KrsZagal (728743), страница 3
Текст из файла (страница 3)
GП43 = (GВВ4 iВВ4 - GВВ3 iВВ3 – G5ДР i5ДР + G4ДР i4ДР)/ iП6 =
= (264512,4 - 264428,4 - 66,824588 + 74,466525)/ 2940 = 7,476 кг/с.
GП53 = (GВВ5 iВВ5 - GВВ4 iВВ4 – G6ДР i6ДР + G5ДР i5ДР)/ iП5 =
= (264575,4 - 264512,4 - 62,196693 + 66,824588)/ 3040 = 4,218 кг/с.
GП63 = (GВВ6 iВВ6 - GВВ5 iВВ5 – G7ДР i7ДР + G6ДР i6ДР)/ iП4 =
= (264680,4 - 264575,4 - 54,439882 + 62,196693)/ 3190 = 7,149 кг/с.
GП73 = (GВВ7 iВВ7 - GВВ6 iВВ6 – G8ДР i8ДР + G7ДР i7ДР)/ iП3 =
= (264877,8 - 264680,4 - 36,7461071 + 54,439882)/ 3430 = 17,718 кг/с.
GП83 = (GВВ8 iВВ8 - GВВ7 iВВ7 – G9ДР i9ДР + G8ДР i8ДР)/ iП2 =
= (2641066,8 - 264877,8 - 13,7731176 + 36,7461071)/ 3030 = 24,11 кг/с.
GП93 = (GВВ9 iВВ9 - GВВ8 iВВ8 – G10ДР i10ДР + G9ДР i9ДР)/ iП1 =
= (2641171,8 - 2641066,8 - 0 + 13,7731176)/ 3100 = 14,167 кг/с.
Маємо на третій ітерації такі витрати пари на підігрівники:
GП13 = 10,974 кг/с; GП23 = 3,215 кг/с; GП33 = 5,332 кг/с;
GП43 = 7,476 кг/с; GП53 = 4,218 кг/с; GП63 = 7,149 кг/с;
GП73 = 17,718 кг/с; GП83 = 24,11 кг/с; GП93 = 14,167 кг/с.
|GП13 - GП12|= |10,974 - 10,975| = 0,001 0,2;
|GП23 - GП22|= |3,215 - 3,394| = 0,179 0,2;
|GП43 - GП42|= |7,476 - 7,642| = 0,166 0,2;
|GП73 - GП72|= |17,718 - 17,693| = 0,025 0,2.
(1, 2, 4, та 7-ий підігрівники далі не розраховуються).
Четверта ітерація
G3ДР = - GП13 - GП23 = 94,359 - 10,974 - 3,215 = 80,17.
G4ДР = G3ДР - GП33 = 80,17 - 5,332 = 74,838.
G5ДР = G4ДР - GП43 = 74,838 - 7,476 = 67,362.
G6ДР = G5ДР - GП53 = 67,362 - 4,218 = 63,144.
G7ДР = G6ДР - GП63 = 63,144 - 7,149 = 55,995.
G8ДР = G7ДР - GП73 = 55,995 - 17,718 = 38,277.
G9ДР = G8ДР - GП83 = 38,277 - 24,11 = 14,167.
GК = GВ1 = GПГ-( +GДРОД) = 264 - (94,359+5,744) = 163,897 кг/с.
GВВ1 = GК + GП13 = 163,897 + 10,974 = 174,871 кг/с.
GП34 = (GВВ3 iВВ3 - GВВ2 iВВ2 – G4ДР i4ДР + G3ДР i3ДР)/ iП7 =
= (264428,4 - 264357 – 74,838525 + 80,17441)/ 2820 = 5,289 кг/с.
GП54 = (GВВ5 iВВ5 - GВВ4 iВВ4 – G6ДР i6ДР + G5ДР i5ДР)/ iП5 =
= (264575,4 - 264512,4 - 63,144693 + 67,362588)/ 3040 = 4,106 кг/с.
GП64 = (GВВ6 iВВ6 - GВВ5 iВВ5 – G7ДР i7ДР + G6ДР i6ДР)/ iП4 =
= (264680,4 - 264575,4 - 55,995882 + 63,144693)/ 3190 = 6,925 кг/с.
GП84 = (GВВ8 iВВ8 - GВВ7 iВВ7 – G9ДР i9ДР + G8ДР i8ДР)/ iП2 =
= (2641066,8 - 264877,8 - 14,1671176+38,2771071)/ 3030 = 24,498 кг/с.
GП94 = (GВВ9 iВВ9 - GВВ8 iВВ8 – G10ДР i10ДР + G9ДР i9ДР)/ iП1 =
= (2641171,8 - 2641066,8 - 0 + 14,1671176)/ 3100 = 14,316 кг/с.
Маємо на четвертій ітерації такі витрати пари на підігрівники:
GП34 = 5,289 кг/с; GП54 = 4,106 кг/с; GП64 = 6,925 кг/с;
GП84 = 24,498 кг/с; GП94 = 14,316 кг/с.
|GП34 - GП33|= |5,289 - 5,332| = 0,043 0,2;
|GП54 - GП53|= |4,106 - 4,218| = 0,112 0,2;
|GП94 - GП93|= |14,316 - 14,167| = 0,149 0,2.
(3, 5, та 9-ий підігрівники далі не розраховуються).
П’ята ітерація
G3ДР = - GП14 - GП24 = 94,517 – 10,974 - 3,215 = 80,328.
G4ДР = G3ДР - GП34 = 80,328 - 5,289 = 75,039.
G5ДР = G4ДР - GП44 = 75,039 - 7,476 = 67,563.
G6ДР = G5ДР - GП54 = 67,563 - 4,106 = 63,457.
G7ДР = G6ДР - GП64 = 63,457 - 6,925 = 56,532.
G8ДР = G7ДР - GП74 = 56,532 - 17,718 = 38,814.
G9ДР = G8ДР - GП84 = 38,814 - 24,498 = 14,316.
GК = GВ1 = GПГ-( +GДРОД) = 264 - (94,517+5,744) = 163,739 кг/с.
GВВ1 = GК + GП14 = 163,739 + 10,974 = 174,713 кг/с.
GП65 = (GВВ6 iВВ6 - GВВ5 iВВ5 – G7ДР i7ДР + G6ДР i6ДР)/ iП4 =
= (264680,4 - 264575,4 - 56,532882 + 63,457693)/ 3190 = 6,845 кг/с.
GП85 = (GВВ8 iВВ8 - GВВ7 iВВ7 – G9ДР i9ДР + G8ДР i8ДР)/ iП2 =
= (2641066,8 - 264877,8 - 14,3161176+38,8141071)/ 3030 = 24,630 кг/с.
Маємо на п’ятій ітерації такі витрати пари на підігрівники:
GП65 = 6,845 кг/с; GП85 = 24,630 кг/с.
|GП65 - GП64|= |6,845 - 6,925| = 0,08 0,2;
|GП85 - GП84|= |24,630 - 24,498| = 0,132 0,2.
(Досягнуто необхідної точності для всіх підігрівників).
Таблиця GПі , кг/с = f(N) ітерації:
Таблиця 6.1.
N | GП1 | GП2 | GП3 | GП4 | GП5 | GП6 | GП7 | GП8 | GП9 |
1 | 11,606 | 4,491 | 6,461 | 8,257 | 6,024 | 9,085 | 16,663 | 19,655 | 12,735 |
2 | 10,975 | 3,394 | 5,537 | 7,642 | 4,628 | 7,757 | 17,693 | 22,973 | 13,773 |
3 | 10,974 | 3,215 | 5,332 | 7,476 | 4,218 | 7,149 | 17,718 | 24,11 | 14,167 |
4 | --- | --- | 5,289 | --- | 4,106 | 6,925 | --- | 24,498 | 14,316 |
5 | --- | --- | --- | --- | --- | 6,845 | --- | 24,630 | --- |
6.Тепловий розрахунок турбоприводу живильного насосу
Потужність живильного насосу:
Vж.в. = 0,001 м3/кг;
Рж.н. = Pввжн – Pвжн= Рпг1,25 + 3·0.2 – 1,8 = 35,05 МПа;
ж.н. = 0,75;
Gж.в. = Gпг = 264 кг/с;
Пар на ТПН беремо з третього відбору і повертаємо в сьомий.
Потужність турбоприводу живильного насосу:
Б
удуємо процес розширення пари в ТПН:
Н0ТПН = і3 - іТПНвихл = 3430 – 2760 = 670 кДж/кг;
НдійснТПН = Н0ТПНТПН = 670 0,8 = 536 кДж/кг.
Витрата пари на ТПН:
7.Визначення потужності турбіни та електричного генератора
Р
озрахунок витрати пари на відсіки турбіни:
G0 = GПГ = 264 кг/с;
G1 = G0 – GП9 = 264 – 14,316 = 249,684 кг/с;
G2 = G1 – GП8 = 249,684 – 24,630 = 225,054 кг/с;
G3 = G2 – GП7 – GТПН = 225,054 – 17,718 – 23,488 = 183,848 кг/с;
G4 = G3 – GП6 – GПБ = 183,848 – 6,845 – 2,253 = 174,75 кг/с;
G5 = G4 – GП5 = 174,75 – 4,106 = 170,644 кг/с;
G6 = G5 – GП4 – GОБ = 170,644 – 7,476 – 3,491 = 159,677 кг/с;
G7 = G6 – GП3 + GТПН = 159,677 – 5,289 + 23,488 = 177,876 кг/с;
G8 = G7 – GП2 = 177,876 – 3,215 = 174,661 кг/с;
G9 = G8 – GП1 = 174,661 – 10,974 = 163,687 кг/с.
Знайдемо роботу по ділянкам турбіни:
i0 = i0 – i1 = 3450 – 3100 = 350 кДж/кг;
i1 = i1 – i2 = 3100 – 3030 = 70 кДж/кг;
i3 = iПП – i3 = 3670 – 3430 = 240 кДж/кг;
i4 = i3 – i4 = 3430 – 3190 = 240 кДж/кг;
i5 = i4 – i5 = 3190 – 3040 = 150 кДж/кг;
i6 = i5 – i6 =3040 – 2940 = 100 кДж/кг;
i7 = i6 – i7 = 2940 – 2820 = 120 кДж/кг;
i8 = i7 – i8 = 2820 – 2730 = 90 кДж/кг;
i9 = i8 – i9 = 2730 – 2610 = 120 кДж/кг;
i10 = i9 – iцнтвихл =2610 – 2340 = 270 кДж/кг.
Потужність ділянок турбіни:
N0 = G0i0 = 264350 = 92400 кВт;
N1 = G1i1 = 249,68470 = 17477,88 кВт;
N3 = G2i3 = 225,054240 = 54012,96 кВт;
N4 = G3i4 = 183,848240 = 44123,52 кВт;
N5 = G4i5 = 174,75150 = 26212,5 кВт;
N6 = G5i6 = 170,644100 = 17064,4 кВт;
N7 = G6i7 = 159,677120 = 19161,24 кВт;
N8 = G7i8 = 177,87690 = 16008,84 кВт;
N9 = G8i9 = 174,661120 = 20959,32 кВт;
N10 = G9i10 = 163,687270 = 44195,49 кВт.
Nтурб= N1 + N3 + N4 + N5 + N6 + N7 + N8 + N9 + N10 =
= 351616,15 кВт = 351,6 МВт;
Nег = Nтурб·мех·г·сн = 351616,150.980.990.96 =
= 327492,47 кВт = 327,5 МВт.
8.Визначення техніко-економічних показників блоку
iжв = iвв9 = 1171,8 кДж/кг;
Qпг = Gпг·(i0 - iжв) = 264·(3450 - 1171,8) = 601444,8 кВт;
Gпп = G2 = 225,054 кг/с;
Qпп = Gпп·(iпп - ) = 225,054·(3670 - 3028,8) = 144304,6248 кВт;
Q = Qпг+ Qпп - Qтфу= 601444,8 + 144304,6 – 15000 = 730749,4 кВт;
N = Nег·пг·тр = 327492,47·0.91·0.98 = 292057,8 кВт.
ККД блока:
Визначимо питому витрату тепла:
Питома витрата умовного палива:
9.Конструкторські та гідравлічні розрахунки бойлерів ТФУ
Загальні початкові дані:
Величина | Позначення | Значення |
Внутрішній діаметр труб | dвн | 13.6 м |
Швидкість води в трубах | Wв | 2 м/с |
Кількість ходів по воді | z | 4 |
Крок труб | Sтр | 22 мм |
Зазор між трубною дошкою і корпусом | A | 0.1 м |
Зовнішній діаметр труб | dн | 16 м |
Відстань між перегородками | lпер | 0.5 м |
Товщина стінки труби | ст | 2.4 мм |
Коефіцієнт запасу поверхні | | 1.2 |
Кількість перегородок | nпер | 10 |
Товщина перегородки | пер | 5 мм |
Товщина трубної дошки | lтр | 0.1 м |
Середній радіус перегину | Rср | 0.5м |
Діаметр патрубка підводу води | D | 0.6 м |
Абсолютна шорсткість патрубка | Kшпатр | 0.44 мм |
Абсолютна шорсткість патрубка | Kштр | 0.1 мм |
| 0.76 | |
с | 8.3 коп | |
Кількість годин праці | | 6500 год |
Питома вартість | Cсп | 300 грн. |
Eн | 0.15 | |
сп | 0.07 | |
Динамічна в’язкість води | в | 93.4·10-6 |
Число Прандтля | Pr | 0.852 |
Коефіцієнт теплопровідності води | в | |
Теплопровідність | ст |
Розрахунок основного бойлера.
Дані, знайдені в п.3: