4824 (Інструкція з охорони праці для водіїв вантажних автомобілів)

2016-07-30СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Інструкція з охорони праці для водіїв вантажних автомобілів", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "безопасность жизнедеятельности (бжд и гроб или обж)" из 6 семестр, которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "книги и методические указания", в предмете "безопасность жизнедеятельности" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "4824"

Текст из документа "4824"















Інструкція з охорони праці для водіїв вантажних автомобілів

1. Загальні положення

1.1 Водії вантажних автомобілів повинні дотримуватися вимог загальної та даної інструкцій з охорони праці.

1.2 До керування вантажними автомобілями та їх обслуговування допускаються особи не молодші 18 років, які пройшли медичний огляд, попереднє спеціальне навчання і перевірку знань по професії і з питань охорони праці, отримали посвідчення на право керування вантажним автомобілем, пройшли вступний інструктаж з охорони праці та первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці. В подальшому вони проходять повторні інструктажі на робочому місці один раз у квартал, періодичні медичні огляди один раз на 3 роки, перевірку знань Правил дорожнього руху – в порядку і терміни, встановлені Державтоінспекцією.

1.3 При роботі на вантажних автомобілях на водія можуть діяти такі небезпечні і шкідливі виробничі фактори:

фізичні:

машини і механізми, що беруть участь у дорожньому русі;

гострі краї, задирки і шорсткість на поверхнях заготовок, інструментів, запасних частин, обладнання при ремонті і технічному обслуговуванні автомобіля;

хімічні:

токсична і подразнююча дія на органи дихання, шкіру, слизові оболонки пального і змивально-мастильних матеріалів;

психофізіологічні:

фізичні перевантаження статичної і динамічної дії при керуванні автомобілем, ремонті і технічному обслуговуванні автомобілів;

нервово-психічні перевантаження (розумове перєнапруження, перенапруження аналізаторів, емоційні перевантаження) при керуванні автомобілем.

1.4 При оформленні водія на роботу наказом по під приємству за ним закріплюють певний вантажний автомобіль.

1.5 Після зарахування на роботу водій зобов'язаний прийняти транспортний засіб за актом і виконувати тільки ту роботу, яка дозволена адміністрацією. Без дозволу та інструктажу виконувати роботу, яка не входить в обов'язки водія, забороняється.

1.6 На лінії під час управління вантажним автомобілем водій повинен мати при собі:

посвідчення з талоном на право управління вантажним автомобілем, яке видане Державтоінспекцією;

талон технічного паспорта і подорожній (маршрутний) лист.

1.7 Водій несе відповідальність за безпеку вантажників, які виконують вантажно-розвантажувальні роботи, та осіб, які супроводжують вантаж, за виконання ними вимог безпеки.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1 При підготуванні вантажного автомобіля до виїзду перевірити:

технічний стан автомобіля і причепа, звернувши особливу увагу на справність гальмової системи (ножного та ручного гальм), рульового управління, зчіпних пристроїв автопоїзда, приладів освітлення і сигналізації, склоочищувачів, правильність встановлення дзеркала заднього виду, чистоту і видимість номерних знаків і написів, що їх дублюють, а також на відсутність підтікання пального, мастила, води, а у газобалонних автомобілів – на герметичність газової апаратури і магістралей;

стан шин і тиск повітря в них згідно з нормами;

наявність страхувального троса, інструментів та протипожежного інвентаря:

заправлення автомобіля пальним, мастилом, водою, гальмовою рідиною, рівень електроліту в акумуляторній батареї;

чистоту та справність кабіни, кузова та їх замків.

2.2 Заправлення вантажного автомобіля пальним проводити при непрацюючому двигуні.

2.3 При заправленні автомобіля, який працює на етильованому бензині, виконувати такі вимоги:

операції з приймання, перекачування етильованого бензину і заправлення проводити механізованим способом, при цьому слід знаходитися з навітряної сторони автомобіля;

забороняється проводити заправлення автомобіля з відер, переносити етильований бензин у відкритій тарі, а також засмоктувати його через шланг ротом;

сифонування і продування бензосистем проводити насосом;

при попаданні етильованого бензину на руки обмити їх гасом, а потім теплою водою з милом (забороняється застосовувати для миття рук бензин);

у випадку попадання етильованого бензину в очі негайно звернутися за медичною допомогою.

2.4 При заправленні автомобіля, що працює на газі, переконатися в тому, що газ не проникає в кабіну та в закритий кузов.

Забороняється випускати газ з балонів, здійснювати пуск і заправлення газогенераторів у закритому приміщенні.

2.5 З'єднання вантажного автомобіля з причепом здійснювати за допомогою жорсткого дишля, який закріплений на рамі вантажного автомобіля шкворнем з гайкою. Шкворінь з'єднувати з дишлем так, щоб він міг вільно повертатися; вісь дишля причепа при горизонтальному його положенні має бути на одному рівні зі шкворнем.

2.6 Водій зобов'язаний стежити за тим, щоб:

двоосьові причепи мали борти такої ж конструкції, як і борти кузова вантажного автомобіля, на причепі були задні габаритні ліхтарі;

причепи для перевезення довгомірних вантажів мали поворотний круг;

підлога кузова одноосьового причепа була на такому ж рівні, як і підлога кузова вантажного автомобіля;

автоцистерни для перевезення горючих рідин були забезпечені протипожежним обладнанням, а також ланцюжком для заземлення; не було витоку рідини через зливні люки, крани та інші отвори.

2.7 Пуск непрогрітого двигуна проводити тільки за допомогою пускової рукоятки при нейтральному положенні важеля коробки передач. Забороняється брати рукоятку в обхват або застосовувати будь-які важелі, що діють на неї.

2.8 Виїзд вантажного автомобіля на лінію з несправностями, що загрожують безпеці руху, забороняється.

Забороняється, зокрема, виїзд з гаоажа при таких несправностях:

люфт рульового колеса більше 250;

пошкоджені, не закріплені, не зашплінговані з єднання, не затягнуті деталі рульового управління;

повне гальмування не може бути виконане одноразовим натисканням на педаль;

підтікає рідина з гідравлічного приводу гальм;

на слух виявляється витікання повітря з пневматичного привода; не працює манометр;

зношений протектор шини, виявлене наскрізне пошкодження покришки, тиск повітря в шині не відповідає встановленій нормі;

буксування зчеплення, неповне вмикання його, різкі ривки при вмиканні, спонтанне вимикання або утруднене вмикання будь-якої передачі, несправність карданної передачі, що викликає сильну вібрацію під час руху;

поламаний корінний лист або центровий болт ресори, ненадійно закріплене колесо, несправне замкове кільце;

кількість, розміщення та колір освітлювальних та сигнальних приладів не відповідає технічним умовам заводів-виго-товлювачів, не відрегульовані фари, встановлене нестандартне скло на фарі;

дефекти лобового скла, несправні або відсутні склоочищувачі та дзеркало заднього виду.

2.9 Перед виїздом на лінію ознайомитися з маршрутом руху, інформацією про стан дороги та пройти передрейсо-вий інструктаж з Правил дорожнього руху.

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

3.1 При роботі на лінії

3.1.1 Виконувати вимоги безпеки руху і вказівки регулювальників дорожнього руху згідно з Правилами дорожнього руху в Україні.

3.1.2 Перед тим як почати рух з місця зупинки (стоянки) або виїхати з гаража, переконатися, що це безпечно для робітників та інших сторонніх осіб, подати попереджувальний сигнал, переконатися, що він сприйнятий і тільки після цього рушати з місця.

3.1.3 Обов'язково подавати звуковий сигнал:

при в'їзді і виїзді з воріт підприємства, складу;

на початку руху з місця;

при русі заднім ходом;

в місцях з обмеженою видимістю:

в усіх випадках можливої небезпеки наїзду або зіткнення.

3.1.4 Дотримуватися особливої обережності під час руху заднім ходом. При поганому обзорі або видимості слід скористуватися допомогою іншої особи.

3.1.5 Вибирати швидкість руху з врахуванням дорожніх умов, видимості і обзору інтенсивності і характеру руху транспортних засобів і пішоходів, особливостей і стану автомобіля та вантажу, що перевозиться.

3.1.6 В рейсі дотримуватися режиму праці та відпочинку. В місцях стоянки необхідно забезпечити збереження автомобіля та вантажу.

3.1.7 Залишати автомобіль дозволяється тільки після вживання заходів, які виключають можливість його використання під час відсутності водія:

вимкнути запалювання, вийняти ключ із замка, закрити кабіну;

якщо машина стоїть на ухилі – поставити її на ручне гальмо за допомогою стояночної гальмової системи та поставити підколісні упори (башмаки);

розвернути рульове управління для упору передніх коліс в брівку тротуару (бордюр дороги).

3.1.8 Під час вантажно-розвантажувальних робіт автомобіль слід поставити на гальмо за допомогою стояночної гальмової системи і ввімкнути першу передачу або задній хід.

3.1.9 Під час укладання вантажів у кузов автомобіля або причепа дотримуватися таких вимог:

вантажити вантажі навалом не вище бортів кузова (основного або нарощеного);

штучні вантажі, складені вище рівня бортів, зв'язувати міцними мотузками або бавовняними канатами (сталевими тросами, дротом або мотузками, які мають обірвані пасма, – забороняється);

навантажування вантажів проводити на висоту не більше 4 м від поверхні дороги;

ящики і бочки вкладати щільно, щоб при різких гальмуваннях і крутих поворотах вони не зсувалися з місця;

для робітників, які супроводжують вантаж, мають бути передбачені зручні і безпечні місця по можливості ближче до кабіни.

3.1.10. Не дозволяти вантажникам або пасажирам сходити або сідати на ходу автомобіля, проїздити на підніжках і крилах автомобіля або стоячи в кузові.

3.1.11 Забороняється знаходитися в кузові і кабіні вантажного автомобіля при механізованому навантажуванні на нього крупногабаритних вантажів або навантажуванні екскаватором.

3.1.12 Відкривати борти кузова автомобіля мають двоє робітників, стоячи збоку від нього.

3.1.13 Забороняється подавати автомобіль на вантажно-розвантажувальну естакаду, якщо на ній немає загорожі або відбійного бруса.

У випадку відсутності надійно закріпленого відбійного бруса забороняється вивантажувати вантаж з автомобілів-самоскидів в яр, в річку з обриву і під'їжджати до краю ближче ніж на 1 м (від заднього колеса).

3.1.14 Перевезення в кузові вантажного автомобіля легкозаймистих, горючих рідин та хімічних речовин допускається лише в заводській упаковці. Укладати їх треба надійно, так, щоб при русі, гальмуванні, поворотах, маневрах не сталося пошкодження тари та виливання рідини, падіння вантажу. В процесі перевезення контролювати, щоб не було протікання рідини.

Не допускається сумісне перевезення легкозаймистих, горючих та агресивних рідин.

3.1.15 Користуватися тільки встановленими проїздами та переїздами.

При наближенні до переїзду знизити швидкість руху. Переїздити через залізничий переїзд із швидкістю не більше 5 км/год, попередньо переконавшись в повній безпеці руху.

Забороняється:

пересікати залізничну колію в невстановлених місцях;

переключати передачі на переїзді;

ставити вантажний автомобіль на залізничних коліях або рухатися по колії;

обгін в межах 100 м до переїзду, обгін і зупинка на самому переїзді та розворот поблизу переїзду.

3.1.16 Забороняється при роботі на газобалонних автомобілях курити і запалювати вогонь біля автомобіля, в кабіні, в кузові і особливо при перевірці або огляді газової апаратури.

3.1.17 Зчіплювати або розчіплювати автопоїзди за участю трьох чоловік. При розчіплюванні причепів підкладати під колеса дерев'яні башмаки, а під дишель – упорну штангу.

3.1.18 Забороняється:

управляти автомобілем у стані алкогольного сп'яніння або під дією наркотичних засобів;

виїжджати в рейс у хворобливому стані або при такому ступені втоми, що може вплинути и на безпеку руху;

рухатися із швидкістю, яка перевищує вимоги Правил дорожнього руху або максимальну встановлену для даного автомобіля:

самовільно відхилятися від маршруту, визначеного характером перевезення;

при стоянці вантажного автомобіля спати і відпочивати в кабіні під час роботи двигуна або заводити двигун для обігрівання кабіни;

передавати управління вантажним автомобілем сторонній особі, крім представника ДАІ;

допускати проїзд в кузові вантажного автомобіля осіб, які не мають відношення до роботи, яка виконується, а також проїзд в кабіні людей понад встановлену норму для даного типу автомобіля;

проводити технічне обслуговування і ремонт автомобіля під час навантажування і розвантажування;

перевозити пасажирів на автомобілі, який не обладнаний для перевезення людей;

перевозити людей та вантажі на технічно несправному автомобілі, а також осіб, не вказаних в дорожньому листі;

перевозити людей в кузові тягача, причепу або причіпного візка;

виконувати буксирування автомобіля з метою пуску двигуна;

відкривати (закривати) ворота цеху (складу) шляхом натискання бампером автомобіля;

підігрівати двигун відкритим полум'ям або користуватися відкритим вогнем при визначенні і усуненні несправностей механізмів;

протирати двигун ганчіркою, яка змочена бензином, курити близько до системи живлення двигуна і паливних баків.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5184
Авторов
на СтудИзбе
436
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее