71706 (Культура Єгипту), страница 3

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Культура Єгипту", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "культура и искусство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "культура и искусство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "71706"

Текст 3 страницы из документа "71706"

Також широко застосовувалася косметична медицина. Косметика використовувалася дуже широко як для прикраси, так і по гігієнічних причинах. Виготовлялися також і різні прості мазі для захисту шкіри від сонячних променів; навряд чи єгиптяни були великими любителями засмаги. Косметикою користувалися як чоловіки, так і жінки.

З початку свого існування зуболікування було розділом медицини, а не окремою наукою. Дієта єгиптян, позбавлена цукру й багата на клітковину, не виявляла загрози для зубної емалі, і їхні проблеми, описані серед досить убогих медичних звітів, були пов'язані головним чином із загубленими або вибитими зубами.

Система мір і терезів. Соціальна організація Єгипту залежала від універсальної системи мір. Стандартні міри довжини вели своє походження від різних частин людського тіла. Одиницею виміру коротких відстаней, що використовувалася в основному художниками й скульпторами, був фут (стопа). Більшою одиницею довжини був лікоть, що ділився на дві п'яді, шість долонь і 24 пальці. Стандартний лікоть дорівнював 46 сантиметрам, а царський лікоть був на 4 сантиметри більше. Значні відстані вимірялися в ітру, довжина якого становила 5000 ліктів. Царські землеміри при вимірі площі використовували квадрати зі стороною 100 царських ліктів (хет). Стандартною мірою об'єму рідини був хену, що дорівнював приблизно одній третині літру. Основною мірою ваги був дебен, рівний приблизно 90 грамам.

Потреба в цивільному порядку вкоренилася у свідомості єгиптян із самих давніх часів. Більшість злочинів мали дрібний характер і каралися штрафом або публічним пороттям. Тюремне ув'язнення також практикувалося в період Середнього царства для покарання тих, хто ухилявся від трудової повинності. Багато серйозних злочинів каралися відсіканням кінцівок або нанесенням інших каліцтв. Безсумнівно, подібні покарання часто приводили до смерті, але сам смертний вирок у Давньому Єгипті виносився вкрай рідко. Самим тяжким злочином було розгарбування гробниць. Якщо розкрадача гробниць ловили, то саджали на кіл, попередньо відрізавши вуха й ніс. Відповідно до життєвої філософії єгиптян закон був заснований на прецедентах. Поділ учинків на правильні і неправильні відбувався за принципом « Що фараон любить» і «Що фараон ненавидить». Адміністративним главою судової системи був везир, що вершив правосуддя й управляв їм від імені царя. Лише дрібні правопорушення розглядалися на місцях, а все, що мало більш серйозну природу, передавалося у Великий кенбет (міська рада старійшин) Мемфіса або Фів. Везир був верховним суддею. Він один міг винести смертний вирок, хоча лише після дозволу фараона. Везир виносив свої рішення під пильним наглядом свого володаря, і у відомому приписанні фараона Тутмоса III своєму візиру Рехмара сказано: «Якщо людина займає офіційну посаду, вона повинна діяти відповідно до правил, запропонованими для неї. Щаслива людина, що робить те, що їй сказане. Ніколи не відступай від букви закону...»

Метали й металообробка

На стіні коридору, що веде до поминального храму при піраміді царя VI династії Теті в Сакарі, є барельєф, що зображує майстерню, де виконуються художні роботи з металу. Метал, що використовується в роботі, являє собою сплав золота й срібла, або електрон, «біле золото». Подібні майстерні були невеликими, і в них працювало порівняно маленьке число митецьких майстрів.

Спочатку єгиптяни знали залізо лише по фрагментах метеоритів, внаслідок чого цей метал вважався даром богів і використовувався лише для священних прикрас. Мідь довгий час залишалася головним єгипетським металом, хоча в період Нового царства її почали сплавляти з оловом для одержання бронзи. У Єгипті не було своїх родовищ олова, і тому бронза мала обмежене використання. Мідь застосовувалася не тільки для виготовлення інструментів. Мідні труби використовувалися при спорудженні водопроводів і навіть дренажу, і значна частина посуду в багатих будинках була виготовлена із цього металу. Мідь використовували скульптори VI династії, від якої до нас дійшла прекрасна мідна статуя фараона Пепі I.

Золото видобувалося в різних областях Нубії й Східної пустелі, між Нільською долиною й Червоним морем. Воно витягалося з жил у золотоносній породі, оскільки промивання в такому посушливому кліматі, зрозуміло, була неможливе. Це було одним із самих трудомістких і виснажливих завдань у єгипетському кліматі, і на даних роботах зазвичай використовувалися полонені або злочинці. Золото також добувалося в результаті військових перемог, і воно було найбільш кращою формою одержання данини із завойованої держави. Єгипетське золото стало предметом заздрості для правителів сусідніх держав.

Магія й релігія

Магія в єгиптян була синонімом знання. Значна частина магічної практики єгиптян була орієнтована на підтримування зв'язків з померлими та богами. Єгиптяни проводили деяку різницю між магією й релігією. При дворі фараона служили як маги, так і жерці. Завдання жерців полягало в тому, щоб вихваляти богів і робити призначені підношення, а маги повинні були використовувати своє мистецтво для того, щоб передавати волю богів або схиляти їх до певних дій. Зброєю магів були талісмани й заклинання. Маги уважно стежили за небесними світилами й робили пророцтва, пов'язані з їхнім положенням.

Характерною рисою давньоєгипетської релігії є величезна кількість пережитків стародавніх вірувань часів первіснообщинного ладу. У Єгипті набагато більше, ніж в інших давніх країнах, був розповсюджений культ диких (крокодил, гіпопотам, лев, шакал) і домашніх (кішка, священний бик Апіс, свящ. козел у Мендесі й ін.) тварин, а також птахів (кобчик, ібіс). З розвитком сільського господарства на перше місце висунулося поклоніння божествам: сонцю (бог Ра), місяцю (бог Тот), сузір'ю Сиріус (богиня Ісіда), землі (бог Геб), небу (богиня Нут), і р. Ніл, що прославляється як добрий бог, годувальник людей. Пізніше відбувалася антропоморфізація пантеону богів, однак зооморфні риси у вигляді божеств не були повністю витиснуті, і зазвичай, поєднувалися з антропоморфними. Наприклад, Баст зображений у вигляді жінки з котячою головою кішки, Тот - у вигляді людини з головою ібіса й т.п.

Давні єгиптяни глибоко почитали своїх богів від місцевих кам'яних фетишів до блискучого, того, що дарує життя, Ра-Атума. Тут ми зіштовхуємося з величезною кількістю богів і богинь. Спроби їх перерахувати нагадують результати перепису населення. Один з фараонів, що жив близько 4000 років тому, поставив перед собою важке для виконання завдання, вирішивши зібрати їх усіх під одним дахом, і наказав із цією метою побудувати грандіозну будову, що грецькі автори назвали Лабіринт. Він виділив кожному божеству окреме приміщення, для чого їх треба було побудувати не менш 3000. І, немов би їм не вистачало своїх власних богів, вони імпортували богів і богинь із сусідніх країн. Боги існували, але вони займали своєрідну позицію. Будучи вище повсякденних аспектів людського життя, вони не встановлювали кодексів моральної поведінки й не стежили за мораллю людей. Вони могли розлютитися й покарати, але це було б наслідком недбалості, неправильно виконаного ритуалу або недостатньо щедрих підношень.

Ісіда і Осіріс

Боялися єгиптяни своїх чи богів ні, але смерті вони безперечно страшилися - і першої фізичної смерті, і другої, воскресіння від якої вже не було. Досить значну частину життя вони приділяли тому, щоб уникнути повного зникнення, і заради цього розробили самий складний з похоронних ритуалів, відомих на землі. Ми чимало вигадали на цьому, оскільки завдяки похоронному культу в наших музеях є великі колекції, а в шкільних підручниках досить матеріалу; можливо, ми не станемо вважати прикрашені футляри з муміями й вигадливі амулети дивними, якщо відчуємо за їхньою екстравагантністю звичайний людський страх і звичайну надію.

Література й мистецтво

Культура кожного народу – неповторна і прекрасна. А найбільшим культурним скарбом будь-якої нації чи народності є їх література. Єгипетська література зародилася в письмовому виді при IX династії, хоча немає ніяких сумнівів у тому, що існували давні усні перекази, які передавалися з покоління в покоління як у грамотних, так і неписьменних шарах суспільства. Література Давнього царства представлена переважно релігійними текстами, створеними жерцями Геліополю. « Тексти пірамід» підпадають під дану категорію. Найдавніші з відомих нам літературних текстів на папірусі належать до Першого перехідного періоду. У цей неясний час у деяких переписувачів з'явилося бажання викладати свої думки в писемній формі, коментуючи гірко або песимістично атмосферу епохи. Від періоду Середнього царства до нас дійшло кілька великих літературних творів, включаючи «Повість про Синуха», «Повість про красномовного селянина» і «Острів чарівництва». Література Нового царства більше реалістична за тоном. Від цього періоду до нас дійшли поетичні твори у вигляді гімнів Эхнатона сонячному богові Атону, циклу любовної лірики, схожого на «Пісню пісень», і різних офіційних віршів, адресованих фараонові й богам. Єгипетська проза, навіть у кращих своїх проявах, відрізняється сухістю й частими повтореннями шаблонних виразів, штучністю стилю й тону. Характерно збереження впродовж тисячолітть одних і тих самих давніх сюжетів, жанрів та форм.

Так само як точкою відліку якості життя був бог, основою творчості вважався канон. Мистецтво не сприймалось як самостійний вид діяльності. «Мистецький» означало «штучний», «вмілий», «майстерний». Це стосувалось і діяльності писця, і лікаря, і жерця або будь-кого, хто доводив свою професійну кваліфікацію.

Більша частина єгипетського мистецтва була похоронною й, таким чином, виконувала скоріше утилітарні, а не естетичні функції. Живопис у гробницях не призначався для прикраси - він затверджував, що покійний одержить у загробному житті всі зображені предмети.

Живопис у Давньому Єгипті була скоріше ремеслом, ніж мистецтвом, як його розуміють у сучасні часи. Типовою формою живопису були фрески, які малювали прямо на внутрішніх стінах гробниць, храмів і великих будинків. Досконалістю в мистецтві було точне відтворення традиційного малюнка. Єгипетський портрет малювався в профіль, але око при цьому зображувалося в анфас. Крім того, на малюнках людський торс точно так само був повернутий до глядача, у той час як талія й ноги представлені в анфас. Думка, відповідно до якого єгиптяни не вміли малювати по-іншому, уже давно не знаходить підтримки. Живопис, особливо в гробницях, призначався для вічності, і вважалося, що швидкоплинна природа рухів погано сполучається з достоїнством цих фігур і їхнім положенням у часі.

Для виготовлення блюд, глечиків, медальйонів, черепиці, застосовувався фаянс - декоративна кераміка із кварцової пасти із глазурованою поверхнею, часто покритої золотом або іншими дорогоцінними металами. Існували також фаянсові прикраси, що відповідали вигинам вушної раковини. Срібло, золото, слонову кістку й дорогоцінні камені могли собі дозволити тільки аристократи, але мушлі й глиняні бусини були доступні для кожного. Жінки носили браслети, серги, намиста, широкі коміри й амулети у вигляді скарабеїв. Широкий комір, що складається з декількох рядів спеціально підібраних різнобарвних бусин, був головною прикрасою.

Комір з фаянсу, кінецьXVIII Нагрудна прикраса – брошка - скарабей.

Єгипетські аристократи обох статей мали час, можливості й певний смак для оздоблення своєї зовнішності. Так, наприклад, високопоставлені чиновники носили кільце з печаткою у вигляді скарабея на третьому пальці лівої руки.

Найтоншою роботою відрізнялися всі види особистих прикрас і аксесуарів, включаючи ручні бронзові дзеркала, чия здатність, що відбиває, рівнялася з магією богів. Ювеліри використовували у своїй роботі широкий діапазон матеріалів, таких, як агат, аметист, берил, корали, нефрит, яшму, онікс, перли, сардонікс і бірюзу, із золотом, сріблом і міддю для оправи. Прикраси виготовлялися також і із чистого золота - як за допомогою виливка, так і кування. Можливо, пік розвитку ювелірного мистецтва довівся на час правління XII династії, про що свідчать прикраси, знайдені Пітрі в піраміді Сенусерта II, серед яких були пектораль і корона, виконані з великою технічною майстерністю.

Корона принцеси Хнуміт, ХІІ дин. Золота проволока з маленькими квіточками з напівдорогоцінних каменів

Розкіш і багатство тієї епохи відображаються у вишуканому оздобленні гробниць і дорогих прикрас мумій.

Висновок

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
431
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее