139253 (Старий і Новий Завіт), страница 2

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Старий і Новий Завіт", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "религия и мифология" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "контрольные работы и аттестации", в предмете "религия и мифология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "139253"

Текст 2 страницы из документа "139253"

Протестантський канон

В епоху Реформації панівне на Заході уявлення про канонічність і авторитеті біблійних книг піддається радикального перегляду. Якоб ван Лісвельдт (Jacob van Liesveldt) в 1526 р. і Мартін Лютер в 1534 р. видають Біблії, в яких включають до Старого Завіту тільки книги іудейського канону. Що не входять до іудейський канон книжки отримують в протестантській традиції назва апокрифи - термін, закріплений в східнохристиянської традиції за пізньої (II ст. До н. Е.. - I ст. Н.е) літературою, ніколи не входила в олександрійський і християнський канони.

3. Поняття тоталогічних сект і деструктивний культ

Деструктивний культ або деструктивна секта (англ. Destructive cult) - термін, використовуваний соціологами, психологами, богословами і публіцистами на заході і в Росії по відношенню до релігійних, неорелігійних і іншим групам і організаціям, що завдали шкоди суспільству або своїм членам (матеріальний, психологічний або фізичний), а також підозрюваним в потенційній небезпеці завдання такої шкоди.

Історія появи поняття в російській мові

На початку 1990-х років в Росії з'явилася велика кількість нових для країни релігійних організацій і груп. За межами пострадянського простору з таким явищем в 1960-і роки зіткнулися США, а потім країни Західної Європи. У Росії релігійні новоутворення з'являлися і поширювалися в основному в результаті зусиль іноземних місіонерів, а деякі, неорелігійні об'єднання, зародилися виключно на російському ґрунті.

Після появи нових релігійних рухів виникла проблема їх найменування. Традиційно така проблема вирішується за допомогою віднесення нових релігійних утворень до якоїсь вже існуючої релігійної традиції, або, якщо релігійне новоутворення не вміщуються в прийняту типологізацію, його включають в новий тип релігійних організацій. Класифікація релігій є складною і відповідальною справою, оскільки прилічення конкретної групи або організації вірян до категорії, що носить негативний відтінок, служить причиною дискримінації і навіть переслідувань. Саме з цієї причини, в науковому релігієзнавстві і соціології релігії класифікація релігії є найважливішою і складнішою проблемою.

На початку 1990-х років в Росії увійшла до моди методологія класифікації нових релігійних утворень, головним чином запозичена з праць західних соціологів, психологів і протестантських богословів. Їх праці були опубліковані російською мовою і почався процес перейняття використовуваного ними для опису релігійних і неорелігійних груп термінологічного апарату. До широкого обороту увійшли такі терміни, як "культ", що використався з початку XX століття в США і Великобританії для позначення або нетрадиційних релігійних об'єднань, або що відхилилися від догматизму історичного християнства. У тій, що утворилася пізніше за конструкцію - "деструктивний культ", акцент був перенесений на шкоду особи, сім'ї і суспільству в цілому. Оскільки серед дослідників не існує єдиного визначення чітких і стійких ознак "культу" і "деструктивного культу", то в круг деструктивних культів в ЗМІ і навколорелігійній| публіцистиці частенько відноситься безліч самих різних релігійних утворень.

Ознаки деструктивного культу

Згідно з визначенням, прийнятим в антикультовому русі, деструктивний культ - це група або рух, що демонструє значну, глибоку або надмірну прихильність або захопленість, відданість певній людині, ідеї або речі і використовуючі неетичні маніпулятивні методики переконання і управління (наприклад, ізоляція від колишніх друзів і сім'ї, виснаження, застосування спеціальних методів, розроблених з метою посилення навіюваності і сліпого дотримання, потужний груповий тиск, управління інформацією, тимчасове відключення індивідуальності або призупинення дії критичного здорового глузду, заохочення повної залежності від групи і боязні її покинути і т.д.), призначені для того, щоб сприяти реалізації цілей лідерів групи з фактичним або можливим збитком для членів цієї організації, їх сімей або суспільства.

Згідно з антикультовою літературою, деструктивні культи є релігійними і неорелігійними об'єднаннями, які практикують "промивання мізків" і "управління свідомістю" своїх послідовників, їх члени звинувачуються в самогубствах і вбивствах інших людей. Частина авторів іншого, контркультового напряму відмічає, що для віровчення деяких деструктивних культів характерне апокаліптичне очікування швидкого Кінця Світу і Останнього Суду, що іноді є поштовхом для здійснення вбивств і самогубств. На думку священнослужителів, апокаліптичні настрої можуть виникати і в традиційних християнських течіях, наприклад православві, служивши початковим матеріалом для виникнення "псевдо-православних" деструктивних сект.

У своїх працях критики культів вказують на те, що керівники деструктивних культів часто є особами психопатичного складу з|із| схильністю до домінування і психологічного насильства. На думку більшості критиків, лідери культів мають матеріальну або політичну зацікавленість в підпорядкуванні великої кількості людей і використовують такі методи дії на своїх послідовників, як "промивання мізків", наркотики, секс, групові "радения", позбавлення вільного часу, обмеження зовнішніх контактів і ін.

Серед критиків доки не існує єдиної точки зору відносно того, чи являються терористичні і воєнізовані організації деструктивними культами. Деякі автори відносять до деструктивних культів ісламізм і Армію опору Господа. Деструктивними культами також іноді іменують такі воєнізовані групи, як Тамілські Тигри і Аль-каида.

Правомірність застосування поняття

Релігієзнавець, професор МГУ Ігор Кантеров вказує на беззмістовність понять "Деструктивна секта" і "тоталітарна секта". Через розмитість визначальних характеристик, до "деструктивних культів" і "тоталітарних сект" "можна зарахувати практично будь-яке релігійне новоутворення, релігійно-філософське вчення|учення|, культурно-освітню установу", вважає Кантеров. На його думку, терміни "деструктивний культ" і "тоталітарна секта" використовуються головним чином сидеологічними цілями - для створення негативного образу релігійних об'єднань.

За підсумками розширеного засідання Комісії Громадської палати Російської Федерації по громадському контролю за діяльністю правоохоронних органів і реформуванням судово-правової системи в резолюції "Про заходи з протидії різним формам насильства над дітьми" від 27 січня 2009 року була дана рекомендація Уряду Російської Федерації ввести в карне законодавство визначення поняття "Тоталітарна секта" ("деструктивний культ") і встановлення карної відповідальності за їх діяльність.

Використання терміну

Релігієзнавець Ігор Кантеров в статті "Деструктивні, тоталітарні і далі скрізь" відмічав, що в західному і в російському законодавстві не існує якого-небудь визначення терміну "деструктивний культ" або "деструктивна секта". Це поняття також практично не використовується в науковому релігієзнавстві - замість термінів "секта" і "культ" для позначення релігійних організацій і груп, що відрізняються по віросповіданню від "традиційних" релігій, нині широко застосовується термін "новий релігійний рух" (НРД), популярність якому забезпечили праці англійського соціолога професора Айлин Баркер. На заході НРД спочатку сприймалися насторожено, але за останні двадцять років відношення до них помітно покращало. Більшість з них соціально адаптувалися і вписалися в сучасне суспільство, заповнюючи незайняті традиційними Церквами ніші.

Більшість як західних, так і російських релігієзнавців і фахівців з НРД негативно відносяться до використання терміну "деструктивний культ", ставлячи під сумнів можливість його вживання в цивілізованому суспільстві, а тим більше фахівцями. За словами відомого російського релігієзнавця Ігоря Кантерова

.....довільне і шумне застосування зубодробильних термінів "тоталітарна секта" і "деструктивний культ" здійснюється без урахування досягнень вітчизняного і зарубіжного релігієзнавства, соціології і історії релігії. Саме цим можна пояснити появу видань типу "Додатка до довідника "Нові релігійні [організації Росії] деструктивного, неязичницького характеру"" (Москва, 2000). У нім сотні маловідомих груп, з дивовижними найменуваннями і що налічують не більше пари десятків послідовників, є сусідами з організаціями, які мало хто наважиться назвати релігійними. Проте в "деструктивні релігійно-політичні групи" потрапляють Націонал-більшовицька партія Э. Лимонова, Російська національна єдність (РНЕ) і навіть УНА-УНСО.

Таким чином, розпливчатість найменувань "тоталітарна секта" і "деструктивний культ" дозволяє зараховувати до таких об'єднань практично будь-яке релігійне новоутворення, релігійно-філософське вчення, культурно-освітня або оздоровча установа. Було б бажання, а вже поняття "Тоталітарна секта" і "деструктивний культ" завжди готові прийняти у свої безрозмірні обійми всякого, кого треба анітрохи сумняшеся затаврувати, не утрудняючи себе замислитися про наслідки бездумного поводження з такими ярликами-страшилками.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5168
Авторов
на СтудИзбе
438
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее