164574 (624834), страница 4
Текст из файла (страница 4)
Після визначення усіх витрат на придбання матеріалів розраховуються перемінні витрати :
(5.12)
Для першого автомобіля: Для другого автомобіля:
Рпер1=82892,29 Рпер2=246392,53
Рпер1=82892,29 Рпер2=289774,33
Рпер1=82892,29 Рпер2=334723,53
Рпер1=82892,29 Рпер2=516196,83
Результати розрахунків у вигляді таблиці 5.3
Таблиця 5.3- Перемінні витрати на експлуатацію автомобілів
№ | Найменування показників | Од.вим | Позначення | Рік | Витрати | |||||
1 | 2 | |||||||||
1 | Паливо | грн. | Зтоп | 2010 2011 2012 2013 | 61015,79167 61015,79167 61015,79167 61015,79167 | 126263,6143 149103,8384 173500,0529 272244,9519 | ||||
2 | Мастильні матеріали | грн. | Зсм | 2010 2011 2012 2013 | 4265,541667 4265,541667 4265,541667 4265,541667 | 45829,01554 54119,17098 62974,09326 98814,83438 | ||||
3 | Обтиральні та інші матеріали | грн. | Зоб.пр.м | 2010 2011 2012 2013 | 579,4393982 579,4393982 579,4393982 579,4393982 | 2999,134101 3541,656945 4121,139159 4737,580741 | ||||
4 | Шини | грн. | Зш | 2010 2011 2012 2013 | 8902 8902 8902 8902 | 54321,41271 64147,78471 74643,5783 117125,8282 | ||||
5 | Технічне обслуговування та поточний ремонт | грн. | Зто.тр | 2010 2011 2012 2013 | 4213,613333 4213,613333 4213,613333 4213,613333 | 2338,215079 2761,182193 1824,963519 2863,613568 | ||||
6 | Амортизаційні відрахування | грн. | А | 2010 2011 2012 2013 | 3915,908467 3915,908467 3915,908467 3915,908467 | 14641,14207 16100,70423 17659,69906 20410,01698 | ||||
7 | Усього перемінні витрати | грн. | Рпер | 2010 2011 2012 2013 | 82892,29453 82892,29453 82892,29453 82892,29453 | 246392,5338 289774,3375 334723,5262 516196,8257 |
Наступним етапом розрахунків є визначення відрядної заробітної плати водіїв (розрахунок проводиться укрупнено ):
Норми витрат праці водіїв, що працюють відрядно, розраховуються для кожного класу вантажів на 1т перевезеного вантажу і 1ткм транспортної роботи:
(5.14)
Для першого автомобіля: Для другого автомобіля:
111
(5.15)
Де t n-p - час простою автомобіля під навантаженням-розвантаженням, год,
tдв- час перебування автомобіля в. русі, ч (у розрахунках приймається рав-ным tдв =1год.).
Для першого автомобіля: Для другого автомобіля:
Відрядні розцінки праці водіїв визначаються за формулами :
рткм = Нткм*tч (5.16)
Для першого автомобіля: Для другого автомобіля:
рткм = 0,01402778 рткм = 0,018273999
рт=Нт* tч (5.17)
Для першого автомобіля: Для другого автомобіля:
рт=0,0336532 рт=0,120048
де Нт, Нткч -норми витрат праці водіїв вантажних автомобілів, ч
tч- годинна тарифна ставка водіїв 3го класу (відповідно до нормативів).
Wобщ=Qобщ*lе.г. (5.18)
Для першого автомобіля: Для другого автомобіля:
Wобщ1=2225,5 Wобщ2=1624,59
Wобщ1=2225,5 Wобщ2=1918,47
Wобщ1=2225,5 Wобщ2=2232,37
Wобщ1=2225,5 Wобщ2=2566,29
ЗПв=(pm*Qобщ+pткм*Wобщ)*1.55 (5.19)
де р т - розцінки по заробітній платі за 1т перевезеного вантажу, грн/т;
рткм- розцінки по заробітній платі за 1ткм транспортної роботи, грн/ткм;
1,55- коефіцієнт, враховуючий доплати за кваліфікацію робітників, керівництво бригадою, підготовчо-заключний час, а також премії за виконання виробничого завдання.
Wобщ -річний обсяг перевезень, ткм.
Для більш точного визначення експлуатаційних витрат необхідно визначити обов'язкові платежі в бюджет по фонду заробітної плати:
Офзп=0,3864*ЗПв, (5.20)
де Офзп - відрахування в бюджет по фонду заробітної плати водіїв, грн.
Для першого автомобіля Для другого автомобіля
Офзп2010=0,3864*9,482419203=3,66400678 Офзп2=24,26987546
Офзп2011=0,3864*4,643502189=1,794249246 Офзп2=28,66012993
Офзп2012=0,3864*4,643502189=1,794249246 Офзп2=33,34947048
Офзп2013=0,38644,643502189*=1,794249246 Офзп2=38,33789712
Останньою складовою в експлуатаційних витратах є накладні витрати, що визначаються за формулою:
НР=Асс*Рнак (5.21)
де Рнак - накладні витрати на 1 обліковий автомобіль, грн.
Для першого автомобіля Для другого автомобіля
НР2010=5,680778414 *50460=287674,6189 НР2010=500678,9751
НР2011=287674,6189 НР2011=591248,3771
НР2012=287674,6189 НР2012=687987,8196 НР2013=287674,6189 НР2013=790897,3025
На останньому етапі обчислень визначаються загальні річні експлуатаційні витрати по виконанню транспортної роботи:
Зє=Рпер.+Зпв+Офзп+НР (5.22)
Для першого автомобіля:
Зе2010 = 82892,29453+ 9,482419203+ 3,66400678+ 287674,6189=370580,0598
Зе2011 =370573,3512
Зе2012 =370573,3512
Зе2013 =370573,3512
Для другого автомобіля:
Зе2010 = 246392,5338+ 62,81023671+ 24,26987546+ 500678,9751= 747158,589
Зе2011 =881125,5469
Зе2012 =1022831,003
Зе2013 =1307231,684
Знаючи експлуатаційні витрати, ми можемо визначити собівартість 1 т/км транспортної роботи:
(5.23)
Для першого автомобіля: Для другого автомобіля:
S1ткм =370580,0598/ 2225,5=166,5154167 S1ткм=459,9054188
S1ткм=166,5124022 S1ткм=459,2856954
S1ткм=166,5124022 S1ткм=458,1822095
S1ткм=166,5124022 S1ткм=509,3866505
Результати розрахунків рекомендується навести в таблиці 5.4.
Таблиця 5.4-Експлуатаційні витрати на виконання транспортної роботи
№ | Найменування показникнв | Од.вим. | Позначення | Рік | Витрати | |||||||
МАЗ 504 А | ЗИЛ 433100 | |||||||||||
1 | Перемінні витрати | грн. | Рпер | 2010 2011 2012 2013 | 82892,29453 82892,29453 82892,29453 82892,29453 | 246392,5338 289774,3375 334723,5262 516196,8257 | ||||||
2 | Заробітна плата водіїв | грн. | ЗПв | 2010 2011 2012 2013 | 9,482419203 4,643502189 4,643502189 4,643502189 | 62,81023671 74,17217891 86,30815342 99,21816024 | ||||||
3 | Відрахування в бюджет по фонду заробітної плати . | грн. | Офзп | 2010 2011 2012 2013 | 3,66400678 1,794249246 1,794249246 1,794249246 | 24,26987546 28,66012993 33,34947048 38,33789712 | ||||||
4 | Накладні витрати на експлуатацію автомобіля | грн. | НР | 2010 2011 2012 2013 | 364705,9742 364705,9742 364705,9742 364705,9742 | 116145,8785 137155,8735 159597,1744 183469,7812 | ||||||
5 | Усього: Експлуатаційних витрати | грн. | Зє | 2010 2011 2012 2013 | 370580,0598 370573,3512 370573,3512 370573,3512 | 747158,589 881125,5469 1022831,003 1307231,684 | ||||||
6 | Собівартість 1 ткм транспортної роботи | грн./ткм | S1TKM | 2010 2011 2012 2013 | 166,5154167 166,5124022 166,5124022 166,5124022 | 459,9054188 459,2856954 458,1822095 509,3866505 |
6. ВИЗНАЧЕННЯ ВЕЛИЧИНИ КРЕДИТУ