144728 (Проект кафе "Луксор"), страница 2

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Проект кафе "Луксор"", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "строительство" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "контрольные работы и аттестации", в предмете "строительство" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "144728"

Текст 2 страницы из документа "144728"

Низ колони в більшості випадків оброблений прямокутним або криволінійним орнаментом, що імітує листя.

Капітелі були двох основних типів - закритий бутон і розкрилася чашечка квітки. Над капітелями була абака, рівна по товщині архітравні балці, тобто приблизно величиною верхнього діаметра колони.

Капітель у вигляді бутона розширювалася внизу, біля основи, і поступово звужувалася догори, вписуючись в квадрат абаки. Капітель у вигляді чашечки розширювалася внизу аналогічно бутона і сильно розкривалася нагорі, переходячи в тонке ребро (верхній діаметр колони).

Абака зберігала розмір товщини архітрава і тому ставала майже вдвічі вже верхнього кола капітелі. Тонке і ламке верхнє ребро капітелі не навантажувати і мало виключно декоративне призначення.

Дзвін або бутон мав гладку, просту форму. Капітель була круглої в плані (Карнак), гранчастої (пальмовідная капітель) або складалася з низки напівкруглих джгутів (Луксор). Капітелі Нового царства майже не мали рельєфу. Обробка капітелі зводилася до оздоблення, зазвичай імітує листя рослин.

Об'ємні форми капітелей були простими і великими. Тільки в період еллінізму в Єгипті в складних капітелях з'явилися скульптурна розчленованість і дрібні об'ємні форми. Висота капітелі по відношенню до висоти всієї колони була порівняно велика (для іонічного ордера Греції вона складає близько 1 / 15, для коринфського - 1 / 8 - 1 / 7, в Абусире - 1/4.4 - 1 / 4, в Карнаку - 1 / 3.25 - 1/5.3, У Мединет-Абу - близько 1/3.5, в Луксорі - близько 1 / 3 і в Дендері колони гипостильного залу - близько 1 / 2 висоти, тобто в останньому випадку висота капітелі майже дорівнює висоті стовбура).

База представляла собою плоский диск, здебільшого без різьби, покривав стовбур колони. Диск мав вертикальний або похилий зріз (з розширенням донизу). Іноді зрізу надавали форму кола. База в багатьох випадках була дуже масивною, її діаметр досягав 2 діаметрів колони.

Для кроку колон частіше всього застосовувався метричний ряд з рівними, відносно вузькими інтерколумніями. Але від цього прийому було багато відступів. У першому дворі Луксорського храму при переході з бічної сторони на фасадну крок колон змінюється, зберігаючи пропорції ордера. Часто середній вхідний інтерколумнії був ширший від інших (Едфу, Хон-су та ін.)

Для Нового царства характерне об'єднання колон декількох типів в одному приміщенні. У гіпостильним залах середні ряди колон були вище за інших і капітелі їх відрізнялися за формою: у центрі - розкритий квітка, по краях - бутони. Крок середніх колон не збігався з кроком крайніх.

У Колонадах пізнього періоду форма капітелей іноді симетрично змінювалася. У Едфу в межах половини фасаду переднього залу і двору капітелі були всі різні за формою і висоті, але симетрично повторювалися на іншій половині фасаду, іноді ж, як в колонаді перед великим пілоном на острові Філе, всі капітелі ряду були різні.

Всі зміни, що відбувалися в різні періоди в елементах ордера, в основному відносяться до колони. Антаблемент порівняно рано отримав сталу форму. У Стародавньому та Середньому царствах він складався з архітравні балки і покладеної горизонтально виносної прямокутної плити, іноді застосовувалися консолі. У Новому царстві і пізніше антаблемент складався з архітравні балки і великий викружкі з порівняно тонким полувалом під нею. Поєднання викружкі з полувалом, що з'явилося ще в Стародавньому царстві, пізніше стало застосовуватися для вінчання всіх форм в єгипетському зодчестві: наличників дверей, завершення стіни, пілона, антаблемента колонади та ін Форми антаблемента і карниза в мистецтві пізнього часу залишалися незмінними.

У композиції фасадів найчастіше вдавалися до прийому обрамлення. Вхідний до складу антаблемента вал не змінювався у своєму перерізі при переході з горизонтальних частин на вертикальні. Поділ на несучі і несомих елементи не дотримувалося, воно було обов'язковим лише в інтер'єрах будівель і у вільно стоять колонада. Але у фасадах пізнього часу переважала стіна, і антаблемент, втрачаючи свою тектонічну чіткість, зливався з бічними відрізками стін.

Висота антаблемента становила від 1/4.5 до 1 / 5 висоти всього ордери (або будівлі), причому в Колонадах це відношення рідко виходило за вказані межі. Висота верхньої карнизної викружкі складала зазвичай від 1 / 3 до 1 / 2 висоти антаблемента. Однак у побудові пропорцій карниза і деталей не застосовувалися модульні і канонічні відносини: залежно від розміщення деталей і їх значення в зовнішності будівлі вони зазнавали значні відхилення від умов середньої норми. Збільшення розмірів будинку не викликало пропорційного збільшення деталей. Єгипетська архітектура заснована на масштабності; у зв'язку з цим величезний пілон іноді увінчувався непропорційно малим карнизом (Луксор), що підкреслює його величину, а центральний портал цього пілона отримував величезний, важкий карниз. Тим не менш модульність, в сенсі кратності всіх розмірів за відношенню до вихідної одиниці побудови, служила одним з прийомів визначення основних розмірів будинку. Правда, її застосування було обмежене певним часом.

Житлова архітектура Єгипту, відома лише за фрагментами, з нашого аналізу виключена.

Слід відзначити ряд прогресивних елементів в єгипетській архітектурі, що мали значення у подальшому розвитку світової архітектури. До них повинні бути віднесені:

1) великі ансамблеві композиції;

2) розробка проблеми монументальності;

3) сильний розвиток в композиції поздовжньої осі з використанням ефектів перспективи і освітлення;

4) перістільний двір (в храмі і житловому будинку);

5) базилікальнй розріз (там же);

6) ордерна система;

7) розробка системи пропорційної закономірності;

8) використання стінний поверхні як основного мотиву художнього образу споруди, що став згодом характерним для архітектури Сходу (з одночасним використанням в інтер'єрі колонад);

9) поява (в період Середнього царства) невеликих, інтимних храмів, близьких за формою до периптер, обнесених з трьох сторін відкритими портиками;

10) синтез мистецтв, з повним підпорядкуванням живопису та скульптури архітектурі.

Типи опор в єгипетській архітектурі

1. Зображення дерев'яних колонок. Древнє царство.

2. Композитна колона. Елліністичний Єгипет.

3. Стовп-пілястра. Нове царство.

4, 5. Осіріческій стовп. Нове царство.

6, 7. Стовп-колона. Середнє царство.

8. Хатхоріческая колона. Елліністичний Єгипет.

9. Пальмовідная колона. Древнє царство.

10. Складна хатхоріческая колона. Пізній Єгипет.

11. Багатогранна колона. Нове царство.

12. Лотосовідная колона. Середнє царство.

13, 14, 15, 16. Папірусообразние колони. Нове царство.

В кінці річки і водночас при вході до барної стійки розміщені статуї. Ці статуї єгиптяни використовували при будівлі колон, які прикрашали парадний вхід. Скульптури символізували охоронців будинку.

Колони, які стоять при вході до барної стійки мають форму квадратного розрізу. У більшості випадків стовп не мав капітелі і часто був покритий рельєфами. У пізній час перед квадратними стовпами ставилися скульптурні зображення (Мединет-Абу, Рамесеум); скульптури зазвичай притулена до стовпа і не несуть навантаження. Таких колон – 5.

Стеля є важливим компонентом інтер’єру, який створює настрій та певну атмосферу в приміщені, і саме тому стеля у кафе виконана в класичному єгипетському стилі. Вона нагадує безмежне, неосяжне та чаруюче зоряне єгипетське небо в якому повільні мерехтіння зірок заглиблюють в інший світ, і ти поринаєш у світ мрій та почуттів. Таке специфічне враження створює незвичайне освітлення, а також спеціальна тканина, яка при проходженні світла, заломлює його і створює ефект «світлових хвиль». Це повинна бути тканина-хамелеон. Чому саме цей матеріал, тому що тільки він може створити неповторний ефект легкого вітру чи руху повітряних мас на нічному небі, цей елемент надає певної пікантності у всій атмосфері, яка насичує це приміщення. Але тканина повинна відтворювати відтінки зоряного неба, тобто її кольорова гама має відповідати задумці. Доречі в стелі вмонтована дуже велика кількість лампочок, для того щоб забезпечити належне освітлення.

Барна стійка представляє собою стіл, який зроблений з гранітної плити, обкладеної піщаником. Зверху, над столом розміщується вітражна арка. На малюнку вітража зображені верблюди, які сходяться у вершини піраміди. Освітлення представлене шістьма лампами на підвісках у вигляді чотирикутних пірамід. Сама по собі барна стійка не може існувати без елегантних стільців. На цьому проекті зображено 9 барних стільців. Вони зроблені у рослинному стилі, у вигляді розкритої чашечки. Сидіння нагадує колесо, до речі верхня частина є рухомою, а нижня нерухомою. Звісно ж сидушка м’яка і відповідає всім стандартам зручності.

В головному холі розміщуються ще три додаткових зали. Вони розміщені по периметру стін кафе. Перші два розташовуються біля центрального входу, з лівої та правої сторін. З лівої розташований площинно більший хол. В ньому розміщені 5 столиків, причому два з них розміщені в кутках у вигляді диванів з столиком. З правої сторони - зал в якому розміщено 3 столики один з цих столиків зроблений у вигляді диванчику з столиком так як і в попередньому холі. Третій зал розташовується з правої сторони в кінці приміщення. В ньому розміщено два столики, один з столиків такий же як і в попередніх холах.

Родзинкою цих місць з столиками є вмонтовані в стіни два акваріума, вони розташовуються в двох більших залах. Акваріуми насичені екзотичними рибами, а також часточками флори планктону та бентосу, які завезені з Червоного моря. Сидячи поряд з ними поринаєш в підводний, невимовно гарний, безмежний світ Червоного моря. З давніх-давен це море славиться своїми незвичайними видами екзотичних риб, які відомі в усьому світі, також воно відоме своїми унікальними видами коралів.

Висновок

Проект призначений для забудови в нашій країні.

Кожна деталь, кожен елемент цього кафе створює своєрідну картину, а взагалі – композицію. Тобто кожна складова частина проекту доповнює одна одну. Цим і зумовлюється композиція, яка створює цілісне уявлення про це місце. Зайшовши в приміщення виникає певний настрій, а також атмосфера, яка допомагає відволіктися від буденних дрібниць і зануритися в бездоганний світ загадкової, міфічної країни – Єгипту. Вдале взаєморозташування всіх складових допомагає відвідувачу створити певний образ про цей заклад.

Щодо будівельних матеріалів, то всі вони є повністю безпечними для здоров’я людей, а також являються мало горючими. На мою думку, пожежна безпека громадян у такому суспільному місці як кафе повинна бути найвищою, так як на сьогоднішній день це є одним із найважливіших факторів, та нажаль він посідає останнє місце в плануванні приміщень такого типу, на перше ж місце виноситься можливість побудування будівлі швидко і з найменшими затратами на будівельні матеріали, але як відомо не всі дешеві матеріали є якісними та безпечними для здоров’я.

І тому, приймаючи до уваги всю серйозність стосовно безпеки мого проекту, я врахував і пожежну безпеку вона полягає в тому що, ззовні і з середини приміщення викладене каменем та всі компоненти будівлі зроблені з мало горючих та натуральних матеріалів.

Кафе включає в себе службові приміщення.

Загалом цей проект відповідає всім сучасним вимогам і є рентабельним, так як родзинки декору, які присутні в кожній деталі інтер’єру, просто не можуть не зацікавити відвідувачів.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Зачем заказывать выполнение своего задания, если оно уже было выполнено много много раз? Его можно просто купить или даже скачать бесплатно на СтудИзбе. Найдите нужный учебный материал у нас!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5160
Авторов
на СтудИзбе
439
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее