58764 (Політична криза лейбористської партії 1931 р.), страница 2

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Політична криза лейбористської партії 1931 р.", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "история" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "история" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "58764"

Текст 2 страницы из документа "58764"

Майже одночасно парламент провів реформу народної освіти , що вводила обов'язкове безкоштовне навчання до 14 років. Це був великий крок вперед . Уряд вів також допомогу для демобілізованих солдат, виплачуване аж до їх пристрою на роботу. Революційний підйом позначився і на положення в лейбористській партії. На партійній конференції 1918 р. був прийнятий новий статут, що вводив разом з колективним індивідуальне членство. Тепер для вступу до лейбористської партії не обов'язково полягати в тредюніоні або соціалістичної організації. Тим самим широко відкривались двері партії для дрібної і середньої буржуазії. Але з другого боку, в місцеві організації сталі вступати представники лівої інтелігенції і робітників. В більшості випадків місцеві лейбористської організації підтримували ліве крило партії.

Головна новина статуту 1918 р. була сформульована в пункті 4-у: партія визнавала своєю кінцевою метою «забезпечення працівникам фізичної і розумової праці повного продукту їх праці і найбільш справедливого розподілу на основі суспільної власності на засоби виробництва». Вже в програмі, прийнятій дещо пізніше, але в тому ж 1918 р., не дивлячись на гучне найменування - Лейбористи і новий соціальний порядок , йшлося лише про націоналізацію залізних доріг , вугільної промисловості, прибуткових компаній, а не про узагальнення всіх засобів виробництва.

8 серпня 1918 р. війська Антанти прорвали фронт, оточувало і незабаром знищили 16 німецьких дивізій і перейшли в останнє настання . Німеччина програла війну, і було 11 листопаду 1918 р. підписано перемир'я.

На Паризьку мирну конференцію котра почалась в січні 1919 р., Англія прийшла як одна з могутніх держав-переможниць. Більш того, в порівнянні з основними союзниками Францією і США. Англія знаходилась в більш вигідному положенні, оскільки ще в ході війни поклопоталася про захоплення німецьких колоній.

Один з небезпечних конкурентів Англії, що висунули в кінці XIX., Германія не представляла більше небезпеки.. Залишаючись нейтральними до весни 1917и р., стала Англія; в 1919 р. її борг складав 850 млн.ф. ст. Це означало, що позиція Англії як світового кредитора були якщо не втрачені, то значно ослаблені. В 10 разів виріс і внутрішній борг; до кінця війни він складав 6,6 млрд.ф.ст., а відсотки по позиках важким тягарем налягали на бюджет. Купівельна спроможність фунта стерлінгів впала в давши разу. Ллойд-Джордж і Бонар Лоу хотіли б зберегти як молодші партнери в коаліції і лейбористів . Але Гендерсон і інші лідери віддали перевагу іншім шляху. їх тактику в умовах революційного підйому можна охарактеризувати тією формулою, яку в цей період переманили зрадники з керівництва німецької соціал-демократії: «Очолити, щоб обезголовити».

Відповідно до цієї задачі лейбористи висунули на парламентських виборах в грудні 1918 р. програму радикальних реформ, яка не відповідала вимогам широких мас робочого класу, хоча і не зачапала основ капіталістичної системи. Йшлося про націоналізацію землі і «життєво важливих галузей» промисловості, про введення особливого податку на крупний капітал ( щоб розрахуватися з військовими боргами); окрім того партія вимагала відміни військової повинності. Оскільки що почалася ще весною 1918 р. інтервенції проти Радянської Росії лиш усилювала відчуття класової солідарності англійського робочого класу з революційним російським пролетаріатом, лейбористська передвиборна програма вимагала негайного висновку англійських військ з Росії. Наприкінці, в програмі відстоювалося право народів Ірландії і Індії на незалежність. Якщо в 1910 р. лейбористи отримали 400 тис. Голосів в 1918г.- майже 2.400 тис; такий з результатів величезного у всіх поглядах і настроях англійського робочого класу. В новому парламенті лейбористська фракція у складі 60 чоловік та зайняла положення офіційної "опозиції його величності". Некоаліційні ліберали (прихильники Аськвіта) які находились в опозиції, отримали всього 26 місць. Міцна більшість завоювала коаліція, майстерно що зіграла на недавній перемозі і на не дуже конкретних гаслах Ллойд-Джорджа: «Зробимо Англію країною, гідною її героїв» і «Німці заплатять за все» (тобто за обіцяні соціальні реформи).

Буржуазії був потрібен Ллойд-Джордж, вже неодноразово доказавши своя демагогічна майстерність, і саме Ллойд-Джордж сформував в січні 1919 року новий коаліційний кабінет (1919-1922). Пост військового министра зайняв У. Черчилль, а міністра закордонних справ лорд Керзон. Разом з прем’єр - міністр і Бонар Лоу вони склали те пануюче угрупування, яке узяло на себе нелегку функцію порятунку англійського імперіалізму.

Період революційного натиску англійського робочого класу співпав з роками післявоєнної економіки. Цим полегшувалося висунення таких чисто економічних тренованій, як підвищення зарплати, поліпшення умов праці та інш. . З цих питань буржуазії неважких було погодитися на поступки, оскільки доходи в умовах короткочасного промислового підйому швидко росли. На робочий клас йшов значно далі за традиційні тред-юніоністські гасла. Ідеї націоналізації уряду галузей промисловості, хоч би і капіталістичною державою, суб'єктивно сприймалися робітниками як гасла соціалістичного характеру.

Одночасно центральне місце в боротьбі робочого класу займав захист молодої Радянської республіки. В історичній боротьбі двох систем, що почалася , англійський робочий клас став на сторону першої країни соціалізму. В таких умовах навіть чисто економічний страйк влився в загальний потік антикапіталістичної боротьби пролетарів.

В страйках 1919 р. брало участь більше робітників, ніж коли-небудь раніше, 2600 тис. людина; навіть полу тара мільйонний пік 1912 р. був перевершений . В 1920 р. бастувало близько 2 млн. робітників . Вже одні ці цифри говорять про невиданих масштабів боротьби робочого класу.

Антирадянська інтервенція розглядалася правлячими кругами Англії як вирішальний засіб для збереження капіталістичної системи. Вже в березні 1918 року англійський десант висадився в Муромське . Англійській війська приєдналися до японських інтервентів на Дальньому Сході . По закінченню світової війни англійські інтервенти зайняли Закавказзю і створили маріонеткові буржуазно-націоналістичні уряди в Грузії, Вірменії, Азербайджані. Разом з американськими а французькими правлячими кругами уряд Ллойд Джорджа Черчилля забезпечував зброєю, грошима, спорядженням армії. Неважко зрозуміти ,як були налякані правлячі круги ,коли в такій обстановці Федерація вуглекопів Великобританії від імені більш ніж мільйона своїх членів зажадало в ультимативній формі націоналізації шахт і ведення робочого контролю, а також підвищення зарплати і встановлення 7-годинного робочого дня. В окремих випадки вуглекопи намірювалися почати загальний страйк. Адже вуглекопи входили в потрійний союз, і мабуть, що їх підтримали б залізничники і транспортники .

Положення було таким серйозним що Ллойд-Джордж, терміново прибув з Парижа . Він запропонував створити комісію з шести представників шахтовласників і стількох же вуглекопів при центральному голові Сенки. При цьому уряд обіцяв діяти відповідно до рекомендацій комісії.

Рядові робітники не повірили Ллойд-Джорджу но вожді Федерації вуглекопів прийняли його пропозицію і тим самим врятували англійську буржуазію від страшної небезпеки. 26 березня !919 р. конференція шахтарів вирішала відкласти страйк до закінчення роботи комісія Сенки, однак того ж дня вона прийняла резолюцію, що вимагає негайного припинення інтервенції А в окремому випадку конференція вирішала вдатися до загального страйку.

В липні 1919 р. тред-юніон текстильників створив в манчестері комітет «Руки геть від Росії!», згодом перетворений в загальнонаціональний комітет під тією ж назвою . Мітинги і демонстрації проти інтервенції посилилися . 25 липня потрійний союз , не чекаючи дій керівництва. Парламентського комітету конгресу тред-юніонів, вирішив провести серед вуглекопів, залізничників і транспортників голосування з питання про страйк. Ним у кого не було сумніви верб тому який буде результат голосування . Тому Черчель поспішив зробити заяву про те, що висновок англійських військ добігає кінець. Це була капітуляція уряди перед англійським робочим класом.

Деякий реванш уряд узяв, відмовившись виконати рекомендації комісії Сенки. Комісія висловлювалася на користь націоналізації але Ллойд-Джордж, всупереч даному весною обіцянці, заявив, що на це не піде. Правда, інші рекомендації - про підвищення зарплати і встановлення 7-годинного робочого дня в шахтах - були виконані. Але в цілому це було поразкою шахтарів - були виконані. Але в цьому це було поразкою шахтарів, відповідальність за яке падала на лідерів.

Революційний підйом продовжувався ,і це примусило Ллойд-Джорджа зайняти більш гнучку позицію по відношенню до Радянської Росії. Першим з глав уряду Антанти він вирішив встановити контакт з Радянським урядом ( в ноябре1919г.) і настояв на відміни економічної блокади Радянської Росіі ( В січні 12920 р.) . Проте Черчиль і Керзон ще раз спробували скрушити владу військовими засобами, цього разу - використовуючи армії білополяків і Врангеля.

До того моменту коли боротьба досягла критичної крапки , в Англії була вже сформована комуністична партія. Створення Комуністичної партії було підготовлено всією історією боротьби течій в англійському робочому русі. Але тільки перемога Жовтневої революції допомогла лівому крилу англійських марксистів подолати теоретичні блукання, неясність мети і методів боротьби.

В 1919 р. під керівництвом Леніна був заснований Комуністичний Інтернаціонал, і питання про приєднання до нього відразу став перед всіма, хто вже в основному прийшов до комуністичного світосприйняття. Британська соціалістична партія ухвалила рішення про вихід з II Інтернаціоналу і про приєднання до Комінтерну.

Великі суперечки викликало питання про те, чи повинна Комуністична партія ввійти до складу лейбористської партії на правах колективного членства. « Ліві елементи», систематично викриваючи лейбористських лідерів скриваючи буржуазний характер їх політики, вважали, що комуністи лише скомпрометують себе в очах революційних робочих війти в таку партію

Помилки англійських «лівих» зводилися до сектантства, до відмови від виконання тих засобів боротьби, які тісніше пов'язували б партію з масами. Якщо в англійському робочому русі в цілому головним злом понині був правий опортунізм, то усередині того, що формується Комуністична партія і головною небезпекою у той час став «лівий опортунізм».

Перебування у влади уряду робочої партії було коротким, але важливим як перший прецедент подібного роду. Втім, у складі лейбористського кабінету на ряді ключових постів виявилися і «незалежні політики» — міністром військово-морського флоту став лорд Челмсфорд, лорд-канцлером — лорд Холдейн, лорд-головою Поради — лорд Пармур. Це пояснювалося особливостями британської моделі виконавської влади, що має на увазі, що ряд постів в уряді повинні були займати члени Палати лордів.

Не володіючи більшістю в парламенті, лейбористи не змогли зробити яких-небудь серйозних кроків в області внутрішньої політики і обмежилися предметами першій необхідності. Найбільший резонанс в суспільстві викликав «план посібників з безробіття, розширенням системи соціального страхування, скороченням податків на Уитли», передбачав збільшення державних субсидій на житлове будівництво. Лейбористським урядом був підготовлений новий державний бюджет, заснований на відмові від протекціоністських мит, введених в період війни і післявоєнні роки. Цей проект знайшов підтримку у фракції ліберальної партії, але викликав несхвалення консерваторів. Новий бюджет передбачав і зростання витрат на військові потреби, зокрема збільшення фінансування військово-морських і військово-повітряних сил. У сфері зовнішньої політики Макдональд проявив високу активність. Британська дипломатія зіграла велику роль в цей період у врегулюванні франко-германського протистояння і ухвалення пакету стабілізаційних заходів відповідно до рекомендацій експертної комісії Дауеса. В Лізі націй Макдональд підтримав діяльність французького прем'єр-міністра 3. Зррио по упровадженню принципів пацифістів зовнішньої політики. В результаті активної діяльності британської дипломатії в 1923— 1924 рр. вдалося зняти напряму і у взаємостосунках з найбільшими колоніями. В Лондоні відбулася конференція по врегулюванню всіх спірних питань. Вона закріпила створення Британської Співдружності націй, що включала метрополію і домініони на правах вільних і рівних партнерів. При цьому уряд Макдональда продовжив придушення національно-визвольного руху в Індії, Іраку і Судані. Британська дипломатія взяла активну участь в Лозаннській конференції 1923 р. по врегулюванню відносин з кемалинською Туреччиною. Конференція підтвердила, зокрема, вдачі Великобританії по контролю над Суецьким каналом. Різкий поворот в порівнянні з політикою уряду консерваторів послідував в «російському питанні». Вже в 1924 р. уряд Макдональда визнав СРСР і уклав загальний і торгові договори з радянською стороною. Таким чином, лейбористи фактично продовжили зовнішньополітичний курс, запропонований Ллойд Джорджем в перші післявоєнні роки, -— політику, безумовно відповідаючи духу часу, але зухвалу неоднозначну реакцію в політичних кругах Великобританії.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5224
Авторов
на СтудИзбе
426
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее