий візуальний контроль оперативної обстановки в зонах відеоспостереження;

  • реєстрацію (запис) зображень зі встановлених відеокамер;

  • відображення і фіксацію візуальної обстановки в «тривожній» зоні відеоспостереження під час вступу тривожних сигналів від систем охоронної сигналізації;

  • автоматичний вивід на «тривожні монітори» операторів зображень, пов'язаних з виниклою тривожною ситуацією; режим детектування активності (рухи) в зоні огляду відеокамери;

  • можливість виведення зображень з декількох камер на монітори в режимі мультиэкрана;

  • можливість виведення зображення із заданої камери на екран монітора в повноекранному режимі;

  • можливість збереження архіву на зовнішніх носіях, перегляду і передачі архіву зображень стандартними засобами комп'ютерної технології.

Технічні вимоги до системи телевізійного відеоспостереження. Як телевізійні камери можуть використовуватися камери кольорового або чорно-білого зображення встановлені як на кронштейнах, так і на поворотних пристроях. СТВН повинна мати резервні джерела живлення що забезпечують її працездатність в течії 0.5 і більше години.

Призначення системи контролю доступу.

Система контролю і управління доступам повинна забезпечувати:

  • Забезпечення санкціонованого доступу через точки проходу фізичних осіб.

  • Управління виконавчими пристроями точок проходу, що перегороджують.

  • Допуск через контрольовані крапки проходу шляхом аналізу прочитуваного спеціальним пристроєм коди ідентифікаційного пристрою картки, залежно від дозволеного рівня допуску; дати і часу проходу; і інших чинників.

  • Дистанційне керування виконавчими пристроями з видаленого робочого місця оператора. Точка проходу може бути дистанційно розблокована на час проходу (проїзду), заблокована або розблокована постійно.

  • Видачу відповідних сигналів тривоги на АРМ при виявленні несправності елементів системи; несанкціонованого проникнення через точки проходу; не закритих після санкціонованого проходу дверей, пред'явлення «загубленого» ідентифікатора.

  • Запис протоколу дій оператора по управлінню системою.

  • Розблокування окремих дверей і груп дверей при пожежній тривозі згідно плану евакуації.

Призначення системи охорони периметра.

Виявлення спроб не санкціонованого проникнення на територію об'єкту шляхом перелазу або руйнування основної огорожі периметра.

Технічні вимоги до системи охорони периметра. Розрізняє організацію фізичної охорони або електронних засобів охорона, що складається з чутливих елементів, блоків обробки електричних сигналів і засобів збору відображення інформації для виявлення і локалізації місць спроби проникнення на територію об'єкту шляхом перелазу або руйнування основної огорожі.

Обробка і відображення стан охоронних зон, а також управління СОП повинне здійснюватися з автоматизованого робочого місця (АРМ).

Призначення засобів фізичного захисту.

Засоби фізичного захисту призначені для запобігання, не санкціонованого проникнення на територію об'єкту людей і транспортних засобів шляхом створення фізичної перешкоди на шляхах можливого проникнення.

Зазвичай територія повинна мати основну огорожу певної висоти оснащене додатковим бар'єром безпеки наприклад спіральний бар'єр безпеки з армованої кольчей дроту (АКЛ) типу «Егоза» діаметром 600 міліметрів.


Забезпечення безпеки організації

У суспільній свідомості все ще дуже сильні стереотипи сприйняття поняття «Забезпечення безпеки» як чогось, пов'язаного з государственными інтересами, здійснюваними спеціальними державними органами. Тим часом законодавство під безпекою розуміє «стан захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства і держави від внутрішніх і зовнішніх погроз» (закон від 05.03.1992 р. № 2446-1 «Про безпеку»). Таким чином, на перше місце законодавець ставить інтереси особи. Одним з таких інтересів є підприємницька діяльність, здійснювана індивідуально або шляхом сумісної участі в створенні юридичної особи. У справжній статті ми спробуємо дати декілька радих із забезпечення безпеки фірми.

Основною метою забезпечення безпеки організації є огорожа її власності і працівників від внутрішніх і зовнішніх погроз, виявлення і, по можливості, усунення причин їх виникнення.

Яких погроз варто боятися?

На жаль, забезпечення безпеки організації достатнє часто недооцінюється її учасниками (акціонерами) і керівником організації. Нерідко це приводить до дуже серйозних наслідків, починаючи з крадіжок майна і закінчуючи захопленнями юридичної особи цілком. Тоді як ряд достатньо простих, але таких, що проводяться в комплексі заходів може серйозно понизити дані ризики. Перш ніж визначати список цих заходів, необхідно оцінити реальні погрози. Їх прийнято розділяти на два види:

  1. Зовнішні погрози. До них відносяться:

    • діяльність недобросовісних конкурентів, направлена на підрив ділової репутації організації, розкрадання принадлежащих їй ноу-хау, комерційної таємниці;

    • дії рейдерских компаній або окремих осіб, направлені на перехоплення управління організації або на захоплення її майна;

    • гринмейл (greenmail, похідне від green, – «гроші» і blackmail – «шантаж»), тобто корпоративний шантаж у відношенні організації;

    • дії фізичних осіб з особистої неприязні до юридичної особи, його керівників або співробітників, направлені на спричинення збитку матеріальним цінностям суспільства або його ділової репутації;

    • неправомірні дії працівників державних силовых органів і так далі

  2. До внутрішніх погроз відносяться:

    • порушення працівниками трудової дисципліни;

    • правопорушення працівників, направлені на спричинення матеріального збитку організації або підрив її ділової репутації;

    • «неякісний» підбір персоналу і ін.

Що варто захищати?

Прийнято вважати, що забезпечення безпеки організації направлене на захист двох основних інтересів суспільства. Перший – збереження і примноження його майна, другий – забезпечення і захист ділової репутації. Якщо з першим інтересом все ясно, то другий часто викликає питання. Перш за все – з причини складності визначення правової природи самого явища і вибору способів захисту.

Під діловою репутацією прийнято розуміти якісну оцінку учасниками цивільного обороту діяльності організації, а також дій її реальних власників, аффилированных осіб, дочірніх і залежних організацій (див., наприклад, лист ЦБ РФ від 30.06.2005 р. № 92-Т «О організації управління правовим ризиком і ризиком втрати ділової репутації в кредитних організаціях і банківських групах»). Вона може бути оцінена, а збиток, їй нанесений, зміряний в грошовому еквіваленті. Тому можна вважати, що практично всі дії, направлені на забезпечення безпеки організації, захищають її майнові інтереси. У тому числі і такі, на перший погляд далекі від майнової оцінки, як контроль над підбором персоналу або організація в ЗМІ публікацій з позитивними оцінками діяльності організації або її керівників.

Як побудувати систему безпеки?

Система безпеки організації будується на цілому ряду принципів. Вони відображають основні вимоги до формування стратегії і тактики дій із захисту життєво важливих інтересів організації. Основними принципами є:

  • своєчасність і безперервність. Передбачити замаху на інтереси суспільства практично неможливо, тому при побудові системи захисту необхідно діяти на випередження і не знижувати рівень готовності до віддзеркалення зовнішніх і внутрішніх погроз;

  • комплексність. Захист повинен будуватися, виходячи з готовності відображати посягання одночасно по декількох напрямах;

  • активність. Система безпеки не може базуватися тільки на заходах пасивного захисту, але і повинна виходити з готовності протидії посяганням всіма можливими способами, включаючи нестандартні заходи захисту;

  • законність. Система безпеки організації повинна бути чітко розробленою і діяти на підставі і в рамках правил, разрешенных чинним законодавством;

  • централізація управління. Високотехнічна і ефективна система забезпечення безпеки вимагає управління, заснованого на чіткій координації дій всіх вхідних в неї елементів. Така координация припускає наявність єдиного управлінського центру;

  • взаємодія і координація. Безпека у функціонуванні організації досягається через чітку взаємодію підрозділів, що безпосередньо займаються забезпеченням безпеки, і рештою підрозділів організації.

Фіксація норм в локальних актах

Високий рівень взаємодії між підрозділами можливий лише за наявності загального регламенту їх дій, чітко закріпленого в системі локальних нормативних актів організації. Основними документами, що входять в цю систему, є:

  • Положення про систему безпеки (концепція власної безпеки);

  • Положення про контрольно-пропускний режим;

  • Положення про комерційну таємницю;

  • Положення про проведення службових розслідувань.

Крім того, окремі положення, що регламентують дії із забезпечення безпеки, містяться практично у всіх локальних нормативних актах організації, зокрема, правилах внутрішнього трудового розпорядку, положеннях про структурні підрозділи і багато інших.

Основні напрями роботи

Можна виділити наступні напрями діяльності по забезпеченню безпеки організації:

  • робота з контрагентами. У дану область входить перевірка майбутніх контрагентів, залежно від глибини планованої співпраці встановлюються: фінансовий і майновий стан контрагента, наявність у особи, яка укладатиме угоду, прав на її здійснення, наявність і дійсність ліцензії (якщо його діяльність ліцензійована), відсутність відносно майна, що набуває, суперечки або прав на нього третіх осіб, визначення аффилированных з контрагентом осіб, визначення «дійсних» власників бізнесу. Сюди ж відносяться пошуки боржників, що ховаються, здійснення комплексу заходів щодо стягнення прострочених боргів, реалізація мерів по розшуку викраденого майна;

  • робота з правоохоронними органами по питаннях розслідування злочинів і правопорушень, що заподіяли збиток організації;

  • інформаційно-аналітичне забезпечення (відстежування материалов в пресі, що містять згадки про організацію);

  • інформаційно-пропагандистське забезпечення (створення в суспільній свідомості позитивного іміджу організації);

  • інформаційний захист (створення в організації системи захисту комерційної таємниці і забезпечення її функціонування, зокрема через роботу з персоналом, створення максимально захищених від злому комп'ютерних мереж, дотримання режиму роботи з даною категорією інформації (ст. 10, 11 закону від 29.07.2004 р. № 98-ФЗ «Про комерційну таємницю»);

  • правова і психологічна робота із співробітниками, що порушують дисципліну праці і правила внутрішнього розпорядку організації. При цьому під правовою роботою розуміється проведення службових розслідувань, підготовка і складання всіх необхідних документів для притягання співробітників до дисциплінарної відповідальності;

  • охорона об'єктів, що належать організації, зокрема от проникнення третіх осіб;

  • забезпечення особистої безпеки керівника і перших осіб организации, охорона життя і здоров'я працівників.

Окрім вищеперелічених, в умовах російської дійсності можна виділити також такий специфічний напрям, як встановлення контакту з представниками муніципальної влади по місцю розташування організації і представниками органів федеральної влади. В світлі тієї, що склалася в наший країні практики даний вид превентивних мерів по забезпеченню безпеки може зіграти дуже важливу роль. Можливість прямого контакту з представниками владних і правоохоронних органів часто виявляється вирішальним чинником в багатьох ситуаціях і просто необхідна у разі спроби корпоративного захоплення організації.

Хто повинен відповідати за безпеку організації?

Виходячи з пріоритетності цих напрямів, для організації будується і система внутрішніх органів, яка вирішує певні завдання і відповідає на виклики навколишнього середовища. У крупних організаціях зазвичай створюються наступні структурні підрозділи:

  • Підрозділ охорони. Воно здійснює безпосередні мероприятия по захисту майна і фізичному захисту співробітників організації;

  • Оперативний підрозділ. Займається проведенням службових розслідувань, а також оперативно-розшуковими заходами. При цьому необхідно пам'ятати, що будь-які дії із збору інформації про фізичних або юридичних осіб повинні проводитися відповідно до чинного законодавства;

  • Підрозділ технічної підтримки. Даний відділ займається роботою з високотехнологічними приладами, без яких в даний час неможливо представити жодну систему безпеки. Перш за все мова йде про системах сигналізації і відеоспостереження;

  • Аналітичний відділ. Даний підрозділ, як правило, самий невеликий за чисельністю, але що виконує найбільш значущі функції в системі безпеки, такі, як розробка основних заходів щодо захисту майна, охорона комерційної таємниці суспільства і координація роботи решти підрозділів системи безпеки.

В деяких випадках під контроль служб безпеці передають і відділ по зв'язках з громадськістю. Це особливо актуально при проведенні агресивної брэндинговой політики, направленої на завоювання нових ринків збуту. Під час подібних заходів організація стає особливо уразливою для так званого «чорного піару» і, відповідно, винна максимально швидко реагувати на будь-які його прояви всіма доступними для неї засобами.

Робити самим або привернути фахівців?

Практично всі організації будують систему захисту на умовах об'єднання внутрішніх і зовнішніх ресурсів. Дана політика, безумовно, виправдана. Залучення сторонніх організацій, що спеціалізуються на подібній діяльності, дозволяє отримати максимальний результат з мінімальними витратами в порівнянні із створенням системи безопасности з нуля.

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
742,78 Kb
Тип материала
Учебное заведение
Неизвестно

Список файлов статьи

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
6513
Авторов
на СтудИзбе
302
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее