114447 (Теоретичні основи проблемно-модульного навчання та методика його застосування у коледжі при вивченні спецдисципліни), страница 2

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Теоретичні основи проблемно-модульного навчання та методика його застосування у коледжі при вивченні спецдисципліни", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "114447"

Текст 2 страницы из документа "114447"

Для виконання роботи на конкретному підприємстві всі модульні одиниці й модульні елементи можна не вивчати, а тільки ті, які необхідні для виконання роботи на конкретному робочому місці. З іншого боку, професійні модулі можуть складатися з модульних одиниць, які ставляться до різних спеціальностей і різних областей діяльності. Може бути широкопрофільна професія, пов'язана з використанням однієї й тої ж виробничої діяльності в різних галузях.

Зазначені вище принципи модульної системи професійного утворення дають можливість звернути увагу на такі її позитивні якості: досягається мобільність знань у структурі професійної компетентності працівника шляхом заміни застарілих модульних одиниць на нові, які містять нову й перспективну інформацію;

  • керування навчанням учнів є мінімальним. Це дозволяє вирішити проблеми з майбутнім навчанням і підвищенням кваліфікації робочих кадрів і фахівців»

  • завдяки чітким, коротким записам навчальної інформації при конструюванні дидактичних модулів, привчає педагогів і учнів до короткого висловлення думок і суджень»

  • час засвоєння інформації, записаної в дидактичному модулі, у порівнянні із традиційними формами надання навчального матеріалу в 10 - 14 разів; скорочується навчальний курс на 10-30% без втрат повноти викладання й глибини засвоєння навчального матеріалу за рахунок дії фактора «стискання» і «відхилення» навчальної інформації, зайвої для даного виду робіт або діяльності;

• відбувається самонавчання з регулюванням не тільки швидкості роботи, але й змісту навчального матеріалу;

- досягається декомпозиція професії (спеціальності) на завершені в цільовому й змістовному відношенні частини (модулів, блоків), які мають самостійні значення," можливість навчання декільком професіям на основі засвоєння різних професійних блоків з обліком конкретної виробничої діяльності.

2. Проектування модульної системи навчання

Основна мета проектування модульної технології - активізація самостійності дії студента по отриманні знань, умінь і навичок. Модульна технологія залучає до творчості студента, який стає співавтором занять, співпрацює з викладачем. Всім викладачам відома така істина, якщо, студент нас слухає, він приймає до 10% навчальної інформації, якщо бачить до 40%, а якщо він сам її досягає - до 90%. Ідея вибору модульної технології навчання полягає в тому, щоб підвищити професійні здібності студентів, як в період навчання, так і в період праці на виробництві. Ринкові відносини пред'являють високі вимоги до професійної діяльності кожного працівника. Щоб підтримувати професійні здібності треба вчитися все життя. При плануванні модульної технології навчання необхідно:

  • вивчити та коректувати зміст навчальної програми з предмету

  • розкласти робочий план на модулі.

зробити матеріал кожного модуля закінченим блоком (кількість блоків з предмету "ТО і діагностування с.г. машин" чотири, кількість годин в блоці від 22 до 40 годин)

- скласти форму модулів (класично форма модуля складається з п'яти елементів

1. Характеристика підготовки студентів

  1. Зміст модуля

  2. Організаційно-методична забезпеченість модуля

4. Поточний, вихідний контроль;

5. Забезпечувані зв'язки з модулями інших предметів, навчальних, технологічних, переддипломних практик і кваліфікаційних характеристик спеціаліста.

На основі змісту модуля розробляється схема послідових програмних дій викладача, (див. схему і). Така схема дій викладача передбачає поєднання класно-урочної (школа) і лекційно-семінарської (ВУЗ) система організації навчання. Викладач з початку повинен вибрати організаційні форми занять і визначити послідовність їх використання при модульній технології навчання. Кожний модуль повинен починатися з лекції (вступної чи установчої), яка служить для системного викладу навчального матеріалу, присвяченого конкретному модулю, але пов'язано іншими в конкретну цілісну систему, а також містить програмний матеріал, самостійне вивчання якого для студентів є важким. Далі можуть використовуватись семінари, уроки, лабораторні і практичні заняття, навчальні практики і в завершенні - контрольно-заліковий урок (контролю знань, вмінь і навичок по блоку модуля). Така різноманітність організаційних форм занять дозволяє реалізувати дидактичну мету занять.

Наступним кроком викладача є визначення методів навчання як модульна технологія за допомогою яких буде реалізовуватися навчальна мета. Так як технологія модульного навчання передбачає високу індивідуалізацію навчання, то вибір методів навчання буде залежати від рідня знань і здібності кожного студента. Працюючи з "слабкими" студентами, викладач буде використовувати інформаційно-розвиваючі і репродуктивні методи (лекція, бесіда, розповідь, пояснення, робота з навчальною програмою, робота за інструкціями). З "середніми" студентами окрім інформаційно-розвиваючими і репродуктивними методами, буде використовувати проблемно-пошукові (евристична бесіда, проблемні ситуації, дискусії, пошукові лабораторні роботи на уроці, самостійна робота на уроці), 3 "сильними" студентами, окрім перелічених методів навчання, використовують творчо-відтворюючі методи (ділові ігри, розв'язування ситуаційних задач, аналіз виробничих ситуація, виконання індивідуальних завдань та інші)

При модульній технології навчання особливе місце займає вибір видів самостійної позаурочної роботи студентів. Самостійна позаурочна робота повинна мати місце при всіх організаційних формах занять. На заняттях, спрямованих на теоретичну підготовку, студентам слід запропонувати слідуючи види самостійної позаурочної роботи^ читання підручника, виписування витяг з тексту, складання таблиць, схем, відповіді на контрольні запитання, тести, та інші. На заняттях, спрямованих на практичну підготовку, студентам пропонуються такі види самостійної позаурочної роботи: складання схем, графіків, рішення задач і вправ, підготовка до ділових ігор, рішення ситуаційних виробничих задач, виконання розрахунково-графічної роботи, підготовка курсових та дипломних проектів, виконання комплексних індивідуальних завдань.

2.1 Проектування технологічного процесу ТО і діагностування електрообладнання

На III і IV курсах доцільно студентам видавати комплексні завдання з предмету. Мета КІЗ - закріплення, поглиблення знань, формування професійних умінь і навичок. Виконання КІЗ проводиться студентами на протязі вивчення предмету. Студенти отримують різноманітні завдання.

Приклад КІЗ -1.

Тема: Проектування технологічного процесу ТО і діагностування електрообладнання

Обсяг роботи

  1. Технічна характеристика електрообладнання

  2. Складання маршрутної карти ТО електрообладнання

  3. Розробка технологічного графіка ТО електрообладнання

  4. Складання і оформлення контрольно-діагностичної карти Викладач розробляє для студентів методичні вказівки на виконання КІЗ, котре містить слідуючі пункти.

  1. Мета завдання

  2. Обсяг завдання

  3. Вказівки до виконання КІЗ

  4. Методика проектування

  5. Література

  6. Оформлення і приклад КІЗ

Наступним найважчим процесом навчання є контроль за навчальною діяльністю студентів та його оцінка. При модульної технології використовуються слідуючі форми контролю: вхідний, поточний, вихідний. Вхідний контроль виконує функції навчально-коректуючі, він не є обов'язковим. Мета вхідного контролю - визначити стартові рівні підготовки студентів. При вхідному контролю використовують слідуючі методи контролю- тестування, самоконтроль, письмовий диктант.

Поточний контроль знань, умінь та навичок є повним об'ємним. Він не тільки виконує перевіряючі функції. При модульному навчанні функції його розширюються. Він є коригуючим, розвиваючим, навчаючим. Проведення поточного контролю вимагає всебічного і систематичного контролю знань, умінь всіх студентів. При поточному контролю знань, умінь та навичок застосовують слідуючи види контролю: тестування, самоконтроль, взаємоконтроль, письмова перевірка, практична перевірка умінь.

Вихідний контроль знань, умінь і навичок при модульному навчанні обов'язкові. Він виконує перевірюючи та стимулюючі функції. При цьому застосовується слідуючі методи контролю: письмова контрольна перевірка, захист КІЗ, вирішення ситуаційних задач, контрольна перевірка вмінь та навичок. Заслуговує увагу при вихідному контролі проведення комплексної контрольної роботи по перевірці знань, вмінь і навичок, кожний варіант котрої складається з трьох завдань.

Завдання 1. Перевірка знань»

Завдання 2. Перевірка вмінь і навичок?"

Приклад комплексної контрольної роботи з предмету "ТО і діагностування с.г. машин" по модулю "ТО і діагностування електрообладнання"

Варіант 1.

Завдання 1. Які операції ТО за електрообладнанням необхідно виконувати, щоб збільшити строк служби.

Завдання2. Визначте приладом технічний став електрообладнання Основним мотивом навчання для студентів є оцінка, тому дуже важливе значення мають її критерії. Необхідно розробити критерії оцінки в балах для усіх організаційних форм навчальної діяльності студентів. Це потрібно викладачеві, це потрібно й студентові для самооцінки знань, вмінь і навичок. Технологія модульного навчання дає можливість впровадження рейтингового контролю знань. Рейтинг в балах вхідного контролю (перевірка знань по теоретичному матеріалу) "5" балів за глибоке і повне знання змісту навчального матеріалу в якому студент легко орієнтується, уміло користується і володіє понятійним апаратом, знає всі операції ТО, які проводяться с.г. машинам, технічні вимоги їх використання, будову і призначення діагностичних приладів, величини параметрів, які визначають їх технічний стан, вміє грамотно і логічно висловлювати матеріал. "4" балів * якщо студент повно освоїв навчальний матеріал, володіє понятійним апаратом, орієнтується по вивченому матеріалу, грамотно відповідає, але у відповіді є деякі неточності. "З" балів якщо студент володіє основними положеннями навчального матеріалу, але відповіді дає не повні, непослідовні, допускає неточності визначення понять, не вміє аргументувати свої думки. "2" балів якщо студент має розрізнені безсистемні знання, не вміє виділити головне і другорядне, припускається помилок у визначення і понять, змінює їх зміст, невпорядковано висловлює матеріал.

Рейтинг в балах поточного контролю (перевірка призначення знань і вмінь) "10-9" балів - якщо студент вміє зв'язати теорію з практикою, розв'язувати практичні задачі, висловлювати і аргументувати свої думки (вміє на підставі знань складати технологічний графік ТО, володіє методикою роботи з діагностичними приладами, безпомилково по зовнішнім ознакам визначати несправність машин, для уточнення вибирає діагностичний прилад, дотримується технічних вимог і пропонує усунення несправності), своєчасно, повно, точно, охайно виконує зміст звіту лабораторних робіт. "8-7" балів - якщо студент обмірково застосовує знання для вирішення практичних завдань, однак при цьому допускає різні неточності. "6-5" балів - якщо студент допускає неточності в застосуванні знань при вирішенні практичних завдань, не вміє відповідно організувати свої думки, не своєчасно здав звіт, не досить повний, допускає помилки в висновках.

Менше 5 балів - якщо студент не може застосовувати знання для вирішення практичних завдань, за відсутність звіту. Рейтинг в балах самостійної роботи студентів (поза уроків і на уроці) "10-9" балів - якщо студент своєчасно, повно і з високим рівнем самостійності виконує завдання, уміє обгрунтовано вирішувати професійні завдання, користуватися технічною, довідково-нормативною і технологічною літературою, виконувати самостійно операції і комплексні роботи. "8-7" балів - якщо студент своєчасно і досить повно виконує завдання і вміє самостійно виконувати професійні завдання, але при виконанні операцій і комплексних робіт припускається незначних неточностей. "6'5" балів - якщо студент не своєчасно і в неповному об'ємі виконує самостійну роботу у вирішенні професійних завдань, допускає неточності, а у виконанні операцій і комплексних робіт дуже низький рівень самостійності. Менше "5" балів - якщо студент не виконує самостійне завдання, не вміє користуватися навчальною і довідковою літературою, а самостійне виконання операцій і комплексних робіт викликає ускладнення для студента і навіть брак в роботі.

Рейтинг в балах вихідного контролю вмінь і навичок (навчальна практика)

"20-18" балів якщо студент виконує завдання в відповідній послідовності з дотриманням технічних умов, режиму робочого дня і правил техніки безпеки, дисциплінований, охайний, тримає робоче місце і інструмент в порядку, бережливо ставиться до машин, приладів і інструментів, при цьому дотримується точності, швидкості і впевненості у діях, вірно застосовує трудові прийоми, виявляє повну самостійність і високу якість виконаних робіт. "15-17" балів якщо студент виконує завдання з незначними порушеннями послідовності, допускає незначні відступи від технічних умов, вкладається у відведений час, проявляє при цьому самостійність, дотримується при цьому правил техніки безпеки, тримає робоче місце і інструмент в порядку, однак допускає помилки при користуванні приладами і інструментами. "10-14" балів - якщо студент виконує завдання з порушенням послідовності, не завжди дотримується технічних вимог, не володіє деякими прийомами роботи, завдання виконує не якісно, низький рівень самостійності робіт, порушує режим робочого дня, тримає інструменти не на відповідному місці.

Тести самоконтролю

  1. Густина електроліту підвищується при ТО -...

  2. Напругу і густину електроліту перевіряють через... мотогодин

  3. Рівень електроліту перевіряють при ТО-...

  4. Клеми очищають і змащують при ТО-...

  5. Перевіряють і регулюють технічний стан вузлів електрообладнання при ТО-...

6. Номінальна величина густини електроліту повинна бути... ?.

7. Номінальна величина напруги А.Б. повинна бути...

  1. Номінальна величина напруги, виробляємо!' генератором повиннабути...

  2. Напруга спрацювання реле напруги повинна бути...

  3. Сила струму спрацювання реле захисту повинна бути в межах...

  4. Номінальна велечина сили струму при гальмуванні якоря стартера повинна бути

  5. Прилад для вимірювання напруги кожної банки...

  6. Прилад для вимірювання густини електроліту...

  7. Прилад для перевірки генератора, стартера, реле-регулятора...

  8. Пробуксування паса привода генератора приведе до...

  9. Із вентиляційних отворів акумулятора виплескується електроліт...

  10. Амперметр при несправності генератора покаже...

  11. Для А.Б. 6СТ-45 велечина зарядного струму повинна бути...

  12. Стартер вмикається, але якір не обертається тому, що...

  13. Стартер не вмикається тому, що...

Якщо ви правильно відповіли на всі питання тесту, оцінка "5", Якщо на 16-19питань, оцінка "4" Якщо на 12-15питань, оцінка "З" Менше 11 питань, оцінка "2"

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
427
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее