115440 (Методика навчання малюванню дітей середньої групи), страница 6

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Методика навчання малюванню дітей середньої групи", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "115440"

Текст 6 страницы из документа "115440"

Програмовий зміст. Виховувати у дітей доброзичливе відношення до персонажа, бажання додати образу настрій: сумне — опущені кути губ; веселе — губи підведені або витягнуті в усмішці.

Матеріал. Ілюстрації із зображенням ведмедика веселого і сумного, кольорові олівці, папір в половину альбомного листа.

Попередня робота. Розгляд ілюстрацій. Малювання смішних чоловічків.

Методика проведення заняття. Вихователь пропонує дітям подивитися один на одного і посміятися, звертаючи увагу, як міняється вираз обличчя. Пропонує кому-небудь показати, якою буває людина, коли сумує. Після цього діти розглядають картинки із зображенням веселих і сумних осіб. Педагог просить показати, на якій картинці ведмедик (зайчик) сумний, на який веселий, чому вони так думають. Пояснює: «Коли ведмедик сміється, куточки рота підняті вгору або розтягнуті в усмішці, а коли він сумний, куточки рота опущені». Діти малюють ведмедика веселого або сумного. На закінчення вихователь розглядає з дітьми малюнки, питає, чому ведмедик такий сумний або веселий (за бажанням). Діти придумують розповідь. Бесіди по малюнках продовжуються і поза заняттями.

«Прикраса узором казкового птаха»

Програмовий зміст. Викликати у дітей інтерес до казкових образів, прагнення прикрасити фігурку елементами узору (крапками, мазками, смужками), акуратно користуватися пензлем.

Матеріал. Малюнки із зображенням золотої осені, казкового саду, фігурки птахів (побілені), фарби, пензлі.

Попередня робота. Розгляд ілюстрацій в книгах, знаходити реалістичні і казкові зображення.

Методика проведення заняття. Вихователь показує 2—3 малюнки реалістично зображеного лісу (осінні роботи дітей) і 2—3 роботи казкового саду. Питає, в якому лісі краще жити казковому птахові, чому. На стенді залишаються малюнки казкового саду. Потім педагог показує птахів, яких хлоп'ята ліпили по мотивах народної іграшки, питає, казкові вони чи ні, як можна зробити, щоб вони стали казковими, звертає увагу на яскраві тони фарб. Вихователь прагне, щоб діти самі відповіли на ці питання. Потім роздає фігурки птахів і пропонує прикрасити їх так, щоб вони були казковими і могли жити в казковому саду.

Діти розфарбовують фігурки, які вони наперед (у вільний від занять час) побілили. Готові роботи встановлюють на тлі малюнків казкового саду (склеєних у вигляді ширми).

Березень

За задумом

Програмовий зміст. Учити дітей самостійно вибирати зміст, розташовувати предмети, передавати нескладний сюжет, акуратно зафарбовувати, використовуючи прийоми штрихування зверху вниз, зліва направо.

Матеріал. Кольорові олівці, папір в половину альбомного листа.

Попередня робота. Розгляд ілюстрацій, своїх малюнків. Малювання у вільний від занять час.

Методика проведення заняття. Вихователь питає дітей, що вони навчилися малювати, які малюнки їм хотілося б виконати для подарунка мамі, бабусі, сестрі, товаришеві. В кінці заняття діти розповідають про зміст своїх робіт.

Розпис птаха по мотивах петриківської іграшки.

Програмовий зміст. Розвивати у дітей естетичне сприйняття, відчуття кольору, уміти кінцем кисті наносити крапки, всім пензлем малювати кружечки, дуги, кільця, смужки.

Матеріал. Побілені фігурки птахів, петриківська іграшка, фарби, кисті, силуети фігурок птахів, вирізані з білого паперу.

Попередня робота. Розгляд іграшок, ілюстрацій. Малювання поза заняттями.

Методика проведення заняття. Вихователь просить дітей знайти своїх птахів, питає, для чого їх пофарбували білою фарбою. Уточнює відповіді: «На білому фоні яскраві фарби виглядатимуть найсвятковіше». Потім діти розглядають узор на петриківській іграшці. На окремому листі проводять лінію, малюють круг, ставлять крапку. Вихователь показує прийоми малювання на мольберті. Тим, кому важко прикрашати узором форму, можна дати вирізаний з паперу силует птаха. Розфарбовувати об'ємну форму можуть діти, які краще володіють прийомами декоративного малювання.

«Весна, струмочки, сонце яскраво світить»

Програмовий зміст. Виховувати у дітей естетичне сприйняття, любов до природи, прагнення передавати її в малюнку, розташовувати малюнок на широкому просторі листка, використовувати різні прийоми малювання (всією кистю, пензлем).

Матеріал. Папір альбомного формату, фарби, пензлі.

Попередня робота. Спостереження за природою, струмочками. Розгляд ілюстрацій, картин.

Методика проведення заняття. Вихователь показує ілюстрації із зображенням ранньої весни (струмочки на землі, яскраве сонце, молода зелень), пропонує пригадати малюнки зимових дерев (показує 3—4 малюнки). Після цього діти зображають дерева навесні (подекуди лежить сніг на землі). На закінчення діти самі відзначають малюнки, найбільш вдалі за змістом.

Квітень

«Чому матрьошка сумна?»

Програмовий зміст. Виховувати у дітей позитивне відношення до образу, передавати характерні риси персонажа, використовувати прийоми петриківського розпису для прикраси спідниці матрьошки (малювати кільця, кружечки, крапки).

Матеріал. Два зображення матрьошок з різним виразом облич, фарби, пензлі.

Попередня робота. Розгляд петриківських іграшок. Ігри з матрьошками.

Методика проведення заняття. Вихователь робить два зображення матрьошки: у однієї спідниця яскрава з петриківським узором, у іншої узору немає; вираз обличчя у однієї веселий, у іншої сумний. У сумної матрьошки наклеєна кишенька, в яку в кінці заняття треба вставити лист паперу з яскравим узором і кружок з веселим виразом обличчя.

Діти розглядають два зображення, говорять, чому одна матрьошка весела, а інша сумна. Пояснюють, що треба прикрасити їй сарафан. Вихователь пропонує зробити яскравий малюнок тканини, з якого можна зшити матрьошці сарафан. Діти малюють петриківський узор на квадратному листі паперу. В кінці вибирають, який узор краще підійде матрьошці. Вихователь по черзі вставляє в кишеньку різні варіанти узорів, замінює кружок з веселим виразом обличчя.

«Я ракету намалюю»

Програмовий зміст. Виховувати у дітей інтерес до суспільних подій, самостійно зобразити ракету.

Матеріал. Папір темно-синій, фарби, пензлі.

Попередня робота. Розгляд книг про космос.

Методика проведення заняття. Вихователь питає, а як можна намалювати ракету, пропонує кому-небудь з дітей зобразити її на дошці крейдою. Пояснює, що, якщо ракета летить, її треба малювати похило. Діти малюють, прикрашають ракету жовто-блакитним прапором, малюють зірки в темному небі. В кінці розглядають малюнки на стенді.

За задумом

Програмовий зміст. Розвивати у дітей уміння розташовувати зображення на листі паперу, використовувати отримані уміння при зафарбовуванні олівцями (у повільному і швидкому темпі), співвідносити напрям штрихів з формою предмету, його частин.

Матеріал. Папір в половину альбомного листа, кольорові олівці (або кольорова крейда).

Попередня робота. Розгляд малюнків.

Методика проведення заняття. Запропонувати дітям намалювати олівцями те, що кожному хочеться. Вихователь стежить, щоб діти акуратно зафарбовували малюнок. Всі роботи поміщають на стенді.

Травень

«Придумай узор»

Програмовий зміст. Розвивати у дітей відчуття кольору, композиції, самостійно розташовувати елементи узору на формі (у кутках, середині, по прямій).

Матеріал. Папір різного тону, фарби.

Попередня робота. Розглядання узорів. Малювання у вільний від занять час.

Методика проведення заняття. Запропонувати дітям самостійно придумати узори для блюдця, серветки, килимки, використовувати різні елементи народних орнаментів. В кінці вихователь просить дітей показати композиції узору, знайти цікаві за кольором.

IV квартал

У малюнку, ліпленні, аплікації діти передають свої враження, які вони отримали під час прогулянок, розваг, ігор влітку. Темами їх робіт можуть бути літній дощ, веселка, квіти на галявині, прогулянки в ліс за ягодами і грибами. Вихователь продовжує розвивати у дітей уміння малювати фарбами, олівцями (прийоми зафарбовування в швидкому, повільному темпі). За своїм бажанням діти малюють, використовують свої малюнки в іграх. Вони малюють паличкою на землі, піску простіші предмети.

Висновки

Тему «Методика навчання малюванню в середній групі дитячого садка» я обрала тому що проходжу педагогічну практику саме в середній групі, де я проводила різні види занять з малювання (предметного, сюжетного і декоративного), тому дана тема мені знайома і близька. Розвиваючи тему, я дізналася багато нового, а саме про те, які вимоги ставляться до організації занять, яка методика проведення.

Я дізналася про те, що в середній групі завдання значно ускладнюються в порівнянні з молодшою і ставляться різні завдання для предметного, сюжетного і декоративного малювання, але в розвитку і вихованні вони мають багато спільного. Також програмовий зміст ускладнюється порівняно з молодшою групою, він різний з предметного, сюжетного і декоративного малювання і обумовлений змістом знань дітей про оточуюче і технічним прийомом малювання, ліплення і вирізування. Зміст занять визначається в основі програми, яка відбиває вікові особливості дітей, сезонні явища, досвід дітей тощо. На тематику занять впливає природа, мистецтво, оточуюче життя. Спостереження, екскурсії мають надзвичайно велику цінність, адже вони збагачують знання дітей, діти отримують нові враження, які зможуть перенести в свої роботи. Природа впливає надзвичайно позитивно, адже у дітей виховується естетичний смак, любов до прекрасного.

Бесіди на дану тему, читання художньої літератури допомагають дітям краще зрозуміти завдання, які перед ними ставляться.

Щоб малюнки дітей були змістовні, багаті і технічно-правильно виконані треба здійснювати навчання. Навчання здійснюється в різних формах як в повсякденному житті, так і на занятті. В повсякденному житті можна спостерігати за об’єктами навколишнього життя: будинками, транспортом, вулицями міста, тваринами в кутку природи, проводити бесіди про ці об’єкти. Все це збагачує знання дітей

Найкращі роботи будуть тоді, коли використовує вихователь не одні методи, а їх поєднання на занятті в комплексі. При навчанні потрібно дотримуватись принципів дидактики: систематичності, послідовності, врахування вікових особливостей, ідейності, науковості тощо.

Курсова робота допоїла мені усвідомити значення малювання дітей дошкільного віку середньої групи, зміст програми, знання індивідуальних особливостей, я навчилася працювати з методичною і науковою літературою, відбирати головне для розкриття теми.

Список використаної літератури

  1. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні. – К.; Дошкільне виховання, 1999.

  2. Державна Національна Програма «Освіта» - (Україна ХХІ століття).

  3. Програма виховання дітей дошкільного віку «Малятко». – К.; 1999.

  4. Дяченко Н.Т. Малювання в дитячому садку: К.; Радянська школа, 1981. – 125 с.

  5. Комарова Т.С. Изобразительная деятельность в детском саду. – М.; Педагогика, 1990. – 144 с.

  6. Кириченко Н.Т. Сюжетне малювання в дитячому садку. – К.; Радянська школа, 1986. – 112 с.

  7. Косминская В.Б. Теория и методика изобразительной деятельности в детском саду. – М.; Просвещение, 1977. – 253 с.

  8. Комарова Т.С. Методика обучения изобразительной деятельности и конструированию. – М.: Просвещение, 1985. – 271 с.

  9. Комарова Т.С., Сакулина Н.П. Методика обучения изобразительной деятельности и конструированию. - М.; Просвещение, 1991. – 248 с.

  10. Комарова Т.С. Обучение детей технике рисования. – М.: Просвещение, 1976. – 172 с.

  11. Косминская В.Б., Халезова Н.Б. Основы изобразительного искусства и методики руководства изобразительной деятельностью детей. – М.; Просвещение, 1987. – 128 с.

  12. Казакова Т.Г. Изобразительная деятельность младших дошкольников. – М.: Просвещение, 1980. – 182 с.

  13. Казакова Т.Г. Развивайте у дошкольников творчество. – М.: Просвещение, 1985. – 192 с.

  14. Ковальская Е.Г. Художественное воспитание в детском саду. – М.: Просвещение, 1959. – 171 с.

  15. Ковальская Е.Г. Обучение детей рисованию. – М.: Просвещение, 1964. – 152 с.

  16. Пантелеев Г.Н. Декоративное искусство – детям. – М.: Просвещение, 1976. – 141 с.

  17. Саккулина Н. П. Методика обучения рисованию, лепке и аппликации в детском саду. – М.: Просвещение, 1971. – 128 с.

  18. Саккулина Н. П. Методика обучения рисованию и лепке в детском саду. – Л.: Просвещение, 1960. – 200 с.

  19. Саккулина Н. П. Методика обучения рисованию и лепке в детском саду. – М.: Просвещение, 1966. – 265 с.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5247
Авторов
на СтудИзбе
422
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее