49835 (Сучасні операційні системи, архітектура, відмінні характеристики, функціональність, виробництво і перспективи розвитку), страница 2

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Сучасні операційні системи, архітектура, відмінні характеристики, функціональність, виробництво і перспективи розвитку", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "информатика" из 1 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "информатика, программирование" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "49835"

Текст 2 страницы из документа "49835"

Розробка цієї системи починалася проектом Лінуса Торвальда, студента факультету обчислювальної техніки Гельсінкського університету. У той час студенти користувалися програмою "Minix", демонструвала різні можливості "Unix". Ця програма, розроблена професором Ендрю Таннебаумом, широко поширилася по мережі Internet серед студентів усього світу.

Лінус поставив за мету створити ефективну ПК-версію "Unix" для користувачів "Minix". Він назвав її "Linux" і в 1991 році випустив версію 0.11. Система широко розповсюдилася по Internet і в наступні роки була допрацьована іншими програмістами, які ввели в неї можливості та особливості, притаманні стандартним "Unix"-системам. Зокрема, було перенесено практично всі основні програми-менеджери вікон. У цій ОС використовуються утиліти Internet, є і повний набір засобів розробки програм, включаючи компілятори і відладчик "C". Незважаючи на такі широкі можливості, операційна система "Linux" залишається невеликою, стабільної і швидкодіючої. У мінімальній конфігурації вона може ефективно працювати навіть на 386 комп'ютері за наявності оперативної пам'яті об'ємом 4 МБ.

Сильною стороною "Linux" є її універсальність. Система покриває весь діапазон застосувань: від настільного ПК до надпотужних багатопроцесорних серверів і кластерів.

"Linux" виконує ті ж функції, що й "DOS" і "Windows", однак відрізняється від них особливою потужністю і гнучкістю. Більшість операційних систем персональних комп'ютерів створювалися для невеликих ПК, що володіли обмеженими можливостями і лише нещодавно перетворилися на універсальні машини. Такі ОС постійно модернізуються, щоб відповідати безперервно розвиваються можливостей апаратних засобів персональних комп'ютерів. "Linux" ж розроблялася в зовсім іншому контексті [Петерсен Р.].

При розробці вихідної для "Linux" системи "Unix" стояла мета створити продукт, який міг би задовольняти безперервно змінюються, співробітників, що займаються різноманітними дослідженнями. ОС розглядалася як механізм, що надає в розпорядження користувача набір високоефективних інструментів. Така орієнтація на користувача означала можливість конфігурації і програмування системи у відповідності з конкретними потребами. У випадку з "Linux" операційна система дійсно стала операційної середовищем.

З фінансової точки зору "Linux" володіє одним вельми істотним гідністю: Вона не комерційна і на відміну від операційної системи "Unix" поширюється за генеральним відкритої ліцензії GNU в рамках Фонду безкоштовного програмного забезпечення, тому ця ОС доступу всім. GNU складена таким чином, що "Linux" залишається безкоштовною і в той же час стандартизованої системою - існує лише один офіційний її варіант.

Apple.

Компанія Apple з'явилася на світ 3 січня 1977 і спочатку орієнтувалася на виробництво апаратної частини ПК.

Як і будь-які інші комп'ютери, продукти Apple мали потребу в операційній системі, і для цих цілей компанія використовувала одну з версій "Unix" - "System". Після виходу версії ОС 7.6 її перейменували на "Mac OS". З цього моменту починається історія її розвитку.

Власні розробки Apple дали нову версію "Mac OS", зручну і просту у вивченні та використанні, але дуже нестабільну. Відсутність повноцінної багатозадачності і захищеної пам'яті приводило до серйозних неполадок у роботі системи.

У той же час фірма NeXT під керівництвом Стіва Джобса (одного із засновників Apple) зайнялася розробкою операційної системи "OpenStep". Створена на основі "BSD" і Mach-ядра, ця ОС призначалася для використання у фінансовому середовищі, де цінувалися надійність і безперебійне функціонування.

Невдачі з власними розробками змусили Apple шукати можливості придбати готову ОС. Кращим варіантом виявилася "OpenStep", і в 1997 році фірма придбала нову операційну систему.

У підсумку в 2000 році Apple випустила першу версію нової операційної системи "Mac OS X" 10.0. Заснована на "OpenStep", вона отримала базу у вигляді Unix-ядра "FreeBSD" і графічний інтерфейс, що нагадує класичну "Mac OS". Тому в ОС можна використовувати термінальні програми, розроблені для платформи "Unix". Для сумісності з програмами, написаними під попереднє покоління системи, нова ОС мала середу емуляції "Mac OS" 9. Тісна співпраця Apple з Sun призвело до того, що "Mac OS X" може працювати з Java-додатками.

ОС включає й інші важливі компоненти, що визначають її функціональність.

"Mac OS X" широко підтримує медіаконтент, використовуючи передові стандарти в цій галузі. Наприклад, для роботи із зображеннями, відео і звуком Apple використовувала технологію QuickTime, з винаходом якою пов'язують термін "мультимедіа". Для двомірної графіки був впроваджений загальновизнаний стандарт PDF, що забезпечує високу чіткість зображення, сгладженість шрифтів, різні ефекти, що позитивно позначається на загальне враження від інтерфейсу. Для тривимірної графіки "Mac OS X" підтримує стандарт OpenGL від компанії Silicon Graphics. Тому навіть завантаження шкідливого коду на ПК не може завдати шкоди всій системі, а тільки тим файлів, які знаходяться у вільному доступі. Таким чином, системні файли або документи інших користувачів не постраждають. Крім того, при розробці "Mac OS X" враховувалися проблеми, з якими доводилося стикатися користувачам інших операційних систем та сервісів в Internet, тому в ОС були закладені кошти запобігання атак на комп'ютер, завдяки чому "Mac OS X" по праву вважається більш безпечною, ніж "Windows". Поверх всіх перерахованих середовищ для запуску додатків, графічних підсистем і Unix-терміналу у "Mac OS X" є прекрасний графічний інтерфейс під назвою "Aqua". Apple традиційно відома своїми розробками в цьому напрямку, і "Mac OS X" не стала винятком. У ній не тільки збережено все краще з "класичної" "Mac OS", однією з найбільш зручних операційних систем, а й додано багато нового, чого, на думку творців, не вистачало в інтерфейсі старої ОС. Але з еволюцією "Mac OS X" інтерфейс також змінюється і поліпшується, рятуючи від зайвої радикальності первинних нововведень.


3. Порівняльні характеристики операційних систем

Дамо характеристику розглянутих операційних систем і визначимо переваги і недоліки ОС щодо один одного.

"Windows".

Microsoft завоювала ринок ОС для домашнього та офісного використання. "Windows" є поширеною і звичної багатьом користувачам системою, являючи собою перевірений бренд.

Зручність, простота використання та поширеність є основними факторами вибору цієї системи.

Основний недолік для користувача "Windows" полягає в тому, що описані переваги досягаються за рахунок значних вимог до апаратних засобів комп'ютера. Графічний інтерфейс, підтримка багатозадачності і т.д. вимагають процесора великої потужності, значного обсягу оперативної пам'яті і дискового простору. Часто програми з приблизно однакові можливості для "Windows" і для інших операційних систем відрізняються за вимогами до ресурсів у кілька разів. Один з наслідків цього - неефективна робота системи з додатками в часовому плані.

Порівнюючи "Windows" з "Unix"-системами, можна сказати, що продукт Microsoft поставляється з закритим вихідним кодом, що ускладнює написання і оптимізацію програм для нього, а також виправлення наявних в системі помилок.

З іншого боку, "Windows" широко поширена по всьому світу. Для неї написано багато прикладного ПЗ, що у поєднанні зі зручним і красивим інтерфейсом зробило її лідером серед ОС даного класу.

Підтримка компанією свого продукту у вигляді регулярних оновлень і виправлень помилок забезпечує вибір на користь саме цієї ОС.

З кінця 80-х показники використання "Windows" неухильно росли, а в 1995 році з виходом нової версії ОС трапився справжній бум. Про попит на "Windows" сьогодні можна судити хоча б з того, що в 2007 р. за перші два місяці продажів останньої версії ОС було продано 20 мільйонів копій.

"Unix".

"Unix" у багатьох її різновидах використовується для побудови та адміністрування мереж, забезпечення роботи серверів, а також в науковій сфері. У своєму класі ця ОС широко поширена по всьому світу.

У той же час вона незручна для використання вдома або в офісі за причини складності установки і настройки.

"Unix" має потужний набір базових засобів для програмування. Це дозволяє створювати складний код на базі даної ОС.

Поява в системі протоколів TCP / IP на ранньому етапі розвитку ОС дозволило стати "Unix" істинно мережевий системою та з успіхом використовувати її в даному напрямку.

В "Unix" немає вбудованого в ядро графічного інтерфейсу, як в "Windows" або "Mac OS", і це також позитивно позначається на використанні системи, дозволяючи вибрати його на власний розсуд. Крім того, цією ОС можна керувати за допомогою командних мов, використання яких не обмежує можливості і функціональність системи.

Дана ОС є відкритою, що означає публічну доступність специфікацій інтерфейсів, протоколів і внутрішніх алгоритмів роботи системи. Ця риса сприяє розвитку як програмування для "Unix", дозволяючи використовувати всі можливості системи та її еволюції. Ця особливість зумовила розвиток цілої гілки комерційних операційних систем, написаних на базі "Unix": "Solaris", "Mac OS" та ін

Мультиплатформеність системи забезпечило те, що вона написана на машинно-незалежній мовою. Можливість повноцінної роботи на різних платформах вигідно відрізняє її від інших ОС. При цьому можна організувати спільну роботу "Unix"-систем, що функціонують на різних платформах.

Недоліком використання є незручність використання системи користувачем-непрограммістом. Будучи спеціалізованої ОС, "Unix" передбачає специфічні знання для свого використання. Це трохи звузив коло її споживання.

"Solaris".

На виробництвах корпоративного масштабу, у сфері СУБД, там, де потрібні великі обчислювальні потужності, у науковій сфері знайшла застосування операційна система "Solaris" фірми Sun.

Написаний на базі "Unix", "Solaris" успадкував від неї багато рис, у тому числі і відкритий вихідний код, за винятком деяких специфічних модулів, і класичну надійність.

Перевага "Solaris", яке забезпечило їй широке застосування у виробництві, - це масштабованість системи на багатопроцесорні машини, що дозволяє використовувати обчислювальні ресурси всієї мережі, а не окремих її вузлів.

Використання власної мережевої файлової системи NFS робить роботу у великих мережах більш зручною і дозволяє географічно розосередити обчислювальні бази без шкоди для виробництва.

Підтримка системою динамічної конфігурації підвищує продуктивність комп'ютера, дозволяючи міняти апаратні компоненти, не перериваючи обчислень.

До мінусів даної ОС можна віднести складність її налаштування

"Mac OS X".

Операційна система "Mac OS X" була створена для комп'ютерів "Macintosh" і вважається однією з самих надійних і зручних ОС в світі. Але її поширення обмежене моноплатформенністю і специфічністю застосування комп'ютерів Apple. Тому ця система використовується в основному в професійному дизайні, де високий попит на "Macintosh".

"Mac OS" побудована за тими ж принципами, що "Unix" і "Solaris", відрізняється високою надійністю і стабільністю системи. Докладно пророблений інтерфейс ОС зручний і має багато переваг.

З позитивної сторони систему характеризує і висока безпека. Оригінальна організація доступу до даних перешкоджає як несанкціонованому використанню інформації, так і поширення шкідливих кодів в системі.


4. Еволюція операційної системи Windows

4.1 Перші версії Windows

Перша версія Windows вийшла в світ у кінці 80-х років і залишилася абсолютно непоміченою. Аналогічна доля спіткала і наступну версію - лише версія Windows 3.0 (1992) зуміла пробити собі дорогу, і стати "продуктом року". А ще через два роки були випущені версії 3.1 і 3.11 (Остання включала такий значний елемент, як повну підтримку мультимедіа і роботу в локальній мережі - тому і носила уточнююче назву Windows For Workgroups), остаточно ухвалили панування Windows.

4.2 Покоління 9х

Windows 95. Вихід нової ОС, повинно було відбутися ще в 1994 році - саме тоді з'явилися офіційні повідомлення про завершення розробки нової ОС, що одержала назву Chicago. Однак час вистави "Чикаго" постійно відкладалося, корпорація Microsoft робила обнадійливе заяву за заявою. У серпні 1995 року. Windows 95 все-таки вийшла в світ. Причому зробила це з грандіозною, небаченої раніше рекламної.

Більше того - нова операційна система стала 32-розрядної. Усі попередні версії DOS і Windows були 16-розрядними і, отже, не могли повною мірою використати можливості навіть процесорів сімейства 386 і вже тим більше - нових процесорів Pentium. Звичайно, в цьому гідність полягали і деякі незручності - спеціально під Windows користувачам довелося замінювати всі свої Windows-програми на нові, 32-розрядні версії. Однак на практиці перехід виявився порівняно легким - вже протягом року були випущені нові версії всіх популярних програмних продуктів. Але й для старих 16-розрядні версії могли працювати з новою ОС без всяких проблем.

Тепер Windows 95 абсолютно новим графічним інтерфейсом - більш елегантним, зручним і просто красивим у порівнянні з "зовнішністю"

Windows 98 і 98se. До роботи над новою версією Windows Microsoft приступила відразу ж після виходу Windows 95. Очікувалося, що нова ОС побачить світло в кінці 1996 року і буде називатися Memphis. Але цього не відбулося ні в 1996, ні в 1997 роках. Тільки 25 червня 1998 нова ОС Microsoft надійшла до магазинів. А приблизно через місяць вийшла у світ і російськомовна версія Windows 98.

Основні зміни торкнулися інтерфейсу - тепер "Робочий Стіл" Windows 98 став ще красивішим, а головне - він повністю інтегрований з середовищем Інтернет. У новій ОС остаточно була стерта різниця між файлами і теками на комп'ютері та об'єктами Всесвітньої Інформаційної Павутини (WorldWideWeb). Основним засобом роботи з файлами та папками в обох випадках служить програма Internet Explorer.

Інша важлива відмінність Windows 98 від Windows 95 полягає в розширених можливостях управління інтерфейсом. Але є і більш важливі для нас зміни - у внутрішньому пристрої ОС. Хоча основна начинка ОС залишилася колишньою, Windows 98 вигравала у своєї попередниці за рахунок коректної роботи з новими комплектуючими - процесором Pentium II, графічним портом AGP, шиною USB, новими моделями відеокарт, материнських плат, модемів і т.д. Нарешті, Windows 98 містила велику кількість нових програм і утиліт - в першу чергу повний комплект програмного забезпечення для роботи в Інтернет і утиліту конвертації файлової системи FAT16 в більш нову версію FAT32.

Наприкінці 1999 року у продажу з'явилася російськомовна версія нового комплекту Windows 98 - Windows 98 SE. Від попередньої версії нова Windows відрізняється тим, що до її складу включена остання (п'ятий) версія браузера Internet Explorer, оновлена система з'єднання з Інтернетом, а також численні виправлення помилок і нова бібліотека драйверів пристроїв.

Windows ME. Microsoft Windows Millennium Edition (Windows ME) - остання еволюція операційних систем класу Windows 95-98, запущена в серійне виробництво в 2000 році. Русская локализация Windows ME з'явилася на ринку програмного забезпечення в листопаді 2000 року.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5137
Авторов
на СтудИзбе
440
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее