139058 (Таємниця Туринської плащаниці), страница 2

2016-07-29СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Таємниця Туринської плащаниці", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "религия и мифология" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "контрольные работы и аттестации", в предмете "религия и мифология" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "139058"

Текст 2 страницы из документа "139058"

Після торжества за імператора Костянтина згадки про Плащаницю частішають. Відомо, що сестра Імператора Феодосія ІІ свята Пульхерія в 436 році помістила Плащаницю Христа в базиліку Пресвятої Богородиці у Влахерні, поблизу Константинополя. Про Святу Плащаницю згадує у листі святитель Браулін, єпископ Сарагорський. У 640 році Арнульф, єпископ Галльський, у розповідях про своє паломництво в Єрусалим згадує і про точні розміри Плащаниці. Про перебування Святої Плащаниці в Єрусалимі в перших роках ІХ століття свідчить Єпифаній Монако. Повернення Святої Плащаниці з Константинополя в Єрусалим в VII столітті пов’язано, напевно, з розвитком у Візантії іконоборства (635-850р.) і небезпекою її знищення.

В кінці ХІ століття знову з’являються відомості про Святу Плащаницю з Константинополя. Імператор Олексій Комнін в листі до Роберта Фландського згадує, що “серед найдорогоціннішніх реліквій Спасителя в нього зберігаються Похоронні Полотна, знайдені в Гробі після Воскресіння”. Згадки про “закривавлену Плащаницю Христа” знаходимо в “Каталозі Царградських Реліквій” ігумена ісландського монастиря Миколи Сомундарсена за 1137 рік. За свідченнам єпископа Вігельма Тірського, у 1171 році імператор Мануїл Комнін показував йому і королю Єрусалимському Аморину Святу Плащаницю Христа, яка тоді зберігалась в базиліці Буклеона в Константинополі.

Особливу цінність має повідомлення Миколи Мазарита, який врятував Святу Плащаницю від вогню під час бунту імператорської гвардії в 1201 році “Похоронні Ризи Христові”. Вони з полотна і ще зберігають духм’яний запах помазання: вони не розклалися, бо покривали та зодягали наге, миром осипане, Тіло Безкінченного в смерті.

Мазарита вразило те, що Хритос на Плащаниці цілком нагий – такого не міг собі дозволити жоден християнський художник.

Свідчення про зникнення Плащаниці з Константинополя під час розгрому міста в 1204 році хрестоносцями дає літописець IV Хрестового походу Робер де Кларі: “І серед інших був монастир, відомий під іменем Пресвятої Діви Марії Влахернської, де зберігалась Плащаниця, якою наш Господь був огорнутий. Кожну п’ятницю ця Плащаниця виносилась і піднімалась для поклоніння так, що можна було побачити Лик нашого Господа. І ніхто, чи то грек чи франк, не знав, що трапилось з цією Плащаницею після погрому та пограбування міста”.

Після зникнення Плащаниці з Константинополя про неї не було відомостей, та вона знову з’явилась невідомо звідки; її викрадали, не один раз вона горіла. Усі ці перипетії в наш час детально вивчені істориками. Вивчення складу пилка, зібраного з Туринської Плащаниці ботаніком Фреєм, який виступив з доповіддю в Албукерці в 1977 році, підтверджує перебування Святої Плащаниці в Палестині і перенесення її у Візантію та Європу. В сполуках пилка переважають або власне палестинські форми, або форми, які зустрічають поблизу Єрусалиму, а також в сусідніх країнах ( 39 видів з 49). Європейські форми репрезентовані поодинокими видами. Висновки Фрея цілком співпадають з історичними даними про переміщення Плащаниці. Відповідні карти опубліковані в наукових виданнях.

Результати цих досліджень заперечують європейське походження Туринської Плащаниці. Важко уявити, як середньовічні фальсифікатори, не маючи жодних уявлень про сучасний паліногічний аналіз, але, побоюються викриття нащадками, їздили з Європи в Єрусалим і там збирали пилок рослин, що ростуть лише на околицях цього міста.

Таким чином, на підставі сукупності всіх даних, коротко викладених пунктах, можна зробити висновок, що вік Туринськї Плащаниці датується дуже чітко: від 30 до 100 року після Різдва Христового; її близькосхідне походження не викликає сумнівів. Такому висновку протирічать лише дані розрахунків її віку згідно з радіовуглецевим аналізом.

Розглянемо надійність та обґрунтованість методу радіовуглецевої хронології стосовно Турінської Плащаниці. Попередньо зазначмо, що помилки у визначенні концентрації С14 в її тканині неможливі: аналізи, які проводили три незалежні лабораторії, обладнані сучасною технікою та укомплектовані висококваліфікованими спеціалістами. Може лише виникнути питання щодо надійності самого методу радіовуглецевої хронології та можливості її застосування до такого об’єкту, як Туринська Плащаниця.

Радіовуглецевий метод був зроблений в середині 50-х років В. Ліббі і грунтується на вимірюванні активності вуглецю С14. Останній, згідно сучасними дослідженнями, утворюється у верхніх шарах атмосфери в результаті дії космічних променів на атоми азоту N14. Коли він окислюється до С14О2 , то поступає в загальний коловорот вуглецю. Завдяки тому, що атмосфера перебуває в постійному русі, вміст ізотопа С14 в різних географічних широтах і на різних абсолютних позначках практично однаковий.

Під час фотосинтезу С14 порядок з іншими ізотопами вуглецю потрапляє в рослини. Коли організм гине, він перестає отримувати з повітря нові порції вуглецю. В результаті, через радіоактивний розпад, співвідношення С14 зі стабільними ізотопами вуглецю в його тканинах змінюється. Оскільки швидкість розпаду – величина постійна, то при вимірюванні вмісту цього ізотопу в загальній кількості вуглецю можна розрахувати за відповідними формулами від зразка.

Результати такого розрахунку можна вважати достовірними за таких умов: 1) ізотопний склад атмосфери за життя зразка був близьким до сучасного; 2) ізотопна система зразка в той час була в рівновазі з атмосферою; 3) ізотопна система зразка після відмирання організму була закрита і не зазнала жодних змін під дією зовнішніх факторів місцевого чи часового значення. Відповідність зразка зазначеними умовами забезпечує отримання точних результатів певним методом.

Проте є ще ряд факторів, які планетарно чи локально впливають на концентрацію С14 в атмосфері, гідросфері, в рослинних та інших тканинах, а значить ускладнюють та обмежують застосування радіовуглецевого методу в хронології.

а) Штучне чи природне радіовипромінювання. Нейтрони, які звільняються в ядерних та термоядерних реакціях, як і космічне проміння, діючи на N14, перетворюють його в радіовуглець С14. З 1956 року до серпня 1963 року вміст С14 в атмосфері подвоївся. Різке збільшення С14 почалося після термоядерних вибухів в 1962 році.

б) Зміна напруги магнітного поля Землі впливає на інтенсивність бомбардування її атмосфери космічним промінням, що відбувається під час концентрації С14 в атмосфері та рослинності.

в) Зміна сонячної активності також впливає на вміст С14 згідно з оберненою залежністю. Спостерігається зв’язок концентрації С14 з спалахами супернових зірок, а вивчення історичних документів виявило суттєві зміни його вмісту в часі. Скликались навіть наради з проблеми “Астрофізичні явища та радіовуглець”.

г) Вплив вулканічних газів біля місць їх виходу на питомий вміст С14 відзначали Л.Д. Сулержицький та В.В. Черданцев.

д) Суттєвий вплив на вміст С14 в атмосфері робить згорання палива. Так, спалювання копалин, тобто найдавнішого палива, яке утворилось багато мільйонів років тому, протягом яких радіоактивний вуглець С14 практично весь розпався,спричинює зменшення його питомої концентрації і в атмосфері (так званий ефект Зюсса). В результаті згоряння викопного палива концентрація С14 в атмосфері до 2001року зменшиться на 20 процентів. А під час проникнення в давні предмети кіптяви від згоряння новіших виробів вік перших, який визначається радіовуглецевим методом, значно менший за дійсний. Позаяк врахувати всі фактори, які можуть порушити стан ізотопних систем (не лише вуглецевих), часто буває дуже важко, то в геології, наприклад, де методи ізотопної хронології використовуються досить широко, для отримання надійних методів віку розроблена ціла система контролю. Тоді розрахунки віку за допомогою радіохронологічних методів дають абсолютні результати, що суперечать всій сукупності геологічних визначень різними ізотопними методами досягають десятикратних значень.

В 1989 році Британською радою з науки та техніки була проведена перевірка точності радіовуглецевого методу. Для оцінки точності цього методу було залучено 38 лабораторій з різних країн світу. Їм передали зразки дерева, торфу, вуглекислих солей, вік яких знали лише організатори експерименту, але не виконавці-аналітики. Задовільні результати отримали сім лабораторій – в решту помилки досягли 2-, 3- і більше кратних значень. При зіставленні даних, які отримали різні дослідники, і при використанні різних варіацій технологій проаналізованих робіт стало ясно, що помилки стосовно визначення віку виникають не лише через визначення радіоактивного зразка, як це вважалось раніше, але й через технологію підготовки зразка до аналізу. Спотворення в діагностиці виникають під час нагрівання зразка, а також під час деяких способів його попередньої хімічної обробки.

Все свідчить про те, що до розрахунків віку за допомогою радіовуглецевого методу потрібно ставитись дуже обережно, обов’язково співставляти результати з попередніми даними.

З наведених фактів зрозуміло, чому в спеціалістів, які користувались радіохронологічними даними датування віку Туринської Плащаниці викликає багато сумнівів та запитань.

Вище були сформульовані граничні умови застосування радіоізотопної хронологи. Розглянемо, наскільки їх дотримуються у дослідженні Туринської Плащаниці.

В історії Святої Плащаниці зарекомендовані події під час яких її полотно повинно було бути забруднене значно молодшим вуглецем. В 1908 році Плащаницю винесли на поклоніння народу і, щоб довести її автентичність ( що Плащаниця “ та ж “, ненаписана), довго кип’ятили її в олії, підігрівали, мили та багато терли, але не могли зняти і відмити відбитків, що залишились на Плащаниці. Крім того, забруднення могло бути і через вуглець олії; також під час підігрівання могла порушитись ізотопна система Плащаниці. Плащаниця не раз потрапляла в пожежі у 1201, 1349, 1532, 1934 роках. На ній добре видно відбитки цих пожеж, навіть сліди розплавленого срібла, що пропалило полотно.

Плащаниця могла забруднитись також і вуглецем; який осів на неї в кіптяві від предметів різного віку, що горіли навколо .Проте, як показують розрахунки, щоб змістити ізотопні співвідношення тканини початку нашої ери настільки, щоб в наш час її вік був омолоджений на 1200- 1300 років, в XVI столітті потрібно було замінити 20-35 процентів її складу, що ні кип’ятіння, ні пожежі зробити не могли.

Фізик Дж. Картер вважає, що зображення на Плащаниці є результатом її опромінення тілом покійника. Експериментами йому вдалось отримати подібні відбитки на полотні. Виникає питання: чим викликана радіоактивність Плащаниці? Висловлювалась гіпотеза, що вона зумовлена Воскресінням Христа, яке супроводжувалось якимись ядерними процесами. Ясно, що це не був вибух атомної бомби, після якого на стінах будівель залишились би тіні зниклих предметів. В результаті вказаних процесів Христос воскрес у нову плоть: Він став проходити крізь “зачинені двері”, чого не робив раніше і тому подібне. На користь цього припущення свідчить і той факт, що невидиме зображення на Плащаниці стає видним на фотографіях.

Якщо справді Воскресіння Христа супроводжується ядерними реакціями, то ізотопні співвідношення зсунуться в бік значного збільшення вмісту С14, тобто при способі датувати радіовуглецевим є помилка в сторону різкого “омолодження” віку неминуча.

При такому припущенні виникнення зображення і різке збагачення тканини вказаним ізотопом є наслідком однієї й тієї ж причини – Воскресіння. Сумнів у достовірності результатів визначення віку Туринської Плащаниці методами радіовуглецевої хронології висловили ряд дослідників, пропонуючи часом досить сумнівні пояснення феномену омолодження тканини. З розглянутих матеріалів логічно випливають такі висновки:

1. Тканина Туринської Плащаниці є зовсім не відповідним матеріалом для радіовуглецевого датування, що не може розглядатися як строго ізольована система, що не піддавалася зовнішнім впливам упродовж своєї історії.

2.Вивчення тканини і відбитків монет дозволяє точно датувати вік Туринської Плащаниці в інтервалі від 30-100 років після Різдва Христового.

3.Туринська Плащаниця є близькосхідного, а не європейського походження.

4.Різке збагачення полотна Туринської Плащаниці С14 та виникнення зображення, згідно сучасними науковими уявленнями, швидше всього є наслідком випромінювання в момент Воскресіння Ісуса Христа.

Останній з чотирьох висновків може викликати сумніви у невірячих читачів. Навіть віруючі християни звикли вважати, що факт Воскресіння Ісуса Христа є об’єктом чистої віри, суто внутрішніх релігійних переживань, які не можуть мати природно-наукових пояснень. Проте Туринська Плащаниця містить у собі вагомі докази Воскресіння Христа.

Як встановила судово-медична експертиза Плащаниці, на тілі Померлого було багато прижиттєвих кривавих ран від тернового вінка, від побиття бичами та палицею, а також посмертні виливи від пробиття списом, який вразив, на думку лікарів, плевру, легеню та пошкодив серце. Крім того, є сліди виливу крові в момент зняття з хреста і покладення Пречистого Тіла на Плащаницю.

Страшні сліди тілесних страждань чудом зберегла на собі Свята Плащаниця. Христа багато били. Били палками по голові, перебили перенісся. Вивчаючи Плащаницю, вчені навіть змогли вивчити товщу палиці, яка пошкодила Спасителю ніс. Завдяки судово-медичній експертизі ми знаємо про муки Ісуса Христа більше і детальніше, ніж про це розповідається в Євангеліє.

Його били й бичами. Як це свідчить Плащаниця, бичували два воїни: один високого зросту, а інший дещо нижчого. Кожен бич в їхніх руках мав по 5 кінців, в сяких були зашиті тягарці, щоб плітки міцніше охоплювали тіло, а зриваючись з нього, рвали шкіру. Як вважають експерти, Христа за підняті руки прив’язали то стопа і били по спині, а потім по грудях і по животі.

Свежие статьи
Популярно сейчас
А знаете ли Вы, что из года в год задания практически не меняются? Математика, преподаваемая в учебных заведениях, никак не менялась минимум 30 лет. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5168
Авторов
на СтудИзбе
438
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее