100052 (Діагностика трудового потенціалу підприємства та аналіз впливу факторів на підвищення ефективності використання трудового потенціалу підприємства), страница 7

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Діагностика трудового потенціалу підприємства та аналіз впливу факторів на підвищення ефективності використання трудового потенціалу підприємства", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "менеджмент" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "менеджмент" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "100052"

Текст 7 страницы из документа "100052"

Для виконання стратегічної мети підприємства найбільше значення вданий період надають напрями, пов’язані з розширенням ринку збуту, а також заключенням тривалих договорів про поставки. У зв’язку з цим показники раціоналізаторської активності, коефіцієнти розширення каналів збуту і своєчасності поставок надають найбільше значення для оцінки трудового потенціалу працівника.

Тому вагомість інтегрального коефіцієнту творчої активності (dj) склав 0,7. Вагомість інтегрального коефіцієнту професійної компетентності (dі) – 0,3.

Вагомість показників для різного періоду розвитку підприємства і поставлених їм стратегічних цілей може мінятися.

При стратегічній цілі підприємства – розширення ринку збуту або вихід на нові ринки, більш вагомим є інтегральний коефіцієнт раціоналізаторської активності. Тому що для досягнення поставленої мети підприємству необхідні активні, оперативні робітники з новаторським складом розуму, які своєчасно зможуть зреагувати на зміни в різних ситуаціях. При цьому не мале значення мають і такі якості робітників, як професіоналізм, кваліфікація і досвід праці.

Але ці якості робітників, тобто інтегральний коефіцієнт професійної компетентності мають більше значення при іншій стратегічній цілі – утримання на існуючому (завойованому) ринку.

Таким чином сукупний трудовий потенціал робітника визначається як сума інтегральних коефіцієнтів з урахуванням значимості коефіцієнтів (табл. 2.15).

ТП=Ік проф.*di + Ік акт.*dj

Таблиця 2.15

Оцінка трудового потенціалу робітників ТОВ «Сілур»

Інтегральні коефіцієнти

Робітники

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Ік проф

1,21

0,69

0,6

0,95

0,98

0,96

1,2

0,74

1,04

0,84

1,06

0,79

0,75

0,75

1,14

Ік акт.

0,95

0,95

0,96

0,88

0,9

0,93

0,99

0,91

0,87

0,9

0,91

0,94

0,98

0,89

0,88

ТП

1,07

0,88

0,85

0,92

0,93

0,94

1,05

0,86

0,92

0,88

0,96

0,9

0,92

0,85

0,96

Таким чином за трудовим потенціалом робітників можна розділити на 3 групи:

  • ТП<0.9 – слабо розвинутий трудовий потенціал (недостатньо досвіду праці та кваліфікації);

  • 0,9<ТП<1 – середній рівень трудового потенціалу (достатньо професіоналізму та кваліфікації);

  • ТП>1 – високий рівень трудового потенціалу (достатній досвід праці, високий професіоналізм та оперативність виконання робіт, творчий підхід).

Для більшого уявлення про трудовий потенціал окремого робітника, пропонуємо провести аналіз трудового потенціалу з зовнішнього оточення, на основі анкетування представників підприємств з якими працюють робітники відділу збуту.

В цій анкеті представлені питання о комунікабельності, професіоналізмі, оперативності та компетентності робітників. За даними анкети робітники могли набрати від до балів:

  • 10-20 балів – незадовільно;

  • 21-30 балів – задовільно;

  • 31-40 балів – відмінно.

За данними анкетування жоден з робітників не попадає до інтервалу (10-20 балів), крім робітника №2, який набрав 18балів. Тобто підприємство, з яким він працює незадовільно характеризує його його професійну компетентність, відповідальність та навички ведення переговорів, але в нього, на їх думку, дуже вдало вдається проводити рекламні акції.

Інші робітники розподіляються на 2 групи:

1) в інтервалі 21-30 балів:робітники №1,№2,№3,№4,№6,№7,№10,№13,№14.

2) в інтервалі 31-40 балів: робітники №5.№8,№9,№11,№15.

Таким чином на основі внутрішньої окремого працівника, їх можна розділити на три групи за рівнем розвитку трудового потенціалу: високий, середній та низький (табл.2.15)

Таблиця 2.15

Узагальнююча характеристика трудового потенціалу працівників на основі їх оцінки.

Групи за рівнем ТП

Робітники

Характеристика ТП робітників

1

2

3

Високий

№5,№7,№9,№11,№15

Високий професіоналізм, достатній опит праці у даній сфері, оперативність і іноваційність мислення, висока професійна мобільність, талант до ведення переговорів, творчий підхід до праці

Середній

№1,№3,№4,№6,№8,№13,№14

Комунікабельність, своєчасність поставок товарів, успішно займаються розширенням зон обсуговування, але недостатньо навичок для заключення договорів , і ведення переговорів, непогана професійна компетентність

Низький

№2,№10,№12

Недостатньо досвіду праці, безвідповідальність, не мають навичок ведення переговорів, але непогано справляються з проведенням рекламних акцій і прагнуть до активної творчої діяльності.

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

Дослідження проблеми впливу факторів на підвищення ефективності використання трудового потенціалу підприємства дало змогу зробити наступні висновки:

По-перше, трудовий потенціал – це сукупна здібність до праці, потенційна дієздатність суспільства, його ресурси праці. Якщо до складу останніх входять тільки люди працездатні по певних формальних ознак, то поняття «трудовий потенціал» охоплює і тих, хто ще тільки готується до ефективної трудової діяльності, і тих хто вже вийшов зі сфери зайнятості та займаються епізодичною трудовою діяльністю власних домогосподарствах

По-друге, розглянуті основні методологічні підходи щодо оцінки трудового потенціалу підприємства та працівника. Оцінка трудового потенціалу підприємства має будуватися на основі економічних оцінок здібностей людей, створювати певний дохід. Чим вища індивідуальна продуктивність праці робітника і триваліший період його діяльності, тим більший він приносить дохід і є більшою цінністю для підприємства. В курсовій роботі розглядається досить поширена коефіцієнтна методика оцінки трудового потенціалу як інструмент побудови якісно нової системи управління та мотивації персоналу на базі функціонуючого підприємства.

По-третє, визначена ринкова позиція підприємства в умовах його функціонування, визначені основні фактори внутрішньої середи що впливають на нього, розглянуті та проаналізовані основні конкуренти підприємства. Підприємство займає суттєве місце серед конкурентів у галузі, але йому необхідно приділити увагу трудовим ресурсам іі розробити ефективну мотиваційну політику з використанням сучасних засобів мотивації персоналу. Аналіз показав, що ТОВ «Сілур» має найкращі показники ефективності використання трудового потенціалу серед підприємств, які аналізувалися і займає перше місце за рейтинговою оцінкою, але його основним конкурентом ВАТ «Северсталь». При порівнянні підприємств , що досліджується з умовно-еталоним, виявили, що підприємство-еталон випереджає ТОВ «Сілур» за такими показниками, як коефіцієнт постійності, загальний коефіцієнт, та коефіцієнт прийняття персоналу, за іншими показниками вони приблизнооднакові. Таким чином аналіз показав, що ТОВ «Сілур» діє не досить ефективно , і, хоча, має великий потенціал, показники які виступають передумовою подальшого розвитку потенціалу підприємства не на належному рівні.

По-четверте було проведено аналіз впливу факторів на підвищення ефективності використання трудового потенціалу підприємства, для цього було обрано два показника – рівень фонду оплати праці та продуктивність праці. Аналіз показав , що на збільшення рівня фонду оплати праці вплинуло збільшення середньооблікової чисельності на 2 особи.

По-п’яте, за стратегічним аналізом можна виділити такі необхідні стратегічні зміни на ТОВ «Сілур»,як:

    1. удосконалення загального управління персоналом;

    2. удосконалення систему планування і прогнозування;

    3. розробити ефективну систему організації на деяких підрозділах;

    4. розробити кращу систему мотивації персоналу.

По-шосте, проведена інтегральна оцінка трудового потенціалу робітників на основі коефіцієнтної методики і методу анкетування, дозволила виділити робітників у 3 групи за рівнем розвитку трудового потенціалу: високий, середній та низький.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

  1. Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України.-1997.-22 травня.

  2. Закон України «Про податок на додану вартість».

  3. Закон України «Про господарські товариства».

  4. Закон України «Про оплату праці».

  5. Закон України «Про банкрутство».

  6. Аналіз фінансово-економічної діяльності підприємства: Навч.Посібник./Під ред. І.П. Любушина.-М.,2005.-471с.

  7. Бевз О.П. Сучасні тенденції формування і використання трудового потенціалу м.Києва//Формування ринкових відносин Украйни, №11, 2004.

  8. Садєков А.А., Корнілова О.В. Ефективність матеріального стимулювання поці в торгівлі. Монографія – Донецьк ДонДУЕТ, 2003. – 171с.

  9. Фролова Л.В. Экономика предприятия в структурно-логических схемах.- Донецк, 2002.-170с.

  10. Фролова Л.В., Шаруга Л.В. идр. Формализация планово-экономических расчетов к бизнес плану развития предприятия. Учебное пособие. – Донецк: ДонГУЭТ, 2003.-197с.

  11. Практикум по курсу «Экономика предприятия»/Под.ред.Бакунова А.А., г.Донецк, ДонГУЭТ, 2002.-137.

  12. Економіка підприємства. Методичні рекомендації щодо підготовки магістерських дипломних робіт для студентів спеціальності 8.05.107 «Економіка підприємства»/ Садєков А.А., Фролова Л.В., Лісова Н.О., Расулова У.С., Єрмак С.О.-ДонДУЕТ, 2005.-80с.

  13. Методические рекомендации для практических занятий по курсу «АРМ экономиста» для студентов заочного отделения специальности 7.050107 «Экономика предприятия»/Фролова Л.В., Каращук О.С., Распопова В.А. и др. –Донецк-ДонГУЕТ, 2002.-41с.

Додаток А

МЕТОДИКИ ОЦІНКИ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

1. Витратні методики оцінки трудового потенціалу підприємства прирівнюють розмір трудового потенціалу підприємства (працівника до суми минулих витрат на його підготовку, поточне утримання та майбутній розвиток.

Найменування показника

Формула для розрахунку

Продуктивність праці

ПП=Врч/Чссп

Коефіцієнт змінності робочої сили

Кзмр=Фд/Дн

Коефіцієнт змінності роботи робочого місця

Коефіцієнт віддачі повної заробітної плати

Квзп= Врч /(Фзп+Фмс)

Коефіцієнт творчої активності працівників

Кта=П(Ек)/Ва

2. Оцінка потенціалу на основі живої праці дає змогу краще врахувати ефективність використання трудового потенціалу підприємства.

а) Визначається одиниця оцінки живої праці одного робітника через встановлення її фондового аналога у вартісному виразі: А=ПП*(ΔФв/ΔПП)

б) Визначається трудовий потенціал технологічного персоналу підприємства: ТПтех=А*ЧП*Еф

в) Загальний трудовий потенціал підприємства визначається додаванням вартості трудового потенціалу технологічного персоналу і вартості управлінського потенціалу

г) Управлінський потенціал у вартісному виразі виявляється на основі частки витрат на адміністративно-управлінський апарат у загальній структурі витрат підприємства

3. Коефіцієнтна методика оцінки трудового потенціалу підприємства, яка є гібридом витратних та порівняльних підходів до оцінки трудового потенціалу

Найменування показника

Формула для розрахунку

Коефіцієнт освіти

Косв= А/60

Коефіцієнт посадового досвіду

Кпдосв=В/60

Коефіцієнт підвищення кваліфікації

Кпквал=Н/ПН

Коефіцієнт раціоналізаторської активності

Кра=РП/(СП:12)

Коефіцієнт оперативності виконання робіт

Коперат=М/Р

Додаток Б

Назва методу

Стисла характеристика

1

2

Метод анкетування

Трудовий потенціал працівника оцінюється на основі заповнених ним анкет, розроблених оцінювачем і де фіксуються позитивні та негативні характеристики

Описовий метод

Оцінювач самостійно визначає й описує позитивні та негативні характеристики працівника, які зумовлюють розмір його потенціалу

Метод класифікації

Трудовий потенціал окремого працівника визначається ранжуванням всіх працюючих підприємства, за критерієм, а також вибір трудових характеристик найкращих як еталонного значення

Метод порівняння парами

Трудовий потенціал окремого працівника визначає багатоетапне зіставлення продуктивності, освітньо-культурних та інших його характеристик з аналогічними параметрами працівників підприємства, які виконують схожі роботи

Рейтинговий метод

Трудовий потенціал працівника визначається методом оцінювання його істотних трудових якостей за шкалами, які розробляються оцінювачем за певним критерієм (залежно від мети аналізу)

Метод визначеного розподілу

Трудовий потенціал працівника встановлюється оцінювачем у рамках дозволених інтервалів, які формують фінансовий розподіл усіх оцінок

Метод оцінки за вирішальною ситуацією

Трудовий потенціал працівника визначається з поведінки чи вирішення основних виробничо-трудових ситуацій, змодельованих чи ініційованих оцінювачем конкретної організації

Метод шкали спостереження за поведінкою

Як і метод оцінки по вирішальній ситуації, орієнтований на фіксацію вчинків. Для визначення поведінки працівника в цілому оцінювач на шкалі фіксує кількість випадків, коли працівник поводився тим або іншим чином.

Метод інтерв’ю

Трудовий потенціал працівника визначається на основі відповідей на запитання компетентних експертів – вони вносять суб’єктивні судження щодо коректності чи некоректності відповідей на вузькоспеціалізовані питання

Метод «360 градусів»

Трудовий потенціал працівника оцінюється на основі його професійно-трудового оточення

Метод ділових ігор

Трудовий потенціал працівника визначається за результатом спостережень за поведінкою та реакцією працівника у ситуаційних іграх, змодельованих під конкретну ситуацію

Тестування

Трудовий потенціал працівника визначається за оцінкою вирішення психологічних, фізіологічних та кваліфікаційних завдань

Метод оцінки на базі моделей компетентності

Трудовий потенціал працівника визначається за допомогою формалізованих (математичних) моделей компетентності, які являють собою систему оцінки інтелектуальних, фізичних, інших характеристик, суттєвих у рамках конкретної професії

Додаток В

Аналіз факторів зовнішнього середовища непрямого впливу на ТОВ «Сілур»

Фактор

Стан фактора

Тенденції змін

Характер впливу на окреме підприємство: «+» позитивний, «–» негативний

1

2

3

4

1. Економічні фактори

Рівень інфляції

Значний, близько 9,5% на місяць

Можливе зменшення до 1,0–0,5% на місяць

«–» знецінення грошових ресурсів

«+» знецінення довгострокових кредитів і виплат по них

«+» можливість гри на курсах валют

«+» падає ставка за кредитом

Зменшення доходів населення через зменшення середньомісячної зарплати

3% за останній рік

Тенденції суперечливі

«–» низька купівельна спроможність населення

«–» потенційне зниження виробництва

Зниження рівня безробіття

0,2% за останній рік

Тенденції суперечливі

«+» більше спеціалістів у металургійній галузі

Збільшення процентної ставки за кредит

1,5% за останній рік

Можливе зменшення до 3,0 –1% на місяць

«–» більше платити процент по кредиту

Зниження рівня товарообігу

5,6% за останні роки

Тенденції суперечливі

«–, +» збільшення конкурентів

2. Політико-інституціональні фактори

Нестабільність уряду

–––

–––

«–» невпевненість у завтрашньому дні

«–» можливість ліквідації підприємства

Збільшення за бюджетом на 2009 рік мінімальної заробітної плати

630 грн. на 1липня 2009 року

–––

«+» покращення продуктивності праці робітників

3. Соціально-демографічні фактори

Збільшення населення з вищою освітою

2,5% за останні роки

Тенденції суперечливі

«+» збільшення кваліфікованих кадрів

Додаток В1

Таблиця 1

Загальна характеристика сильних і слабких сторін ТОВ «Сілур»

Потенційні внутрішні сильні сторони (переваги)

1. Використовується діловий стиль керування

2. Домінантні цінності вищого керівництва – ефективність діяльності та мотивація співробітників

3. Розвинута система стратегічного планування

4. На підприємстві проводиться ефективне дослідження ринку

5. Висока кваліфікація працівників

6. Ефективна система контролю

7. Ефективна взаємодія різних структурних підрозділів у процесі досягнення цілей підприємства

8. Підприємство займає велику частку на ринку і твердо утримується у своїй ніші

9. Ріст фінансових показників

Потенційні внутрішні слабкі сторони (недоліки)

1. Кваліфікація менеджерів середнього рівня не зовсім дозволяє їм справлятися з питаннями планування і контролю

2. Поки що не має можливості для виходу на нові ринки

Таблиця 2

Загальні зовнішні можливості та загрози для ТОВ «Сілур»

Потенційні зовнішні можливості

Потенційні зовнішні загрози

1. Збільшення доходів підприємства

1.Соціально-політична нестабільність в Україні та за її межами

2. Обґрунтоване законодавство

2. Знецінення грошових ресурсів

3. Інфляція

4. Зростання конкуренції

Додаток Г

Стратегічна карта управління трудовим потенціалом ТОВ «Сілур»

Зниження ризиків

Збільшення доходу від реалізації

Зниження витрат обігу

Забезпечення якості продукції

Максимізація прибутку

Підвищення ефективності складання та зберігання продукції

Збереження і розширення клієнтури

Забезпечення фінансової незалежності

Забезпечення потреби в оборотних коштах

Забезпеченість в ресурсах

Підвищення продуктивності праці

Утримання ключового персоналу

Удосконалення системи мотивації труда

Підвищення кваліфікації персоналу


Додаток Ґ

Матриця стандартизованих показників

Показники

Xij

ВАТ «ХТЗ»

ВАТ «Северсталь»

«ЧТПЗ»

Корпорація «Інтерпайп»

1

2

3

4

5

Кплин

1

1,32

0,63

0,52

Кпр

1

0,45

3,64

0,27

Кзв

1

2,2

1,6

1,2

Кзаг

0,33

0,33

1

0,19

Кпост

0,95

0,94

1

0,91

Косн-доп

1

0,87

0,75

0,90

Додаток Д1


Схема взаємозв’язку між фондом оплати праці, його рівнем та товарообігом

Умовні позначення: Рфоп– рівень фонду оплати праці, %; ФОП – фонд заробітної плати, грш.од.; Т – товарообіг промислового підприємства; ФС – фонд споживання, грош.од.; ФМВ – фонд матеріальної винагороди, грош.од.; Чссп – середньооблікова чисельність працівників, осіб; ПП – продуктивність праці; Чвиб – кількість вибувших робітників; Кпл – коефіцієнт плинності персоналу; ТМ – трудомісткість товарів; Чпоп – середньооблікова чисельність працівників підприємства у попередньому періоді, осіб; Чзв –чисельність звільнених робітників, осіб; Квиб – коефіцієнт обертання по вибуттю; Чн –чисельність робітників на початок періоду, осіб; Кпр – коефіцієнт обертання по прийняттю; Чк – чисельність робітників на кінець періоду, осіб; Кзаг –коефіцієнт загального обертання; Квиб – коефіцієнт вибуття; Кпос – коефіцієнт постійності кадрів; Qрмср – кількість робочих місць на підприємстві в середньому за період; Квик –коефіцієнт використання робочих місць.

Додаток Д2


Схема взаємозв’язку між продуктивністю праці, середньосписковою чисельністю працівників та товарообігом

Умовні позначення: ПП – продуктивність праці; Т – товарообіг промислового підприємства; Чссп – середньооблікова чисельність робітників окремої категорії, осіб; ФОП – фонд заробітної плати, грош.од.; Уфоп –рівень фонду заробітної плати, %; Чк – чисельність робітників на кінець періоду, осіб; Кпос – коефіцієнт постійності кадрів; Чк – чисельність робітників на кінець періоду, осіб; ФС – фонд споживання; ФМВ – фонд матеріального винагороди, грош.од.

Додаток Е

Коефіцієнти для аналізу трудового потенціалу ТОВ «Сілур»

Коефіцієнти

Робітники

№1

№2

№3

№4

№5

№6

№7

№8

№9

№10

№11

№12

№13

№14

№15

Освіти

1,25

0,42

0,36

0,96

0,83

0,71

1,83

0,63

0,95

0,86

0,86

0,53

0,45

0,9

0,76

Посадового опиту

1

0,33

0,36

0,38

0,66

0,58

0,95

0,41

0,55

0,23

0,86

0,53

0,45

0,15

0,76

Підвищення кваліфікації

1,76

1,74

1,02

2,3

1,77

2,07

1,22

1,17

2,31

2,56

1,71

1,38

1,63

2,44

2,89

Інтегральний коефіцієнт проф. компетентності

Раціоналізаторської активності

0,3

0,086

0,45

0,08

0,16

0,12

3,66

0,21

0,04

0,096

0,11

-

0,07

0,11

0,021

Оперативності виконання робіт

0,0625

0,375

0,5

0,25

0,375

0,7

0,9

0,5

0,2

0,75

0,6

0,4

0,66

0,375

0,9

Якості праці

0,5

0,25

0,1

0,1

0,25

0,5

0,6

0,3

0,2

0,3

0,3

0,1

0,3

0,2

0,3

Повноти виконання робіт

0,727

0,66

0,8

0,83

0,54

0,53

0,8

0,6

0,83

0,66

-

-

0,9

0,83

0,71

Своєчасності поставок

0,75

0,95

0,85

0,6

0,75

0,8

0,82

0,8

0,75

0,75

0,85

0,85

0,95

0,6

0,45

Виконання посадових зобов’язань

0,8

0,8

0,8

0,6

0,5

0,4

0,9

1

0,8

0,7

0,6

0,6

0,4

0,7

0,9

Розширення каналів збуту

1

0,75

0,75

0,5

0,5

-0,5

0,25

0,25

0,25

0,5

0,75

0,25

0,25

0,25

0,25

Інтегральний коефіцієнт творчої активності

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее