160746 (623226), страница 7
Текст из файла (страница 7)
ПДВ - один з найсуперечливіших податків в податковій системі нашої країни. Стосовно нього на протязі останніх п’ятнадцяти років було видано безліч нормативних актів, що змінювали та доповнювали його. За цей час ПДВ в нашій країні пройшов значну еволюцію.
Сучасний етап податкової системи України можна охарактеризувати як закладання підвалин. Зроблено за короткий час досить багато. Здійснено перехід до системи формування доходів бюджету на податковій основі, реформована сама податкова система шляхом впровадження податків, характерних для країн з розвинутою ринковою економікою. Розроблено і відображено (хоча й далеко не досконало) законодавство з питань оподаткування, його інструктивне та методичне забезпечення, створена сучасна податкова адміністрація із сучасною організаційною структурою.
Багато чого було зроблено, але є й що робити надалі. Головні суперечки щодо ПДВ зараз виходять з економічної суті ПДВ та теперішньої економічної ситуації в Україні.
ПДВ немає стимулюючого значення, дія цього податку проявляється в підвищенні витрат на виробництво продукції та підвищенні цін.
ПДВ, що сплачується українськими підприємствами, не підкріплює їх фінансову стійкість, не робить пріоритетним розвиток підприємств. ПДВ правомірний лише в тій державі, де високий рівень споживання, де ринок насичений товарами та послугами, і покупцю є із чого вибирати і за що купувати.
Для того, щоб ПДВ став універсальним фінансовим інструментом ринкової економіки України, необхідно вдосконалювати механізм оподаткування, виправляти ті недоліки, які зараз є у вітчизняному законодавстві з оподаткування ПДВ, оскільки воно не відповідає загальносвітовим стандартам.
Питання застосування ПДВ потрібно розглядати з точки зору всієї податкової системи, а саме як відношення прямих та непрямих податків. А це вже виходить з економічної ситуації та податкової культури окремої країни. Також зосталися суперечливі питання безпосередньо механізму застосування ПДВ.
Оскільки ПДВ включається в ціни товарів та послуг, остільки він є ціноутворюючим чинником. Якщо ж деякі товари та послуги звільняються від оподаткування, це повинно привести до зниження цін на них. Хто заінтересований у зниженні цін? Насамперед покупці, бо вони несуть на собі основний податковий тягар. Крім того, у цьому; заінтересовані і продавці та виробники продукції, оскільки в них з'являється можливість за рахунок зниження цін збільшити обсяг реалізованої продукції в кількісному виразі. Отже, звільнення від ПДВ має на меті два основних завдання: по-перше, захист інтересів малозабезпечених верств населення (соціально-політичні мотиви) та стимулювання виготовлення окремих видів товарів (робіт, послуг).
Роль ПДВ в податковій системі України важко переоцінити. Широка база оподаткування цього універсального акцизу є цінною для фіскальної функції податків. Але щоб конкретний податок, як і податкова система, в цілому, був ефективним не потрібно забувати і про податковий прес, що тисне на платників податку. Тільки завдяки компромісу між максимальною величною залучених податком до бюджету коштів і інтересам платників податок може оптимально виконувати свою місію в фінансовій системі. До цього прагне і Україна, яка постійно покращує функціонування ПДВ.
Зрозуміло, що ПДВ має велике значення для фіскальної стабільності в країні, яка потребує встановлення стабільного податку, котрий стимулюватиме економічне зростання. Перехідний період в Україні вимагає внесення важливих змін у систему оподаткування. Реформа податкової системи, головним компонентом якої стане запровадження ПДВ європейського зразка, відіграє вирішальну роль в процесі перетворення радянського стилю економіки в ринково-орієнтовану економіку.
Адже, податок на додану вартість:
стимулює зростання приватного підприємництва й забезпечує нейтральність для всіх секторів економіки;
формує правильні стимули для зростання в перехідній економіці, стимулює заощадження й інвестиції;
забезпечує значні надходження в державну казну.
Поряд з цим ПДВ:
є податком з найбільшими витратами на його адміністрування;
потребує більш кваліфікованих фахівців та значного досвіду оподаткування;
не сприяє справедливому перерозподілу доходів.
Виходячи з цього, запропонуємо кілька шляхів вдосконалення податку на додану вартість:
розширення бази оподаткування за рахунок скасування пільг, що не носять соціального характеру. Це дасть змогу встановити ставку податку на рівні 15-17% і тим самим зменшить податковий тиск на платників та збільшить надходження до бюджету;
розширення інформаційного забезпечення кожної ланки податкової служби, яке сприятиме автоматизації процесу оподаткування, ефективнішому використанню наявних людських ресурсів, дасть можливість зіставляти відомості з різних джерел з метою виявлення ухилень від сплати ПДВ;
підвищення ефективності перевірочної роботи, яке дасть змогу за рахунок автоматизованого відбору платників для документальних перевірок виявляти ухилення від оподаткування при загальному зменшенні кількості перевірок та перевіряючих, забезпечити невідворотність відповідальності порушників;
вдосконалення законодавства, яке полягає у спрощенні, стабільності та передбачуваності в адмініструванні ПДВ, запровадження обов’язкової перевірки ефективності запропонованих змін за допомогою імітації моделі;
прогнозування надходжень ПДВ, яке дасть можливість запропонувати Верховній Раді збалансований реальний бюджет, що, в свою чергу, сприятиме стабілізації економіки;
скорочення та ліквідація недоїмки шляхом поліпшення роботи з платниками.
Виконання цих завдань у повному обсязі забезпечить досягнення високої ефективності податку на додану вартість в найкоротші строки.
Список літератури
1. Закон України "Про податок на додану вартість" від 3.04.1997 p., №168/97-ВР.
2. Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 р. (з наступними змінами і доповненнями).
3. Указ Президента України “Про невідкладні заходи щодо підвищення ефективності справляння податку на додану вартість” // Урядовий кур’єр. -2004. - 26 черв. - № 119.
4. Білоцерківська Г. Законом № 489-V внесено деякі зміни у порядок обкладання ПДВ // Вісник податкової служби України, січень 2007 р., № 1-2 (428-429). - С.17
5. Бланк И.А. Стратегия и тактика управления финансами. - К.: МП „ИТЕМ лтд”, СП „АДЕФ-Украина", 1999. - 534 с.
6. Все про оподаткування // Галицькі контракти, 2004, № 47. - С.5.
7. Гега П.Т., Доля Л.М. Основи податкового права: Навч. посібник. - К.: Знання. - 2003. - С.80.
8. Геєць В. Бюджетна політика в Україні: проблеми і перспективи // Дзеркало тижня, 2004, № 5. - С.4-5.
9. Данілов О.Д. Податок на додану вартість. Навч. посіб. - К.: Основи, 2005. - 254 с.
10. Деркач Н.Н. Гордєєва Л.П. Бюджет України. - Д.: Сфера, 2006. - 54 с.
11. Джигир Ю., Майнзюк К. За межами традиційного погляду на відшкодування ПДВ: деякі структурні аспекти реформування системи / Часопис Парламент, №1, 2005. - С.17-18.
12. Джигир Ю., Майнзюк К. ПДВ чи альтернативні податки на споживання / Часопис Парламент, №2, 2005, С.15-16.
13. Дьякова І.І. Податки та податкова політика України. - К. Наукова думка, 2004. - 112 с.
14. Єлисєєв А., Підлужний М. Податкове планування. Мінімізація податків законними способами. - Л.: Центр Бізнес-Сервісу, 2003. - 320 с.
15. Єпіфанова А.О., Сало І.В., Дьякова І.І. Бюджет і фінансова політика України: Навч. посібник - К.: Наукова думка, 2005. - 154 с.
16. Златкін Б.І. Податкам - стимулюючу роль // Економіка України, 2006, № 2. - С.14-15.
17. Колеги обмінюються досвідом. Семінар податківців з питань вдосконалення адміністрування та сплати ПДВ // "Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ", № 17, 26.04.2004. - С.13-14.
18. Комітет громадського контролю вимагає від Мін’юсту не реєструвати Постанову про ПДВ-рахунки. // Дзеркало тижня, 2004, № 12. - С.10-11.
19. Корнякова Т.В. ПДВ - найбільш криміналізований податок в Україні // Газета “Антикорупція", 2004, 14 черв., № 1. - С.1.
20. Корнякова Т.В. Податок на додану вартість: актуальні питання // Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика), 2004. - № 9. - С. 20-22.
21. Косарчук В.П. Система оподаткування в Україні. Методичний посібник. - К: ДПА, 2003 р. - 114 с.
22. Косарчук В.П., Ляхович В.А. Податки України. - К.: ДПА України, 2006. - 118 с.
23. Коцій В. Податки в майбутньому: базу розширюємо, пільги скорочуємо // Фінансова Україна, 2006, № 4. - С.14.
24. Крисоватий А. Державна податкова політика і система податків // Фінанси України, 2005, № 1. - С.10.
25. Леггет Е. Шахрайство в системі ПДВ і контроль за механізмом відшкодування та кредиту: стратегічний підхід до боротьби з втратами при адмініструванні ПДВ / Матеріали до конференції “Міжнародного податкового діалогу" з проблем ПДВ. - Рим, Березень 2005 р. - 120 с.
26. Литвиненко Я.В. Податкова політика: Навч. посібник. - К.: МАУП, 2003. - 224 с.
27. Мельник В. До питання про податки // Фінанси України, 1999, № 10. - С.12-13.
28. Мещерякова О. Податкові системи розвинутих країн світу // Справочник - М. Фонд "Правова культура" - 2006. - 40 с.
29. Науменко М.А. Реформування системи ПДВ // Актуальні проблеми економіки, 2005, № 3. - С.14-15.
30. Нова бухгалтерія. Як правильно платити ПДВ. - Бібліотека "Дебета - Кредита", 2001. - 386 с.
31. Панасюк В.М. Ковальчук Є.К. Бобрівець С.В. Податковий облік: Навчальний посібник. - Т.: Карт-бланш, 2002. - 260 с.
32. Рева Т.М. Податковий менеджмент: навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2003. - 282 с.
33. Романенко С Деякі особливості податку на додану вартість (ПДВ) і його застосування в Україні // Економіка. Фінанси. Право, 2006, № 4. - С. 20
34. Соколовська А. Проблеми реформування податку на додану вартість в Україні // Фінанси, податки, кредит., 2004, № 4. - С.25.
35. Сопко В.В., Верхоглядова Н.І., Шило В.П., Ільіна С.Б., Брадул О.М. Організація і методика проведення аудиту: Навчально-практичний посібник. - К.: ВД „Професіонал”, 2004. - 624 с.
36. Суторіна В.М., Федосов В.М., Андрушенко В.А. Держава, податки, бізнес. - К.: Либідь, 2002. - 117 с.
Додаток А
Податкова накладна
Оригінал (видається покупцю) | Х | ЗАТВЕРДЖЕНО наказом ДПА України від 30.05.97 р. N 165 (у редакції наказу ДПА України від 08.10.98 р. N 469, з урахуванням змін, внесених наказом ДПА України від 30.06.2005 р. N 244) | |
Копія (залишається у продавця) | |||
(Непотрібне виділити поміткою "Х") |
Податкова накладна
Дата виписки податкової накладної | 10.12.2005 | Порядковий номер | 14 | |||||||||||||||||||||||||||
Продавець | Покупець | |||||||||||||||||||||||||||||
Особа (платник податку) - продавець | МП „ВІТ” | Особа (платник податку) - покупець | ВАТ „Фармацевтична фабрика” | |||||||||||||||||||||||||||
(назва; прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи) | (назва; прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи) | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | 4 | 5 | 7 | 8 | 3 | 2 | 2 | 5 | 7 | 8 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 1 | 0 | 1 | 2 | |||||||
(індивідуальний податковий номер продавця) | (індивідуальний податковий номер покупця) | |||||||||||||||||||||||||||||
Місцезнаходження продавця | м. Тернопіль вул. Бічна 8 | Місцезнаходження покупця | м. Тернопіль | |||||||||||||||||||||||||||
Номер телефону | Номер телефону | |||||||||||||||||||||||||||||
Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (продавця) | 26717900 | Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця) | 26718301 | |||||||||||||||||||||||||||
Умова поставки | Згідно рахунку № 11 (форма цивільно-правового договору) | |||||||||||||||||||||||||||||
Форма проведених розрахунків | Розрахунковий рахунок (бартер, готівка, оплата з розрахункового рахунку, чек тощо) |
Розділ | Дата відван- таження (вико- нання, поставки (оплати*) товарів (послуг) | Номенклатура поставки товарів (послуг) продавця | Оди- ниця виміру товару | Кіль- кість (об'єм, обсяг) | Ціна поставки одиниці продук- ції без ураху- вання ПДВ | Обсяги поставки (база оподаткування) без урахування ПДВ, що підлягають оподаткуванню за ставками | Загальна сума коштів, що підлягає оплаті | ||||
20% | 0% (реалізація на митній території України) | 0% (експорт) | Звільнення від ПДВ | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |
I | 10.12.2005 | Встановлен-ня світильники | шт | 5 | 246,00 | 1230,00 | 1230,00 | ||||
Усього по розділу I | 1230,00 | ||||||||||
II | Товаротранспортні витрати | ||||||||||
III | Зворотна (заставна) тара | Х | Х | Х | Х | Х | Х | Х | |||
IV | Надано покупцю: | Над-бавка (+) | |||||||||
Зниж-ка (-) | |||||||||||
V | Усього по розділах I + II ± IV | 1230,00 | 1230,00 | ||||||||
VI | Податок на додану вартість | 246,00 | 246,00 | ||||||||
VII | Загальна сума з ПДВ | 1476,00 | 1476,00 |
Суми ПДВ, нараховані (сплачені) в зв'язку з поставкою товарів (послуг), зазначених у цій накладній, визначені правильно, відповідають сумі податкових зобов'язань продавця і включені до реєстру отриманих та виданих податкових накладних поставки.
М.П. | _______________________________________ (підпис і прізвище особи, яка склала податкову накладну) |
____________ * Дата оплати ставиться у разі попередньої оплати поставки, на яку виписується податкова накладна; для бартерних операцій - дата оприбуткування товарів, попередньо одержаних в оплату поставки; дата попереднього одержання послуг в оплату поставки; для операцій з поставки товарів (послуг) за касовим методом відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість".
Додаток Б
Податкова декларація податку на додану вартість
УЗГОДЖЕНО рішенням Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності від 14 червня 2005 р. N 06-10/10-698 | Відмітка про одержання (штамп ДПІ, дата, вхідний N) | ЗАТВЕРДЖЕНО наказом ДПА Українивід 30 травня 1997 р. N 166 (у редакції наказу ДПА України від 15 червня 2005 р. N 213) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
01 | ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ | 011 | х | Звітна | |||||||||||||||||||||||||||||||||
012 | Звітна нова | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
02 | Звітний (податковий) період | 2 | 0 | 0 | 5 | 12 | |||||||||||||||||||||||||||||||
(рік) | (квартал) | (місяць) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
03* | Звітний (податковий) період, за який виправляються помилки | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(рік) | (квартал) | (місяць) |
* - якщо помилки цього податкового періоду вже виправлялися раніше, про це повідомляється у довідці до цієї декларації
04 | Платник | МП "ВІТ" | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(назва - для юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи; для спільної (сумісної) діяльності - назва, дата та номер договору) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
041 | - юридична особа | Ідентифіка-ційний код платника згідно з ЄДРПОУ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
042 | - фізична особа | Ідентифіка-ційний номер платника згідно з ДРФО | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
043 | - спільна (сумісна) діяльність | Реєстраційний (обліковий) номер платника | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Договір про спільну (сумісну) діяльність від ____________ N ___ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
044 | - представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи | Ідентифіка-ційний код платника згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний (обліковий) номер платника | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05 | Індивідуальний податковий номер платника ПДВ | 1 | 4 | 5 | 7 | 8 | 3 | 2 | 2 | 5 | 7 | 8 | 1 | 26717900 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
(номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
06 | Місцезнаходження платника податку (місце проживання) м. Тернопіль, вул. Бічна, 8 | Поштовий індекс | 4 | 0 | 0 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Телефон | 61-98-96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Факс | 61-98-96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Декларація подається до державної податкової інспекції (адміністрації) в м. Тернополі | ||||||||
(район, місто) | ||||||||
07 | - ознака визначення від'ємного значення | відмітка (Х) робиться платником при заповненні рядка 21 цієї декларації | ||||||
08 | - ознака бюджетного відшкодування | відмітка (Х) робиться платником при заповненні рядка 25 цієї декларації | ||||||
09 | - ознака підприємства суднобудування | 10 | - ознака підприємства літакобудування |
грн.
Код ряд-ка | I. ПОДАТКОВІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ | Обсяги поставки (без ПДВ) | Сума ПДВ | |
Колонка А | Колонка Б | |||
1 | Операції на митній території України, що оподатковуються за ставкою 20 відсотків, крім імпорту товарів | 17964,8 | 4491,2 | |
2 | Операції, що оподатковуються за нульовою ставкою: | Х | х | |
2.1 | експортні операції | 0 | ||
2.2 | інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою | 0 | ||
3 | Операції, що не є об'єктом оподаткування (п.3.2 ст.3 Закону) | х | ||
4 | Операції, які звільнені від оподаткування (статті 5, 11 Закону, інші нормативно-правові акти) | х | ||
5 | Загальний обсяг поставки (сума значень з 1-го до 4-го рядка колонки А) | 17964,8 | х | |
5.1 | з рядка 5 - загальний обсяг оподатковуваних операцій звітного періоду (р.1 + р.2.1 + р.2.2 + р.4) колонки А | 17964,8 | ||
6 | Імпорт товарів протягом звітного періоду, сплату ПДВ за які було відстрочено шляхом оформлення податкового векселя (п.11.5 ст.11 Закону) | |||
Термін погашення податкового векселя (указати дату, додати перелік) | ||||
7 | Послуги, отримані від нерезидента на митній території України | |||
8 | Коригування на основі попередніх звітних періодів (+ чи -) (у разі заповнення цього рядка обов'язковим є подання додатка 1 до декларації): | х | (+ чи -) | |
8.1 | самостійне виправлення помилки, що міститься в раніше поданій податковій декларації | х | ||
8.2 | нецільове використання товарів, ввезених у пільговому режимі | |||
8.3 | згідно з п.4.5 ст.4 Закону | |||
8.4 | інші випадки | х | ||
9 | Усього податкових зобов'язань (сума значень рядків (1 + 6 + 7 + 8 ( - чи +) колонки Б | 4491,2 | ||
91 | Крім того, поставка послуг за межами митної території України, місце поставки яких визначається відповідно до п.6.5 ст.6 Закону | х |
Код ряд-ка | II. ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ | Обсяги придбання (без ПДВ) | Дозволений податковий кредит |
Колонка A | Колонка Б | ||
10 | Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження) з податком на додану вартість на митній території України товарів (послуг) та основних фондів з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які: | х | х |
10.1 | підлягають оподаткуванню за ставкою 20 відсотків та нульовою ставкою | 11728,00 | 2932,00 |
10.2 | не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (статті 5, 11 Закону, інші нормативно-правові акти) | х | |
11 | Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження) без податку на додану вартість на митній території України товарів (послуг) та основних фондів з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які: | х | |
11.1 | підлягають оподаткуванню за ставкою 20 відсотків та нульовою ставкою | х | |
11.2 | не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (статті 5, 11 Закону, інші нормативно-правові акти) | х | |
12 | Імпортовані товари та отримані від нерезидента на митній території України послуги з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які оподатковуються за ставкою 20 відсотків та нульовою ставкою: | х | х |
12.1 | ПДВ, сплачений митним органам | ||
12.2 | погашені податкові векселі, що дають право на збільшення податкового кредиту в поточному звітному періоді | ||
12.3 | звільнені від ПДВ (статті 5, 11 Закону, інші нормативно-правові акти) | х | |
12.4 | послуги, отримані від нерезидента | ||
12.5 | товари, імпортовані в пільговому режимі та використані не за цільовим призначенням | ||
13 | Імпортовані товари та отримані від нерезидента на митній території України послуги з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (статті 5, 11 Закону, інші нормативно-правові акти): | х | х |
13.1 | ПДВ, сплачений митним органам | х | |
13.2 | звільнені від ПДВ (статті 5, 11 Закону, інші нормативно-правові акти) | х | |
13.3 | послуги, отримані від нерезидента | х | |
14 | Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження) з податком на додану вартість вітчизняних товарів (послуг) та основних фондів, імпорт товарів та отримання від нерезидента на митній території України послуг, які не призначаються для їх використання у господарській діяльності, або з метою їх використання для поставки послуг за межами митної території України, місце поставки яких визначається відповідно до п.6.5 ст.6 Закону | х | |
15 | Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження) без податку на додану вартість вітчизняних товарів (послуг) та основних фондів, імпорт товарів та отримання від нерезидента на митній території України послуг, які не призначаються для їх використання у господарській діяльності, або з метою їх використання для поставки послуг за межами митної території України, місце поставки яких визначається відповідно до п.6.5 ст.6 Закону | х | |
16 | Коригування податкового кредиту за попередні звітні періоди (у разі заповнення цього рядка обов'язковим є подання додатка 1 до декларації): | х | ( - чи +) |
16.1 | самостійне виправлення платником помилки, що міститься в раніше поданій податковій декларації | х | |
16.2 | згідно з п.4.5 ст.4 Закону | ||
16.3 | інші випадки | х | |
17 | Усього податкового кредиту (сума значень рядків (10.1 + 12.1 + 12.2 + 12.4 + 12.5 + 16 ( - чи +) колонки Б) | х | 2932,00 |
III. РОЗРАХУНКИ З БЮДЖЕТОМ ЗА ЗВІТНИЙ ПЕРІОД | Сума ПДВ | |
18 | Різниця між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17): | х |
18.1 | позитивне значення (+) | 1559,2 |
18.2 | від'ємне значення (-) | |
19 | Коригування платежів з урахуванням положень про вексельну форму відстрочення сплати податку на додану вартість при імпорті товарів (п.11.5 ст.11 Закону): | х |
19.1 | до зменшення (-): суми податку на додану вартість, які не підлягають включенню до складу податкових зобов'язань у поточному звітному (податковому) періоді (податкові векселі, видані в поточному звітному (податковому) періоді) (рядок 6 податкової декларації) | - |
19.2 | до збільшення (+): суми податку на додану вартість, які підлягають включенню до складу податкових зобов'язань у поточному звітному (податковому) періоді (податкові векселі, термін погашення яких припадає на поточний звітний (податковий) період) (додати перелік) | + |
20 | Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (позитивне значення суми рядків 18 і 19) | 1559,2 |
21 | Від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (від'ємне значення суми рядків 18 і 19) | |
22 | Зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: | х |
22.1 | у зменшення суми податкового боргу з ПДВ | |
22.2 | до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 - рядок 22.1) (значення цього рядка переноситься до рядка 23.1 податкової декларації наступного звітного періоду*) | |
23 | Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 23.1 + рядок 23.2 + рядок 23.3 + рядок 23.4): | |
23.1 | значення рядка 22.2 податкової декларації попереднього звітного періоду* | |
23.2 | значення рядка 26 податкової декларації попереднього звітного періоду | |
23.3 | значення рядка 8.2 додатка 3 (до Порядку заповнення та подання декларації) попереднього звітного (податкового) періоду* | |
23.4 | значення рядків 8.5 та 8.6 додатка 3.1 (до Порядку заповнення та подання декларації) попереднього звітного (податкового) періоду* | (+ чи -) |
24 | Залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 23 - рядок 20, позитивне значення) | |
25 | Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 4 розрахунку суми бюджетного відшкодування) (рядок 25.1 або рядок 25.2): | |
25.1 | на рахунок платника у банку | |
25.2 | у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів | |
26 | Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 - рядок 25) (значення цього рядка переноситься до рядка 23.2 податкової декларації наступного звітного періоду) | |
27 | Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 20 - рядок 23, позитивне значення) | 1559,2 |
28 | Сума штрафу, нарахована платником самостійно у зв'язку з виправленням помилки | |
28.1 | загальна сума помилки (рядок 8.1 - рядок 16.1): | х |
28.2 | позитивне значення (+) | |
28.3 | від'ємне значення (-) |
* - для підприємств суднобудування і літакобудування - податкової декларації (уточнюючого розрахунку) поточного звітного періоду
Відмітка про застосування касового методу податкового обліку: | ||||||||||||||||||||
дата початку застосування касового методу | ||||||||||||||||||||
з моменту реєстрації платником ПДВ | ||||||||||||||||||||
(рік) | (квартал) | (місяць) | ||||||||||||||||||
після реєстрації платником ПДВ | ||||||||||||||||||||
(рік) | (квартал) | (місяць) | ||||||||||||||||||
дата закінчення застосування касового методу | ||||||||||||||||||||
(рік) | (квартал) | (місяць) | ||||||||||||||||||
Відмітка про перехід на місячний податковий період з поточного звітного податкового періоду |
До декларації додаються:
Рішення (заява) щодо вибору касового методу |
Заява про відмову від застосування касового методу |
Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду |
Заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку її заповнення) та відповідних документів |
Розрахунок коригування сум ПДВ |
Розрахунок суми бюджетного відшкодування |
Розрахунок суми, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету |
Заява про повернення суми бюджетного відшкодування |
Копії погашених податкових векселів у кількості ____ штук на _____ аркушах |
Оригінали п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій у кількості _____ штук на _____ аркушах |
Додатки до рядків цієї декларації (зазначити номери рядків декларації):
Додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників поданої раніше декларації, у якій платником самостійно виявлено помилки (зазначити номери рядків декларації):
Відмітка про одночасне подання податкової декларації (скороченої) за операціями, що стосуються спеціальних режимів оподаткування: | ||
переробного підприємства (пункт 11.21 Закону) | ||
сільськогосподарського підприємства (пункт 11.21 Закону) | ||
сільськогосподарського товаровиробника (пункт 11.29 Закону) |
Дата подання декларації | 2 | 1 | . | 0 | 1 | . | 2 | 0 | 0 | 6 | Наведена інформація є достовірною. |
Керівник | ||||
(підпис) | (ініціали та прізвище) | |||
Головний бухгалтер | М.П. | |||
(підпис) | (ініціали та прізвище) | |||
Платник ПДВ | ||||
(для фізичної особи - платника податку) | (підпис) | (ініціали та прізвище) |
Відмітка про отримання платником податку копії декларації з відміткою податкового органу про її прийняття | |
"___" ____________ 200_ р. | _________________________________________________ (посада, підпис, ініціали та прізвище посадової особи платника податку, яка отримала копію декларації; для фізичної особи - платника податку - ініціали та прізвище) |
IV. Ця частина податкової декларації заповнюється службовими особами ДПІ (ДПА)
Відмітка про внесення даних до електронної бази податкової звітності | "___" ____________ 200_ р. | |
службова особа ДПІ (ДПА) (підпис, ініціали та прізвище) |
За результатами камеральної перевірки цієї декларації: | |||||
порушень (помилок) не виявлено | складено акт від "___" ____________ 200__ р. N ___ | ||||
(потрібне позначити) | |||||
"___" ____________ 200_ р. | службова особа ДПІ (ДПА) (підпис, ініціали та прізвище) |