112156 (Використання комп’ютера на уроках мистецтва), страница 2

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Використання комп’ютера на уроках мистецтва", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "педагогика" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "педагогика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "112156"

Текст 2 страницы из документа "112156"

4. Перегляд і аналіз учнівських робіт – до 5 хв.

–Погляньте за вікно. Краса природи милує око. Письменники передають її словами.

Красуня осінь – справжня чарівниця.

Милуємось з її краси.

Які веселі фарби, придивіться,

Поклала осінь на гаї й ліси.

Стоять, немовби у казкових шатах,

Берези в золоті – і знизу догори.

Природа готувалась теж до свята

Чарівної осінньої пори.

В. Гончаренко

– Композитори відтворюють красу природи в музиці.

Учні слухають фрагмент „Осіння пісня” з альбому П. Чайковського „Пори року” (застосовується комп’ютер).

– Художники зображують побачене на картинах.

Учитель демонструє репродукції картин О. Кульчицької „Стрийський парк”, С. Адамовича „Калина” (програма перегляду зображень).

– Чим користуються художники, пишучи картини? (Фарбами, олівцями.)

– Ми починаємо вивчати образотворче мистецтво. На уроках ви навчитеся працювати олівцями, фломастерами, фарбами тощо. Ви дізнаєтеся, як можна передавати красу довкілля, свої настрої та почуття.

– Сьогодні ми малюватимемо олівцем. Саме ним створено чимало малюнків.

Учитель демонструє репродукції П. Пікассо „Голуб миру”, А. Матісса „Лебідь”.

– Розгляньте уважно репродукції. Чим вони відрізняються від інших малюнків, які вам доводилось коли-небудь бачити? (Вони виконані олівцем, тільки лініями.) Придивіться уважніше до цих ліній. Які вони? (Прямі, ламані, хвилясті, тонкі й товсті, довгі й короткі.)

– Сьогодні ми створимо власні малюнки, проводячи тільки лінії олівцем. Проте спочатку краще зробити кілька вправ. На окремому аркуші паперу проведіть кілька таких ліній: прямих, ламаних, хвилястих, тонких і товстих, довгих, коротких і дуже коротких. Спробуйте нарисувати з цього те, що добре уявляєте. Кисть руки тримайте вільно, не кладіть на парту. Не натискуйте на олівець. Руку нахиляйте в той бік, куди ведете лінію. Як зміниться характер лінії зі зміною стану зображуваного?

Якщо учням буде важко виконати це завдання, можна запропонувати їм послухати вірші, загадки та уявити собі в лініях те, про що в них йдеться, а потім відтворити це у малюнку.

Раптом гроза розгулялась щосили,

Блискавка зблиснула – всіх засліпила,

Слід свій окреслила, вся у вогні...

Нуте, її намалюйте мені!

Кришталева стежка перед нами.

Креслимо мережки ковзанами.

Той вітрище зможе перегнати,

Хто мережки встиг намалювати.

Яскраві пелюстки

І запах пречудовий.

І хочеться усім

Побачити їх знову. (Квіти)

В’ється, звивається,

До неба направляється (Дим).

А у кого, а у кого

Є найбільше в світі голок?

Не у кактуса й шипшини,

А в зеленої...(ялини).

Хоч не шию я ніколи,

А голок маю доволі. (Їжак).

Що це за будинок

Ходить без доріжки,

На дубочок схожий,

А під дахом ріжки? (Равлик).

Учитель уважно стежить за роботою учнів, надає їм індивідуальну допомогу. За кілька хвилин до закінчення уроку учні виставляють роботи на імпровізовану виставку. Учитель аналізує їх, вербально оцінює.

Після того як кожен учень окремо виконав завдання на папері підходить до вчителя і виконує аналогічне завдання в графічному редакторі (під керівництвом вчителя, без особливих технічних навиків роботи).

Урок 5. Багатство барв у навколишньому світі та в мистецтві. У небі над полями райдуга-дуга

Мета. Ознайомити учнів з назвами кольорів, їх спектральною послідовністю. Формувати уявлення про багатство барв у навколишньому світі. Ознайомити з матеріалами для малювання. Виховувати в дітей емоційну чутливість.

Обладнання: художні матеріали та інструменти (на вибір), 4-5 комп’ютерів.

План уроку

1. Організаційна частина – до 3 хв.

2. Теоретична частина – до 10хв.

3. Практична діяльність – 17хв.

4. Перегляд, аналіз та оцінювання учнівських робіт – до 5 хв.

– Ми продовжуємо знайомитися з лінією.

Учитель малює на дошці лінію.

– Будучи прямою, одноманітною, вона, по суті, нічого не означає. Намалюймо сьогодні лінію радості. Як ви гадаєте, якою вона повинна бути? Падає зірка в небі – народжується лінія, двоє дітей граються м'ячем, а лінія, яку він описує – інша, ламається крига – ще інша... Чорно-біла чи кольорова?

Учитель читає вірш. Називаючи кольори, показує олівці відповідного кольору.

Ми поважаємо простого олівця,

Непосидючого трудягу-молодця.

Але ж як добре, коли є в руці

Яскраві кольорові олівці!

Це червоний, жар неначе.

Помаранчевий – гарячий.

Жовтий, як пшениця в полі.

Мов трава, зелений колір.

Голубий, як у краплині.

А наступний колір – синій.

Синій колір, ніби річка,

Фіолетовий, як нічка.

Скільки всього кольорів

Я назвала дітворі?..

Сім барвистих кольорів

Я назвала дітворі:

Червоний, оранжевий, жовтий,

Зелений, голубий, синій, фіолетовий

.

– У зображенні чого використовують 7 кольорів? (Веселки, або райдуги.)

– Відгадайте загадку.

Вийшла звідкись гарна дівка, На ній – стрічка-семицвітка. А де з річки воду брала, Там коромисло зламала. (Веселка)

– Розгляньте на малюнку веселку (різноманітні зображення веселки змінюють одна одну. Програма перегляду зображень).

– Веселка – дивовижне явище природи. Чи доводилось вам коли-небудь його спостерігати? Коли таке трапляється? Які почуття, емоції виникають у цей момент?

– Райдуга, веселка і є нашою лінією радості. Відтворимо її сьогодні у себе в альбомах.

Малюю веселку,

Прозору, веселу.

Сім барв на папері –

Чотири і три.

Червоний, оранжевий,

Жовтий, зелений,

Блакитний і синій

Кладу кольори.

А ось і останній –

Фіалковий колір.

Заграє веселка

Моя чарівна!

Це усмішка сонця

Така веселкова,

Така незрівнянна,

Така осяйна!

– В образотворчому мистецтві використовують кольорові олівці, фломастери, акварель, олійні фарби, гуаш, кольорову крейду, пастель, вугілля, сангіну, простий олівець, ножі тощо.

Називаючи матеріали учитель демонструє їх.

– Згодом ми навчимося користуватись цими матеріалами і зможемо, використовуючи їх передавати красу і розмаїтість світу, свої настрої та почуття.

Учні самостійно виконують роботу.

Після виконання певного елементу або всього малюнку (за бажанням вчителя) учні поступово викликаються до комп’ютера, де створюють різнокольорові прямі або дугоподібні лінії.

Уроки 7-8. Поняття про „колір”. Хроматичні та ахроматичні кольори. Порівняння кольорів за колірним тоном. Що я бачу зі свого вікна

Мета. Ознайомити учнів із поняттям „колір”. Формувати знання про хроматичні та ахроматичні кольори і практичні уміння отримувати їх шляхом змішування кольорів, порівнювати кольори за колірним тоном. Розвивати кольорочутливість ока. Формувати в учнів художньо-естетичне ставлення до навколишнього світу, потребу насолоджуватися красою природи.

Обладнання:

  1. гуаш, пензлі, палітра, ганчірка, баночка для води;

  2. малюнки, виконані у хроматичній та ахроматичній гамі.

  3. 4-5 комп’ютерів з графічним редактором.

План уроку 7

1. Організаційна частина – 2 хв.

2. Теоретична частина – 8 хв.

3. Практична діяльність – 20хв.

4. Перегляд, аналіз учнівських робіт – до 5 хв.

План уроку 8

1. Організаційна частина – 2 хв.

2. Перегляд, аналіз учнівських робіт– 5 хв.

3. Практична діяльність – 20хв.

4. Оцінювання учнівських робіт – до 8 хв.

У маленької Наталі

Жив-був Пензлик у пеналі.

Він був дивний чарівник,

Та з пеналу раптом зник.

Дівчинка засумувала,

Бо безбарвно в світі стало.

Білі квіти, сіре небо...

Учитель демонструє малюнок, виконаний в ахроматичній гамі (чорно-білий). Можна використати малюнок у Word, попередньо зробивши його чорно-білим.

Повернути барви треба.

Ми червоного краплинки

Заберемо у жаринки.

Апельсини ось ростуть,

Нам оранжевий дадуть.

Жовтий колір – стиглі дині

Подарують нам віднині.

Ось зелений гай вирує,

Він свій колір пропонує.

Від гаю відійдемо трошки,

Блакитний візьмемо в волошки.

Відкриваємо вдома скриньку,

Дістаємо звідти синьку.

Сьомий колір для Наталки

Дарували нам фіалки,

Щоб заграли кольори

У малюнках дітвори

.Учитель демонструє аналогічний малюнок, виконаний у хроматичній гамі, той самий малюнок перетворюючи на кольоровий.

– Порівняйте малюнки. У чому відмінність? Зробіть і ви два малюнки – кольоровий і чорно-білий. Що можна зобразити? Намалюйте те, що ви бачите зі свого вікна. Спочатку в кольорі, а потім візьміть чорну гуаш і білила і намалюйте чорно-білий малюнок.

– Вам потрібно щось намалювати сірим кольором? Як його утворити? За допомогою білої та чорної фарб. Додайте до чорної фарби трохи білил і сірий колір буде темнішим, якщо додати більше білил – світлішим.

На палітрі учні виконують вправу зі змішування фарб, а потім розпочинають роботу. Учитель уважно стежить за роботою учнів, надає їм індивідуальну допомогу.

Робота триває й на наступному уроці. Насамперед розглядають роботи учнів, колективно обговорюють їх. Відтак учні продовжують працювати. Учитель надає допомогу в усуненні виявлених недоліків.

В перерві між виконанням або по завершенню роботи вчитель за власним бажанням викликає учнів до комп’ютерів, де вони під його керівництвом виконують аналогічну роботу.

Картина створює особливий заспокійливий настрій, викликає почуття ніжності до чудової „країни” квітів, милує серце споконвічною красою рідної землі.

– Із пам’яті (або з уяви) намалюйте квіти (можна й ті, що сподобалися у творах К. Білокур), показ картин.

– Як же намалювати такі ніжні квіти, якщо у нас лише яскраві кольори? За допомогою білої фарби. Сьогодні навчимося це робити. Візьміть палітру, розмістіть зелену фарбу з одного боку, а білила – з іншого (колір фарби – на вибір учня).

– Намалюйте п'ять однакових квадратів. Зафарбуйте перший квадрат зеленою фарбою. Додайте до зеленої фарби трохи білил і зафарбуйте другий квадрат. До отриманої фарби додайте ще білил і зафарбуйте третій квадрат. Далі додавайте білил до отриманої фарби і зафарбовуйте наступні квадрати.

– Тепер ви зможете намалювати різнобарвні квіти. Але пам'ятайте, що спочатку слід малювати квіти кінчиком пензля темнішою фарбою, тримаючи пензель вертикально, кисть руки має рухатись вільно. Після цього квіти все­редині потрібно зафарбувати ніжними кольорами.

Учитель демонструє послідовність виконання роботи.

Учні самостійно виконують завдання. Учитель спостерігає за їхньою роботою, за потреби надає допомогу. Робота триває ще й на наступному уроці. З учнівських художніх робіт створюють імпровізовану виставку. Роботи переглядають, колективно аналізують, оцінюють.

Урок 12. Ознайомлення із групою теплих кольорів. Щасливе сонечка обличчя

Мета. Ознайомити школярів із групою теплих кольорів. Навчати учнів на елементарному рівні виражати кольором певний характер образу. Розвивати художньо-творчу уяву. Виховувати естетичні смаки.

Обладнання:

  1. гуаш, пензлі, ножиці, клей, папір великого формату, палітра.

  2. 4-5 комп’ютерів.

Словниковий мінімум термінів і понять: теплі кольори – жовтий, оранжевий і червоний та усі їхні відтінки.

План уроку

1. Організаційна частина – 2 хв.

2. Теоретична частина – 8 хв.

3. Практична діяльність – до 20 хв.

4. Перегляд, аналіз і оцінювання учнівських робіт – до 5 хв.

Що у світі найсвітліше,

Наймиліше, найтепліше?

Все від нього навкруги

Набирається снаги.

Тільки ранок настає,

Виглянь у віконце!

Всім воно життя дає,

Променисте ... (сонце).

– Усі кольори, що дарує нам сонце та породжує вогонь, називають теплими. Це – оранжевий, червоний, жовтий кольори.

– А яким вам здається сонечко? (Круглолице, радісне, жваве, осяйне...)

– Намалюйте сонечко „теплими кольорами”.

Учні малюють сонечко, а потім вирізають і наклеюють зображення на великий лист паперу, прикріплений на дошці, в перерві між виконанням частин робіт виходять до комп’ютера і розмальовують сонечка в певні кольори (за необхідним керівництвом вчителя).

Урок 14. Ознайомлення з холодними кольорами. Отримання холодних відтінків кольорів додаванням синіх барв. Зимовий день

Мета. Ознайомити учнів з холодними кольорами шляхом порівняння „теплий – холодний”. Навчати учнів утворювати холодні відтінки кольорів додаванням синьої фарби. Ознайомити учнів із художньою технікою монотипії. Розвивати уяву, чуття кольору. Викликати інтерес до занять образотворчою діяльністю. Сприяти художньо-образному відображенню краси навколишнього світу.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
426
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее