85719 (Критерій Байєса-Лапласа при експоненційно розподілених даних для множини оптимальних рішень)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Критерій Байєса-Лапласа при експоненційно розподілених даних для множини оптимальних рішень", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "математика" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "математика" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "85719"

Текст из документа "85719"























КУРСОВА РОБОТА

на тему:

«Критерій Байєса-Лапласа при експоненційно розподілених даних для множини оптимальних рішень»





Зміст



Вступ 3

Розділ 1. Аналіз літературних і електронних джерел 5

1.1 Постановка задачі 5

1.2 Критерії прийняття рішень 5

1.3 Критерій Баєса-Лапласа 6

Розділ 2. Математичний опис 8

Розділ 3. Розробка програми 11

3.1 Вибір програмного середовища 11

3.2 Розробка інтерфейсу 13

3.3 Розробка програмного коду 15

Висновки 24

Список літератури 25





Вступ



Прийняття рішень є найважливішим компонентом систем управління проектами (УП), коли необхідно вирішувати задачі планування, проектування, виробництва, розподілу і регулювання ресурсів (трудових, матеріальних, устаткування) з урахуванням всіх обмежень (технічних, бюджетних, тимчасових). Керівники проектів рідко добиваються успіхів, якщо не володіють або не використовують методи ухвалення обґрунтованих рішень. Прийняття рішень – найвідповідальніша і інтелектуальна сфера діяльності людини і, в першу чергу, керівника будь-якого рангу.

Задачі вибору якнайкращих варіантів при проектуванні систем в умовах обмеженого фінансування є однією з найтиповіших для використовування методів прийняття рішень.

Задачі проектування, що зустрічаються на практиці, які вимагають застосування методів прийняття рішень, виключно різноманітні. Більшість задач зв’язані з вибором одного або декількох альтернативних варіантів з урахуванням можливих ситуацій, для їх вирішення рідко застосовуються методи математичного програмування унаслідок відсутності або невірогідності початкових даних. [1]

Існують різні ознаки класифікації задач прийняття рішень. По ступеню або умовам, в яких ухвалюються рішення, розрізняють наступні види задач.

1. Прийняття рішень в умовах повної невизначеності, коли роль початкових даних виконують інтуїція і досвід експертів.

2. Прийняття рішень в умовах невизначеності, в даному випадку відомі окремі характеристики альтернативних варіантів в різних ситуаціях, але відомості про ймовірність ситуацій відсутні. При цьому зміна ситуацій може носити нейтральний характер (гра з природою) або протидіючий конфліктний характер.

3. Прийняття рішень в умовах часткової невизначеності або ризику, коли відома ймовірність можливих ситуацій для реалізації варіантів.

4. Прийняття рішень в умовах визначеності, в даному випадку вся необхідна інформація точно відома.

Більшість реальних інженерних задач містить в тому або іншому вигляді невизначеність. Можна навіть стверджувати, що рішення задач з урахуванням різного виду невизначеностей є загальним випадком, а прийняття рішень без їх урахування - приватним. Проте, через концептуальні і методичні труднощі в даний час не існує єдиного методологічного підходу до рішення таких задач. Проте, накопичене достатньо велике число методів формалізації постановки і прийняття рішень з урахуванням невизначеностей. При використанні цих методів слід мати на увазі, що всі вони носять рекомендаційний характер, і вибір остаточного рішення завжди залишається за людиною (ЛПР).

Невизначені чинники, закон розподілу яких невідомий, є найхарактернішими при дослідженні якості адаптивних систем. Саме на цей випадок слід орієнтуватися при виборі гнучких конструкторських рішень. Методичний облік таких чинників базується на формуванні спеціальних критеріїв, на основі яких ухвалюються рішення. Критерії Вальда, Севіджа, Гурвіца і Лапласа вже давно і міцно увійшли до теорії прийняття рішень.

Критерій Байєса – Лапласа враховує кожне з можливих наслідків всіх варіантів рішень.

Критерій Байєса – Лапласа пред'являє до ситуації, в якій ухвалюється рішення, наступні вимоги:

ймовірність появи стану Vj відома і не залежить від часу;

ухвалене рішення теоретично допускає нескінченно велике

кількість реалізацій;

допускається деякий ризик при малих числах реалізацій. [2]

Розберемось детальніше з БЛ критерієм в даній курсовій роботі.



Розділ 1. Аналіз літературних і електронних джерел



1.1 Постановка задачі



Розробити програмний продукт для формування множини оптимальних рішень за критерієм Байєса – Лапласа. Матрицю рішень сформувати за експоненціальним законом розподілу. Дослідження працездатності схеми, за якою формується множина оптимальних рішень.



1.2 Критерії прийняття рішень



Критерій прийняття рішень - це функція, що виражає переваги особи, що ухвалює рішення (ЛПР), і, що визначає правило, по якому вибирається прийнятний або оптимальний варіант рішення.

Всяке рішення в умовах неповної інформації приймається з урахуванням кількісних характеристик ситуацій, в якій ухвалюються рішення. Найчастіше приймаються наступні критерії прийняття Севіджа, критерій Гурвіца, критерій Ходжа-Лімона, критерій Гермейєра, відповідності з рішень: мінімаксний критерій, критерій Байєса – Лапласа, критерій якою-небудь оцінною інформацією, вибір якої повинен здійснюватися критерій добутків («произведений»), складовий критерій Байєса – Лапласа мінімаксний.

Ці критерії можна використовувати по черзі, причому після обчислення їх значень серед декількох варіантів доводиться довільним чином виділяти деяке остаточне рішення. Що дозволяє, по-перше, краще проникнути у всі внутрішні зв'язки проблеми прийняття рішення і, по-друге, ослабити вплив суб'єктивного чинника. [2]

Класичні критерії прийняття рішень.

1) Мінімаксний критерій

2) Критерій Севіджа

З) Критерій Байєса – Лапласа

4) Розширений мінімаксний критерій

5) Критерій добутків

6) Критерій Гермейєра

7) Критерій Гурвіца

8) Складовий критерій Байєса – Лапласа мінімаксний



1.3 Критерій Баєса-Лапласа



Один із відомих класичних критеріїв прийняття рішень являється Критерій Байєса – Лапласа. Критерій Байєса – Лапласа враховує кожне з можливих наслідків всіх варіантів рішень:





Відповідне правило вибору можна інтерпретувати таким чином: матриця рішень [Wіj] доповнюється ще одним стовпцем, що містить математичне очікування значень кожного з рядків. Вибирається той варіант, в рядках якого коштує найбільше значення Wіj цього стовпця.

Критерій Байєса – Лапласа пред'являє до ситуації, в якій ухвалюється рішення, наступні вимоги:

ймовірність появи стану Vj відома і не залежить від часу;

ухвалене рішення теоретично допускає нескінченно велике

кількість реалізацій;

допускається деякий ризик при малих числах реалізацій.

Критерій Байєса – Лапласа може бути застосовуватись тільки в тому випадку, коли відомі ймовірності реалізації умов. [З]

Також зазначу пару слів про експоненційний метод розподілу, за яким формуємо матрицю рішень згідно завдання.

Вектори використовуються для опису функціонування систем, в яких перевищена кількість подій відбувається за відносно короткий проміжок часу, а окремі події для своєї реалізації потребують значно довших часових відтінків, наприклад час обслуговування клієнтів у банку, надходження автомобілів на заправну станцію, термін придатності електронних складових побутових пристроїв та ін.

Коли ймовірність появи події в малому інтервалі часу дуже мала і не залежить від появи інших подій, то інтервали часу між послідовними подіями розподіляються за експоненціальним законом.

Експоненціальний розподіл:





Рисунок 1 – Графік експоненціального закону розподілу



Цьому закону розподілу підлягає багато явищ, наприклад тривалість телефонних розмов, строк служби електронних деталей, час прибуття літака в аеропорт та ін. [4]



Розділ 2. Математичний опис



Приклад №1:

Розглянемо задачу ПР із 6 альтернативами із 8 можливими станами.

Задано матриці U(х,s) – станів і р(х,s) – ймовірностей, значення яких подані в таблиці 1 і таблиці 2 відповідно:



Таблиця 1 – Значення матриці U(х,s)

s1

s2

s4

s5

s6

s7

s8

х1

1

2

-2

0

4

6

7

-4

х2

0

0

-1

0

5

6

1

2

хЗ

4

1

1

2

1

0

2

З

х4

-6

7

5

5

2

2

0

З

Х5

-1

-1

0

4

2

З

4

5

х6

-2

-1

-2

2

1

0

З

4



Таблиця 2 – Значення матриці р(х,s)

s1

s2

s4

s5

s6

s7

s8

х1

0

0

0

0.5

0

0.5

0

0

х2

0

0

0

0

0.2

0

0

0.8

хЗ

0.1

0.2

0

0

0

0

0

0.7

х4

0

0

0

1

0

0

0

0

Х5

1

0

0

0

0

0

0

0

х6

0

0.4

0

0

0.6

0

0

0



Тоді за методом Байєса – Лапласа – хопт є шукаємо множину оптимальних рішень:

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5160
Авторов
на СтудИзбе
439
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее