17089 (Організаційні процедури аудиту заробітної плати)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Організаційні процедури аудиту заробітної плати", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "бухгалтерский учет" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "курсовые/домашние работы", в предмете "бухгалтерский учет и аудит" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "17089"

Текст из документа "17089"

АНОТАЦІЯ

В курсовому проекті розглянуто особливості теоретичних засад та методики проведення аудиту нарахування заробітної плати та її використання на матеріалах відкритого акціонерного товариства "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" (надалі ВАТ "ЖЦПК"). Аудит проводиться для того, щоб встановити дотримання підприємством чинного законодавства розрахунків із оплати праці та правильність відображення господарських операцій в обліку.

Курсовий проект складається з трьох розділів.

У першій частині курсового проекту розкриваються теоретичні основи, етапи та стадії проведення аудиторської перевірки. Обсяг першої частини становить 15 сторінок, складається з п’яти параграфів, а також містить чотири рисунки і чотири таблиці.

У другій частині курсового проекту розкривається методика проведення аудиту нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК". Друга частина складається з семи параграфів, містить дві таблиці, а її обсяг – 15 сторінок.

У третій частині курсового проекту висвітлені особливості проведення аудиту за умови використання товариством обчислювальної техніки для ведення обліку. Обсяг третьої частини становить 5 сторінок і мітить один рисунок.

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи організації аудиторської перевірки нарахування заробітної плати та її використання

1.1 Заробітна плата як економічна категорія

1.2 Особливості нормативної бази нарахування заробітної плати і її використання

1.3 Загальна характеристика фінансово-господарської діяльності ВАТ "ЖЦПК"

1.4 Оцінка аудиторського ризику

1.5 Планування проведення аудиту нарахування заробітної плати та її використання у ВАТ "ЖЦПК"

РОЗДІЛ 2. Методика аудиторської перевірки нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"

2.1 Опис альтернативних облікових рішень при здійсненні нарахування заробітної плати та її використання у ВАТ "ЖЦПК"

2.2 Перевірка наявної системи документообігу щодо розрахунків із заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"

2.3 Реєстри синтетичного та аналітичного обліку щодо розрахунків із заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"

2.4 Класифікатор можливих порушень при обліку нарахування та виплати заробітної плати

2.5 Методи збору аудиторських доказів

2.6 Опис контрольних процедур для виявлення можливих порушень при нарахуванні та використанні заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"

2.7 Проведення аудиту фінансового стану ВАТ "ЖЦПК"

2.8 Оформлення результатів аудиту нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"

РОЗДІЛ 3. Особливості проведення аудиту в умовах використання клієнтом обчислювальної техніки для ведення обліку

ВИСНОВОК

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП

В умовах переходу нашої економіки на ринковий механізм функціонування найважливішими задачами є прискорення науково-технічного прогресу, зниження витрат живої праці, механізація трудомістких робіт, поліпшення використання трудових ресурсів, зменшення витрат робочого часу. Тому досить важливим питанням на будь-якому великому підприємстві є правильне ведення бухгалтерського обліку витрат на оплату праці та його автоматизація.

Облік праці і заробітної плати займає одне з центральних місць у всій системі бухгалтерського обліку на підприємстві. Заробітна плата є основним джерелом прибутків робітників підприємства.

Законом визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Заробітна плата є найважливішим засобом підвищення зацікавленості працюючих у результатах своєї праці, її продуктивності, збільшення обсягів

виробленої продукції, поліпшення її якості та асортименту.

Облік заробітної плати в системі рахунків — це синтетичний облік нарахування і розподілу заробітної плати, визначення належної суми працюючим і віднесення нарахованої оплати праці на відповідні рахунки витрат за статтями і об'єктами калькулювання.

В даному курсовому проекті повністю розкрито особливості проведення аудиту нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК" згідно з чинним законодавством та міжнародними стандартами аудиту. Отже, обєктом дослідження є процес організації та методики проведення аудиту розрахунків із заробітної плати. Відповідно предметом дослідження є теоретичні засади та існуюча практика обліку і аудиту заробітної плати на підприємстві, її вдосконалення в умовах ринкових відносин.

Аудит проводиться з метою встановити дотримання підприємством чинного законодавства розрахунків із оплати праці та правильність відображення господарських операцій в обліку.

Завдання аудиту полягає в тому, щоб встановити ефективність внутрішнього контролю витрат на оплату праці; обґрунтованість техніко-економічних показників целюлозно-паперового комбінату; правильність розрахунків виробітку за виконані роботи, надані послуги та їх відображення в обліку; обґрунтованість виплат заробітної плати за трудовими угодами та достовірність відображення в обліку; обґрунтованість розмірів додаткової оплати та премій; дотримання встановленого порядку віднесення витрат на оплату праці на собівартість продукції; правильність визначення розміру сукупного доходу, що підлягає оподаткуванню; повноту й правильність проведених в кінці року перерахунків прибуткового податку, відповідних нарахувань чи утримань; своєчасність перерахувань до бюджету утриманих сум податків та обов’язкових платежів; резервування коштів для оплати відпусток; дотримання вказівок щодо організації бухгалтерського обліку заробітної плати в Україні тощо.

Курсовий проект складається з трьох розділів, а також містить підшиті додатки, в яких наведені основні документи, що засвідчують проведення аудиту нарахування та використання заробітної плати, робочі документи аудитора та додатки, що містять додаткову інформацію.

У першому розділі розглянуто теоретичні основи організації аудиторської перевірки, охарактеризовано об’єкт аудиту та проведено аналіз основних техніко-економічних показників досліджуваного підприємства. У другому розділі розкрито методику аудиторської перевірки, за результатами якої складено звіт та аудиторський висновок, в яких викладено пропозиції, спрямовані на удосконалення системи бухгалтерського обліку розрахунків із оплати праці, обґрунтовано доцільність та ефективність використання на практиці кожної з поданих у розділі пропозицій. У третьому розділі проаналізовано особливості проведення аудиту в умовах використання клієнтом обчислювальної техніки для ведення обліку, а також подано характеристику системи “Асистент Аудитора” фірми “Сервіс-Аудит”, яка використовується аудитором в ході перевірки.

РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ АУДИТОРСЬКОЇ ПЕРЕВІРКИ НАРАХУВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ

1.1 Заробітна плата як економічна категорія

Заробітна плата як соціально-економічна категорія, з одного боку, є основним джерелом грошових доходів працівників, тому її величина значною мірою характеризує рівень добробуту всіх членів суспільства. З іншого боку, її правильна організація зацікавлює працівників підвищувати ефективність виробництва, а відтак безпосередньо впливає на темпи й масштаби соціально-економічного розвитку країни.

Заробітна плата як елемент ринку праці є ціною робочої сили, а також статтею витрат на виробництво, що включається до собівартості продукції, робіт (послуг) на окремому підприємстві.

Відповідно до Закону України "Про оплату праці" [2] заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Заробітна плата сьогодні виконує інші функції, а саме: збереження зайнятості, запобігання безробіттю; забезпечення соціальних гарантій; збереження попереднього статусу, пов'язаного із попереднім робочим місцем; стримування інфляції (шляхом заборгованості із заробітної плати); перерозподіл зайнятих по галузях і сферах економіки; поширення нелегальної діяльності та вторинної зайнятості; посилення мобільності робочої сили [18, с. 15].

Організація оплати праці – це приведення складових елементів її механізму в певну систему й встановлення між ними взаємозалежності, завдяки чому забезпечується додержання принципів організації заробітної плати та реалізація її функцій.

Для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників застосовують показник фонду оплати праці. До фонду оплати праці належать нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формах за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат.

Структура фонду заробітної плати, згідно зі статтею 2 Закону України "Про оплату праці", наведена на рис. 1.1 [35, с. 268].

Фонд оплати праці





Винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадових обов’язків)

Винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи,

винахідливість і за особливі умови праці

Виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові та матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми

Рис. 1.1. Структура фонду заробітної плати

Особливе місце в системі оплати праці посідає мінімальна заробітна плата, що являє собою законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, годинну норму праці (обсяг робіт). До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та господарювання [24, с. 280].

Основою організації оплати праці є тарифна система оплати праці, яка використовується для розподілу робіт залежно від їх складності, а працівників – залежно від їхньої кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Тарифна система включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники). Основні форми тарифної системи оплати праці наведено на рис. 1.2 [35, с. 264].

Відрядна

Погодинна


Рис. 1.2. Різновиди форм та систем оплати праці

Погодинна оплата праці передбачає нарахування заробітної плати працівникам на підставі годинної тарифної ставки, яка встановлюється за домовленістю сторін або в колективному договорі, і фактичної кількості відпрацьованих ними годин за розрахунковий період. Чинним законодавством передбачено у разі застосування погодинної оплати праці встановлення працівникам нормованих завдань. Нормоване завдання за погодинної системи оплати праці – це той обсяг робіт, що його працівник повинен виконати за годину праці.

За відрядної форми основу оплати праці становить відрядна розцінка, котра визначається діленням годинної ставки, що відповідає розряду конкретної роботи, на годинну норму виробітку. Заробіток працівника за прямої відрядної оплати праці визначається множенням розцінки на кількість виробленої продукції.

Отже, заробітна плата є найважливішим засобом підвищення зацікавленості працюючих у результатах своєї праці, її продуктивності, збільшення обсягів виробленої продукції, поліпшення її якості та асортименту.

Під час визначення заробітної плати як ціни робочої сили необхідно враховувати єдину міру оплати праці, критерієм якої є реальна вартість життя працівника та його сім'ї. Як ціна робочої сили заробітна плата формується на ринку праці і є зовнішньою відносно підприємства. Як елемент ціни виробництва заробітна плата має визначатися часткою у створеній підприємством вартості. Під час формування частки заробітної плати необхідно забезпечувати її підвищення тільки у зв'язку зі збільшенням кількості випущеної продукції, ефективнішим використанням ресурсів, зростанням продуктивності праці.

1.2 Особливості нормативної бази нарахування заробітної плати і її використання

Аудитор у своїй роботі постійно працює з різними нормативно-правовими документами. Сукупність нормативних актів складає нормативну базу аудитора. В процесі здійснення аудиторської перевірки аудитор керується основними положеннями Закону України "Про аудиторську діяльність" [1] та міжнародними стандартами аудиту.

Нарахування заробітної плати та її виплата працівникам здійснюється на підставі Закону України "Про оплату праці", який визначає економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також з окремими громадянами та сфери державного і договірного регулювання оплати праці і спрямований на забезпечення відтворювальної і стимулюючої функцій заробітної плати.

Закон України "Про відпустки" [4] встановлює державні гарантії права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.

Закон України "Про прожитковий мінімум" дає визначення прожитковому мінімуму, закладає правову основу для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень [3].

Свежие статьи
Популярно сейчас
Почему делать на заказ в разы дороже, чем купить готовую учебную работу на СтудИзбе? Наши учебные работы продаются каждый год, тогда как большинство заказов выполняются с нуля. Найдите подходящий учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5173
Авторов
на СтудИзбе
437
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее