115081 (591778), страница 7

Файл №591778 115081 (Ейдетика. Використання символів на логопедичних заняттях) 7 страница115081 (591778) страница 72016-07-30СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 7)

Маса, Масенька!

Мабуть, тебе звати Машенька?!

Так, так Масенька!

Діти, які звуки не вимовляє наша гостя?

Відповіді дітей.

Я все вмію. От послухайте, як я гарно вмію казки розповідати.

Діти, якщо Машенька буде помилятися, і ви почуєте помилки у словах, сигналізуйте семофориками.

Ішов піп гуштим лішом та й жігубив лукавичку. От біжить миска. Побачила рукавичку та й казе:

Тут я буду шити.

Коли це скаче шабка й питає:

Хто, хто в рукавичці живе?

Це я, - миска. А ти хто?

А я - шапка. Пусти й мене до себе шити! …

Діти, чи здогадалися ви, як називається ця казка?

Відповіді дітей.

ІІІ. Артикуляційна гімнастика

"Чашка"

Загорнули краї язика-

Вийшла чашка. Чудова яка!

Відкрити рота. Покласти широкий язик на розслаблену нижню губу. Згорнути вгору краї язика у формі чашки.

Утримувати: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10.

"Проколи кульку"

Треба кульку нам проткнути-

Язиком щоку напнути.

Рот закритий. Рухаючи язиком вліво-вправо, намагатися "проковтнути" ним то ліву, то праву щоки.

Рахунок: 1-2.

"Грибочок"

Ось грибочок-сироїжка.

Вгорі-"шляпка", знизу-"ніжка".

Відкрити рота. Присмоктати до піднебіння широкий язик. Краї язика мають примикати до верхніх зубів.

Утримувати: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10.

ІV. Розвиток фонематичних уявлень.

Дидактична гра "Цікаві книжечки"

V. Фізкультхвилинка "потанцюємо разом".

VІ. Читання слів. Розвиток логічного мислення. Звуковий аналіз слів.

Дидактична гра "Кубатрон"

Дидактична гра "Замочки з бочки"

Логопед. Бочки, бочки-заморочки,

В них є літери й склади.

Ти ж хутенько їх збирай

І що вийде прочитай

Дидактична гра "Пропущена літера".

Дидактична гра "Слова зі скриньки"

Логопед. Скринька, скринька, відчинись і словами поділись

VІІ. Добір прикметників до іменника. Читання слів.

Дидактична гра "Балакуче дерево"

Загадки

Сніг на полях,

Лід на річках,

Хуга гуляє,

Коли це буває? (Взимку)

Діти знаходять слово "зима".

Тане сніжок,

Оживає лужок,

День прибуває,

Коли це буває? (Навесні)

Діти знаходять слово "весна".

Перший він приніс весну,

Пробудив усе від сну,

Заспівав під вікном

А звуть його … (Шпаком).

Прочитайте, як звуть цих птахів?

Діти читають слово (шпаки)

Діти зривають з дерев листок і передають його одне одному, добираючи прикметники до іменника.

Діти, скажіть якою буває весна?

Дидактична гра "Весна яка?"

(Мила, весела, довгоочікувана, привітна, дзвінка, кольорова, різнобарвна, холодна, тепла, прозора, дощова, ясна тощо).

VІІІ. Підсумок заняття

Тема: Автоматизація звука "Ж" в словах

Мета: Розвиток мязів артикуляційного апарату, дрібних мязів пальців рук. Пригадування та закріплення правильної звуковимови; утворення множини іменників від однини; читання простих речень, пригадування раніше вивчених чистомовок. Вчити визначення наявності та місця звука в слові, поділ слів на склади. Виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: предметні картинки, наочний матеріал, "Кубатрон", наочний матеріал до дидактичних ігор.

Хід заняття

І. Організаційний момент

До нас завітав Віні-Пух. Він хоче навчитися правильно вимовляти звуки "Ж". Допоможемо йому дітки.

Діти відповідають.

ІІ. Артикуляційна гімнастика: Комплекс вправ №2

"Годинник", "Смачне варення".

Діти, а ви знаєте, що все на світі має свій голос, свою пісеньку, тільки треба вміти її почути? Давайте з вами пригадаємо пісеньку жука. Він співає так: "ж-ж-ж". А як ви вважаєте, чи можна пісеньку намалювати? (Діти відповідають).

Ось вона, погляньте (На дошці виставляємо символ-звук "ж"). Це пісенька жука. Зараз ми її разом заспіваємо, уявимо себе жучками.

(Діти виконують завдання).

ІІІ. "Гра - інсценівка за віршиком про жука":

Ой летів жук, жук.

(Діти - "жуки" імітують політ, озвучуючи його: ж-ж-ж).

Та й у воду - фук!

(Діти - "жуки" падають на спину).

Жук лежить і встати не може,

(Дитини - "жук", лежачі на спині, рухає руками, ногами й весь час промовляє: ж-ж-ж)

Кличе, хто йому допоможе: ж-ж-ж.

(Дитина "жук", голосно промовляє цей звук, кличе на допомогу)

ІV. Повторити хором слова:

Жар, жаль, жабка. Визначити який звук є в слові, і де він стоїть.

V. Пальчикова гімнастика: "Добрий день", "Кроки", "Сестрички", "Барабанщик".

Д/г "Проклади доріжку"

Д/г "Веселі шнурочки"

VІ. Вивчити вірш з логопедом

Жук жив на жоржині

Жук скаржився дружині:

Не полежиш тут ніколи,

Заважають спати бджоли.

VІІ. Мовне дихання: "Попелюшка"

VІІІ. Визначити на слух спільний звук в словах:

Жоржина, лижі, ожина, ножиці.

Д/г "Впіймай звук" (Потрібно плеснути в долоні почувши в слові звук "ж".

Шнурок, шлях, шлюпка, мишка, шапка, кашка.

Гараж, ніж, морж, корж, пиріжки, ложка.

XІ. Фізична хвилинка

Скільки пальців на руках-10

Скільки пальців на ногах-10

Десять мокрих жабенят

Під лавою сидять

Жабки почали стрибати

Ми їх будем рахувати

X. Відгадати загадки:

Хоч не шию я ніколи,

Та головок в мене доволі. (їжак)

Гострим він завжди буває, хліб смачний нам нарізає. (ніж)

XІ. Доповнити речення

Під дубом багато стиглих…. жолудів.

У цирку виступає …жонглер.

Дуже красива…. жоржина.

Я намалював квадрат …… (жовтого) кольору. (стр. 196)

XІІ. Д/г "Магазин".

Вибрати товари у назві яких є звук "Ж", та визначити місце звука в слові.

XІІІ. Підсумок заняття

Тема: Диференціація звкуів "Ж" - "З" в словах.

Мета: Розвивати дрібну моторику пальців, силу голосу, мовне дихання, артикуляційний апарат, фонематичний слух; активізувати мовлення дітей. Вчити правильно вимовляти дані звуки у словах, знаходити та виділяти (відрізняти) звуки. Виховувати уважність.

Обладнання: схема артикуляцій звуків, настінні та індивідуальні дзеркала, предметні малюнки, м’яч, розрізні картинки, символи-звуки.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

1. Яка пора року?

Який день тижня?

ІІ. Артикуляційна гімнастика "Чашка", "Лопата", "Почистимо зубки", "Смачне варення".

ІІІ. Основна частина.

Подивитись на символ. Впізнати звук за артикуляцією. Де "з", а де "ж"?

Розказати, в якому положенні знаходяться губи та язик під час вимови "з", а в якому "ж"?

А зараз ми пограємо в такі ігри:

"Яку пісеньку я співаю? Покажи".

"Якої пісеньки не стало? Поверни її".

"Загадай мені заспівати пісеньку. Чи правильно я співаю?"

Повторити кілька разів:

Ж -З ЖА - ЗА ЖИ - ЗИ

Ж - Ж - Ж -З ЖО - ЗО ЖЕ -ЗЕ

Ж - Ж - З ЖУ - ЗУ ЖІ - ЗІ

Повторити:

Язик донизу - зу-зу-зу - ми побачили козу.

Язик донизу - за-за-за - йди додому коза.

Язик угору - жу-жу-жу - я козу стережу.

Язик угору - жи-жи-жи - кізку гнать допоможи.

ІІІ. Фізхвилинка " Вітер віє…"

Визначити спільний звук:

а) газета, гарбуз, гніздо, газон, бензин;

б) дружба, чиж, багаж, життя, жінка, кажан.

Пальчикова гімнастика " Жукок"

ЖУЧОК

На мої долоні Сів яскравий жук.

Я його спіймала, Чую: жу-жу-жу.

Пожаліла я жука, - Відпустила кроху,

Помахала вслід йому,

Хай летить потроху.

Долоні розкрити вгору, потім стиснути кулачки, піднести до вуха, знову розкрити долоні й похитати.

Відгадати загадку. Зробити фігуру пальцями рук:

Чорний, а не крук;

рогатий, а не бик.

Летить - дзижчить;

там, де сяде, любі діти,

починає землю рити.

Розвиток логічного мислення. Скласти розрізну картинку із 4-х, 6-ти частин (жук, зайчик, вазон).

Розвиток уваги. Чи у всіх малюнках " живе" звук "з"? Порахувати кількість складів у словах.

Розвиток мовного дихання. Гра " Буря на морі".

ІV. Підсумок заняття.

V. Д/з - вивчити чистомовки:

Жи-жи-жи - ти природу бережи!

Зу-зу-зу - мамі сумки підвезу.

Жа-жа-жа - ми побачили вужа.

ІV. Подяка за заняття.

Тема: Диференціація "Ж" -"З" в реченнях.

Мета: Розвивати логічне мислення, увагу, дрібну моторику пальців, артикуляційний апарат, фонематичний слух; збагачувати та уточнювати словник. Вчити розрізняти на слух звуки Ж -З, правильно їх вимовляти у словах. Виховувати звукову культуру мовлення.

Обладнання: символи-звуки Ж -З, індивідуальні та настінні дзеркала, предметні малюнки, м’яч, прапорці, альбом А.Я. Малярчук.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

1. У кого із дітей одяг жовтого кольору, а у кого - зеленого?

2. Перевірка д/з - чистомовки.

ІІ. Основна частина.

Артикуляційна гімнастика Гра " Світлофор".

Дітям роздаються прапорці жовтого і зеленого кольорів. Логопед називає малюнки (жираф, береза, їжак, вазон, зошит, жук, і т.д.). На звук " з" діти підносять прапорець зеленого кольору, на звук -ж - жовтого.

Розвиток слухової уваги.

Послухати слова і сплеснути в долоні, якщо почуєте помилку: пасажир, злива, жабенятко, дужка, зовток, зурнал.

Гра з м’ячем - повторити речення за логопедом, попередньо зловивши м’яч:

Зіна і Зіновій зайшли в магазин.

Зіна купила книжки.

Зіновій купив журнали.

ІІІ. Фізхвилинка " Листя":

Ти на листя подивись,

Ти по листячку пройдись,

Ти листочки підніми -

Один, два, три.

ІV. Робота із альбомом А.Я. Малярчук.

Доповнити речення відповідними малюнками:

Прозора морська… (медуза).

Маленька зелена… (жаба).

Кисла, але смачна… (ожина).

Кучерява, білокора… (береза).

Д/г " Будинок для звуків"

Пальчикова гімнастика " Равлик"

Пояснити значення народних висловів:

немає товариша - шукай, а знайшов - бережи.

Друзі пізнаються в біді.

За двома зайцями поженешся - жодного не впіймаєш.

4. Повторити скоромовки:

Залізне зубило залізо любило.

Золоті жолуді зовсім пожовтіли.

5. Д/г "Магазин".

V. Підсумок заняття, оцінювання роботи дітей.

VІ. Д/з - вивчити скоромовку, намалювати до неї ілюстрацію.

VІІ. Подяка за заняття.

Тема: Закріплення звука "р" на початку слова, у відкритих складах - ру, - ри

Мета: Розвивати фонематичний слух, артикуляційний апарат, дрібну моторику пальців; збагачувати словниковий запас. Вчити правильно вимовляти звук "р" на початку слова у відкритому складі; вчити визначати "р" на початку слова. Виховувати увагу.

Обладнання: Розрізна азбука /альбом/, загадки, предметні картинки, "Дидактичні матеріали для виправлення мовних порушень", ч.2, символ-звук.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Повторення матеріалу минулого заняття.

1. Діти, ви повинні були придумати по 5 слів із складом - ро.

Діти називають свої слова.

2. А зараз ми пригадаємо які артикуляційні вправи ви знаєте:

"Грибочок"

Ось грибочок-сироїжка.

Вгорі-"шляпка", знизу-"ніжка".

Відкрити рота. Присмоктати до піднебіння широкий язик. Краї язика мають примикати до верхніх зубів.

Утримувати: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10.

"Трубочка"

Язик у "трубочку" згорнули,

Легесенько нього подули.

Висунути широкий язик і згорнути бокові краї, щоб утворилась "трубочка". Легенько, не напружуючись, якомога довше подути в "трубочку".

"Маятник"

Тік-так, так-тік-

Наче маятник, язик.

Відкрити рота. Висунути язик і рухати ним вліво-вправо. Слідкувати за тим, щоб язик не облизував губи.

Рахунок: 1-2.

"Гірка"

Буде спинка язика,

Наче гірочка, крута.

Кінчик в зуби упираю,

Із напруженням тримаю.

Відкрити широко рота. Опустити нижню щелепу якомога нижче. Широким язиком упертися в нижні передні зуби. Щільно притиснути бокові краї спинки до корінних зубів. Розслабити.

Рахунок: 1-2.

3. Діти, все на світі має свій голос, свою пісеньку, тільки треба вміти її почути. Пригадаймо, як співають тигри? Вони співають так: "р-р-р". А можна пісеньку намалювати. Ось вона. ("На фланелеграф виставляється символ - звук "Р").

ІІ. Закріплення вимови "р" і розвиток навичок звуко-буквеного аналізу.

Якщо до звука "р" додати звук "у", який отримаємо склад? - Ру.

Якщо до звука "р" додати звук "и", який отримаємо склад? - Ри.

Характеристики

Тип файла
Документ
Размер
41,38 Mb
Предмет
Учебное заведение
Неизвестно

Список файлов ВКР

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
7035
Авторов
на СтудИзбе
260
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее