160238 (Аналіз використання чистого прибутку підприємства), страница 2

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Аналіз використання чистого прибутку підприємства", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "финансовые науки" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "финансовые науки" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "160238"

Текст 2 страницы из документа "160238"

Змішана форма виплати дивідендів передбачає комбінацію різних форм виплати винагороди власникам: частково у вигляді грошових коштів, а частково іншими (негрошовими) засобами. Зборами власників може бути прийняте рішення, згідно з яким частина акціонерів (за їх вибором) одержує дивіденди в грошовій формі, а інша — у формі корпоративних прав.

З прибутку підприємства можуть перераховувати кошти на спеціально відкриті рахунки благодійних фондів, робити внески установам культури, освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, громадським організаціям інвалідів тощо.

За рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні підприємства, воно повинно відшкодувати збитки і видатки, які згідно з діючим законодавством не відносяться на зменшення балансового прибутку. Це, зокрема, стосується штрафів і пені з платежів до бюджету і до позабюджетних цільових фондів, штрафів за недодержання вимог щодо охорони навколишнього середовища від забруднення і шкідливих впливів, за недодержання санітарних норм і правил, штрафів за порушення умов господарських договорів, які визнані підприємством або щодо яких одержані рішення судів (арбітражних судів) та ін.

1.2 Сучасний стан використання чистого прибутку підприємств України

Економічним позитивним підсумком виробничо-фінансової діяльності підприємств є чистий прибуток.

Окрім цього, прибуток є основним джерелом фінансування витрат на виробничий і соціальний розвиток підприємства, найвагомішим джерелом централізованих ресурсів держави: у доходи бюджету здійснюються відрахування від одержаного доходу підприємства, значною частиною якого є прибуток. Це означає, що доходи підприємства повинні задовольнити не тільки його фінансові потреби, а й потреби держави на фінансування суспільних фондів споживання, розвиток науки, освіти, охорони здоров’я, проведення екологічних заходів тощо.

Як уже було сказано, за рахунок прибутку підприємство формує ряд цільових фондів, кошти з яких спрямовуються на фінансування певних витрат, задоволення певних потреб.

Принципове значення в розподілі чистого прибутку має досягнення оптимального співвідношення між фондом нагромадження і фондом споживання. Ці фонди умовні, безпосередньо на підприємстві вони не утворюються, а їхню величину можна встановити на підставі розрахунків використання прибутку на фінансування певних витрат чи заходів.

Механізм розподілу чистого прибутку повинен бути таким, аби всебічно сприяти підвищенню ефективності виробництва, стимулювати розвиток нових форм господарювання та водночас збільшувати доходи держави. В умовах переходу до ринкових відносин для забезпечення потреб підприємств і державних потреб важливою проблемою розподілу прибутку, яка акумулюється в доходах бюджету країни, і частки, що залишається в розпорядженні суб’єктів господарської діяльності та використовується для розширення виробництва і задоволення інтересів працівників.

Використання чистого прибутку (напрямок і пропорції) визначаються самостійно кожним суб’єктом господарювання згідно із Законом України ”Про оподаткування прибутку підприємств” від 1 липня 2004 року. Відповідно до цього Закону державне регулювання використання чистого прибутку здійснювалося в основному суто економічними інструментами, зокрема зменшенням суми податку на прибуток (до 25%). Державне регулювання використання чистого прибутку підприємств здійснюється також зменшенням оподаткованого прибутку на суму витрат із чистого прибутку для утримання й експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури тоді, коли відповідні об’єкти соціальної інфраструктури були на балансі підприємства і утримувались ним на час уведення в дію Закону про оподаткування прибутку, а також витрат на благодійну діяльність.

У додаткі А наведено дані про використання прибутку в різних галузях економіки України в 2003 – 2004 роках. З цих даних можна зробити висновок, що в 2004 році частка прибутку, що була залишена в розпорядженні підприємств, збільшилась до 77, 1%. Це є позитивною тенденцією.

Водночас відбулися негативні зміни в структурі використання прибутку. Так, у загальному обсязі прибутку, що був використаний у різних галузях економіки, сталося значне зниження частки прибутку, спрямованого на виробничий розвиток (з 27,5% до 21,7%); на утворення резервного (страхового) фонду (з 2,7% до 1,1%); на заохочення(з 11,6% до 9,2%).

Є відмінності також у структурі використання прибутку в окремих галузях економіки. Так, у 2004 році в усіх галузях економіки частка прибутку, перерахована в бюджет, становила 22,9%. Водночас у промисловості вона становила 19,5%, а на підприємствах транспорту і зв’язку – 31,8%. Це відбувається у зв’язку з неоднаковим умовами оподаткування підприємств окремих галузей економіки (стягнення плати за ресурси і ін.).

Розділ 2. Аналіз використання чистого прибутку підприємства

2.1 Техніко-економічна характеристика підприємства

Відкрите акціонерне товариство «Металовиріб» засноване в 1965 році як самостійне підприємство важкої промисловості. Акціонування підприємства почалось в 1994 році. На 1 вересня 1996 року на аукціонах було продано 43% акцій. Статутний фонд становить 128388 грн. Метою діяльності ВАТ «Металовиріб» є отримання прибутку за рахунок виробничої та підприємницької діяльності.

Предметом діяльності є:

  1. виробництво металорізальних верстатів, ковальсько-пресових машин, слюсарно-монтажних, контрольно-вимюрювальних, допоміжних інструментів для машинобудівних підприємств, підприємств різних галузей народного господарства, майстерень ремонтного профілю, сільськогосподарських підприємств, транспорту;

  2. проведення на основі отриманого прибутку соціальних та економічних заходів працівників, забезпечення безпечних умов праці;

  3. виробництво та реалізація товарів народного споживання;

  4. зовнішньоекономічна діяльність;

  5. благодійна діяльність (внески установам культури, освіти, охорони здоров’я і ін.).

Товариство є юридичною особою від дня його державної реєстрації.

Майно товариства складається з основних засобів та обігових цінностей.

Товариство має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, фірмову марку та торговий знак.

Прибуток товариства формується з надходжень від реалізації основної товарної продукції, операційної діяльності та від фінансових операцій. Чистий прибуток підприємства залишається в повному розпорядженні товариства.

Товариство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність та подає її у встановленому порядку органам державної статистики.

Для аналізу основних показників, які характеризують діяльність підприємства в 2004 році слід скласти наступну таблицю(табл. 2.1.):

Таблиця 2.1.

Основні показники діяльності підприємства за 2003-2004 роки

Показники

Одиниця виміру

2003 рік

2004 рік

Відхилення

1

2

3

4

5

1. Продукція

Обсяг товарної продукції в оптових цінах без ПДВ та акцизного збору

Тис. грн..

32780

35586

+2806

2. Фінансові результати

Собівартість виготовленої продукції

Тис. грн..

22165

24678

+2513

Прибуток:

валовий

Тис. грн..

10615

10908

+293

чистий

Тис. грн..

5674

6837

+1163

3. Основні фонди

Річна вартість основних фондів

Тис. грн..

14593

17100

+2507

4. Праця

Середньорічна чисельність робітників

Особи

1985

2187

+202

Середньорічна чисельність спеціалістів, службовців

Особи

573

673

+100

За 2004 рік випущено товарної продукції (в оптових цінах) на 35586 тис. грн., що на 2806 тис. грн. більше обсягу 2003 року. Валовий прибуток підприємства від всієї господарської діяльності в 2004 році склав 10908 тис. грн. Чистий прибуток склав 6837 тис. грн., що на 1163 тис. грн. більше запланованого. Порівнюючи отриманий результат з попереднім періодом можна сказати, що завод виявився прибутковим. В цілому, ці дані є свідченням того, що продукція підприємства є конкурентоспроможною.

Собівартість виготовленої продукції збільшилась до 24678 тис. грн., що становить збільшення порівняно з 2003 роком на 2513 тис. грн. Якість продукції, що виготовляється, є відносно високою. В 2004 році порівняно з 2003 роком чисельність всього персоналу збільшилася на 302 особи, в тому числі робітників 202, спеціалістів та службовців – 100 осіб.

2.2 Аналіз формування чистого прибутку підприємства

Базою аналізу чистого прибутку ВАТ «Металовиріб» служить сума фінансового результату діяльності після оподаткування, зафіксована у бізнес-плані, а саме – у балансі доходів і видатків, тобто фінансовому плані підприємства. Виконання бізнес-планових показників щодо одержання чистого прибутку аналізується за складовими, які формують фінансовий результат діяльності, а саме:

  • прибуток (збиток) від реалізації основної товарної продукції;

  • прибуток (збиток) від операційної діяльності;

  • прибуток (збиток) від фінансових операцій;

  • прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування;

  • прибуток (збиток) від звичайної діяльності після оподаткування.

Спочатку за даними « Звіту про фінансові результати» за 2004 рік (додаток Б) і з залученням необхідної інформації, що міститься у П(С)БО – 15 «Дохід» і П(С)БО – 16 «Витрати» здійснюється загальна оцінка виконання підприємством плану з фінансового результату. Для цього будується аналітична таблиця (табл. 2.2.).

Всього за рік ВАТ «Металовиріб» отримало чистий прибуток 6837 тис. грн.. при плановій сумі – 4462 тис. грн,перевиконання становило 2375 тис. грн., у тому числі за рахунок: збільшення прибутку від реалізації товарної продукції – 3366 тис. грн.;

Збільшення надходжень, які відносяться до інших доходів і витрат (не операційних і не фінансових) на суму 139 тис. грн.. У підприємства такими доходами є виручка від реалізації об’єктів основних засобів і фінансових інвестицій, витрати – їх балансова вартість, а збільшення надходжень було пов’язане зі збільшенням обсягу реалізації цих актів проти планових накреслень.

Таблиця 2.2.

Показники діяльності ВАТ «Металовиріб» за звітний період

Показник

Звітний рік

Відхилення фактичних даних від плану

За планом

Фактично

Сума

1. Виручка від реалізації товарної продукції без ПДВ і акцизного збору

29900

35586

+5686

2. Операційні витрати на виробництво і збут реалізованої продукції

23903

26233

+2320

3. Прибуток від реалізації товарної продукції (1-2)

5997

9363

+3366

4. Інші операційні доходи

1370

550

-820

5. Інші операційні витрати

1082

280

-745

6. Прибуток від іншої операційної діяльності (4-5)

+345

+270

-75

7. Фінансові доходи

321

350

+29

8. Фінансові витрати

412

550

+131

9. Прибуток від фінансових операцій (7-8)

-98

-200

-102

10. Інші доходи

339

480

+141

11. Інші витрати

134

136

+2

12. Прибуток від іншої діяльності (10-11)

+205

+344

+139

13. Прибуток від звичайної діяльності до оподаткування

(3+6+9+12)

6449

9777

+3328

14. Податок на прибуток

1987

2940

+953

15. Прибуток від звичайної діяльності після оподаткування (13-14)

4462

6837

+2375

16.Надзвичайні доходи (витрати)

-

-

-

17. Чистий прибуток або збиток (15-16)

4462

6837

+2375

Але підприємство недоотримало частину прибутку за рахунок:

  • зменшення прибутку від іншої операційної діяльності на суму 75 тис. грн. за бізнес-планом передбачалося одержати таких доходів на суму 1370. грн, фактично вони склали 550 тис. грн. водночас інші операційні витрати планувалися у сумі 1025 тис. грн, а фактично становили 280 тис. грн.;

  • зменшення прибутку від фінансової операцій на суму 102 тис. грн. Порівняно з планом фінансові доходи зросли на 29 тис. грн., але разом з тим зросли фінансові витрати на 131 тис. грн.

Разом перевиконання плану становить 2375 тис. грн..

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5155
Авторов
на СтудИзбе
439
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее