145252 (Правове регулювання переміщення енергоносіїв), страница 4

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Правове регулювання переміщення енергоносіїв", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "таможенная система" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "таможенная система" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "145252"

Текст 4 страницы из документа "145252"

Митний контроль експортної частини бартерних контрактів, у яких імпортною частиною є поставка електроенергії, а також імпортної частини бартерних контрактів, у яких експортною частиною є поставка електроенергії, здійснюється Центральною енергетичною митницею. Митне оформлення зазначених частин бартерних контрактів здійснюється митницями за погодженням з Центральною енергетичною митницею.

На мою думку, нормативне регулювання митного контролю електроенергії залежить насамперед від законодавчого регулювання роботи енергетичної галузі, що нині потребує серйозного наукового підходу та теоретичного обґрунтування. Оскільки необхідно непросто змінити той чи інший закон, постанову і т. д., а створити систему законодавчого забезпечення галузі, розробити спеціальну концепцію та стратегію, яка б стосувалася нормативного регулювання саме електроенергії.

2.2. Митний контроль та митне оформлення електроенергії

2.2.1. Документальне оформлення результатів митного контролю

Електроенергія, що перемішується через митний кордон України, перебуває під митним контролем з моменту її фактичного надходження на митну територію України і до закінчення митного оформлення відповідно до митного режиму випуску у вільне використання або вивезення за межі митної території України.26

Зони митного контролю визначаються Центральною енергетичною митницею на території енергооб’єктів (трансформаторних підстанцій магістральних ліній електропередачі).

Фактичний контроль електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередачі, здійснюється посадовими особами митного органу через контроль документів (актів складання балансу на електростанції та підстанції тощо) та перевірки показників приладів обліку.27

Фактичний контроль електроенергії - це комплекс заходів, спрямованих на визначення фактичних показників кількості електроенергії, що переміщується через митний кордон України, шляхом перевірки показників приладів та отримання відомостей про її обсяги.

Митниці, які здійснюють фактичний контроль електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередачі, щотижня (не пізніше першого дня наступного тижня) надсилають Центральній енергетичній митниці інформацію в електронному вигляді про результати цього контролю.

Посадові особи митних органів України для забезпечення виконання своїх функцій щодо митного контролю безпосередньо на енергетичних об’єктах зобов’язані пройти відповідне навчання в енергосистемі зі складанням іспиту на знання правил безпечної експлуатації електроустановок. Після цього їм присвоюється кваліфікаційна група і видаються посвідчення.

Митний контроль за електроенергією, що фактично переміщується через митний кордон України, на визначених енергетичних об’єктах контролю здійснюється посадовими особами митних органів разом з відповідальними представниками енергетичних об’єктів через зняття та фіксацію показників з метрологічно атестованих і опломбованих лічильників електроенергії та перевірки документів обліку й звітності.

Під час здійснення митного контролю за електроенергією, що перемішується через митний кордон України, на визначених енергетичних об’єктах контролю, системи обліку яких розміщено повністю або частково на території суміжних держав, необхідно використовувати офіційні дані, які надаються суміжною державою.

Порядок організації обліку електроенергії та відповідальність за його достовірність визначено Інструкцією про порядок комерційного обліку електричної енергії, затвердженою Радою оптового ринку електричної енергії України.

Під час здійснення митного контролю на контрольованому енергетичному об’єкті співробітники митних органів виконують такі функції:

  • першого числа місяця, наступного за звітним (контрольованим), звіряють показники лічильників (основних, резервних та обхідних), зняті персоналом енергооб’єкта за станом на останній день попереднього звітного місяця (у час, визначений у Договорі на технічне обслуговування обліку між державами) та зафіксовані в журналах показників лічильників обліку електроенергії або добовій диспетчерській відомості, які ведуться на енергооб’єктах. При цьому співробітник митниці особисто розписується в цих журналах, проставляє відмітку “Перевірено” та відтиск особистої номерної печатки (далі - ОНП). У разі роботи міждержавної лінії через обхідний вимикач показники лічильників на обхідному вимикачі складаються згідно із записами оперативного журналу;

  • під час кожного іншого звіряння показників лічильників з відповідним фіксуванням їх у журналах показників лічильників обліку електроенергії співробітники митниці завіряють записи в журналах своїм підписом та відтиском ОНП;

  • беруть участь у перевірці лічильників розрахункового обліку разом з персоналом відповідної відособленої структурної одиниці НЕК “Укренерго” - енергетичній системі (ЕС) згідно з річними графіками перевірок;

  • у складі комісії беруть участь у складанні акта про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України;

  • реєструють акт про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України, в журналі реєстрації актів

  • про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України, який знаходиться в митному органі.

Акт про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України, складається в 3-х примірниках. Кожен з примірників цього акта посадова особа митного органу завіряє своїм підписом та відтиском ОНП. Один примірник такого акта, складеного на енергетичному об’єкті, зберігається на цьому об’єкті або в організації чи підрозділі галузі енергетики, якщо на цьому об’єкті відсутній постійний черговий персонал. Інші примірники акта передаються:

  • відповідній ЕС;

  • посадовій особі митного органу.

Посадова особа митного органу передає примірник акта про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України, до відділу організації митного контролю регіональної митниці, у зоні діяльності якої розташована відповідна ЕС.

До дев’ятого числа місяця, наступного за звітним, регіональна митниця спільно з відповідною ЕС оформлює збалансований акт про обсяги електроенергії, що переміщується через митний кордон України, у 3-х примірниках, які передаються:

  • відповідній ЕС;

  • посадовій особі митного органу;

  • Центральній енергетичній митниці.

Збалансований акт оформляється за розрахунками постачання до державного кордону електроенергії, яка переміщується міждержавними лініями електропередачі відповідно з Договорами на технічне обслуговування приладів (систем) обліку та фіксації переміщення електроенергії між суміжними прикордонними енергосистемами сусідніх країн.

Акт про обсяги електроенергії, що переміщується через митний кордон України, засвідчуються підписами керівників регіональної митниці та ЕС або особами, що їх заміщують, та завіряється печатками цих установ.28

На об’єктах, де встановлено автоматизовані системи комерційного обліку електроенергії, контроль за фактичними обсягами електроенергії, яка переміщується через митний кордон України, може здійснюватися на основі показників таких систем. Звітні дані з таких об’єктів передаються НЕК “Укренерго” до Центральної енергетичної митниці.

Таким чином, ми розглянули документальне оформлення всієї сукупності заходів здійснених митними органами за переміщенням енергоносіїв через митний кордон України, зосередивши свою увагу на здійсненні фактичного контролю електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередачі.

2.2.2. Передача та обробка інформації

Зазначена в актах про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України, інформація митними органами за допомогою електронної пошти передається в Центральну енергетичну митницю (не пізніше двох діб після дати складання цих актів). Оригінальні примірники цих актів пересилаються поштою.29

Передання актів про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України, здійснюється за такою схемою:

Сумська, Глухівська, Конотопська, Магістральна, Куп’янська митниці -Східна регіональна митниця (Північна енергосистема);

Луганська, Амвросіївська митниці - Донбаська регіональна митниця (Донбаська енергосистема);

Чернігівська, Житомирська митниці - Центральна енергетична митниця (Центральна енергосистема);

Рівненська, Волинська, Чопська, Кельменецька, Вадул-Сіретська митниці - відділ митного контролю та митного оформлення енергоносіїв Центральної енергетичної митниці у м. Львові (Західна енергосистема);

Котовська, Білгород-Дністровська, Іллічівська, Придунайська, Миколаївська митниці - митний пост “Одеса - енергетична” Центральної енергетичної митниці (Південна енергосистема);

Могилів-Подільська митниця – Подільська регіональна митниця (Південно-Західна енергосистема).30

Регіональні митниці та відділи Центральної енергетичної митниці до десятого числа місяця, наступного за звітним, інформацію, зазначену в актах про обсяги електроенергії, що переміщується через митний кордон України, за допомогою електронної пошти передають у Центральну енергетичну митницю. Оригінальні примірники цих актів пересилаються поштою.

Після отримання Центральною енергетичною митницею актів про фіксування показників лічильників електроенергії, що переміщується через митний кордон України, та про обсяги електроенергії, що переміщується через митний кордон України, інформація узагальнюється та обробляється у відділі митного контролю та митного оформлення електроенергії для перевірки відповідності обсягів фактично переміщеної електроенергії обсягам заявленої суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України і документально оформленої митними органами.

Тобто, на підставі аналітичної роботи, проведеної відділом митного контролю та митного оформлення електроенергії, Державна митна служба України та Міністерство енергетики проводять комплекс відповідних коригуючих заходів, спрямованих на вдосконалення форм та методів контролю за електроенергією, що перемішується через митний кордон України, а також на дотримання вимог чинного митного законодавства особами, які переміщують цю електроенергію.

Висновок

Для функціонування конкурентного ринку енергоносіїв, необхідно створювати та вдосконалювати нормативно-правову базу, так як роль та значення енергоносіїв для кожної держави дуже великі. Вони потребують також досконалого контролю з боку митних органів України, які чітко повинні контролювати їх переміщення через митну територію України, щоб ефективно забезпечувати захист економічних інтересів держави.

Але насамперед необхідно на законодавчому рівні закріпити чітко визначений перелік енергоносіїв.

Україна, через територію якої прокладені найпотужніші магістральні газопроводи та нафтопроводи в Європу, має всі об’єктивні умови створення високорозвиненої економіки, чим має нагоду підвищити свій статус в Європі, оскільки так чи інакше для дуже багатьох країн стане життєво важливою. Але мати надійну трубопровідну систему недостатньо, необхідно створити ідеологію транзитної держави, тобто подбати належним чином про законодавство в енергетичному комплексі.

Правова регламентація митного контролю електроенергії залежить насамперед від регулювання роботи енергетичної галузі на законодавчому рівні. Нині необхідно створити систему законодавчого забезпечення переміщення енергоносіїв тобто, розробити спеціальну концепцію та стратегію. Це має бути документ, що буде містити систему науково обґрунтованих тверджень про пріоритети довгострокової енергетичної політики України та механізми її реалізації. Таким чином, держава зможе більш ефективно налагодити роботу митних органів та забезпечити нормальне функціонування економіки у сфері енергетики.

Перелік використаних нормативно-правових актів та літератури


  1. Митний кодекс України: Кодекс від 11липня 2002 року № 92-IV // Відомості Верховної Ради. – 2002. – № 38-39. – ст.288.

  2. Про трубопровідний транспорт: Закон України від 15.05.1996 № 192/96-ВР // Відомості Верховної Ради. – 1996. – № 29. – ст. 139

  3. Про електроенергетику: Закон України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР // Офіційний Вісник України. – 1997 – № 46. від 24 листопада 1997 року.

  4. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 лютого 2000 року “Про невідкладні заходи щодо подолання кризових явищ у паливно-енергетичному комплексі України”: Указ Президента України від 10 березня 2000 року № 457/2000 // Офіційний Вісник України. – 2000. № 11.

  5. Про нафту і газ: Закон України від 12липня 2001 року № 2665-III // Урядовий кур’єр. – 2001. – № 169 від 19 вересня 2001року.

  6. Про затвердження переліку пунктів контролю, в яких здійснюється митне оформлення електроенергії, що переміщується через митний кордон України: Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України від 9 серпня 1999 року № 1459 // Офіційний вісник України. – 1999. – № 26. – ст. 92-97.

  7. Про затвердження Порядку реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з нафтою та нафтопродуктами: Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України від 16 вересня 2003 року № 1457 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 35. – ст. 115-126.

  8. Про заходи щодо підвищення ефективності управління електроенергетичним комплексом: Указ Президента України від 22 січня 2004 року № 69/2004 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 3. – ст. 234-238.

  9. Про затвердження Інструкції про порядок здійснення митного контролю за переміщенням електроенергії через митний кордон України: Наказ ДМСУ від 12 липня 2002 року № 371/413 // Офіційний вісник України. – 2002. – № 27. – ст. 91- 100.

  10. Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення електроенергії, що переміщується через митний кордон України лініями електропередачі: Наказ ДМСУ від 17 серпня 1998 року № 510 // Офіційний Вісник України. – 1998. – № 49.

  11. Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення природного газу, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом: Наказ ДМСУ від 17 серпня 1998 № 511 // Офіційний Вісник України. – 1998. – № 49

  12. Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення нафти, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом: Наказ ДМСУ від 17 серпня 1998 № 512 // Офіційний Вісник України. – 1998. – № 49.

  13. Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення нафтопродуктів, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом: Наказ ДМСУ від 17 серпня 1998 № 513 // Офіційний Вісник України. – 1998. – № 49.

  14. Про здійснення митного контролю за обсягами природного газу, що переміщується через митний кордон України для зберігання в підземних сховищах газу: Наказ ДМСУ від 08 грудня 2000 року № 706 // Митна газета. – 2000. – № 24 грудень 2000.

  15. Про здійснення митного контролю за переміщенням електроенергії через митний кордон України: Наказ ДМСУ від 29 серпня 2002 року № 466 // Офіційний Вісник України. – 2002. – № 32. – ст. 104-112.

  16. Про енергоносії: Лист Мiнiстерства фiнансiв України від 26 квітня 1994 року № 05-203 // Баланс 1994. - № 17.

  17. Щодо класифікації засобів вимірювальної техніки, які призначені для обліку газу: Лист ДМСУ від 22 листопада 1996 року № 11/2-8533 // Баланс. – 1996. – № 44.

  18. Щодо змінення порядку декларування імпорту природного газу в 1997 році: Лист ДМСУ від 6 серпня 1997 року № 11/6-7472 // Бізнес. – 1997. - № 22.

  19. Щодо імпорту природного газу: Лист ДМСУ від 08 грудня 1997 року № 010/1067 // Баланс. – 1997. – № 52.

  20. Про митне оформлення природного газу, що імпортується в Україну НАК “Нафтогаз Україна”: Лист ДМСУ від 25 грудня 2000 року № 15/3-5078-ЕП // Бізнес. – 2001. – № 1.

  21. Щодо здійснення фактичного митного контролю за переміщенням через митний кордон України електроенергії лініями електропередачі “Укрзалізниці”: Лист ДМСУ від 25 липня 2003 року № 11/5-10-11223-ЕП // Бізнес. – 2003. - № 28.

  22. Щодо митного оформлення нафти і нафтопродуктів: Лист ДМСУ від 2 жовтня 2003 року № 11/4-10-14251-ЕП // Митна справа. 2003. - № 11.

  23. Про митне оформлення експорту нафти: Лист ДМСУ від 10 грудня 2003 року № 11/5-10-17506-ЕП // Митна справа. – 2004. – № 1.

  24. Щодо Переліку міждержавних ліній електропередачі: Лист ДМСУ від 8 січня 2004 року № 11/5-10-13-ЕП // Митна газета. – 2004. - № 3.

  25. Про переліки об’єктів, на яких здійснюється митний контроль за обсягами природного газу, що переміщується через митний кордон України: Наказ Державних акцiонерних компанiй від 25 січня 2000 року // Бізнес. – 2002. –№ 5.

  26. Байков Н., Безмельницына Г. Нефть, газ и другие энергоносители // Ресурсы. Информация. Снабжение. Конкуренция. – 2002. – № 3. – с. 80-89.

  27. Бойко В. Запобіжно-правова діяльність щодо контролю за оформленням енергоносіїв // Вісник прокуратури. – 2001. –№ 5. – с. 83-93.

  28. Будзишен Л. Газовий комплекс України та Росії: від взаємовигідного співробітництва до стратегічного партнерства // Нафтова і газова промисловість. – 1999. – № 6. – с. 5-6.

  29. Бурлака Г. Нафтопереробна промисловість України стан і перспективи // Економіка України. – 2000 (липень) – № 7 (464). С. 20-24.

  30. Вавилов А. Экспортный потенциал Украины в энергетике // Энергетическая политика Украины. – 2003. – № 3.– с. 4-8.

  31. Гайдук В. Розвиток паливно-енергетичного комплексу України як основи її економічної безпеки // Економіка України. – 2001 (травень). – № 5 (474). – с. 4-7.

  32. Голікова С., Фрезе К. Законодавство і регулювання електроенергетики // Енергетична політика України. – 2001. – № 2. – с. 62-67.

  33. Гудима О. Нові перспективи диверсифікації постачання газу в Україні // Голос України. – № 213-214 (2713-2714) від 15 листопада 2001 року. – с. 4-5.

  34. Енергетичний потенціал України // Энергосбережение. – 2003. – № 11. – с. 2-7.

  35. Кальченко В. М. Розвиток ринкових відносин у енергетиці // Энергетика и электрификация. – 2002. – № 11. – с. 20-23.

  36. Костюковський Б., Гольденберг І. Енергетична стратегія України. Роздуми на старті // Енергетична політика України. – 2001. – № 5. – с. 4-7.

  37. Кузовкин А. Сбережение, производство и экспорт энергоресурсов // Экономист. – 1991. – № 1. – с. 35-42.

  38. Митний контроль за переміщенням через митний кордон України енергоносіїв трубопровідним транспортом. Митний контроль та митне оформлення електроенергії: Матеріали до спецкурсу (для слухачів факультету післядипломної освіти). Ред. кол. П. В. Пашко, П. П. Падун, В. В. Ченцов. – Дніпропетровськ: АМСУ, 2002. – 46 стор.

  39. Особенности таможенного оформления на трубопроводном транспорте и линиях электропередач // Финансовая консультация. – 2003. – № 3(241). – с. 23-28.

  40. Тодощак О. Таможенное оформление транзита газа через таможенную территорию Украины // Юридический вестник. – 2001. – № 1. с. 125-129.

  41. Хахлюк А. Україна – транзитна держава // Економіка України. – 2001. – № 1. – с. 27-34.

1 // Відомості Верховної Ради. – 2002. – № 38-39. – ст.288.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5173
Авторов
на СтудИзбе
436
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее