17131 (Організація та методика обліку активів, зобов’язань, капіталу, доходів та витрат на прикладі ВАТ "Рівненський ЦУМ"), страница 16

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Організація та методика обліку активів, зобов’язань, капіталу, доходів та витрат на прикладі ВАТ "Рівненський ЦУМ"", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "бухгалтерский учет" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "бухгалтерский учет и аудит" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "17131"

Текст 16 страницы из документа "17131"

Фінансова звітність – це узагальнена інформація, яка ґрунтується на даних бухгалтерського обліку про фінансовий стан, результати діяльності та рух коштів підприємства і потрібна зацікавленим особам (користувачам) для прийняття рішень.

Терміном “підприємство” позначено широке коло осіб, адже згідно з Законом про бухгалтерський облік обов’язок складати фінансову звітність поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва суб’єктів господарської діяльності.

До користувачів фінансової звітності відносяться як юридичні, так і фізичні особи, яким для прийняття рішення потрібна інформація про діяльність підприємства. Усіх користувачів можна умовно розділити на зовнішніх і внутрішніх.

До зовнішніх користувачів належать:

- інвестори;

- акціонери;

- кредитори та постачальники;

- покупці та клієнти;

- податкові органи;

- органи державної статистики;

- інші державні установи.

До внутрішніх користувачів належать:

- керівництво підприємства;

- управлінський персонал;

- працівники підприємства;

- профспілкові органи.

Форми фінансової звітності перелічено у п.2 ст.11 Закону про бухгалтерський облік. Усього їх п’ять:

- баланс;

- звіт про фінансові результати;

- звіт про рух грошових коштів;

- звіт про власний капітал;

- примітки до звітів.

Відповідно до статті 13 Закону про бухгалтерський облік і пункту 12 П(С)БО 1 на ВАТ “Рівненський ЦУМ” звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжну звітність складають щоквартально .

У окремих випадках звітний період може бути меншим або більшим за рік. Зокрема:

- перший звітний період щойно створеного підприємства може бути меншим ніж 12 місяців, але не повинен перевищити 15 місяців. Зазначені норми дозволяють дійти висновку про те, що підприємства, створені (зареєстровані) у період з 1 жовтня до 31 грудня, фінансову звітність за цей період не складають. Першим звітним періодом для них буде період із дати реєстрації до кінця наступного року;

- звітним періодом підприємства, що ліквідують, є період з початку року до дати прийняття рішення про його ліквідацію. Це передбачено п.3 ст.13 Закону про бухгалтерський облік і п.13 П(С)БО 1.

Згідно з п.21 П(С)БО 1 у кожному фінансовому звіті (залежно від його форми) має бути вказано:

- або дату, станом на яку наведено його показники (баланс);

- або період, який охоплює цей звіт (звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал). Якщо період, за який складено фінансовий звіт, відрізняється від основного (календарний рік) або проміжного (квартал, місяць) звітного періоду, то причини та наслідки цього повинні бути розкриті у примітках до фінансової звітності.

Відповідно до вимоги ст.14 Закону про бухгалтерський облік постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок № 419, яким визначено порядок і встановлено такі терміни подання фінансової звітності:

- квартальна (крім зведеної та консолідованої) – не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним;

- річна – не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним.

Якщо дата подання звітності збігається з неробочим (вихідним або святковим днем), термін подання переносять на перший після вихідного робочий день.

Для подання і сприйняття інформації найзручнішою є таблична форма. Саме тому всі звітні форми (у тому числі й примітки до фінансової звітності) подано у вигляді таблиць.

Порядок заповнення першої форми фінансової звітності регулюється положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, де розкриті основні терміни, зміст статей балансу та порядок визнання, оцінка та розкриття статей балансу, а також визначена стандартизована форма звітності, яка передбачає, як і більшість фінансових звітів наявність таких обов’язкових реквізитів, як: назву підприємства, територія, на якій зареєстровано підприємство, форма власності, орган державного управління, галузь діяльності, вид економічної діяльності, одиниця виміру: тис. грн., та адреса підприємства, а також контрольна сума та дата, на яку складена звітність. Більшість перелічених показників має свій статичний код, який вказується у відповідній графі. Наприклад, код підприємства складається з 8-ми цифр.

Баланс

Метою складання балансу є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан підприємства на звітну дату.

У балансі відображаються активи, зобов’язання та власний капітал підприємства.

Різниця між вартістю активів і сумою зобов’язань підприємства характеризує розмір його власного капіталу.

Не допускається у балансі проводити згортання статей активів та зобов’язань, крім випадків, передбачених відповідними положеннями (стандартами).

Баланс складається з двох частин: Активу, де представлені господарські засоби, та Пасиву, де згруповані їхні джерела. Основним елементом бухгалтерського Балансу є стаття (активна чи пасивна).

Актив Балансу складається з трьох розділів:

І. Необоротні активи.

ІІ. Оборотні активи.

ІІІ. Витрати майбутніх періодів.

Пасив Балансу складається з п’яти розділів:

І. Власний капітал.

ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів.

ІІІ. Довгострокові зобов’язання.

ІV. Поточні зобов’язання.

V. Доходи майбутніх періодів.

Оскільки в балансі відображаються активи (ресурси, контрольовані підприємством в результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до надходження економічних вигод у майбутньому), зобов’язання (заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої, як очікується, приведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють в собі економічні вигоди) та власний капітал (частина в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов’язань), то підсумок активу балансу повинен дорівнювати сумі зобов’язань та власного капіталу, тобто пасиву балансу.

До активу належать статті, які відображають ступінь рухомого майна (ступінь ліквідності), предметний стан майна підприємства. Приклади активних статей – основні засоби, матеріальні запаси, розрахунки з дебіторами тощо.

До пасиву належать статті, які показують розмір коштів (капіталу), вкладених у господарську діяльність підприємства, і ступінь терміновості повернення зобов’язань. Приклади пасивних статей – статутний капітал, прибуток, розрахунки щодо заробітної плати тощо.

У першому розділі активу відображаються:

  • нематеріальні активи (їх залишкова вартість, первісна вартість та сума зносу),

  • незавершене будівництво;

  • основні засоби (їх залишкова вартість, первісна вартість та сума зносу),

  • довгострокові фінансові інвестиції (які обліковуються за методом участі в капіталі та інші фінансові інвестиції);

  • довгострокова дебіторська заборгованість;

  • відстрочені податкові активи;

  • інші необоротні активи.

Другий розділ активу містить інформацію про запаси:

  • виробничі;

  • тварини на вирощуванні та відгодівлі;

  • незавершене виробництво;

  • готову продукцію;

  • товари;

  • одержані векселі;

  • дебіторську заборгованість за товари, роботи, послуги (чиста реалізаційна вартість, первісна вартість, резерв сумнівних боргів);

  • дебіторську заборгованість за розрахунками (з бюджетом, за виданими авансами, з нарахованих доходів, із внутрішніх розрахунків, інша поточна дебіторська заборгованість);

  • поточні фінансові інвестиції;

  • грошові кошти та їх еквіваленти (в національній валюті, в іноземній валюті та інші обробні активи).

У третьому розділі активу відображаються витрати майбутніх періодів.

У першому розділі пасиву наводяться дані про статутний, пайовий, додатковий вкладений, інший додатковий, резервний капітал, нерозподілений прибуток (непокритий збиток), неоплачений та вилучений капітал.

У другому розділі пасиву відображається забезпечення виплат персоналу, інше забезпечення та цільове фінансування.

Третій розділ пасиву відображає довгострокові кредити банків, інші довгострокові зобов’язання, відстрочені податкові зобов’язання та інші довгострокові зобов’язання.

Четвертий розділ пасиву містить дані про короткострокові кредити банків, поточну заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями, видані векселі, кредиторську заборгованість за товари, роботи й послуги, поточні зобов’язання за розрахунками (з одержаних авансів, з бюджетом, з позабюджетних платежів, зі страхування, з оплати праці, з учасниками, з внутрішніх розрахунків, інші поточні зобов’язання).

П’ятий розділ пасиву відображає доходи майбутніх періодів.

Кожний з розділів балансу завершається проміжним підсумком по розділу, сума яких дає відповідно загальний підсумок активу чи пасиву балансу.

Практично майже усі дані, які знаходять своє відображення у балансі, беруться з даних синтетичних (й аналітичних) рахунків бухгалтерського обліку, крім результативних рахунків, що визначають прибуток чи збиток діяльності підприємства, який розраховується і наводиться у формі № 2, а вже потім переноситься у перший розділ пасиву балансу.

Таблиця 4.1.

Техніка заповнення показників балансу за даними обліку

СТАТТЯ

Код рядка

Підстава для заповнення

Зміст статей Балансу

за П(С)БО 2

Зміст статей Балансу за Планом рахунків

АКТИВ

I. Необоротні активи

Незавершене будівництво

020

Вартість незавершеного будівництва (включаючи устаткування для монтажу)

СД 15+част. СД 163+част. СД 631

ОСНОВНІ ЗАСОБИ

Залишкова вартість

030

Вартість власних та отриманих на умовах фінансового лізингу об’єктів і орендованих цілісних майнових комплексів, які віднесені до складу основних засобів згідно з відповідними П(С)БО. При цьому наводяться окремо первісна (переоцінена) вартість, сума зношення основних засобів та їх залишкова вартість. До підсумку балансу включається залишкова вартість, яка визначається як різниця між первісною (переоціненою) вартістю основних засобів і сумою їх зношення на дату балансу

Ряд.031–ряд. 032

Первісна вартість

031

СД 10 + СД 11

Знос

032

(СК131+ СК132)

ДОВГОСТРОКОВІ БІОЛОГІЧНІ АКТИВИ

- справедлива (залишкова) вартість

035

Залишкова вартість, яка визначається як різниця між первісною (переоціненою) вартістю ДБА і сумою їх зношення на дату балансу

- первісна вартість

036

Справедлива (первісна, переоцінена) вартість ДБА

СД161-166

- накопичена амортизація

037

Сума зношення ДБА

(СК134)

Інші необоротні активи

070

Суми необоротних активів, які не можуть бути включені до наведених вище статей розділу ”Необоротні активи”

СД 18

Усього за розділом I

080

Ряд.010+ряд020+ряд.030+ряд040+ряд.045+ряд050+ряд.060+ряд.070

II. Оборотні активи

ЗАПАСИ

Виробничі запаси

100

Вартість запасів сировини, основних і допоміжних матеріалів, палива, покупних напівфабрикатів і комплектуючих виробів, запасних частин, тари, будівельних матеріалів та інших матеріалів, призначених для споживання в ході нормального операційного циклу

СД20+СД22+ СД25

Незавершене будівництво

120

У статті ”Незавершене будівництво” показуються витрати на незавершене виробництво і незавершені роботи (послуги) і валова заборгованість замовників за будівельними контрактами

СД 23

Готова продукція

130

Запаси виробів на складі, обробка яких закінчена та які пройшли випробування, приймання, укомплектовані згідно з умовами договорів із замовниками і відповідають технічним умовам і стандартам

СД 26 + СД 27

ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗА ТОВАРИ, РОБОТИ, ПОСЛУГИ

Чиста реалізаційна вартість

160

Заборгованості, яка визначається шляхом вирахування з дебіторської заборгованості резерву сумнівних боргів

Ряд.161–ряд.162

Первісна вартість

161

Заборгованість покупців або замовників за надані їм продукцію, товари, роботи або послуги

СД 36 (за мінусом сальдо на рах.361 у частині, що припадає на капітальні аванси)

Резерв сумнівних боргів

162

Нарахована сума резерву сумнівних боргів

(СК 38)

Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом

170

Дебіторська заборгованість фінансових і податкових органів, а також переплата за податками, зборами та іншими платежами до бюджету

СД641+СД644+ СД 6421

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

Заборгованість дебіторів, яка не може бути включена до інших статей дебіторської заборгованості та яка відображається у складі оборотних активів

СД372+СД374+

СД375+СД376+

СД 377+СД 63+

СД 65 + СД 66+

СД 685

ГРОШОВІ КОШТИ ТА ЇХ ЕКВІВАЛЕНТИ

У національній валюті

230

Кошти в касі, на поточних та інших рахунках у банках, які можуть бути використані для поточних операцій, а також еквіваленти грошових коштів. Окремо наводяться кошти в національній та іноземній валютах.

СД 301 +

СД 311 +

СД 313 +

СД 333

В іноземній валюті

240

СД302+СД312+ СД313+СД333

Інші оборотні активи

250

Суми оборотних активів, які не можуть бути включені до наведених вище статей розділу “Оборотні активи”. У цій статті наводиться, зокрема, сальдо субрахунків 331 “Грошові документи в національній валюті” і 643 “Податкові зобов’язання”

СД24+СД331+

СД332+СД643+СД644

Усього за розділом II

260

Ряд.100+ряд110+Ряд.120+ряд130+Ряд.140+ряд150+Ряд.160+ряд170+Ряд.180+ряд190+Ряд.200+ряд210+Ряд.220+ряд230+Ряд.240+ряд.250

III. Витрати майбутніх періодів

270

Витрати, що мали місце протягом поточного або попередніх звітних періодів, але належать до наступних звітних періодів

СД 39

IV. Необоротні активи та групи вибуття

275

Баланс

280

Ряд.080+ряд260+ряд.270

ПАСИВ

I.Власний капітал

Статутний капітал

300

Зафіксована в установчих документах загальна вартість активів, які є внеском власників (учасників) до капіталу підприємства

СК 40

Пайовий капітал

310

Сума пайових внесків членів, що передбачена установчими документами

СК 41

Додатковий вкладений капітал

320

Акціонерні товариства показують суму, на яку вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість

СК 421+СК 422

Інший додатковий капітал

330

Сума дооцінки необоротних активів, безоплатно отриманих на підприємстві від інших юридичних або фізичних осіб

СК423+СК424+

СК 425

Резервний капітал

340

Сума резервів, створених, відповідно до установчих документів, за рахунок нерозподіленого прибутку

СК 43

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

Сума нерозподіленого прибутку або сума непокритого збитку

СК441-СД422-СД443

Неоплачений капітал

360

Сума заборгованості власників (учасників) за внесками до статутного капіталу

(СД 46)

Вилучений капітал

370

Господарські товариства відображають собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених товариством у його учасників

(СД 45)

Усього за розділом I

380

Ряд.300+ряд310+Ряд.320+ряд330+Ряд.340+ряд.350-Ряд.360 – ряд.370

II. Забезпечення наступних витрат і платежів

Забезпечення виплат персоналу

400

Нараховані у звітному періоді майбутні витрати та платежі, величина яких на дату складання балансу може бути визначено тільки шляхом попередніх (прогнозних) оцінок, а також залишки коштів цільового фінансування і цільових надходжень, які отримані з бюджету та інших джерел

СК 471 + СК 472

Інші забезпечення

410

СК 473 + СК 474

Цільове фінансування

420

СК 48

Усього за розділом II

430

Ряд.400+ряд410+Ряд. 420

III. Довгострокові зобов’язання

Довгострокові кредити банків

440

Сума заборгованості підприємства банками за отриманими від них показниками, що не є поточними зобов’язаннями

СК 501 + СК502+

СК503+СК504

Інші довгострокові фінансові зобов’язання

450

Сума довгострокової заборгованості підприємства щодо зобов’язання із залучення позикових коштів (крім кредитів банків), на які нараховуються відсотки

СК505+СК506+

СК521+СК522-СК523

Відстрочені податкові зобов’язання

460

Сума податків на прибуток, що підлягають сплаті в майбутніх періодах в наслідок тимчасової різниці між обліковою та податковою базами оцінки

СК 54

Інші довгострокові зобов’язання

470

Сума довгострокових зобов’язань, які не можуть бути включені до інших статей розділу "Довгострокові зобов’язання"

СК 51 + СК 53 + СК 55

Усього за розділом III

480

Ряд.440+ряд450+Ряд.460+ряд.470

IV. Поточні зобов’язання

Короткострокові кредити банків

500

Сума поточних зобов’язань підприємства перед банками за отриманими від них позиками

СК 60

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями

510

Сума довгострокових зобов’язань, яка підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу

СК 61

Векселі видані

520

Сума заборгованості, на яку підприємство видало векселі на забезпечення поставок (робіт, послуг) постачальників, підрядчиків та інших кредиторів

СК 62

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

Сума заборгованості постачальникам і підрядчикам за матеріальні цінності, виконані роботи та отримані послуги (крім заборгованості, забезпеченої векселями)

СК 63

ПОТОЧНІ ЗОБОВЯЗАННЯ ЗА РОЗРАХУНКАМИ :

З одержаних авансів

540

Сума авансів, одержаних від інших осіб у рахунок наступних поставок продукції, виконання робіт (послуг)

СК 681

З бюджетом

550

Заборгованість підприємства за всіма видами платежів до бюджету, включаючи податки з працівників підприємства

СК 641+ СК6421+

СК 643

З позабюджетних платежів

560

Заборгованість за внесками до позабюджетних фондів, передбачених чинним законодавством

СК 642

Зі страхування

570

Сума заборгованості за відрахуваннями до Пенсійного фонду, на соціальне страхування, страхування майна підприємства та індивідуальне страхування його працівників

СК 65

З оплати праці

580

Заборгованість підприємства з оплати праці, включаючи депоновану заробітну плату

СК 66

З учасниками

590

Заборгованість підприємства його учасникам (засновникам), пов’язана з розподілом прибутку (дивіденди тощо) і формуванням статутного капіталу

СК 67

Із внутрішніх розрахунків

600

Заборгованість підприємства пов’язаним сторонам та кредиторська заборгованість з внутрішньовідомчих розрахунків

СК 682+СК683

Інші поточні зобов’язання

610

Суми зобов’язань, які не можуть бути включеними до інших статей, наведених у розділі “Поточні зобов’язання”. У цій статті наводиться, зокрема, сальдо субрахунку 644 “Податковий кредит” і сума валової заборгованості замовникам за будівельними контрактами

СК684+СК685+СК644+СК372

Усього за розділом IV

620

ряд540+ряд550+ряд.560+ряд570+ряд.580+ряд590+ряд.600+ряд.610

V. Доходи майбутніх періодів

630

Доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів

СК 69

Баланс

640

Ряд.380+ряд430+ряд.480+ряд620+ряд.630

Звіт про фінансові результати.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5301
Авторов
на СтудИзбе
416
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее