164532 (Види діяльності та доходи підприємств АПК), страница 3

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Види діяльності та доходи підприємств АПК", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "финансовые науки" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "финансовые науки" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "164532"

Текст 3 страницы из документа "164532"


Операційна
Інша


Основна Фінансова

Інша операційна Інвестиційна

Рис. 2.1 Види діяльності підприємства, згідно з національними стандартами бухгалтерського обліку

Звичайна діяльність - це будь-яка діяльність підприємства, а також операції, що її забезпечують або виникають внаслідок здійснення такої діяльності. Прикладом звичайної діяльності на СВАТ «Браїлівське» може бути виробництво та реалізація продукції (робіт, послуг), розрахунки з постачальниками і замовниками, працівниками, банківськими установами, податковими органами тощо. Списання знецінених запасів, курсові різниці, економічні санкції теж відносять до звичайної діяльності як операції що її супроводжують.

Надзвичайна діяльність - операції або події, які чітко відрізняються від звичайної і не очікується, що вони повторюватимуться часто або регулярно. Це може бути стихійне лихо, техногенна аварія, пожежа тощо.

Звичайна діяльність розподіляється на операційну, фінансову, інвестиційну.

Найбільший обсяг операцій припадає на операційну діяльність. Операційна діяльність це основна та інша операційна діяльність, що не є фінансовою чи інвестиційною. Основна діяльність - це операції, пов’язані з виробництвом та реалізацією товарів (робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечують основну частку його доходу. До іншої операційної діяльності відносять операції з реалізації валюти, реалізації виробничих запасів, знецінення запасів, штрафи, пені за невиконання господарських договорів, обслуговування дитячих садків, оперативна оренда основних засобів та інші. За кожним видом діяльності дохід визнається як зростання економічних вигід, які отримані чи підлягають отриманню в результаті реалізації товарів, продукції, послуг, інших активів, а також у результаті використання активів підприємства іншими сторонами (у вигляді відсотків, дивідендів, роялті). Визначення доходу за бухгалтерським і податковим обліком не збігається. Усі розрахунки з бюджетом у СВАТ “Браїлівське” побудовано на основі податкового обліку. Схему формування доходів, витрат, прибутків та збитків підприємств відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку, зображено на рис. 2.2.

Доходи (прибутки)

Витрати (збитки)


виробництво

управління

збут

Функції

основна

інша

фінансова

інвестиційна

Операційна

Інша

Звичайна

Надзвичайна

Види діяльності

Рис. 2.2 Класифікація доходів, витрат, прибутків і збитків

Згідно діючих національних стандартів бухгалтерського обліку доходи класифікуються на такі дві великі групи: доходи від звичайної діяльності та від надзвичайних подій.

Визнані доходи від звичайної діяльності класифікуються за такими групами:

- дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

- інші операційні доходи;

- фінансові доходи;

- інші доходи.

2.2 Формування доходу від реалізації продукції (робіт, послуг)

Головним джерелом доходів від операційної діяльності є грошові кошти, отримані від покупців і замовників. Операційна діяльність, як правило, є основним джерелом доходу підприємства. У доходах від операційної діяльності СВАТ “Браїлівське” важливе місце посідають доходи (виручка) від реалізації продукції (робіт, послуг).

Процес виробництва та реалізації завершується доведенням продукції до споживача.

Реалізація продукції (Т — Г') — це кінцева стадія кругообігу коштів підприємства (Г — Т ... В ... Т' — Г'), яка є його важливим показником. Рух товарів і коштів створює підґрунтя економічних відносин між виробниками, постачальниками, посередниками і покупцями.

Для підприємства-виробника реалізація продукції є свідченням, що вона за споживчими властивостями, якістю та асортиментом відповідає потребам покупців, суспільному попиту.

На практиці можуть використовуватись два методи визначення моменту реалізації продукції:

а) метод нарахування — продукцію відвантажено або відпущено споживачу (відбулося передавання права власності);

б) касовий метод — одержано кошти на рахунок постачальника за реалізовану продукцію.

В обох випадках усі розрахунково-платіжні документи мають бути оформлені відповідно до чинного законодавства. Реалізація продукції завжди передбачає зміну форми вартості (Т — Г), тому бартер, або прямий товарообмін (Т — Т), не можна вважати реалізацією продукції. За бартерного обміну товарів не відбувається руху коштів, немає надходжень виручки від реалізації продукції, тобто не відбувається зміни форми вартості. На превеликий жаль, в економіці України ще й досі залишається значною питома вага товарообмінних бартерних операцій.

Податкові зобов'язання підприємств у податковому обліку, пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), виникають за події (однієї з двох — відвантаження продукції чи отримання коштів), що відбулася раніше. Винятком є малі підприємства, де виручка від реалізації продукції (робіт, послуг) визначається тільки за касовим методом.

Отже, існують різні методичні підходи до визнання доходу (виручки) за податковим і бухгалтерським обліком.

Так, одержаний від покупця аванс за товари, які ще йому не відвантажені, відображатиметься в бухгалтерському обліку як кредиторська заборгованість за одержаними авансами, оскільки не дотримано першої умови, коли покупцеві передаються суттєві ризики і вигоди, пов'язані з правом власності на товар. Водночас у податковому обліку ці надходження визнаватимуться доходом, за яким виникають податкові зобов'язання.

Як було щойно сказано, однією з важливих умов визнання доходу є можливість достовірної оцінки витрат, пов'язаних з одержанням указаних доходів. Стосовно бартерних операцій, то сума доходу за бартерним контрактом визнається за справедливою (ринковою) вартістю активів, які одержані або підлягають одержанню підприємством, зменшеною чи збільшеною відповідно на суму переданих або одержаних грошових коштів. Якщо справедливу вартість активів, які отримані або підлягають отриманню за бартерним контрактом, визначити неможливо, то дохід визначається за вартістю активів, переданих за цим бартерним контрактом.

Зростання бартерних операцій в Україні зумовлене кризовим станом платежів. Багато підприємств за браком коштів на рахунках змушені користуватися бартерними операціями.

Згідно з чинним господарським законодавством бартерні операції нині включаються у звітність з реалізації продукції підприємств, що певною мірою спотворює реальний стан справ.

СВАТ “Браїлівське” , здійснюючи господарську діяльність, може отримувати доходи від реалізації послуг — окремих або супутніх до іншої діяльності (громадське харчування, продаж товарів з наступним обслуговуванням тощо).

Особливості визнання доходу в бухгалтерському обліку від надання послуг СВАТ “Браїлівське” випливають зі специфіки даного виду господарських операцій. Дохід, пов'язаний з наданням послуг, визнається виходячи з рівня завершеності операції з надання послуг на дату балансу, якщо може бути достовірно оцінений результат цієї операції. Існують певні особливості визнання доходу за цільового фінансування господарської діяльності підприємств, організацій та інших юридичних осіб. Цільове фінансування не визнається доходом доти, доки не існує підтвердження того, що воно отримане та підприємство виконує умови фінансування. Інакше кажучи, цільове фінансування визнається доходом протягом тих періодів, у яких визнаються витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування.

Доходи (виручка) від реалізації групуються за такими видами діяльності:

- реалізація товарів;

- реалізація готової продукції;

- виконання робіт та надання послуг.

Виручка від реалізації продукції це фінансова категорія, яка виражає грошові відносини між постачальниками і споживачами товару.

Виручка від реалізації — це сума коштів, які надійшли на поточний рахунок підприємства в банку або в касу підприємства від продажу товарів та надання послуг. Вона є основним джерелом грошових доходів і фінансових ресурсів підприємств.

СВАТ “Браїлівське” визначає як планову, так і фактичну виручку від реалізації продукції. Для забезпечення правильності її визначення надзвичайно важливе значення мають дані про різницю між часом відвантаження і часом оплати продукції; питома вага поставок ставок продукції за попередню оплату; поставок, які будуть оплачені протягом одного-трьох місяців після відвантаження; поставок за бартером; змін дебіторської заборгованості. Узагальнення такої інформації дає змогу спрогнозувати реальне надходження грошових коштів у плановому періоді (місяць, квартал, рік).

Проаналізуємо насамперед загальну структуру доходів господарства СВАТ “Браїлівське”, та визначимо частку у них результатів від операційної діяльності (таблиця 2.1).

Таблиця 2.1 Аналіз складу та структури доходів СВАТ «Браїлівське» за 2007 – 2009 рр., тис. грн.

Показники

2007 р.

2008 р.

2009 р.

Відхи-лення

Темп зрос-тання, %

Сума

Питома вага, %

Сума

Питома вага, %

Сума

Питома вага, %

Дохід(виручка) від реалізації продукції

11397,7

82,69

28331,1

83,07

56887

69,23

45489,3

499,1

Операційні доходи

2255,1

16,36

5751

16,86

25159

30,62

22903,9

1115,7

Інші фінансові доходи

0,3

0,002

0

0,00

0

0,00

-0,3

0,0

Інші доходи від звичайної діяльності

130,3

0,95

24,4

0,07

127

0,15

-3,3

97,5

Усього доходів

13783,4

100

34106,5

100,00

82173

100,00

68389,6

596,2

Характеризуючи дану таблицю ми бачимо збільшення доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у 2009 році.

Збільшення загального доходу від діяльності підприємства відбулося в першу чергу за рахунок зростання доходу від реалізації продукції, робіт , послуг темпи зростання якого становлять 499,1%. Хоча і темпи зростання операційних доходів перевищують зростання доходу від реалізації, але вони не мають такого впливу на загальний сукупний дохід підприємства, так як в структурі вони займають набагато меншу частину.

Аналіз даних про доходи підприємства у 2009 році свідчить про їх негативну динаміку порівняно із попередніми роками. Відбулися структурні зрушення, зокрема у 2009 роках відсутні інші доходи, на 206 тис грн. збільшилися і ніші операційні доходи. Вони продовжують займати друге місце по значенню питому вагу в структурі доходів.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5184
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее