143405 (685409), страница 5

Файл №685409 143405 (Співпадіння психологічних характеристик членів товариської групи) 5 страница143405 (685409) страница 52016-07-31СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 5)

За даними матриці видно, що найбільший позитивний статус у члена Б з 1 групи. Він отримав 5 позитивних виборів.

У представника з 2 групи – лідером є член В.

У представника 3 групи лідером є член А.

Таким чином, на основі соціоматриці можна якісно описати систему взаємин в даній товариській групі та визначити лідера, побудуваши соціограму.



2.2 Методи дослідження

Структура особистості темперамент, характерні риси, типи реакцій

А.Г. Ковальов (1981) в структурі особи виділив її спрямованість, здібності, характер та систему управління (саморегуляції).

У дослідженні спираючись на систематизацію А.Г. Ковальова, ми виділяємо серед компонентів структури особи спрямованість темпераменту та характер, здібності та саморегуляцію.

Перший компонент – спрямованість особи, її відношення до дійсності. Особистісний напрямок багато в чому зумовлюється мотивацією вищих досягнень, про що мовилося вище.

У ряді дослідження розуміння майстерності – зв'язок між мотивацією досягнень і такою властивістю особистістю. На його досягнення впливає тривожність – відносно стійка схильність особи відповідати на загрожуючи ситуації емоційними поляганнями тривоги або страху. У межах групи мають прояви:

соціальна тривожність (властивості особи)

психодинамічна тривожність (властивість темпераменту).

Перша у сам перед визначає - життєвим досвідом, а друга – природженими особливостями людини.

Тривожність може також бути «антиципірованою» (тобто виникати задовго до початку екстремальної ситуації, як результат прогнозу майбутніх труднощів і «символічною» (небезпека не обов'язково зачіпає життєві інтереси, а викликана проблемами самооцінки.

Інтенсивність прагнення до ефективної діяльності (сила мотиву) визначає полягання тривоги. Фіксуючись, таке полягання сприяє розвитку тривожності. Чим сильніше сила мотиву, тим тривожніше спортсмен.

Другим компонентом системи особи є характер.

Насамперед це - прагнення бути першим, завзято та наполегливо йти до мети, бажання «захистити себе». Найяскравішою рисою вдачі вважають емоційну витриманість, зайняти позицію лідера, бажання ризикнути та бути обачним, новаторство, самоконтроль, колективні співвідношення.

Багатогранну роль відіграють для особисті можливості, які відображенні у динаміці особистості, її темперамент.

Розглянемо окремі властивості темпераменту докладніше.

Інтроверсія – екстраверсія – схильність в переживаннях «йти в себе» або на зовні. Основні відмінності цих двох властивостей темпераменту:

а) інтроверти сприймають явища оточуючого середовища більш суб'єктивно, ніж екстраверти;

б) у інтровертів пристосування до середовища відбувається переважно у активізації інтелектуальній діяльності;

в) рівень самоконтролю і здатність регулювати своє бажання у інтровертів значно вище ніж у екстравертів.

Проведемо дослідження сили нервової системи

Мета дослідження: визначити тип нервової системи за допомогою тестування.

Матеріали і устаткування: бланки, стандартні аркуші, що є, папери, розділені на шість розташованих про три в два ряди квадратів, олівець, секундомір, протокол дослідження.

Процедура дослідження

Дослідження складається з двох етапів. Його проводять в парі дослідник та особа, представник групи. Випробовуваного питають про самозадоволення та прохають зручно розташуватися за добре освітленим столом, узяти бланк та олівець.

Перший етап

На першому етапі випробовуваному пропонують проставляти олівцем крапки в бланку правою рукою. По сигналу експериментатора він повинен переходити до розстановки крапок з одного квадрата в іншій.

Інструкція випробовуваному: «За моїм сигналом починайте проставляти олівцем крапки у кожному квадраті даного бланка. Треба прагнути проставити якомога більше крапок і переходити з одного к вадрата на іншій тільки по команді та лише за рухом годинникової стрілки. Тепер візьміть у праву руку олівець і за сигналом „Розпочали!” проставляйте крапки. Перевіривши правильність розуміння інструкції, експериментатор дає сигнал Почали! І через кожних 5 секунд командує: «Перейти в інший квадрат!» Після закінчення 5 секунд роботи в шостому квадраті він говорить: «Стоп!»

Другий етап

Він починається услід за першим після прочитання інструкції з пропозицією узяти олівець в ліву руку і проставляти крапки на новому бланку лівою рукою. Інструкція і порядок проведення дослідження на другому такі ж, як і на першому.

Обробка результатів

Мета обробки результатів — визначити характер працездатності випробовуваного під час виконання завдання тесту. Для цього необхідно підрахувати кількість крапок, розставлених випробовуваним за кожних 5 секунд в квадратах першого і другого бланків, та записати результати у вигляді таблиці.

Потім будуються графіки працездатності окремо для правої та лівої рук. Для цього на осі абсцис потрібно відкласти п'ятисекундні проміжки часу, а на осі ординат — кількість точок у кожному квадраті.

Аналіз результатів

Сила нервової системи діагностується на підставі аналізу графіка працездатності формою кривій згідно із критеріями.

1. Графік працездатності за типом опуклий: темп роботи випробовуваного наростає в перших 10-15 секунд роботи а в подальшому до 25-30 секунд він може знизитися нижче за попередній рівень. Тип нервової системи випробовуваного — сильний.

2. Графік працездатності за типом рівний, максимальний темп утримується випробовуваним приблизно на одному рівні протягом всього часу роботи. Тип нервової системи у випробовуваного середньої сили.

3. Графік працездатності за типом низхідний: максимальний темп знижується вже з другого 5-ти секундного відрізання часу і залишається на пониженому рівні протягом решти всієї роботи. Це свідчить про слабкість типу нервової системи випробовуваного.

4. Графік працездатності за типом проміжний: темп роботи знижується в цьому випадку після перших 10-15 секунд; або за типом увігнутий: первинне зниження максимального темпу змінялося потім короткочасним зростанням темпу до початкового рівня. Тип нервової системи в цьому випадку середньо слабкий. При аналізі результатів спочатку зіставляються графіки працездатності лівої і правої рук. В більшості випадків по характеру вони однакові. У правші — працездатність правої руки вища за працездатність лівші, а у лівші — навпаки. У разі значних розбіжностей графіків досліди бажано повторити через деякі проміжки часу.

Важливо порівняти силу нервової системи з особливостями темпераменту випробовуваного. На цій підставі можна дати діагноз працездатності і продумати рекомендації по її підвищенню.

Емоційна збудливість. На протязі всього спортивного шляху спортсменів формуються індивідуальні шляхи адаптації до умов діяльності. Тільки завдяки здатності пристосування до умов, що змінюються, спортсмен стає стійким до стресу. Одночасно це вимагає емоційної збудливості, тобто остаточно швидких емоційних реакцій навіть на несильні дії.

Тривожність. Було встановлено, що У видах спорту циклічного характеру, які відрізняються великою інтенсивність» навантажень, тривожність у висококваліфікованих спортсменів менше ніж у спортсменів низької кваліфікації.

Невротичність. Ця властивість визначається як емоційна нестійкість поведінкових реакцій особи.

Невротичність виражається в підвищеній емоційній реактивності, частіше всього у вигляді реакції «тривожного очікування» і реакції протесту. Остання виявляється в небажанні, а можливо, і нездатності спортсмена зважати на які-небудь зауваження тренера або партнерів.

Однією з особливостей психічної регуляції діяльності є пластичність (протилежна властивість – ригідність) поведінки.

Конфліктні ситуації спортивного змагання часто ставлять його учасників перед необхідністю відмовитися від звичного способу дії, який в даному випадку не приносить успіху. Уміння гнучко користуватися різноманітними тактичними навичками слід розглядати як одну з сильних сторін діяльності спортсмена. Нездатність змінити характер дій, коли це об'єктивно необхідне, указує на ригідність людини.

Дослідження типів темпераменту

Мета дослідження: визначити рівні екстраверсії, емоційній стійкості і тип темпераменту.

Матеріал і устаткування: тест-опитувальник Г.Айзенка, що складається з 60 питань, бланк для відповідей, ручка або олівець.

Процедура дослідження

Дослідження типу темпераменту можна проводити і з одним Випробовуваним, і з невеликою групою. У останньому випадку повинна бути строга самостійність відповідей учасників тестування.

Інструкція: «Вам пропонується ряд питань про особливості Вашої поведінки. Якщо Ви відповідаєте на питання ствердно («згоден»), то поставте знак «+», якщо негативно («незгодний»), То знак «-». Відповідайте на питання швидко, не роздумуючи, оскільки важлива перша реакція».

Опитувальник

Чи любиш ти шум і суєту навколо себе?

Чи часто ти потребуєш друзів, які могли б тебе підтримати або утішити?

Ти завжди знаходиш швидку відповідь, коли тебе про що-небудь питають, якщо це не на уроці?

Чи буваєш ти іноді сердитим, дратівливим, злишся?

Чи часто у тебе міняється настрій?

Тобі більше подобається бути одному, чим зустрічатися з іншими хлоп'ятами?

Чи буває так іноді, що тобі заважають заснути різні думки?

Чи завжди ти робиш так, як тобі говорять?

Чи любиш ти пожартувати над ким-небудь?

Ти коли-небудь відчував себе нещасним, хоча для цей не було справжньої причини?

Ти весела людина?

Ти коли-небудь порушував правила поведінки в школі?

Чи багато що дратує тебе?

Тобі подобається така робота, де треба робити все швидко?

Ти переживаєш із-за всяких страшних подій, які трохи не відбулися, хоча все закінчилося добре?

Тобі можна довірити будь-яку таємницю?

Чи можеш ти розвеселити хлоп'ят, що занудьгували?

Чи буває так іноді, що без всякої причини сильне б'ється серце?

Чи робиш ти перший крок для того, щоб з ким-небудь потоваришувати?

Ти коли-небудь говорив неправду?

Чи сильно ти засмучуєшся, якщо люди знаходять недоліки в роботі, яку ти зробив?

Чи любиш ти розповідати смішні історії, жартувати з друзями?

Ти часто відчуваєш себе втомленим?

Ти завжди робиш спочатку уроки, а потім все останнє?

Ти зазвичай веселий і всім задоволений?

Чи образливий ти?

Ти дуже любиш спілкуватися з іншими хлоп'ятами?

Чи завжди ти виконуєш прохання рідних про допомогу по господарству?

У тебе бувають запаморочення?

Чи буває, що твої дії і вчинки ставлять інших людей в ніякове положення?

Ти часто відчуваєш, що тобі все набридло?

Чи любиш ти хвалитися?

Ти часто сидиш і мовчиш, коли потрапляєш в товариство не знайомих людей?

Чи хвилюєшся ти іноді так, що не можеш усидіти на місці"

Ти зазвичай швидко ухвалюєш рішення?

Ти ніколи не шумиш в класі, навіть коли немає вчителя?

Тобі часто сняться страшні сни?

Чи можеш ти дати волю своїм відчуттям і повеселитися у колі друзів?

Легко тебе засмутити?

Чи траплялося тобі погано говорити про кого-небудь?

Чи вірно, що ти зазвичай говориш і дієш швидко, не затримуючись особливо для обдумування?

Якщо ти опиняєшся в дурному положенні, чи довго потім переживаєш?

Тобі дуже подобаються веселі ігри? Ти завжди їси те, що тобі подають?

Тобі важко відповісти «ні», коли тебе про щось просять?

Ти любиш часто ходити в гості?

Чи бувають такі моменти, коли тобі не хочеться жити?

Чи був ти коли-небудь грубий з батьками?

Чи вважають тебе веселою і живою людиною?

Ти часто відволікаєшся, коли робиш уроки?

Ти частіше сидиш і дивишся, чим береш активну участь?

Тобі зазвичай буває важко із-за різних думок?

Чи буваєш ти абсолютно упевнений, що зможеш справитися із справою, яку повинен виконати?

Чи буває, що ти відчуваєш себе самотнім?

Ти соромишся заговорювати з незнайомими людьми?

Ти часто спохвачуєшся, коли вже пізно що-небудь виправляти?

Коли хто-небудь кричить на тебе, ти теж кричиш у відповідь?

Чи буває, що ти іноді відчуваєш себе веселим або сумним без всякої причини?

Ти вважаєш, що важко отримати справжнє задоволення від жвавої компанії?

Тобі часто доводиться хвилюватися через те, що зробив що-небудь, не подумавши?

Тобі вистачає сміливості подолати свій страх?

Код опитувальника

За кожну відповідь, співпадаючу з кодом опитувальника, нараховується один бал. Обробка починається з шкали брехні, оскільки вона використовується для визначення щирості випробовуваного. Якщо за шкалою особа набирає 5-6 балів, її протокол вважається недійсним. Айзенк вважав, що показники даної шкали можуть бути використані для характеристики особи (приклад: рівень самооцінки).

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
738,98 Kb
Предмет
Учебное заведение
Неизвестно

Список файлов ВКР

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
6487
Авторов
на СтудИзбе
303
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее