148462 (Газобалонна установка автомобіля ГАЗ), страница 2

2016-08-01СтудИзба

Описание файла

Документ из архива "Газобалонна установка автомобіля ГАЗ", который расположен в категории "". Всё это находится в предмете "транспорт" из , которые можно найти в файловом архиве . Не смотря на прямую связь этого архива с , его также можно найти и в других разделах. Архив можно найти в разделе "рефераты, доклады и презентации", в предмете "транспорт" в общих файлах.

Онлайн просмотр документа "148462"

Текст 2 страницы из документа "148462"

Бензин по бензопроводу надходить у склянку 7, проходить через фільтруючий елемент 6 і попадає в отвір Б. закрите клапаном 3. При включенні запалювання (якщо система харчування переключена на бензин) якір утягує клапан 3, відкриває отвір Б и бензин через порожнину А і вихідний штуцер надходить у карбюратор-змішувач.

РЕДУКТОР НИЗЬКОГО ТИСКУ

Редуктор являє собою двоступінчастий автоматичний регулятор тиску діафрагменного типу з ричаговою передачею від діафрагм до клапанів.

Основне призначення редуктора - зниження тиску до близького до атмосферного.

Одночасно зі зниженням тиску в редукторі здійснюється автоматичне регулювання кількості газу, необхідного для різних режимів роботи двигуна за допомогою дозуючо-економайзерного пристрою.

При непрацюючому двигуні редуктор є автоматичним клапаном, що герметично перекриває вихід газу за допомогою розвантажувального пристрою.

Розвантажувальний пристрій - діафрагменно-пружинного типу. Порожнина ІІІ якого з'єднана з впускною трубою двигуна. При розрідженні 70-80 мм водяного стовпа розвантажувальний пристрій відключається і розвантажує клапан другої ступіні редуктора. Пристрій редуктора і його окремих вузлів показане на мал. 7.9 , 10 і 11. На вході газу в редуктор установлений сітчастий фільтр.

У порожнині І першої ступіні розміщене: сідло 3 клапани високого тиску, клапан 5, тяга 6 клапана, важіль 10, діафрагма 4. У наддіафрагмовій порожнині - пружина 7 з регулювальним сідлом і контргайкою.

У порожнині ІІ другої ступіні розміщений клапан 9 із запресованим у корпус редуктора сідлом, регулювальний гвинт 17 зі штовхальником і контргайкою, важіль 18, з'єднаний штоком з діафрагмою-21 другої ступіні.

Між порожнинами ІІ и ІV установлена пластина з дозуючими отворами: 11 - економічного 16 - потужнісного регулюваннями.

Порожнина ІV, а при відкритому клапані економайзера і порожнина. VІ з'єднані шлангом через патрубок 15 з газозмішуючим пристроєм карбюратора-змішувача.

У порожнині ІІІ розвантажувального пристрою розміщена пружина 20, закриваючи діафрагмою 19, додаткове зусилля якої разом із зусиллям пружини 22 другої ступіні передається на клапан 9 через шток діафрагми 21 і важіль 18 створюючи герметичну посадку клапана.

Порожнина ІІІ через штуцер 2,3, шланг 8 повідомлений з порожниною V, і обидві порожнини шлангом з'єднані з впускною трубою двигуна.

На мал. 8 представлена принципова схема роботи редуктора при різних навантаженнях двигуна.

Рис. 7 Газовий редуктор низького тиску:

І - порожнина першої ступіні; ІІ - порожнина другої ступіні; ІІІ - порожнина розвантажувального пристрою; ІV- порожнина дозуючо-економайзерного пристрою пристрою; V-вакуумна порожнина економайзера; VІ - порожнина економайзера; 1- каркас фільтруючого елемента; 2 - пробка фільтра; 3-сідло клапана високого тиску; 4 - діафрагма клапана першої ступіні в зборі; 5-клапан; 6-тяга; 7 - пружина клапана першої ступіні; 8 - трубка розвантажувального пристрою; 9-клапан другої ступіні; 10 - важіль клапана першої ступіні; 11 -і дозуюче отвір економічного регулювання; 12-клапан економайзера; 13-пружина діафрагми; 14 - діафрагма економайзера в зборі; 15-вихідний патрубок редуктора; 16- потужнісний регулювання; 17- регулювальний гвинт зі штовхальником у зборі; 18 - важіль клапана другої ступіні; ІV-діафрагма розвантажувального пристрою; 20 - пружина розвантажувального пристрою; 21- діафрагма другої ступіні; 22-пружина клапана другої ступіні; 23-штуцер трубки розвантажувальної пристрою; 24-корпус фільтра; 25-ущільнювальна прокладка; 26-фільтрувальний елемент

Рис. 8. Схема роботи редуктора на різних режимах

І - двигун перед пуском, включені запалювання й електромагнітним клапан, газ надійшов у редуктор:

- пройшовши фільтруючий елемент 26 (див. мал. 7), газ заповнює порожнина 1 редуктора. Сила, що виникає від тиску газу, впливаючи на діафрагму 4, переборює зусилля пружини 7, і шток діафрагми захоплює за собою плече 10, друге плече якого через тягу регулювального гвинта притискає клапан 5 до сідла 3 направляючої клапани, герметично закриваючи вхідний отвір;

- клапан 9 другої ступіні закритий зусиллям пружин 20 і 22 через важіль 18, забезпечуючи герметичність. Зусилля пружин врівноважує тиск газу першої ступіні;

- клапан 12 економайзера залишається у відкритому положенні.

ІІ - двигун у пусковому режимі, прокручування колінчатого вала:

- у порожнині розвантажувального пристрою, з'єднаної з впускною трубою двигуна через штуцер 23 і гумовий шланг 8, створюється розрідження. Під дією розрідження в 70-80 мм вод. ст. розвантажувальна діафрагма 19 прогинається стискаючи пружину 20, розвантажує клапан 9. Зусилля пружини 22 і маси діафрагми 21 стають недостатніми для утримання клапана 9 у закритому положенні, і він під тиском газу з порожнини І відходить від сідла і звільняє газу прохід у порожнину ІІ. У порожнині І в міру витрати газу встановлюється тиск у межах 100-200 КПа (1-2 кгс/см2);

- при малих витратах газу (робота двигуна на неодруженому ходу, часткових навантаженнях) у порожнині ІІ редуктора створюється деякий надлишковий тиск у 3 - 5 мм водяного стовпа. В міру збільшення витрати газу тиск знижується до розрідження 10 - 20 мм водяного стовпа, при цьому клапан 9 відходить від сідла на велику величину, збільшуючи прохідний перетин для витікання газу. З порожнини ІІ газ через дозуюче отвір 11 економічного регулювання, порожнина ІV і патрубок 15 дозуюче-економайзерного пристрою надходить у газозмішувальний пристрій двигуна.

Розрідження в двигуні досить для того, щоб перебороти зусилля пружини 13, і клапан під дією своєї пружини закриває додатковий отвір.

ІІІ - двигун працює з повним навантаженням, дросельні заслінки відкриті цілком, розрідження знижується. Клапан економайзера відкриває додатковий отвір, витрату газу забезпечується двома дозуючими отворами 11 і 16 економічного і потужнісного регулювань.

Діафрагма 21 автоматично регулює подачу газу відповідно розрідженню в змішувальній камері карбюратора-змішувача і, отже, відповідно навантаженню двигуна.

Плоский гумовий клапан першої ступіні редуктора має прямий хід, тобто відкривається убік витікання газу. Діафрагма першої ступіні редуктора виготовляється з бензомаслостійкої гуми з двома шарами тканини, робочий діаметр діафрагми дорівнює 75 мм, товщина діафрагми - 2,5 мм. Сталевий диск діафрагми першої ступіні редуктора, службовець для збільшення ефективності дії і підвищення міцності діафрагми, має діаметр 60 мм.

Клапан другої ступіні редуктора має теж прямий хід. Вставка клапана виконана з бензомаслостійкої гуми. Латунне сідло клапана другої ступіні редуктора має отвір діаметром 7 мм.

Діафрагми другої ступіні і розвантажувальна, що мають робочий діаметр 150 мм, виконані з прогумованого бензомаслостійкої мембранної полотнини товщиною 0,4 мм. Обтискні алюмінієві диски діафрагми другої ступіні мають діаметр 120 мм. До розвантажувальної діафрагми приклепано за допомогою трьох упорів сталеве кільце, що служить опорою для конічної пружини.

Регулювання редуктора полягає в правильній установці тиску в порожнинах І й ІІ і ходу клапанів. Відрегулювати редуктор можна тільки при наявності стиснутого чи повітря інертного газу.

Перевірка правильності, установки регулювального гвинта і ходу клапана другої ступіні виробляється по ходу штока діафрагми другої ступіні. У правильно відрегульованого редуктора нормальний хід штока діафрагми другої ступіні повинний бути не менш 7,5 мм від первісного його положення.

Величина ходу клапана другої ступіні регулюється гвинтом 17. Регулювання варто робити в наступному порядку:

1. Відвернути гайки і зняти фланець.

2. Послабити контргайку регулювального гвинта.

3. Викручувати регулювальний гвинт 17 доти , поки клапан не почне пропускати повітря, потім загорнути його приблизно на 1/8 - 1/4 обороту (до моменту настання герметичності, що визначається на слух).

4. Затягти контргайку.

5. Закріпити фланець і перевірити по штоку величину ходу діафрагми 21 другої ступіні.

При неодруженому ході двигуна, коли витрата газу дорівнює приблизно 3 м3/год, тиск у першій ступіні повинне бути в залежності від тиску в балоні від 100 до 200 КПа (від 1 до 2 кгс/див2). Тиск у порожнині ІІ редуктора повинне бути дорівнює 3-5 мм вод. ст.

Більш тонке регулювання холостого ходу досягається переміщенням сідла пружини 22 у ту чи іншу сторону від середнього положення сідла в кришці. При роботі двигуна з навантаженням, коли витрата газу значно зростає, тиск у першій ступіні трохи падає, а в порожнині ІІ встановлюється невелике розрідження.

Регулювання тиску в першій ступіні здійснюються зміною затягування пружини 7 за допомогою сідла. При укручуванні гайки тиск збільшується, при вивертанні - зменшується. При зупиненому двигуні тиск першої ступіні трохи вище, ніж при працюючому двигуні.

У справного і правильно відрегульованого редуктора клапани першої і другої ступіні автоматично закриваються після зупинки двигуна. Герметичність клапана першої ступіні можна перевірити по манометрі низького тиску: якщо стрілка манометра нерухома, то клапан герметичний. Коли клапан першому ступіні негерметичний, газ виходить з порожнини першої ступіні через клапан другої ступіні. Негерметичність клапана другої ступіні легко виявляється на слух по характерному шипінню газу і по коливанню стрілки манометра низького тиску.

Фільтр редуктора призначений для очищення газу від твердих часток, окалини, іржі й інших механічних домішок, що впливають па герметичність клапанів редуктора і зухвалих знос циліндро-поршневої групи двигуна.

Фільтр установлений па лінії високого тиску газового редуктора.

Фільтруючим елементом є дрібна сітка 26, навернена па каркас У, закріплений у пробці 2. Сітка утримується на каркасі спіральною пружиною. Весь патрон розміщений у корпусі 24 і ущільнюється гумовою прокладкою через завзяту шайбу 25.

Очищення фільтра виробляється в міру засмічення.

Засміченість його залежить від ступеня очищення газу на наповнюючій станції і може бути виявлена за допомогою манометра низького тиску: різке падіння тиску при збільшенні витрати газу під час відкриття дросельних заслінок указує па засміченість фільтра.

При очищенні фільтра потрібно вивернути фільтруючий елемент, сіяти пружину і розгорнути сітку. Сітку варто промити чи ацетоном іншим розчинником до розчинення смол і продути стиснутим повітрям. У випадках сильного забруднення мідної сітки, коли важко її промити, доцільніше поставити нову сітку. Разборку фільтра варто робити при закритому електромагнітному клапані. При наявності тиску в системі вивертання фільтра неприпустимо. При зборці фільтра після очищення потрібно звертати увагу на стан ущільнювальної прокладки між корпусом і каркасом. Після кожної зборки фільтра необхідно перевірити герметичність нарізного сполучення омилюванням.


РОЗБИРАННЯ І ЗБОРКА РЕДУКТОРА

У процесі експлуатації восени, при сезонному обслуговуванні, потрібно розбирання редуктора для чищення й усунення несправностей. Огляд і ремонт клапанів першої і другої ступіней може бути зроблений без демонтажу редуктора з автомобіля і повного його розбирання.

Перша ступінь

Розбирання деталей першої ступіні робити в наступній послідовності :

- послабити контргайку 2 (мал. 9), вивернути сідло / пружини, вийняти пружину 3;

- відвернути шістьох гайок кріплення кришки 4, зняти кришку;

- зняти діафрагму 14 у зборі, роз'єднавши її шток від важеля 7; - клапан 10 у зборі витягається після вивертання осі 5 важеля 7.

Рис. 9. Деталі першої ступіні редуктора:

1-сідло пружини; 2 - контргайка; 3 - пружина; 4-кришка; 5-вісь важеля; 6-прокладка; 7-важіль; 8 - серга; 9 - контргайка; 10-клапан; 11 - вставка клапана; 12 - сідло клапана; 13 - болт; 14-діафрагма; 15-диск; 16-гайка і контргайка

Після огляду, чищення, чи ремонту заміни легальний нерпою ступіні зборку робити в зворотній послідовності. При зборці діафрагма повинна бути встановлена в редуктор таким чином, щоб її шток у зачепленому з важелем 7 стані при витягуванні мав вільний хід 1,5-2 мм. Регулювання положення діафрагми робити накрученням клапана 10 на регулювальний гвинт 8 при ослабленій контргайці 9. Після регулювання контргайку затягти.

Розбирання клапана другої ступіні здійснюється через два отвори, закритих корпусом патрубка 15 (див. мал. 7) і фланцем трубки. Тому вони повинні бути попередньо відєднані.

Свежие статьи
Популярно сейчас
Как Вы думаете, сколько людей до Вас делали точно такое же задание? 99% студентов выполняют точно такие же задания, как и их предшественники год назад. Найдите нужный учебный материал на СтудИзбе!
Ответы на популярные вопросы
Да! Наши авторы собирают и выкладывают те работы, которые сдаются в Вашем учебном заведении ежегодно и уже проверены преподавателями.
Да! У нас любой человек может выложить любую учебную работу и зарабатывать на её продажах! Но каждый учебный материал публикуется только после тщательной проверки администрацией.
Вернём деньги! А если быть более точными, то автору даётся немного времени на исправление, а если не исправит или выйдет время, то вернём деньги в полном объёме!
Да! На равне с готовыми студенческими работами у нас продаются услуги. Цены на услуги видны сразу, то есть Вам нужно только указать параметры и сразу можно оплачивать.
Отзывы студентов
Ставлю 10/10
Все нравится, очень удобный сайт, помогает в учебе. Кроме этого, можно заработать самому, выставляя готовые учебные материалы на продажу здесь. Рейтинги и отзывы на преподавателей очень помогают сориентироваться в начале нового семестра. Спасибо за такую функцию. Ставлю максимальную оценку.
Лучшая платформа для успешной сдачи сессии
Познакомился со СтудИзбой благодаря своему другу, очень нравится интерфейс, количество доступных файлов, цена, в общем, все прекрасно. Даже сам продаю какие-то свои работы.
Студизба ван лав ❤
Очень офигенный сайт для студентов. Много полезных учебных материалов. Пользуюсь студизбой с октября 2021 года. Серьёзных нареканий нет. Хотелось бы, что бы ввели подписочную модель и сделали материалы дешевле 300 рублей в рамках подписки бесплатными.
Отличный сайт
Лично меня всё устраивает - и покупка, и продажа; и цены, и возможность предпросмотра куска файла, и обилие бесплатных файлов (в подборках по авторам, читай, ВУЗам и факультетам). Есть определённые баги, но всё решаемо, да и администраторы реагируют в течение суток.
Маленький отзыв о большом помощнике!
Студизба спасает в те моменты, когда сроки горят, а работ накопилось достаточно. Довольно удобный сайт с простой навигацией и огромным количеством материалов.
Студ. Изба как крупнейший сборник работ для студентов
Тут дофига бывает всего полезного. Печально, что бывают предметы по которым даже одного бесплатного решения нет, но это скорее вопрос к студентам. В остальном всё здорово.
Спасательный островок
Если уже не успеваешь разобраться или застрял на каком-то задание поможет тебе быстро и недорого решить твою проблему.
Всё и так отлично
Всё очень удобно. Особенно круто, что есть система бонусов и можно выводить остатки денег. Очень много качественных бесплатных файлов.
Отзыв о системе "Студизба"
Отличная платформа для распространения работ, востребованных студентами. Хорошо налаженная и качественная работа сайта, огромная база заданий и аудитория.
Отличный помощник
Отличный сайт с кучей полезных файлов, позволяющий найти много методичек / учебников / отзывов о вузах и преподователях.
Отлично помогает студентам в любой момент для решения трудных и незамедлительных задач
Хотелось бы больше конкретной информации о преподавателях. А так в принципе хороший сайт, всегда им пользуюсь и ни разу не было желания прекратить. Хороший сайт для помощи студентам, удобный и приятный интерфейс. Из недостатков можно выделить только отсутствия небольшого количества файлов.
Спасибо за шикарный сайт
Великолепный сайт на котором студент за не большие деньги может найти помощь с дз, проектами курсовыми, лабораторными, а также узнать отзывы на преподавателей и бесплатно скачать пособия.
Популярные преподаватели
Добавляйте материалы
и зарабатывайте!
Продажи идут автоматически
5209
Авторов
на СтудИзбе
430
Средний доход
с одного платного файла
Обучение Подробнее