23407 (Франція), страница 2

2016-07-31СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Франція", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "география" из 3 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "география" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "23407"

Текст 2 страницы из документа "23407"

М’яса виробляють по 110 кг на кожного жителя, дуже значним є також виробництво молока. Місцеві сировари виготовляють 400 сортів сиру. М’яса вивозиться порівняно небагато, натомість Франція славиться у світі як експортер твердих сирів.

Рибальство виконує допоміжні функції у забезпеченні продуктами харчування. Франція виловлює щороку до 0,5 млн. тон риби (переважно тріска й оселедець), певне значення мають устричний промисел, заготівля водоростей та інших морепродуктів.

Досить значною є власна заготівля деревини – понад 33 млн. м3 на рік. Це результат широкого впровадження промислового лісівництва (піщані низовини-ланди між Гаронною і Піренеями виявилися придатними для вирощування приморської сосни).

Транспорт. Франція має одну з найрозвинутіших транспортних систем у Європі та є піонером у виготовленні й застосуванні надшвидкісних засобів транспорту. На лінії Париж – Ліон завдовжки 425 км уперше в світі почав курсувати поїзд зі швидкістю 270 км/год (зараз уже 400 км/год). Франція першою започаткувала авіарейси пасажирського надзвукового літака "Конкорд".

Центром транспортної системи Франції є Париж. Він зв’язаний водною артерією Сени з морем. До Парижа з чотирьох боків підходять газопроводи, нафтопровід від Гавра і лінії електропередачі з півночі та районів Альп і Піренеїв. З Парижа в усі боки відходять залізниці і автостради. Найважливіший транспортний коридор країни утворився по лінії Гавр – Париж – Ліон – Марсель. Він насичений найрізноманітнішою і найсучаснішою транспортною інфраструктурою. Париж є третім повітряним вузлом Європи, він поступається тільки Лондону і Франкфурту-на-Майні.

Туризм. Серед галузей нематеріальної сфери діяльності Франції виділяється туризм. До Другої світової війни за кількістю іноземних туристів Франція посідала перше місце в світі, зараз – третє (40 млн. осіб щороку), трохи поступаючись Італії та Іспанії. Природні й соціально-економічні умови Франції сприятливі як для екскурсійно-пізнавального, так і для лікувально-оздоровчого та спортивного туризму.

Серед природних рекреаційних факторів – чудовий клімат, морські узбережжя з пляжами, гірські масиви Альп і Піренеїв, численні джерела цілющих вод. Країна багата на пам’ятки історії, культури, архітектури і мистецтва. Вони охоплюють стародавню римську епоху, середньовіччя, нові часи і сучасність. Насиченість території соборами, монастирями, палацами, фортецями і різноманітними музеями є однією з найвищих у світі. До того ж ці споруди майже не зазнали руйнувань у XX столітті. На охорону культурної спадщини витрачаються великі кошти.

Франція має добре розвинену туристичну інфраструктуру, яка включає транспорт, заклади харчування, готелі, а також організацію турів, забезпеченість інформацією, картами, сувенірами тощо.

Внутрішні відмінності

Територія Франції поділяється на вісім економічних районів, які одночасно є районами внутрішнього регіонального планування. Це столичний район Іль-де-Франс (Париж), Паризький басейн, Північ, Схід, Схід-Центр, Середземномор’я, Південний Захід і Захід. Населення і господарство Франції здавна були зосереджені в річкових долинах і басейнах. У середні віки зросло значення Парижа як столиці королівства, Фландрії з її вовняними мануфактурами і Ліона з торгово-транспортними функціями та виробництвом шовку.

У XIX столітті важливу роль почали відігравати Північ і Схід, де сконцентрувалась текстильна і важка промисловість. У цілому східна частина Франції, яка прилягає до головної західноєвропейської "осі" виявилася більш розвиненою, ніж західна, що повернута в бік океану і відсталих піренейських країн. Після Другої світової війни Париж продовжує залишатися головним господарським і культурним ядром Франції, але ситуація на "околицях" змінилася. Північ і Схід ще й досі охоплені депресією, а Південний Захід і Захід розвиваються швидко. Бурхливі темпи розвитку характерні і для Середземноморського району. Але територіальна структура господарства країни зберігає яскраво виражений моноцентричний характер.

1. Іль-де-Франс – район, в центрі якого знаходиться сам Париж. Територія ця здавна була ядром королівства й відігравала особливу роль у житті Франції. Вона насичена численними історичними і культурними пам’ятками (художній музей Лувр, палацово-парковий комплекс Версалю та багато інших).

Господарське значення району пов’язано з фінансовою, науковою та культурно-освітньою діяльністю, міжнародним туризмом. Париж – світовий центр моди і високих технологій в галузі атомної енергетики, авіакосмічного та залізничного машинобудування, біотехнологій і фармацевтики.

Сільське господарство району має інтенсивний приміський характер (молочне скотарство, птахівництво, свинарство, картоплярство і овочівництво, садівництво, ягідництво).

2. Паризький басейн – у природному відношенні це басейн Сени і його найближче оточення зі сприятливим поєднанням родючих ґрунтів, рівнинного рельєфу, теплого і вологого клімату.

Промислове значення району дуже зросло після Другої світової війни в результаті деконцентрації промисловості Великого Парижа. У малих і середніх містах тут з’явилися підприємства автомобільної, електронної і фармацевтичної галузей.

Найбільшим є портово-промисловий вузол Нижньої Сени з містами Гавр і Руан (портова діяльність, нафтопереробна і нафтохімічна, бавовняна, паперова і харчова галузі, кольорова металургія, суднобудування). Гавр є другим за вантажообігом портом Франції (після Марселя) і одним з найбільших у Європі. Це справжні "морські ворота" Парижа. Через Гавр і Руан проходить половина експорту країни. На узбережжі Ла-Маншу розташована військово-морська база і важливий центр суднобудування – Шербур.

Паризький басейн уособлює сільське господарство Франції (30% його валової продукції) з посівами пшениці і цукрових буряків, виноградарством Шампані й Бургундії, молочним і м’ясним тваринництвом Нормандії.

В Нормандії (м. Байо) знаходиться відомий музей Вільгельма Завойовника.

3. Північ – найменший за населенням економічний район (але густота населення тут дуже висока), за площею він трохи більший за Іль-де-Франс. Північний район має багато спільного з сусідньою Бельгією. Найважливіша його частина – Фландрія ще у XII–XV століттях вважалась найрозвинутішою частиною Європи. В XIX і в першій половині XX століття Північ стала головним промисловим районом Франції, районом вугілля, металу, металомісткого машинобудування (сільськогосподарські машини, локомотиви, шахтове й металургійне обладнання) і текстилю. Зараз ці галузі втратили колишнє значення.

Найбільшою тут є агломерація навколо міста Лілль. Порти Булонь, Кале, Дюнкерк орієнтовані на зв’язки з Великобританією. Дюнкерк став важливим центром нафтопереробки і виплавки сталі.

У сільському господарстві молочне скотарство і свинарство доповнюється вирощуванням зернових (пшениця, ячмінь) і технічних культур (рапс, цукровий буряк, льон, хміль).

4. Схід – це історичні провінції Лотарингія, Ельзас і Франш-Конте – так звані "прикордонні землі", які довгий час були "яблуком розбрату" між Німеччиною і Францією. Схід являє собою головний район важкої промисловості Франції. Його перевагами є мережа водних шляхів і наявність покладів вугілля, залізної руди, калійної і кам’яної солей.

Гірничу справу доповнюють виплавка металу, виготовлення рейок, сталевих конструкцій, прокатного листа (Агонданж, Тьонвіль, Лонгві), хімічна промисловість (Страсбург, Карлен). Розвиненою ще з XVIII століття була текстильна (зокрема – бавовняна) промисловість (Мюлуз, Кольмар, Сен-Дьє). Як і Північ, Східний економічний район у другій половині ХХ століття опинився в депресивному стані. Переструктуризація часто здійснювалася за рахунок виробництва автозапчастин. Тим більше, що головні заводи "Пежо" розташовані у конурбації Сошо-Монбельяр.

У сільському господарстві представлені м’ясо-молочне скотарство та зернові і кормові культури. В долині Рейну – виноградарство, овочівництво, садівництво.

Серед міст Східного економічного району найвідоміший Страсбург, який вигідно розташований на Рейні між французькими Вогезами і німецьким Шварцвальдом. Страсбург – одна із "столиць Європи", тут працюють Європейський парламент і Комісія з прав людини.

5. Схід–Центр (або Рона–Альпи, або Ліонський район) охоплює схід Центрального масиву, долину Сони і Рони, Савойські Альпи. Район має виняткове транспортне значення, розвинені гідро- і атомну енергетику, нафтопереробку, енергомісткі виробництва (електрометалургія, електрохімія, целюлозно-паперова промисловість), виробництво текстилю (шовкові й синтетичні тканини) та одягу, вантажних машин і автобусів; молочне і м’ясне тваринництво. Він виконує також рекреаційні функції. Головна промислова зона простягнулась суцільною смугою від Ліона до Сент-Етьєна.

Ліон (1,2 млн. жителів) свого часу був столицею Римської Галлії. У середньовіччя його ярмарки, банки і грошові операції, а пізніше шовкова промисловість набули світової слави. Ліон – друге місто Франції, проте дистанція між ним і Парижем занадто велика.

Місто Гренобль очолює район курортів і альпійського туризму. В 1924, 1968, 1992 роках тут проходили Зимові Олімпійські ігри. Одночасно Гренобль перетворився на один з провідних у Франції центрів наукомістких виробництв і наукових досліджень, особливо в галузі ядерної енергії і електроніки. В Греноблі діє Інститут географії Альп.

6. Середземномор’я (історичні провінції Лангедок, Прованс, Корсика) займає субтропічне узбережжя, відокремлене з півночі горами.

У сільському господарстві домінують виноградарство, вирощування овочів, фруктів і квітів. Лангедок є найбільшим у світі районом монокультури винограду. Маленьке містечко Ґрас у передгір’ях Приморських Альп заслужило назву "столиці квітів і парфумів". Його оточення є постачальником сировини для парфюмерно-косметичної промисловості Парижа – тут вирощуються троянди, жасмин, лаванда, іриси, мімози та інші ефіроолійні рослини (хоча багато їх експортується з Болгарії, Туреччини, Марокко, Тунісу, Мадагаскару).

Головне місто на узбережжі – Марсель (1,1 млн. жителів). Його морський порт є найбільшим у Франції за вантажообігом. Марсель – велике промислове місто. Найважливішими в ньому є нафтопереробна, нафтохімічна, металургійна і харчова галузі. На схід від Марселя знаходиться Тулон – військово-морська база Франції в Середземному морі.

Середземномор’я – район туризму і курортів. Головна принада району – це клімат, море, пляжі й мальовничі ландшафти. Середня температура січня на узбережжі +7 °С, липня +23 °С, літо сухе, купальний сезон триває з травня по листопад. Рив’єра (Лазуровий берег) завдовжки 70 км стала всесвітньо відомою курортною зоною ще в XIX столітті. Впродовж року її відвідує 15 млн. осіб. Рив’єра – це не тільки пляжі, це величезний комплекс оздоровчих, лікувальних, спортивних, культурних, комунікаційно-інформаційних закладів. Найбільшими містами Лазурового берега є Ніцца та Кан з його Палацом кіно і міжнародними кінофестивалями.

Науково-технічна революція вплинула і на розвиток Середземномор’я. На узбережжі виникло чимало технополісів, пов’язаних з електронікою, інформатикою, науками про людину, Землю, океан. Вони розмістилися в містах Монпельє, Ніцца та інших. Головним фактором їх виникнення стало сприятливе природне середовище, яке і приваблює сюди спеціалістів найвищої кваліфікації.

Корсика є найменш розвиненою частішою Франції. Тут усе ще існують відсталі відносини і відстале сільське господарство (вівчарство і козівництво; вирощування оливок і винограду). Характерним є відтік населення з острова.

7. Південний Захід – це майже 1/5 території Франції, але тільки 1/10 її населення. Складові його рельєфу – Піренеї, Аквітанська низовина і захід Центрального масиву. Важливу роль в районі відіграють сільське господарство (кукурудза, пшениця, тютюн, виноград; скотарство і свинарство), промислове лісівництво, виплавка алюмінію та аерокосмічна промисловість. Найбільшими містами є Бордо і Тулуза.

Бордо – порт у гирлі Гаронни, який в середні віки мав найтісніші зв’язки з Англією, а потім брав активну участь у колоніальній торгівлі. Зараз портова діяльність у ньому поєднується з переробкою нафти і продуктів тропіків, виноробством і аерокосмічною справою.

Тулуза вигідно розташована в долині Гаронни. Це місто студентів і наукових лабораторій, яке за науковим потенціалом поступається тільки Сорбонні. Тулуза перетворилася на один з центрів високих технологій і найбільший у Європі аерокосмічний центр, з яким пов’язані конструювання і виготовлення літаків "Каравела", "Міраж", "Конкорд", "Аеробус" та ракет "Аріан" і "Гермес". Тут знаходиться національний центр космічних досліджень і Космічний музей. Тулуза – побратим Києва.

На Південному Заході багато морських і гірських курортів, пам’яток старовини. В передгір’ях Піренеїв лежить маленьке містечко Лурд. Це курорт з цілющими водами і одночасно великий релігійний (католицький) центр, який щороку відвідує понад 3 млн. прочан.

8. Захід (Бретань і землі на південь від нижньої Луари) – у минулому найбідніша частина Франції з досить суворою природою. Значну роль тут завжди відігравало мореплавство. Звідси колонізувалась Французька Канада і починались морські подорожі навколо світу. Портові міста Сен-Назер і Нант у гирлі Луари – найбільші у свій час центри французького суднобудування (суховантажні та рибальські судна), зараз спеціалізуються на виготовленні прогулянкових суден. Порт Брест зберіг спеціалізацію на військовому суднобудуванні та залишається головною військово-морською базою Франції в Атлантичному океані.

Захід залишається важливим районом рибальства та інших морських промислів.

Швидкий розвиток Франції у другій половині XX століття позитивно вплинув і на цей район. Поява ринків ЄС дала змогу по-новому використати малопродуктивні, але постійно зволожені землі. Вироблені тут м’ясо птиці, свинина, яловичина, масло, рибні та м’ясні консерви становлять значну частину тваринницької продукції Франції та її експорту. Традиційні галузі промисловості – шкіряно-взуттєву, деревообробну і харчову – доповнили автомобільна, електронна і аерокосмічна. Маленьке місто Анже з його університетом перетворилося на зразок технополісу електронних галузей. У районі чимало морських курортів та історичних пам’яток: курорт Сен-Мало, монастир Монт-Сен-Мішель та інші.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5183
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее