19866 (Організація обліку грошових коштів на підприємстві (на матеріалах СТОВ "Злагода" Полтавського району Полтавської області))

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Організація обліку грошових коштів на підприємстві (на матеріалах СТОВ "Злагода" Полтавського району Полтавської області)", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "бухгалтерский учет" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "бухгалтерский учет и аудит" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "19866"

Текст из документа "19866"

Размещено на http://www.allbest.ru/

Міністерство аграрної політики в Україні

Полтавська Державна Аграрна академія

Кафедра організації бухгалтерського обліку та аудиту

КУРСОВА РОБОТА

на тему:

«Організація обліку грошових коштів на підприємстві»

(на матеріалах СТОВ «Злагода» Полтавського району Полтавської області)

Полтава – 2006

Зміст

Вступ

  1. Науково-теоретичні основи організації руху грошових коштів підприємства

  2. Організаційно-правові аспекти функціонування та організація роботи бухгалтерії підприємства

  3. Організація обліку грошових коштів підприємства

  4. Розробка посадової інструкції бухгалтерів по обліку грошових коштів та їх потоків

  5. Впровадження комп’ютерних технологій з організації грошових коштів

  6. Охорона праці

Висновки

Список використаної літератури

Додаток

ВСТУП

У період становлення в Україні ринкової економіки, появи нових господарських структур різних форм власності та господарювання, розвитку міжнародних економічних зв’язків зростає роль бухгалтерського обліку як необхідної умови отримання достовірної інформації для прийняття обґрунтованих рішень, вибору надійних господарських партнерів і запобіганню підвищеного ризику діяльності.

Ринкове середовище вимагає раціональних взаємовідносин сучасних підприємств з покупцями, замовниками, банками, постачальниками, партнерами по виробництву й обслуговуванню, колективними та окремими власниками. Рішення цих відносин визначає належна організація бухгалтерського обліку, за даними якого приймаються остаточні рішення.

Роль і значення обліку особливо підвищилися з переходом України до ринкових відносин, розширенням міжнародних економічних відносин та прийняттям владою відповідних законів та положень.

У процесі реформування системи бухгалтерського обліку виник ряд проблемних питань. Багато з них пов’язані з грошовими потоками на підприємстві. Більшість підприємств звертає недостатньо уваги за дотриманням касової дисципліни, в тому числі за витрачанням отриманих в установах банку грошових коштів відповідно до цільового призначення.

Актуальність цих питань вплинула на вибір теми курсової роботи, адже правильна організація руху грошових коштів значно впливає на фінансово-господарську діяльність господарства.

Метою даної роботи є визначення організаційно-правових методів обліку та найефективніша організація обліку грошових коштів на підприємстві.

Згідно визначеної мети в процесі роботи ми виконуємо наступні завдання:

  1. визначення науково-теоретичної основи організації обліку грошових коштів;

  2. ознайомлення з організаційно-правовими аспектами функціонування господарства;

  3. вивчення облікової політики підприємства;

  4. вивчення організації обліку грошових коштів;

  5. доцільність впровадження комп’ютерних технологій з організації обліку грошових коштів.

  6. вивчення стану охорони праці облікового апарату на підприємстві.

Базою для вивчення організації обліку грошових коштів стало СТОВ «Злагода», що розташоване у селі Кірове Полтавського району Полтавської області.

  1. Науково-теоретичні основи організації руху грошових коштів підприємства

облік грошові кошти

Для здійснення виробничої діяльності кожне підприємство повинне мати в необхідних розмірах грошові кошти, під якими розуміють готівку, яка зберігається на підприємстві в касі, кошти на рахунках в банках та депозити до запитання.

Під рухом грошових коштів розуміють надходження і вибуття грошових коштів у розрізі видів діяльності – операційної, інвестиційної, фінансової.

Тому державою відповідними законами, положеннями, інструкціями, актами регулює рух грошових коштів, основні з них:

  1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року № 996, який набрав чинності з 01.01.2000 року. Цей Закон визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності в Україні;

  2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку від 01.09.2001 року, затверджений Міністерством фінансів України. На сьогодні затверджено 30 П(С)БО та Приміток до річної фінансової звітності;

  3. План рахунків бухгалтерського обліку, затверджений Міністерством фінансів України від 30.11.1999 року № 291 зі змінами і доповненнями. Головна мета Плану рахунків – забезпечення інформацією, потрібною для прийняття управлінських рішень та складання фінансової звітності.

  4. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637;

  5. Наказ Міністерства статистики України від 15.02.1996 року № 51 «Про затвердження типових форм первинного обліку касових операцій». Відповідно нього всі касові операції оформляються документами, які мають визначені типові форми;

  6. Інструкція про порядок відкриття, використання й закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затверджена постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492. Нею Визначається порядок відкриття банками рахунків клієнтів, використання коштів за ними і порядок їх закриття;

  7. Правила визначення платіжності банкнот і монет Національного Банку України, затверджені постановою Правління НБУ від 31.03.1999 року № 152. Ними керується касир при прийнятті грошових білетів та монет у касу підприємства;

  8. Порядок проведення безготівкових розрахунків регламентується Цивільним кодексом України, від 16.01.2003 року № 435;

  9. Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління НБУ від 21.01.2004 року № 22;

  10. Закон України «Про платіжні системи і переказ грошей в Україні» від 05.04.2001 року, №2346-ІІІ;

  11. Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 року № 185/94;

Для узагальнення інформації про наявність і рух грошових коштів (у національній та іноземній валюті в касах), грошових документів призначені рахунки класу 3 «Кошти, розрахунки та інші активи».

Отже, в Україні значна увага приділяється регулюванню готівкового обігу.

Основними завданнями організації обліку грошових коштів, згідно чинного законодавства, на кожному підприємстві є :

  1. правильна організація, своєчасне і законне проведення безготівкових та готівкових розрахункових операцій;

  2. забезпечення збереження грошових коштів і цінних паперів в касі підприємства;

  3. своєчасне і правильне документування операцій з руху грошових коштів та їх відображення на рахунках бухгалтерського обліку;

  4. здійснення контролю за дотриманням касової дисциплін, в тому числі за витрачанням отриманих в установах банку грошових коштів відповідно до цільового призначення;

  5. проведення інвентаризації грошових коштів та відображення результатів інвентаризації на рахунках бухгалтерського обліку.

  1. Організаційно-правові аспекти функціонування та організація роботи бухгалтерії підприємства

Товариство з обмеженою відповідальністю «Злагода» входить до числа кращих підприємств у районі. По ефективності ведення господарства, товариство займає одне з кращих місць серед одинадцяти підприємств району.

СТОВ «Злагода» знаходиться в селі Кірове Полтавського району Полтавської області за 30 км від міста Полтава та займає територію 4842 га. Дане господарство розташоване на березі річки Полузір’я. Підприємство має свій млин, пекарню, олійницю.

Виробництво продукції сконцентроване у восьми великих селах: Бугаївка, Витівка, Уманцівка, Циганське, Гутирівка, Карпусі, Келебердівка, Косточки. Основою господарської діяльності є вирощування зернових культур та соняшнику.

СТОВ «Злагода» має свою організаційну структуру, яка складається з двох відділків, кожен з яких ділиться на відповідні підрозділи, детально її наведено в Додатку А.

Структура та штатна чисельність підприємства, в тому числі і бухгалтерії, затверджується відповідно до статуту власником.

Питання організації бухгалтерського обліку належать до компетенції власника господарства. Він зобов’язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог щодо дотримання порядку оформлення та подавання до обліку первинних документів.

Бухгалтерія виступає, як самостійний структурний підрозділ апарату управління, який здійснює бухгалтерський облік господарської діяльності підприємства. Вона тісно пов’язана зі всіма службами, відділами і виробничими підрозділами підприємства, отримує від них необхідну для обліку і контролю документацію та надає їм економічну інформацію. Таким чином, бухгалтерія здійснює безпосередній вплив на виконання плану постачання, виробництва і збуту продукції, рентабельність та інші економічні показники діяльності підприємства.

Організація роботи бухгалтерської служби передбачає визначення прав та обов’язків головного бухгалтера та підлеглих йому облікових працівників, визначає побудову бухгалтерської служби на підприємстві, її місце в системі управління та взаємодію з іншими підрозділами підприємства тощо. Організація бухгалтерської служби залежить від структури управління, обсягів діяльності підприємства.

Головні умови правильної структури бухгалтерії – відсутність зайвих надбудов і інстанцій, розпилення сил і складного зв’язку між окремими частинами.

Основні вимоги, якими повинна відповідати побудова бухгалтерського апарату, наступні:

  • узгодженість між відділами та виконавцями;

  • зв’язок між бухгалтерією та іншими структурними підрозділами підприємства, а також із зовнішніми організаціями;

  • оперативність керівництва та швидкість виконання;

  • високоякісне обґрунтування підприємства, його кореспондентів та відвідувачів;

  • доведення кількості операцій до необхідного мінімуму та ліквідація паралелізму;

  • економія на штатах.

Важливим питанням організації облікового апарату є правильне розміщення облікових кадрів на окремих ділянках облікового процесу і найбільш ефективне використання технічних засобів обліку, що забезпечують економічне, високоякісне ведення бухгалтерського обліку і здійснення контролю.

На СТОВ «Злагода» централізована бухгалтерія. Тобто у виробничих підрозділах реалізуються функції збору бухгалтерських даних, а формування звітних даних за ними і розробку звітності здійснює головна бухгалтерія підприємства.

При централізації обліку обліковий апарат підприємства зосереджений в головній бухгалтерії, і в ній здійснюється ведення всього аналітичного і синтетичного обліку на основі первинних та зведених документів, що надходять з окремих підрозділів підприємства.

Для кожного структурного підрозділу облікового апарату на СТОВ «Злагода» складається перелік посад облікових працівників, які належать до цієї групи, зазначивши їх основні функції відповідно до посадових характеристик. Такий перелік називається технологічною карткою (див. Додаток Б). Технологічні картки є керівним документом для працівника, який очолює структурний підрозділ облікового апарату, і надають неоціненну допомогу в розподілі та перерозподілі обов’язків між працівниками облікового апарату.

Облікова політика підприємства

Згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» облікова політика – це сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності.

Основна її мета – забезпечити одержання достовірної інформації про майновий та фінансовий стан підприємства, результати його діяльності, що є необхідною для всіх користувачів фінансової звітності з метою прийняття відповідних рішень.

Підприємствам надано право самостійно визначати облікову політику, з урахуванням вимог національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При виборі облікової політики враховують:

  • галузеві особливості або вид діяльності підприємства;

  • організаційно-правову форму підприємства;

  • рівень кваліфікації облікового апарату та забезпечення його комп’ютерною та іншою обчислювальною технікою;

  • системи стимулювання працівників за позитивні наслідки господарської діяльності підприємства в цілому та його структурних підрозділів;

  • обсяг діяльності та інше.

При формуванні облікової політики передбачається майнова відокремленість і безперервність діяльності підприємства, послідовність застосування облікової політики, а також тимчасова визначеність фактів господарської діяльності. Облікова політика повинна відповідати вимогам повноти, обачності, принципами превалювання сутності над формою, послідовності, безперервності, періодичності та іншим принципам.

Облікова політика конкретного підприємства затверджується наказом керівника про облікову політику. До документів, якими оформляють облікову політику, належать не лише накази і розпорядження керівника підприємства, але й різноманітні внутрішні правила, інструкції положення тощо.

Наказ про облікову політику є одним з перших документів, які використовуються податковою інспекцією, аудиторськими фірмами та іншими відповідними службами при перевірці діяльності підприємства.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5173
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее