113166 (591244), страница 13

Файл №591244 113166 (Організація продуктивної самостійної діяльності молодших школярів у навчальному процесі сучасної початкової школи) 13 страница113166 (591244) страница 132016-07-30СтудИзба
Просмтор этого файла доступен только зарегистрированным пользователям. Но у нас супер быстрая регистрация: достаточно только электронной почты!

Текст из файла (страница 13)

1. Робота над заголовком.

- Що означає: бути природі другом? Адже це не тільки не «рубай, не ламай, не убий», це ще - «вивчай, спостерігай, милуйся».

І сьогодні ми з вами за допомогою оповідання В. Чухліба познайомимось з явищем природи, яке буває на весні. Це повінь. Чи знаєте ви, що таке повінь?

Повінь - це коли річка виходить з берегів, затоплює прибережну місцевість: ліски, гаї, поля і навіть села.

2.Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

VI. Підсумок уроку.

- Хто з героїв опрацьованих творів був природі другом? А хто з них став другом?



Додаток Є



Тема. Дерева, кущі, трави. Плоди, насіння.

Мета. Продовжувати розширювати знання дітей про дерева, кущі, трави своєї місцевості; вчити визначати породи дерев; спостерігати за рослинами, особливостями їх будови, розрізняти їх за певними ознаками; виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.

Обладнання: листя і насіння різних порід дерев, предметні малюнки Й зображенням різних порід дерев, їх плодів і насіння. Казкові герої: Зайчик, Білочка та їжачок. Загадки, прислів'я, вірші Л. Костенко, В. Крищенка.

Хід уроку

І. Хвилинка спостережень.

  • Яка зараз пора року? І

  • Який місяць?

  • Це початок осені чи кінець?

  • Якого кольору небо? Чи є хмарки?

  • Чи світить сонечко? Чи є вітер?

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальна перевірка

  • Чому природу треба охороняти?

  • Що потребує охорони у нашій місцевості?

  • Що дають рослини тваринам, людям?

  • Для чого охороняють рослини?

  • Які рослини потребують охорони у нашій місцевості?

  • Чому потрібно охороняти ті рослини, яких багато навколо нас?

  • Що кожен з вас зробив доброго для рослин?

2. Індивідуальна перевірка.

- Чим жива природа відрізняється від неживої?

Користуючись таблицею, розкажіть про значення кожного органу для рослини. (Відповіді оцінюють Білочка і Зайчик).

3.Письмова перевірка (для всього класу), а). К-2, ст. 6-7 ("Жива і нежива природа"). б).К-3,ст.8-9.

в). З перелічених назв рослин (гречка, деревій, просо, осот, перець, звіробій) виписати назви дикорослих рослин (І-В), культурних - ІІ-В. За якими ознаками ви їх розпізнавали?

III.Повідомлення теми та завдань уроку.

Відгадування загадок.

+ Червонясту шубку має, по гілках вона стрибає, Хоч

мала сама на зріст, та великий має хвіст, Як намисто —

оченята. Хто це? Спробуй відгадати. (Білка), + Звірок маленький, взимку біленький, влітку сіренький. По

полях стрибає, в кущах спочиває. Хто це? (Зайчик).

  • Ви здогадалися, чому саме Білочка і Зайчик завітали до нас? Тому, що тема нашого уроку — "Дерева, кущі, трави. Плоди, насіння".

  • Як ви думаєте, хто з цих звірят може нам розповісти багато цікавого про дерева, кущі?

  • Звичайно, Білочка живе на деревах, а Зайчик - в кущах. Про це і в загадках сказано.

  • А урок проведемо у вигляді гри. Для цього поділимо клас на дві групи: команда дівчаток - "Білочки", команда хлопчиків —"Зайчики".

IV. Актуалізація опорних знань.

а). "Білочки" загадують загадки команді "Зайчиків" про дерева. + Один батько тисячі синів має, всім шапки справляє. (Дуб). + Маю плаття зелененьке, гнучкі, ніжні віти, білі ноги, стан тоненький, як я звуся, діти? (Береза).

+ Зелененькі їжачки почіплялись на гілки. Хто зірветься з деревини, той колючу шубку скине. (Каштан).

"Зайчики" загадують загадки про кущі. + У вінку зеленолистім, у червоному намисті, видивляється у воду на свою хорошу вроду. (Калина). + Хоч росту в чагарниках, мене знає кожен птах. І ведмідь в кущах щоднини дуже ласий до... (малини).

+ Як весною зацвітаю, линуть пахощі по гаю, В квітах щастя всі шукають, тільки, жаль, гілки ламають. (Бузок/ -Молодці! Журі оцінить вашу працю відповідними балами. -Діти, які органи мають рослини?

  • Розгляньте зображені на таблиці тополю, калину, сосну і грицики.

  • Чи однакові ці рослини ззовні?

- Поміркуйте, чому вони такі різноманітні? Як ви думаєте?

V. Вивчення нового матеріалу.

Бесіда.

  • На які дві групи можна поділити перелічені рослини, якщо брати „, уваги їх місце в житті людини: яблуню, череду, шипшину, вільху, смородину!

  • На які три групи можна розподілити перелічені рослини за їх зовнішнім виглядом?

  • Які із рослин - дерева?

(На основі малюнка яблуні іде пояснення про органи рослин).

  • Який орган знаходиться в землі?

  • Скільки стовбурів росте від кореня?

  • Який стовбур у яблуні?

  • Стовбур розгалужується на багато гілок. Що на них розташовано?

  • Крім листків, що ще є на гілках?

Згадайте яблуню, яка росте у вашому чи в шкільному саду. Які вона органи?

  • Погляньте на цей малюнок і знайдіть на ньому дерево.

За якими ознаками ви його розпізнали? Міркуйте так: дерева міцний дерев'янистий стовбур. У сосни, наприклад, стовбур міцний і дерев'янистий, тому сосна-дерево. Міркуючи так само, доведіть, що каштан -дерево.

- Поділіть за формою листя на дві групи такі рослини: клен, ялина, осика, ялівець, ліщина, сосна.

Діти відповідають, а вчитель доповнює їхні відповіді і пояснює, що листки у хвойних дерев не тільки вузенькі, а й покриті восковим нальотом, від менше випаровують вологи.

2. Фізкультхвилинка.

Ми в стрункі стаєм рядки,

виправляємо гілки.

Ледь зіп'явшись з корінців, Дістаєм до промінців,

Ми стискаєм їх вогонь в зелені своїх долонь,

Хилять свіжі вітерці вправо, вліво стовбурці,

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед, назад.

3. Робота з колекційним матеріалом. Діти розглядають колекцію і визначають, яким рослинам належать плоди і насіння, які в них розміри, форма, забарвлення. Яке значення для рослин має плід?

Яке значення для поширення насіння й плодів мають гачечки (лопух, череда), парашутик (кульбаба, осот), а також смак і забарвлення ягід горобини, ожини, бузини?

Чому, на вашу думку, птахів називають "шишкар", "дрізд - горобинник"?

VI. Закріплення нового матеріалу. 1. Робота з підручником.

Опрацювання статті "Дерева, кущі, трави", "Плоди і насіння",

Як спостерігати за рослинами". За допомогою вчителя учні будують схему розвитку рослин:

набубнявіли бруньки — з'явилися листочки — рослина квітує - на місці квіток утворилися плоди — плоди дозріли — листя пожовкло — листя опало. Журі визначає, хто найправильніше це зробить.

  1. Відповіді на питання після текстів.

  2. Робота у зошитах.

Діти записують свої спостереження у зошити і дають відповіді (письмово) на поставлені у ньому запитання (сторінка 22-23).

4. Цікава вікторина (запитання до команд).

Які дерева (кущі) є символами України?

З якими деревами і кущами порівнюють гарних дівчат?

З яким деревом порівнюють сильних юнаків?

Які місяці мають назву, що походить від назви дерева?

V І. Підсумок уроку.

Чим відрізняється дерево від куща?

Які ви знаєте дерева? Кущі?

Які зміни відбуваються з рослинами протягом року? Які хвойні рослини ростуть у вашій місцевості? Яке значення для рослин має плід? Всі дуже добре попрацювали на уроці, були активними. А зараз Зайчик і Білочка визначать переможців і нагородять їх призами.

VIІ. Домашнє завдання.

Опрацювати статті підручника: "Дерева, кущі, трави", "Плоди і насіння", " Як спостерігати за рослинами", спостерігати за змінами в житті рослин, дати відповіді на питання у підручнику.



Додаток Ж



Тема. Розмноження рослин. Охорона рослин.

Мета. Продовжити формування в учнів поняття: "Рослина - частина живої11 ч І роди". Ознайомити учнів з різними типами рослин, їх розмноженням. Зверн у т и увагу учнів на значення рослин в житті людини, дати відомості про Червону мину. Виховувати бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю. Розвивати спостережливість, кмітливість, розуміння прекрасного в природі.

Обладнання: ілюстрації із зображенням різних рослин; формати із зображенням саду, городу, лісу; натуральні наочні предмети (насіння, бульби, листки, стебла рослин).

Хід уроку

І. Хвилинка спостережень.

-Які зміни ви спостерігали в неживій природі?

  • Який сьогодні день?

  • Чи були протягом тижня опади? Які саме?

  • В яких межах коливалася температура? Про що це свідчить?

  • Чи змінили свій вигляд рослини? Як саме?

  • Що змінилося в поведінці тварин? -Які птахи відлетіли у теплі краї?

-Які роботи люди виконують на полях, фермах, вулицях? (Черговий учень перевіряє виконання записів у зошитах для самостійної І м» поти).

П.Перевірка домашнього завдання. 1.1ндивідуальне опитування: К-5, ст. 13-14. 2.Гра "Хто де росте?"

(Розвішують формати із зображенням саду, городу, лісу, на яких є порожні квадрати; учням дають конверти, в яких містяться картинки із зображенням І й і них рослин).

-Зараз ми будемо садівниками. Для цього розділимось на дві команди, і .ждання полягає в тому, щоб посадити рослини там, де вони мають рости. Виграє та команда, яка швидше і безпомилково виконає завдання.

- Що потрібно для того, щоб ці рослини росли? - Як доглядати за кімнатними рослинами?

Ш. Актуалізація опорних знань.

- Сьогодні ми "посадили" багато рослин. Вони водночас і схожі, і ршоманітні. Цікаво, звідки взялась така велика кількість рослин? Ось яку історію мені розповіли.

В одному царстві росла прекрасна квітка. Всі милувалися її красою. Але вона була сумна, бо не мала біля себе сусідів. Єдиною її втіхою була насінинка, з якою вона розмовляла та голубила й колисала її. Та однієї ночі безжальний вітер вирвав з рук квітки насінинку і кинув у землю. Красуня дуже плакала, поливаючи насінинку дрібними сльозами. Але одного ранку сталося диво: там, де впала насінинка, виросла чудова рослина, схожа на свою матір. З того часу квітка не була сама.

IV. Повідомлення теми та завдань уроку.

Ми дізналися, як з насіння виросла нова рослина. Тому на сьогоднішньому уроці ми ознайомимось з розмноженням рослин та їх охороною.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди. Розмноження — це відтворення собі подібних, що є властивістю всіх живих організмів. Саме завдяки цьому підтримується чисельність рослин. Ви вже знаєте, що більшість рослин розмножується насінням.

  • За яких умов проростає насіння?

  • Насіння яких рослин ви зібрали восени?

  • Зараз я роздам вам різне насіння, а ви скажете, яким рослинам воно належить. (Насіння пшениці, маку, жита, гороху...). Коли його збирають?

- Для проростання насіння потрібні сприятливі умови; певна температурі вода, повітря. Висівають повноцінне насіння, без домішок бур'янів. Під чаї сівби враховують глибину його загортання. Дрібнонасінні культури сіють на глибину 1-2 см (цибуля, морква, кріп), крупнонасінне - на 4-5 см (квасоля, гарбузи). Часто глибину висіву збільшують (коли в ґрунті мало вологи).

Але рослини розмножуються не тільки насінням, але й іншими способами стеблами, листками, бульбами, цибулинами, кореневими паростками.

- Які рослини розмножуються бульбами? Які цибулинами?

Так, цибулинами і бульбами розмножуються не тільки картопля, тюльпани, а й деякі дикорослі рослини: проліски, ряст. Збирати ці рослини треба уважної щоб не пошкодити цибулину.

А от стеблами найчастіше розмножуються кущі.

  • Які кущі ви знаєте?

  • Ось всім вам відома суниця. Вона розмножується довгими тонким* стебельцями, які дістали назву "вуса".

- Яким способом ви розмножували рослини? Які саме? 2.Фізкультхвилинка.

І.Знайомство з Червоною книгою (див. ст. 147).

VI. Закріплення нового матеріалу.

1.Гра "Назви зайве слово".

  • Бульбами розмножуються: картопля, горох, цибулина, мак, пролісок! тюльпан.

  • Стеблом розмножуються: верба, смородина, аґрус, нарцис.

  • Насінням розмножуються: огірок, кріп, цибуля, горох, квасоля, малини} суниця, абрикос.

2. Робота з підручником.

Опрацювання статті "Розмноження рослин", "Охороняй рослини".

3. Відповіді на питання.

  • Чому слід охороняти рослини?

  • Як потрібно поводитися на екскурсіях в лісі, парку, саду, лузі?

  • Що ви зробили для охорони природи?

  • Яке значення зелених рослин?

- Чому їх називають "зеленим другом"? 4. Робота в зошитах.

Характеристики

Список файлов ВКР

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
7026
Авторов
на СтудИзбе
260
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее