217 (Сильніше загроза - міцніше захист)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Сильніше загроза - міцніше захист", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "авиация и космонавтика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "авиация и космонавтика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "217"

Текст из документа "217"

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КРАСНОДОНСЬКИЙ ПРОМИСЛОВО ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ





















Реферат

з предмету: «Інформаційна безпека»

На тему: «Сильніше загроза - міцніше захист»





Студента групи 1ОКІСМ-06

Петренко Михайла

Перевірила: Дрокіна Т. М.















Краснодон

2009



Зовнішній периметр: міжмережеві екрани



Першу лінію захисту від хакерів, інтернет-черв'яків, програм-шпигунів і інших ворогів тримає міжмережевий екран.

У багатьох компаніях, і навіть у деяких домашніх мережах доступ до інтернету здійснюється через загальне широкосмугове з'єднання. Для того щоб з'ясувати рівень захисту, який забезпечується апаратними міжмережевим екранами, ми протестували дві моделі маршрутизаторів з вбудованими точками доступу: Linksys Wireless-G Broadband Router WRT54G і Microsoft Wireless-G Base Station MN-700. До складу цих маршрутизаторів як побічного продукту для обробки інтернет-трафіку входить найпростіший міжмережевий екран.





Використовуючи трансляцію мережевих адрес (Network Address Translation, NAT) і протокол динамічної конфігурації хоста (Dynamic Host Configuration Protocol, DHCP), маршрутизатор розподіляє серед комп'ютерів мережі приватні IP-адреси, приховуючи їх таким чином від зовнішніх комп'ютерів, які "бачать" тільки IP - адресу самого маршрутизатора. Маршрутизатор відкриває інтернет-порти тільки в тому випадку, якщо його так налаштувати, або якщо комп'ютер мережі запрошує дані з інтернету (наприклад, звертається до веб-сторінці).

Маршрутизатори перешкоджають атакам, при яких хакери використовують засоби сканування портів для пошуку вразливих об'єктів. Якщо жодна із систем мережі не запрошувала пакети даних, маршрутизатор просто відкидає вхідні пакети. Обидва продукти дозволяють відкрити певні порти і призначити їм IP-адреси призначених для цього комп'ютерів. Цей процес, відомий як пересилання порту (port forwarding), дозволяє виділити окремі сервери для ігор в онлайні і відвідування веб-сайтів, не відкриваючи доступ до інших комп'ютерів мережі. У модулі від Microsoft є ще одна приємна функція: за замовчуванням у ньому включено WEP-шифрування; для захисту бездротового трафіку генерується спеціальний ключ.



Комп'ютер під захистом програмного брандмауера



Маршрутизатор захищає від атак ззовні. Проте деякі типи зловмисного програмного забезпечення, такі як інтернет-черв'яки, троянські програми і програми-шпигуни, працюють зсередини. Для того, щоб припинити їх діяльність, необхідний програмний захисний екран, встановлений безпосередньо на комп'ютері.

Брандмауер, налаштований виключно за принципом повноважень доступу, попереджає про будь-якій спробі програми передати дані по мережі і дозволяє блокувати цю операцію, таким чином звертаючи увагу адміністратора на додатки, які можуть виявитися зловмисними.

З міркувань зручності міжмережеві екрани, вбудовані в пакети Panda Platinum Internet Security і Symantec Norton Internet Security 2004 автоматично надають повноваження багатьом додаткам Windows. Проте такий крок може призвести до порушення захисту. Наприклад, спочатку продукт Panda, надаючи доступ служб Windows, залишав відкритим порт 135 - саме через цей порт у комп'ютер проникає сумно відомий черв'як Blaster. Щоправда, коли це було відмічено, помилка була виправлена.

Зустрічається і зворотний "перегин": здавалося б, пакет забезпечення безпеки не може блокувати все підряд - він повинен залишити можливість роботи хоча б для власних компонентів. Однак, виявилося, що в McAfee Internet Security Suite 6 це не так. Наприклад, при спробі відправити лист по електронній пошті програма видає повідомлення про те, що MCSHIELD.EXE і MGHTML.EXE (два компоненти пакета McAfee) намагаються отримати доступ до захищеного файлу - тобто до dat-файлу поштового клієнта.



Боротьба з черв'яками



Sygate Personal Firewall Pro 5.5 і Zone Lab ZoneAlarm Pro 4.5 ніколи не були помічені ні в атаці на "своїх, щоб чужі боялися", ні у надмірному потуранні по відношенню до інших додатків. Завдяки цьому вони надають широкі можливості контролю за системою. Однак якщо нетерплячий адміністратор буде спочатку тиснути на кнопку OK, а потім думати, про що ж це його попереджають, то він поставить систему великому ризику.

Візьмемо, наприклад, черв'як Bagle, який маскується під Windows Explorer. Коли він намагається передати дані в інтернет, міжмережеві екрани McAfee, Norton, Sygate і ZoneAlarm фіксують це і дають адміністратору відповідний запит. Якщо той проявить досить пильності, то зацікавиться, навіщо це Провіднику раптом знадобилося вийти в Мережу. Але якщо адміністратор "проспить" тривожний сигнал і просто натисне OK, то буде сам відповідати за наслідки.

Щоб уникнути подібних проблем можна скористатися міжмережевим екраном з фільтрацією портів (екран такого типу вбудований в Windows XP) або з фільтрацією портів і пакетів, як у Trend Micro PC-cillin Internet Security 2004. При фільтрації пакетів міжмережевий екран контролює передача в обох напрямках між мережею та комп'ютером, на предмет відомих уразливих місць або підозрілої поведінки. Наприклад, таким чином блокуються спроби "нелегального" доступу до портів, що відкривається поштовими вірусами-хробаками, для отримання інструкцій від віддаленого хакера.

Взагалі-то в обов'язки брандмауера не входить "вилов" хробаків і нелегальних програм - це справа антивіруса. Однак антивірусні сканери краще всього працюють тоді, коли можуть порівняти потенційний вірус з базою даних вже відомих вірусів. Якщо ж вірус "свіжий", то він часто залишається нерозпізнаним до тих пір, поки не буде внесено в базу даних і поки вона не буде поновлена на зараженому комп'ютері. На це може піти від кількох годин до декількох днів, а з урахуванням ліні адміністратора - і тижнів.

Проведені тести показали наступні можливості поширених міжмережевих екранів. При спробі програми організувати масову поштове розсилання, що містить її копії, McAfee і ZoneAlarm блокують цю операцію незалежно від того, чи розсилаються листи все відразу або по черзі, при цьому користувач отримує попередження. Panda зупиняє "хробака" інакше: блокує всі вихідні листи, що містять у вкладеннях виконувані файли.

Якщо ж черв'як, такий як Bagle, намагається нелегально відкрити порт системи та отримає інструкції від віддаленого хакера, Panda нічого не може зробити. Маршрутизатори ж блокують цю дію, а програмні міжмережеві екрани, работающіепо принципом надання повноважень, - McAfee, Norton, Sygate і ZoneAlarm - попереджають про нього користувача. Втім, при цьому вони беруть хробака за Windows Explorer, не повідомляючи, що насправді це черв'як, що маскуються під Провідник. Міжмережеві екрани з фільтрацією портів PC-cillin і екран Windows XP захищають комп'ютер тихо і надійно - вони самі блокують спроби хробака отримати доступ до порту, не змушуючи користувача гадати над значенням попереджень.

Зловмисні програми не тільки по-тихому відкривають порти - вони можуть начисто "оголити" комп'ютер, відключивши систему захисту. Panda, Sygate і ZoneAlarm чинять опір таким атакам, але міжмережевий екран Windows XP, McAfee, Norton та Trend Micro вимикаються під впливом коду вторгнення - більше того, такий код здатний видалити файли останніх трьох пакетів.



Об'єднаними силами



Маршрутизатори, такі як моделі Linksys і Microsoft, відображають зовнішні атаки, в той час як програмні міжмережеві екрани захищають комп'ютерні системи від вірусів-хробаків, що поширюються через диски загального доступу, електронну пошту і додатки для обміну файлами, такі як Kazaa і Gnutella. Програмні міжмережеві екрани - необхідний захисний компонент для ноутбуків, що підключаються не тільки до захищеної офісної або домашньої мережі, а також до мереж загального доступу, особливо бездротовим.

З розглянутих міжмережевих екранів нам найбільше сподобалися Sygate і ZoneAlarm. Sygate впачатляет швидкодією і модульної конфігурацією, завдяки якій його можна налаштовувати практично як завгодно. Щоправда, деякі його повідомлення здатні поставити в глухий кут, незважаючи на деталь. Як, наприклад, реагувати на таке попередження: "Internet Explorer (IEXPLORE.EXE) is trying to connect to (207.46.134.221) using remote port 80 (HTTP - World Wide Web)"? Навіть у перекладі на російську - "Internet Explorer (IEXPLORE.EXE) намагається з'єднатися з www.microsoft.com (207.46.134.221) через віддалений порт 80 (HTTP - World Wide Web)" не зовсім зрозуміло ... А ось повідомлення ZoneAlarm в тій же ситуації цілком ясно: "Do you want to allow Internet Explorer to access the Internet?" - "Чи дозволяєте ви доступ Internet Explorer до інтернету?".

Швидкодія ZoneAlarm не гірше, ніж у Sygate, а інтерфейс значно зрозуміліше. Тим же, кому не вистачає терпіння настроювати міжмережевий екран, що працює за принципом надання повноважень, можна порекомендувати екран з фільтрацією портів, такий як PC-cillin.



Внутрішня безпека: антивіруси



Незважаючи на те, що міжмережеві екрани успішно блокують ряд вірусів, зондувальних мережеві порти, і затримують деякі спроби їх масового саморозмноження по електронній пошті, в системі все одно необхідний антивірусний сканер, який би зупиняв більшість інфекцій, що потрапляють у комп'ютер через електронну пошту та файли, скачувати з Інтернету. Знешкоджувати цю інфекцію може тільки антивірусний сканер. Крім сканерів, що входять до складу описаних вище пакетів по забезпеченню безпеки, ми розглянули два самостійних продукту: Grisoft AVG Anti-Virus Professional і Eset NOD32 2.

Всі ці продукти відповідають мінімальним вимогам по "вилову" основних зловмисних програм, що зустрічаються в інтернеті - тих, що хоча б двічі згадуються членами WildList Organization (www.wildlist.com), всесвітнім суспільством розробників антивірусних програм. Адже далеко не кожним вірусом справді можна заразитися через Мережу: з приблизно 100000 існуючих вірусів в даний час всього близько 250 зустрічаються в "дикому" інтернеті; інші існують тільки в "лабораторних" умовах. Виявилося, що якість роботи різних сканерів відчутно залежить від типу вірусів. Наприклад, всі відібрані для огляду продукти добре справляються з вірусами і черв'яками, що діють в 32-розрядної середовищі Windows - найбільш поширеним сьогодні типом мережевий "інфекції". В цьому випадку якість розпізнавання дуже високо - від 90,4 до 100%

Однак з троянськими програмами, які поширюються не самі по собі, а за допомогою інших програм, у тому числі вірусів та "хробаків", справа йде гірше: якщо сканери McAfee і Norton затримують відповідно 99% і 95% "троянців", то AVG - всього 23,5%, що навряд чи можна вважати достатнім захистом. Крім того, троянські програми не включаються в список WildList, через що за ними важче стежити. Нарешті, дуже бажано, щоб антивірусний сканер не піднімав помилкову тривогу, підозрюючи в наявності вірусу звичайні файли. У цьому сенсі найкраще йдуть справи у PC-cillin, де тест пройшов без помилкових спрацьовувань; на іншому кінці шкали - Eset NOD32 2, з 32 з 20000 файлів. Звичайно, це настільки мало, що навіть не варто перераховувати у відсотках, а й одного такого випадку достатньо, якщо в результаті замість вірусу буде видалено потрібний файл.



Що робити з новими "мікробами"?



У своїй роботі антивірусні сканери спираються в основному на точну відповідність відомим зловмисних програм, сигнатури яких зберігаються в базі даних. Втім, іноді вони "ловлять" і нові віруси, яких а базі немає, використовуючи евристичні алгоритми. Строго кажучи, слово "евристичний" тут означає можливість ідентифікувати невідомий вірус на підставі якихось характерних ознак - наприклад, коду, що використовує відому "діру" в операційній системі або додатку. На практиці в евристичних алгоритмах пошуку вірусів використовуються різні "нечіткі" схеми розпізнавання нових модифікацій вже відомих вірусів з використанням їх спільних ознак - наприклад, знаючи ознаки вірусу Netsky.gen, можна "відловити" його нові варіанти на зразок Netsky.R.

За даними тестів, з розглянутих програм найбільш вдалими евристичний алгоритм володіють McAfee і AVG, що ідентифікують 70,1% і 65,6% файлів, заражених невідомими вірусами; найгірший результат виявився у NOD32 - 41,4%. І в будь-якому випадку, це набагато менше і повільніше, ніж при розпізнаванні відомих вірусів, тому що основним засобом своєчасного лікування, як і раніше залишається регулярне оновлення антивірусних баз.

Всі програми тестувалися в режимі максимально ретельного сканування. Особливий випадок був NOD32: у цій програмі передбачений підвищений у порівнянні з жорстким диском рівень евристичного сканування Advanced Heuristics для електронної пошти та веб-трафіку, цих основних джерел інфекцій. Для сканування жорсткого диска цей режим теж можна використовувати, але не засобами графічного інтерфейсу, а за допомогою недокументовані команди nod32.exe / AH. У режимі Advanced Heuristics якість сканування NOD32 зростає до 53,5%.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5167
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее