160008 (Автоматизована інформаційно-аналітична система Міністерства фінансів України), страница 3

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Автоматизована інформаційно-аналітична система Міністерства фінансів України", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "финансовые науки" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "финансовые науки" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "160008"

Текст 3 страницы из документа "160008"

Комплекс для формування пропозицій до граничних обсягів видатків призначений для своєчасного та належного розроблення попередніх граничних показників видатків державного бюджету на плановий і наступні три роки та врахування пропозицій головних розпорядників щодо пріоритетів видаткової політики на плановий рік. Інформація для цього комплексу береться із аналогічного комплексу для головних розпорядників коштів. Ця інформація обробляється структурними підрозділами Міністерства фінансів, в результаті чого отримуються прогнозні показники видатків і пропозиції щодо зміни програмної класифікації.

Складання бюджетних запитів головними розпорядниками коштів здійснюється за результатами розроблення бюджету відповідного міністерства. При цьому міністерства використовують власну нормативну базу, прогнозні показники з бюджетної резолюції, фактичні дані про виконання бюджету за попередні періоди та результати аналізу впливу різноманітних факторів. Програмним комплексом передбачено інтерактивний процес формування документа, згідно з меню кожний розділ вихідного документа задається як окрема за змістом задача. До кожної операції надаються процедури формування змісту, виконання розрахунків, підготовки тексту. Програмний комплекс передбачає відповідно до методики бюджетного процесу складання трьох документів: бюджетний запит на плановий рік загальний (Ф-1), бюджетний запит на плановий рік індивідуальний (Ф-2), бюджетний запит на плановий рік додатковий (Ф-3). Ці документи надаються керівникам фінансових служб і відомств для аналізу і прийняття рішень, а після затвердження в електронній і паперових формах передаються в Управління Державного бюджету і бюджетної політики Міністерства фінансів України. Головні розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за своєчасність, достовірність і зміст поданих бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для проекту державного бюджету згідно з вимогами Міністерства фінансів України.

Після прийняття Закону України «Про Державний бюджет України» Мінфін доводить до головних розпорядників коштів лімітні довідки про бюджетні асигнування. Лімітні довідки про асигнування — це документ в електронній і паперовій формі, який містить встановлені бюджетні асигнування та щомісячний розподіл їх, а також інші показники, які згідно із законодавством мають бути визначені на основі нормативів. Ці показники доводяться до розпорядників коштів нижчого рівня для уточнення проектів кошторисів і складання проектів планів асигнувань на нижчих рівнях. Форма лімітної довідки затверджується Міністерством фінансів України на кожний рік. Після уточнення кошторисів і складання планів асигнувань розпорядники нижчого рівня подають ці документи головним розпорядникам коштів. На рівні головних розпорядників за участю зацікавлених осіб проводиться аналіз кошторисів і планів асигнувань, після чого визначаються зведені показники та розпорядники і ця інформація передається в Міністерство фінансів.

На рівні центрального апарату автоматизована інформаційна система Міністерства фінансів «Держбюджет» є інструментом узгодженої підготовки Закону України «Про Державний бюджет України» та контролю його виконання. Вона забезпечує:

  • введення нормативно-довідкової інформації на основі програмного комплексу «НДІ майстер»;

  • складання проекту державного бюджету засобами програмного комплексу «Бюджет»;

  • складання розпису державного бюджету за допомогою програмного комплексу «Розпис»;

  • аналіз виконання бюджету — виконується програмним комплексом «Виконання»;

  • супроводження аналітичних матеріалів та складання звітів — здійснює програмний комплекс «Звіт»;

  • супроводження процесу архівування — виконується програмою «Архів»;

  • регламентування доступу до системи та даних — здійснюється програмним комплексом «Доступ».

Перелік автоматизованих функцій у межах програмних комплексів наведено в табл. 4.2.

Розроблення бюджету — найважливіший компонент бюджетного процесу, що включає збирання інформації, обчислення, кількісний аналіз, адміністративні та виконавчі дії, а також необхідну документацію — все, що має бути зробленим Верховною Радою України до ухвалення закону про державний бюджет.

Таблиця 4.2

Склад програмних комплексів

Програмний комплекс

Автоматизовані функції

НДІ

майстер

  1. Формування та адміністрування форм для ведення бюджетної класифікації.

  2. Формування та ведення довідників структури та співробітників Мінфіну.

  3. Формування та ведення довідників з настроюванням системи.

  4. Створення нових та зміна атрибутів існуючих користувачів.

  5. Управління доступом користувачів до форм і звітів

Бюджет

  1. Формування пропозицій ГРК щодо прогнозних обсягів видатків.

  2. Формування та адміністрування форм і звітів для складання прогнозу доходів на наступний рік.

  3. Формування та адміністрування форм і звітів для складання прогнозу фінансування на наступний рік.

  4. Формування та адміністрування форм і звітів для отримання ГОВ, що доводяться ГРК.

  5. Формування та адміністрування форм бюджетних запитів.

  6. Формування та адміністрування звітності на основі форм бюджетних запитів.

  7. Формування пропозицій бюджетного комітету до проекту Держбюджету.

  8. Формування порівняльних таблиць варіантів проекту Держбюджету.

  9. Формування додатків до проекту Держбюджету

Розпис

  1. Формування та адміністрування форм і звітів для складання розпису доходів.

  2. Формування та адміністрування форм і звітів для складання розпису фінансування.

  3. Створення та адміністрування форм і звітів для формування лімітних довідок, що доводяться ГРК.

  4. Формування та адміністрування розпису асигнувань.

  5. Формування та адміністрування звітності на основі розпису доходів, фінансування та асигнувань.

  6. Формування та адміністрування форм для внесення змін до доходів, фінансування та асигнувань.

  7. Створення та адміністрування звітів на основі сформованих довідок про внесення змін доходів, фінансування та асигнувань

Виконання

  1. Формування та адміністрування звітів щодо фактичних показників виконання державного бюджету за видатками.

  2. Формування та адміністрування звітів щодо фактичних показників виконання державного бюджету за доходами

Звіт

  1. Формування та адміністрування звітів «широкого» призначення.

  2. Формування та адміністрування аналітичних матеріалів щодо порівняння показників різних років

Програмний комплекс головного розпорядника видатків

  1. Формування та адміністрування форми для отримання пропозиції ГРК щодо прогнозних обсягів видатків.

  2. Формування та адміністрування форм бюджетних запитів і звітів по них.

  1. Формування та адміністрування форм для складання розпису асигнувань Державного бюджету та відповідної звітності

Архів

  1. Організація архіву для внутрішнього контролю.

  2. Ведення архіву з планових та фактичних бюджетних показників згідно з бюджетною класифікацією.

  3. Реєстрація трансакцій, які обробляються системою

Доступ

  1. Створення нових і зміна атрибутів існуючих користувачів.

  2. Управління доступом користувачів до звітів

Комплекс складання проекту закону «про Державний бюджет України» призначений для формування текстової частини цього закону на наступний рік, додатків до нього, пояснювальної записки та інших матеріалів, що подаються разом з проектом закону, і базується на даних бюджетних запитів, які надходять від головних розпорядників коштів. Цей комплекс містить досить велику базу звітів та аналітичних матеріалів, які дають змогу аналізувати різні варіанти проекту бюджету та показники (як планові, так і фактичні) в розрізі бюджетної класифікації.

Дані прийнятого Закону України «Про Державний бюджет України на наступний рік» є вхідними для комплексу складання розпису доходів, фінансування та асигнувань. Цей комплекс використовується для помісячного розподілу доходів і фінансування і може бути використаний для складання як тимчасового, так і річного розпису. Дані про розпис асигнувань надходять з програмного комплексу головних розпорядників коштів. Дані розпису є підставою для затвердження кошторисів головними розпорядниками, за якими здійснюється виконання державного бюджету.

При зміні ресурсної бази або структури видатків за допомогою спеціального модуля формуються зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на наступний рік» та відповідна звітність. При цьому виконується розрахунок видатків на основі уточнених показників доходів і пропозицій структурних підрозділів щодо зміни видаткової частини бюджету. У разі недовиконання дохідної частини бюджету або отримання запозичень в менших обсягах, ніж передбачено в законі, виконується лімітування асигнувань. При цьому проводяться відповідні розрахунки, після чого формуються довідки про внесення змін до розпису асигнувань.

Складання тимчасового розпису та розпису державного бюджету включає: формування помісячного прогнозу доходів, фінансування, міжбюджетних трансферів державного бюджету; розрахунок помісячних обсягів видатків; складання розпису головними розпорядниками; внесення змін до розпису.

Виконання державного бюджету за доходами і видатками обліковується на аналітичному рівні Державним казначейством України. Цей облік ведеться на основі інформації, що надходить електронною поштою від НБУ. Державне казначейство є учасником системи електронних платежів, тому регулярно отримує інформацію як в оперативному порядку — про залишки коштів на бюджетних рахунках, так і щоденно — виписки з бюджетних рахунків. Розпорядники бюджетних коштів відповідно до єдиної методики звітності складають і подають детальні звіти, що містять бухгалтерські баланси, дані про виконання кошторисів, результати діяльності та іншу інформацію за формами, встановленими відповідно до законодавства України. Єдині форми звітності про виконання державного бюджету розробляються Державним казначейством за погодженням з Рахунковою палатою та Міністерством фінансів України.

Крім оперативної звітності про виконання державного бюджету, складаються місячні, квартальні та річні звіти. Місячні звіти про фактичне надходження податків і зборів та інших доходів до бюджету надаються органами стягнення, а зведення про виконання бюджету надаються Державним казначейством Міністерству фінансів, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті.

Основними звітами про виконання державного бюджету є квартальні та річні звіти, які формує Міністерство фінансів на основі інформації, що надходить від органів стягнення Державного казначейства, Національного банку. Мінфін передає звіти Верховній Раді України, Кабінету Міністрів, Рахунковій палаті. Квартальний звіт про виконання державного бюджету включає такі частини: звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України, звіт про рух грошових коштів, інформацію про стан державного боргу, звіт про кредити, зведені показники звітів про виконання бюджетів. Річний звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України…» має такі частини: звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України, звіт про виконання Державного бюджету України, звіт про рух основних коштів, звіт про бюджет заборгованості, звіт про використання резервних фондів, інформацію про стан державного боргу, звіт про кредитні операції, інформацію про використання місцевих бюджетів, зведені показники звітів про виконання бюджетів.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5173
Авторов
на СтудИзбе
435
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее